Jump to content

Smartphone έως 200 ευρώ!! Βοηθήστε με παρακαλώ..!


Th3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρότεινα Samsung αλλά έχω την εντύπωση πως στα χαμηλού κόστους κινητά υπάρχουν καλύτερες επιλογές στη Sony.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 104
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σου:D εσυ αναμεσα σε μαρκες nokia samsung και nokia τι εχεις να προτινεις? lg δεν θελω..δεν μαρεσει και πολυ παρολο που εχουν καλες καμερες..:rolleyes::rolleyes:

Γιατί δεν θες LG;

Link to comment
Share on other sites

τα lg ειναι πολυ καλα αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν ο σχεδιασμος τους και εχω βαλει στο ματι τα sony :p

 

Άντεεε.. δεν το καταλάβαμε.. :P

Link to comment
Share on other sites

τα lg ειναι πολυ καλα αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν ο σχεδιασμος τους και εχω βαλει στο ματι τα sony :p

 

τότε μάζεψε λεφτά για το z1 έστω......... για να μην χτυπάς κεφάλι κάτω(και το κινητό μαζί)

Link to comment
Share on other sites

τα lg ειναι πολυ καλα αλλα προσωπικα δεν μου αρεσουν ο σχεδιασμος τους και εχω βαλει στο ματι τα sony :p

Αν πάρεις σονυ με αυτά τα λεφτά θα το μετανιώσεις και θα κάθεσαι μόνο να το κοιτάς για το πόσο όμορφο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις σονυ με αυτά τα λεφτά θα το μετανιώσεις και θα κάθεσαι μόνο να το κοιτάς για το πόσο όμορφο είναι.

 

Ισως να εχεις και δικαιο αλλα με έπεισαν τα τοσα χαρακτηριστικα του m2 και γενιακα το design και το κινητο και η sony. αν ειναι ομως να το μετανιωνω ας μην κανω το λαθος οσο ειναι καιρος. τι εχεις λοιπον να μου προτεινεις? να σου πω επισης οτι το κινητο που εχω ειναι το samsung galaxy y s5360 και παρολο που ειναι φθηνο και με χαλια κριτηκη εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο ολα. τα ψαχνω ολα και ειμαι απαιτητικος αλλα το κινητο που εχω ειναι χαλια και το ξερω παρολο που ειχα μεινει ικανοποιημενος. πολλα ειπα..

Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις και δικαιο αλλα με έπεισαν τα τοσα χαρακτηριστικα του m2 και γενιακα το design και το κινητο και η sony. αν ειναι ομως να το μετανιωνω ας μην κανω το λαθος οσο ειναι καιρος. τι εχεις λοιπον να μου προτεινεις? να σου πω επισης οτι το κινητο που εχω ειναι το samsung galaxy y s5360 και παρολο που ειναι φθηνο και με χαλια κριτηκη εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο ολα. τα ψαχνω ολα και ειμαι απαιτητικος αλλα το κινητο που εχω ειναι χαλια και το ξερω παρολο που ειχα μεινει ικανοποιημενος. πολλα ειπα..

 

αν έμεινες ικανοποιημένος με το y ότι και να πάρεις (πραγματικά οτι) θα σε βολέψει πάρε οτι σαρεσει με λιγα λόγια θα είσαι οκ

:)

Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις και δικαιο αλλα με έπεισαν τα τοσα χαρακτηριστικα του m2 και γενιακα το design και το κινητο και η sony. αν ειναι ομως να το μετανιωνω ας μην κανω το λαθος οσο ειναι καιρος. τι εχεις λοιπον να μου προτεινεις? να σου πω επισης οτι το κινητο που εχω ειναι το samsung galaxy y s5360 και παρολο που ειναι φθηνο και με χαλια κριτηκη εχω μεινει πολυ ικανοποιημενος απο ολα. τα ψαχνω ολα και ειμαι απαιτητικος αλλα το κινητο που εχω ειναι χαλια και το ξερω παρολο που ειχα μεινει ικανοποιημενος. πολλα ειπα..

Σε αυτά τα λεφτά θα σου πρότεινα ένα από τα LG που έγραψαν και τα παιδιά πιο πάνω, τώρα αν δεν πρόκειται να το ζορίσεις λίγο, ισως σε βγάλει και το σονυ. Πάντως να ξέρεις έχουν θέματα λογισμικού και η κάμερα είναι ας το πούμε ευγενικά μέτρια. Στο design η Sony είναι πολύ καλή. Ίσως θα άξιζε να μαζέψεις λίγα ακόμα να πας μια κατηγορία πιο πάνω, γιατί με λιγότερα από 300 παίρνεις τηλέφωνα που το sp το έχουν για πρωινό

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά τα λεφτά θα σου πρότεινα ένα από τα LG που έγραψαν και τα παιδιά πιο πάνω, τώρα αν δεν πρόκειται να το ζορίσεις λίγο, ισως σε βγάλει και το σονυ. Πάντως να ξέρεις έχουν θέματα λογισμικού και η κάμερα είναι ας το πούμε ευγενικά μέτρια. Στο design η Sony είναι πολύ καλή. Ίσως θα άξιζε να μαζέψεις λίγα ακόμα να πας μια κατηγορία πιο πάνω, γιατί με λιγότερα από 300 παίρνεις τηλέφωνα που το sp το έχουν για πρωινό

 

ωραια αν ειναι προτεινε μου συγκεκριμενες συσκευες να τις δω και να αποφασισω.:)

Link to comment
Share on other sites

Με καλυψες φιλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μην ανησυχεις, το πιθανοτερο να μεταφερθουν τα σχολια απο τους διαχειριστες, τους ειδοποιησα.

 

αν δειχνει αγγλικα, κανεις κλικ (tap) στο settings, μετα language κ απο τη λιστα διαλεγεις ελληνικα.

 

παντως αν δεν ηθελες τοσο υψηλη αναλυση (σου τρωει και την μπαταρια) υπαρχουν και οικονομικοτερα.

το 4G μην το ψαχνεις και πολυ, στην ελλαδα ακομα δεν εδραιωθηκε η χρηση του.

 

 

με καλυψες αγαπητε. σ ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ωραια αν ειναι προτεινε μου συγκεκριμενες συσκευες να τις δω και να αποφασισω.:)

 

LG G2 στα 290

https://www.skroutz.gr/s/3690169/LG-G2-16GB.html?from=subcats

 

Nexus 5 στα 296

https://www.skroutz.gr/s/4047788/LG-Google-Nexus-5-D821-16GB.html

 

Note 3 Neo στα 291

https://www.skroutz.gr/s/4396839/Samsung-Galaxy-Note-3-Neo-LTE-16GB.html

 

ή εστω Ζ1 και Ζ1 Compact στα 311

 

https://www.skroutz.gr/s/3763881/Sony-Xperia-Z1-Honami.html?from=catspan

 

https://www.skroutz.gr/s/4354970/Sony-Xperia-Z1-Compact-16GB.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

 

ενδιαφερον ειναι το note 3 neo . εσυ πιστευεις το sony xperia m2 δεν αξιζει γιατι ειδα τα χαρακτηριστηκα του και μαρεσει πολυ. απλα θελω την γνωμη σ για το m2 .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε το 1GB ram και το ότι δεν έχει κάν οθόνη 720p. Βέβαια 180€ έχει αλλά πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα έχει αρκετό lag
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε το 1GB ram και το ότι δεν έχει κάν οθόνη 720p. Βέβαια 180€ έχει αλλά πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα έχει αρκετό lag

 

γνωμη σου για το z?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον ειναι το note 3 neo . εσυ πιστευεις το sony xperia m2 δεν αξιζει γιατι ειδα τα χαρακτηριστηκα του και μαρεσει πολυ. απλα θελω την γνωμη σ για το m2 .

 

Είναι μια εκπληκτική συσκευή,η οποία πέρασε στα ψιλά και είναι κρίμα γιατί έχει πολύ καλή τιμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Είναι μια εκπληκτική συσκευή,η οποία πέρασε στα ψιλά και είναι κρίμα γιατί έχει πολύ καλή τιμή.

 

για ποια συσκευη αναφερεσε?

Link to comment
Share on other sites

Το διαδίκτυο είναι ελεύθερα προσβάσιμο απ' όλους (εκτός εάν ζούμε στην τουρκία ή άλλα αντίστοιχα κράτη όπου υπάρχει λογοκρισία και δεν το ξέρω). Αυτό δίνει το δικαίωμα σε όποιον θέλει να αγοράσει ότι θέλει, απ' όπου θέλει, αρκεί αυτό να μην είναι παράνομο στην χώρα που εισάγετε (πχ το χασίς είναι ελεύθερο στην Ολλανδία με την ύπαρξη των αντίστοιχων καφέ, αλλά είναι παράνομο στις υπόλοιπες ευρωπαϊκές χώρες). Η αγορά συσκευής κινητής τηλεφωνίας μέσω διαδικτύου, απ' όσο γνωρίζω δεν είναι παράνομο και δεν υπόκειται σε καμία αγορανομική ή άλλη διάταξη. Αντιθέτως όπως ειπώθηκε πιο πάνω, προτρέποντας ή αναφέροντας τρόπους αποφυγής πληρωμής του νόμιμου φόρου εισαγωγής, είναι παράνομο. Τον τρόπο αποστολής ενός αντικειμένου από τον πωλητή, δεν μπορεί άμεσα να τον ελέγξει ή καθορίσει ο αγοραστής, ούτε εάν θα λέει επάνω ότι περιέχει είδη κηπουρικής και έχει μέσα κινητό. Στην περίπτωση αυτή παράνομος είναι ο πωλητής που προσπαθεί να ξεγελάσει το ελληνικό δημόσιο. Το να ζητήσει κάποιος αγοραστής δημόσια μέσω του φόρουμ να γράφει κάτι τέτοιο απ΄έξω από τον πωλητή, επίσης είναι παράνομο, γιατί είναι προτροπή για παρανομία και διαφυγή κερδών για το κράτος. Αντιθέτως εάν γίνει σε μορφή pm ή άλλη μη δημόσια μορφή που δεν μπορεί να αποδειχθεί, δεν φέρει την ευθύνη. Μην λέμε λοιπόν ότι θέλουμε....

Τελειώνοντας θα σου προτείνω και εγώ το Xiaomi Mi3 16GB. Με 210€ τελική, αγοράζεις φανταστικό κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας

ενδιαφερομαι να αγορασω ενα κινεζικο κινητο με τα εξης χαρακτηριστικα

1) 2G RAM

2) 5 ιντσες οθονη

3) FHD 1920X1080

4)ΚΑΜΕΡΑ 13 MP

5) 3G KAI 4G (αν ειναι εφικτο και απαραιτητο για Ελλαδα)

6)γρηγορο επεξεργαστη

ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟΤΕΡΟ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΛΠ. ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ.

 

Εχω διαβασει πολλα εδω στο forum δεν μπορω να καταλαβω πολλα απο τους τεχνικους ορους που λετε - λενε οι ειδικοι ή μαλον οι εξειδικευμενοι φιλοι.

 

Παρακαλω επειδη με ενδιαφεροι αμμεσα αναμενω την γνωμη σας

Όπως σου είπαν άνοιξε νέο θέμα καλύτερα. Πάντως και εγώ θα πω και σε σένα για 210€ τελική αγοράζεις το καλύτερο κινητό που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην αγορά - Xiaomi Mi3 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο value for money ισως. Το καλύτερο κινητό της αγοράς όμως όχι. Αλλά ας μην βγούμε off topic.
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο value for money ισως. Το καλύτερο κινητό της αγοράς όμως όχι. Αλλά ας μην βγούμε off topic.

 

+1 αν δινει καποιος μεχρι 300 ευρω ειναι μονοδρομος (και θελει καλη συσκευη) στα 300 και πανω εχει one plus one oppo find 7a και το g2 32 gb

Link to comment
Share on other sites

γνωμη σου για το z?

 

Στα ιδια λεφτα παιρνεις το G2 ;) Καλο το Ζ αλλα τα εφαγε τα ψωμια του και ειδικα σε αυτα τα χρηματα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

για ποια συσκευη αναφερεσε?

 

Note 3 Neo στα 291 ευρώ αυτή την στιγμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Από nokia έως 200 ευρώ πιο είναι το καλύτερο???

 

 

Nokia Lumia 635 στα 170 μετα πάμε στα 220 (δλδ ξεπερνάμε το πλαφόν σου)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...