Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jazzx ( 6 Οκτ. 2004 , 15:52)

 

Είναι serious 60 very serious my friend

:D

 

series ηθελα να γραψω φιλαρακι....sorry :wacko:

σ'ευχαριστω για απαντηση!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 ( 6 Οκτ. 2004 , 17:47)

 

μεχρι να γεμισει η μνημη τηλεφων. δηλ σχεδον απεριοριστες

 

μμμμμμ......πολυ ενδιαφερον!!!!

Πες μου σε παρακαλω κατι αλλο...Αν ηταν να διαλεξεις μεταξυ 6230 και 6260 τι θα διαλεγες κ γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος singer ( 6 Οκτ. 2004 , 20:15)

 

μμμμμμ......πολυ ενδιαφερον!!!!

Πες μου σε παρακαλω κατι αλλο...Αν ηταν να διαλεξεις μεταξυ 6230 και 6260 τι θα διαλεγες κ γιατι?

 

 

 

Eγω φιλε μου θα διαλεγα 6260 επειδη ειναι Series 60 και μονο. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

lipon pedia na rotiso peidi edo ke ligo kero psanxo ton antikatastati tu sx1 mu na rotiso kati gia ayto to kinito to radio pu kserume oti ine stereo?kamia idea apo aftonomia exume? ke tha borei na pezei mp3 stereo???eyxasristo:)

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 6 Οκτ. 2004 , 20:18)

 

ειναι Series 60 και μονο.

 

οντος.αυτο τα λεει ολα.δεν αξιζει να παρεις κινητο αν δεν ειναι series 60

Link to comment
Share on other sites

Απο τις πρώτες στιγμές που το έχω στα χέρια μου πάντως... ευχρηστία = μηδέν... :(

 

Τρομερά δύσχρηστο με ανοικτό το folder... Το κεντρικό πλήκτρο δεν προεξέχει αρκετά και κάνω συνέχεια λάθος επιλογές. Τα softkeys είναι άψογα ΜΟΝΟ όταν έχεις περιστρέψει την οθόνη και το χρησιμοποιείς κλειστό. Η κάμερα στα πλάγια μου θύμισε το LG G7100... Ασχημη επιλογή, κακή απεικόνιση φωτογραφιών με γραμμές κάθετες. Στα υπόλοιπα αρκετά εντυπωσιακό. Btw καλή οθόνη, πολύ καλή θα έλεγα... ;)

 

FM Radio και MP3 μονοφωνικά... Εχει την ίδια έξοδο και τα ακουστικά με το κλασσικό 7210.

 

Sorry αν στεναχώρησα κάποιους. Το κινητό σαν smartphone παίρνει 7-8. Σαν αναδιπλούμενο clamshell παίρνει 5 απο πλευρά ευχρηστίας.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τρομερά δύσχρηστο με ανοικτό το folder...

αχ...πάλι επιβεβαιώνεται ο sequent ...ποιος τον ακούει όμως :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous ( 6 Οκτ. 2004 , 20:18)

 

Eγω φιλε μου θα διαλεγα 6260 επειδη ειναι Series 60 και μονο. :)

 

Μπορει να εχεις δικιο για κατι που εγω δεν γνωριζω.

Ομως θα 'θελες να μου εξηγησεις το λογο χωρις "τηλεγραφικες" απαντησεις?

Ειμαι ολος "αυτια" για να μαθω το γιατι!!!

Link to comment
Share on other sites

FM Radio και MP3 μονοφωνικά... Εχει την ίδια έξοδο και τα ακουστικά με το κλασσικό 7210.

ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΑ? :eek:

ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ,ΠΑΜΕ ΠΙΣΩ???(ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?) :confused:

ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΟ Κ700 ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΦΩΝΙΚΟ(με 2 ακουστικα βεβαια αλλα χωρις "ηχητικους διαχωρισμους" κατα το παιξιμο του)ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ 6260 ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ....ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ!!! :cry:

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΤΟ 6230...ΧΑΛΑΡΑ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 7 Οκτ. 2004 , 00:00)

 

Απο τις πρώτες στιγμές που το έχω στα χέρια μου πάντως... ευχρηστία = μηδέν... :(

 

Τρομερά δύσχρηστο με ανοικτό το folder... Το κεντρικό πλήκτρο δεν προεξέχει αρκετά και κάνω συνέχεια λάθος επιλογές. Τα softkeys είναι άψογα ΜΟΝΟ όταν έχεις περιστρέψει την οθόνη και το χρησιμοποιείς κλειστό. Η κάμερα στα πλάγια μου θύμισε το LG G7100... Ασχημη επιλογή, κακή απεικόνιση φωτογραφιών με γραμμές κάθετες. Στα υπόλοιπα αρκετά εντυπωσιακό. Btw καλή οθόνη, πολύ καλή θα έλεγα... ;)

 

FM Radio και MP3 μονοφωνικά... Εχει την ίδια έξοδο και τα ακουστικά με το κλασσικό 7210.

 

Το μονοφωνικά πάει μόνο στο mp3 να υποθέσω και όχι και στο ράδιο αφού σε όλα τα ξένα fora αναφέρεται ξεκάθαρα ότι είναι στέρεο. Καλό αυτό με τα ακουστικά. Καλά αυτό με την ευχρηστία παίζεται και πιστεύω ίσως να συνηθίζεται μετά από συχνή χρήση.

Όταν λες χάλια απεικόνιση, χειρότερη από το 6600 δηλαδή;; Από νυχτερινή λήψη τι λέει;; Οθόνη καλύτερη από 7610;; Bασικά δεν είπες κάτι για ποιότητα κατασκευής και για το αν φαίνεται ν' αντέξει στο χρόνο με τις συνεχείς περιστροφές.

 

 

edit: κι άλλη απογοήτευση από χρήστη στο mobileburn που πάνω κάτω λέει τα ίδια με τον mythozz. Aν κι εγώ έχω την ελπίδα ότι ίσως με τη συνεχή χρήση του κινητού συνηθίζεται και αυτός ο τρόπος χειρισμού μιας και όλοι εκεί εντοπίζουν το μεγάλο πρόβλημα.

 

"Yeasterday we had five 6260 arriving in the store, as mobile manager, I tried one on...I was stunned...but not out of hapiness, no, in how stupid this phone is.

Except the fact that the phone was plastic with the keys making small noices when pressed , the fact that the "upper part" of the usual Nokia keyboard (soft-keys, joystick etc) is on the upper part, and the rest of the keyboard (yes and no, dialkeyes) is on the lower part, this is just a pain!

Sure, if you'r gonna navigate in the phone, for example take pictures or go on the web, but as soon as you need to write an e-mail, text or something else, you need to use booth hands, one on the upper part, and the other one on the lower, its just so inconvinient . Trust me guys, you do NOT want this phone. And its only equiped with 6MB intern memory anyway...even tho its as big as a 3G-phone ...waste of money, get the 6230 instead, or the 7610...or perhaps a P910i or K700i...but not 6260, big nono"

 

Αχ δε ξέρω έχω μπερδευτεί πια, λέτε να δούμε από τη nokia άμεσα κάποιο 6260 μη αναδιπλούμενο;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν ξέρουν έχει ήδη κυκλοφορήσει το player OggPlay (Ζήτω το Open Source) για Series 60 και Symbian 7.0 με MMF support. Το Player αυτό χρησιμοποιεί hardware που έχει το 6260 για να παίξει mp3,ogg,acc αρχεία σε ποιότητα 44.1 16bit stereo.

 

Εδώ πιστεύω τελειώνει και η ιστορία με το stereo μιας και το 3rd party software είναι ήδη διαθέσιμο

 

http://symbianoggplay.sourceforge.net/

 

Εγώ πάω σήμερα στο Πλαίσιο... :alien:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ!!! ΟΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ ΣΑΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΗ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΟΥΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ SX1 ΠΙΟ ΕΥΧΡΗΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΟΥΜΠΙΑ!!!

 

ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΚΑΛΑ....

(ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΚ ΤΩΝ ΕΣΩ) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jazzx ( 7 Οκτ. 2004 , 12:34)

 

Για όσους δεν ξέρουν έχει ήδη κυκλοφορήσει το player OggPlay (Ζήτω το Open Source) για Series 60 και Symbian 7.0 με MMF support. Το Player αυτό χρησιμοποιεί hardware που έχει το 6260 για να παίξει mp3,ogg,acc αρχεία σε ποιότητα 44.1 16bit stereo.

 

Εδώ πιστεύω τελειώνει και η ιστορία με το stereo μιας και το 3rd party software είναι ήδη διαθέσιμο

 

http://symbianoggplay.sourceforge.net/

 

Εγώ πάω σήμερα στο Πλαίσιο... :alien:

 

 

Τo οggplay για να αποδώσει στερεο ήχο πρέπει να είναι και στερεο το τηλέφωνο. Πχ στο 6600 το oggplay έχει αθλιο ήχο ενω στο SX είναι μια χαρα. Μην βιαστείς να το πάρεις στηριζόμενος στο γεγονος οτι θα παίζει σιγουρα το oggplay. κατσε πρώτα να το δοκιμάσει κανας άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 7 Οκτ. 2004 , 11:51)

 

Ήρθε και στο πλαίσιο . Τελική: 405 ευρώ.

 

 

Κι εγώ μόλις γύρισα από κει, το έπιασα στα χέρια μου και πραγματικά ενθουσιάστικα. Δε μου φάνηκε εξωφρενικά μεγάλο, αντίθετα ήταν αρκετά λεπτό σε σχέση με τον ανταγωνισμό και έτσι παρά το σχετικά μεγάλο ύψος δεν έδειχνε γίγας. Είχε μια αίσθηση πολυτέλειας όταν το πιάνεις ενώ φαίνεται γερή κατασκευή, τα κουμπιά βολικά και μεγάλα χαίρεσαι να τα πατάς, ενώ όταν το έχει κλειστό με γυρισμένη την οθόνη είναι όλα τα λεφτά!!!! Ο μηχανισμός περιστροφής είναι αρκετά "σφιχτός" θέλει αρκετή πίεση για να περιστραφεί και έτσι δε δίνει την αίσθηση του ψεύτικου. Τα κουμπιά πατιούνται πολύ απαλά με ένα απλό κλικ όπως σε όλες τις συσκευές και όχι τίποτα έντονο. Δοκίμασα να κάνω πως γράφω και με το μεγάλο δάχτυλο να πατήσω το C μιας και αυτό καίει στα μηνύματα και μπορώ να πω ότι σίγουρα συνηθίζεται, πιέζοντας το C στο πάνω μέρος και λόγω του ότι το κινητό είναι δεμένο (δε φεύγει καθόλου προς τα πίσω το πάνω μέρος) και τα κουμπιά πολύ απαλά το C πατιέται πολύ εύκολα. Εμένα με πόρωσε πάντως και αν δεν είχα ακούσει για αισχή κάμερα θα το είχα χτυπήσει σίγουρα, τώρα απλά περιμένω.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jazzx ( 7 Οκτ. 2004 , 12:34)

 

Για όσους δεν ξέρουν έχει ήδη κυκλοφορήσει το player OggPlay (Ζήτω το Open Source) για Series 60 και Symbian 7.0 με MMF support. Το Player αυτό χρησιμοποιεί hardware που έχει το 6260 για να παίξει mp3,ogg,acc αρχεία σε ποιότητα 44.1 16bit stereo.

 

Εδώ πιστεύω τελειώνει και η ιστορία με το stereo μιας και το 3rd party software είναι ήδη διαθέσιμο

 

http://symbianoggplay.sourceforge.net/

 

Εγώ πάω σήμερα στο Πλαίσιο... :alien:

 

 

Και πως ξέρουμε ότι το πρόγραμμα υποστηρίζει στέρεο ήχο στο 6260;; Από τι βλέπω στην ιστοσελίδα κάνει για όλα τα series 60 και δε διευκρινίζει πουθενά για στέρεο ήχο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν dummy. Οι εντυπώσεις του Παναγώτη προέρχονται σίγουρα απο το κανονικό μοντέλο. Πολύ ενθαρυντικές.
Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και photos σύντομα θα είναι διαθέσιμες. Το Radio stereo είναι ήταν λάθος μου εκ παραδρομής. Στα υπόλοιπα, η κάμερα παιδιά είναι αισχρή, λυπάμαι που το λέω. Εχει συνεχώς κάθετες γραμμές που καταντούν ιδιαίτερα σπαστικές. Το video εχει πολύ καλό frame rate, αν και θα μπορούσε να είναι πιο ομαλό.

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή, αν και η άποψή μου είναι πως με ανοικτό το folder σύντομα θα αρχίσουν τα προβλήματα στο επάνω μέρος. Η απόσταση είναι μεγάλη, και με τον αντίχειρα δεν τα φτάνεις εύκολα όλα τα πλήκτρα. Αναγκάζομαι μερικές φορές και χρησιμοποιώ και το αριστερό χέρι, πράγμα αδιανόητο. Το κινητό για εμένα έχει σοβαρά προβλήματα ΜΟΝΟ εξωτερικά, μιας και απο μενού λειτουργίες είναι μαμάτο... Πολύ καλό και γρήγορο μενού, αν και την πρώτη φορά που θα ενεργοποιήσεις ένα πρόγραμμα, θα αργήσει να το φορτώσει. Η κεραία του είναι μέτρια σε δύσκολες συνθήκες λήψεις, εκεί που το Panasonic μου πιάνει 3 γραμμές, το 6260 πιανει 1... και με τον ήχο να ακούγεται απο βάθος.

 

Προσωπικά το θεωρώ όμορφο, αλλά τεράστιο κινητό, με πρόβλημα στην ευχρηστία του, αλλά πλήρεις δυνατότητες σε όλα τα υπόλοιπα. Το Radio είναι καμπάνα, τα MP3 μονοφωνικά όπως είπα, η περιστρεφόμενη οθόνη αρκετά στιβαρή, αλλά το κάνει να δείχνει εύθραυστο. Ποιότητα κατασκευής με άριστα το 10 θα του έβαζα 7. ;) H oθόνη είναι καθαρή, καθόλου μουντή, ασύγκριτα καλύτερη από του SX1... ίδια σε φωτεινότητα με του 6600. ;)

 

Αλλες απορίες;

 

Edit: Photos: http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/7775 ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow ( 7 Οκτ. 2004 , 15:14)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να ήταν dummy. Οι εντυπώσεις του Παναγώτη προέρχονται σίγουρα απο το κανονικό μοντέλο. Πολύ ενθαρυντικές.

 

 

Εννοείται απο το κανονικό, δε νομίζω να έχουν φέρει ακόμα dummy για τη βιτρίνα. Εκείνη την ώρα ανοίξαμε το κουτί και το έπιασα στα χέρια μου.

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz ( 7 Οκτ. 2004 , 15:16)

 

Ανέβασα και photos σύντομα θα είναι διαθέσιμες. Το Radio stereo είναι ήταν λάθος μου εκ παραδρομής. Στα υπόλοιπα, η κάμερα παιδιά είναι αισχρή, λυπάμαι που το λέω. Εχει συνεχώς κάθετες γραμμές που καταντούν ιδιαίτερα σπαστικές. Το video εχει πολύ καλό frame rate, αν και θα μπορούσε να είναι πιο ομαλό.

 

Η ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή, αν και η άποψή μου είναι πως με ανοικτό το folder σύντομα θα αρχίσουν τα προβλήματα στο επάνω μέρος. Η απόσταση είναι μεγάλη, και με τον αντίχειρα δεν τα φτάνεις εύκολα όλα τα πλήκτρα. Αναγκάζομαι μερικές φορές και χρησιμοποιώ και το αριστερό χέρι, πράγμα αδιανόητο. Το κινητό για εμένα έχει σοβαρά προβλήματα ΜΟΝΟ εξωτερικά, μιας και απο μενού λειτουργίες είναι μαμάτο... Πολύ καλό και γρήγορο μενού, αν και την πρώτη φορά που θα ενεργοποιήσεις ένα πρόγραμμα, θα αργήσει να το φορτώσει. Η κεραία του είναι μέτρια σε δύσκολες συνθήκες λήψεις, εκεί που το Panasonic μου πιάνει 3 γραμμές, το 6260 πιανει 1... και με τον ήχο να ακούγεται απο βάθος.

 

Προσωπικά το θεωρώ όμορφο, αλλά τεράστιο κινητό, με πρόβλημα στην ευχρηστία του, αλλά πλήρεις δυνατότητες σε όλα τα υπόλοιπα. Το Radio είναι καμπάνα, τα MP3 μονοφωνικά όπως είπα, η περιστρεφόμενη οθόνη αρκετά στιβαρή, αλλά το κάνει να δείχνει εύθραυστο. Ποιότητα κατασκευής με άριστα το 10 θα του έβαζα 7. ;) H oθόνη είναι καθαρή, καθόλου μουντή, ασύγκριτα καλύτερη από του SX1... ίδια σε φωτεινότητα με του 6600. ;)

 

Αλλες απορίες;

 

Edit: Photos: http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/7775 ;)

 

 

Μythozz να διευκρινήσεις μερικά;;

1)Το βίντεο από τι διάβασα στο mobilereview από χρήστη δεν έχει περιορισμό αλλά γράφει απεριόριστα ανάλογα με τη διαθέσιμη μνήμη;; Ισχύει;;

2)Μp3 μονοφωνικό ναι αλλά από ποιότητα;; Όταν ακούς με τα διπλά ακουστικά της συσκευασίας είναι τόσο εμφανές;; Δε δοκιμάζεις να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα που ανέφερε ο jazzx να δεις αν τελικά υποστηρίζει στέρεο ήχο;;

3)Οι φώτο στο pc έχουν το πρόβλημα η και στο κινητό;; Χειρότερες από του 6600;;

4)Ποιότητα ηχείου συσκευής;; Ακούγονται δυνατά οι ήχοι κλήσεις και τα Mp3 από το μεγαφωνάκι του;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το ogg mmf μπορεις να το βρεις εδώ!!

http://briefcase.pathfinder.gr/contents/killing4you/27127

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...