Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν 2 βδομαδες πηγα το τηλεφωνακι μου (6260 ασημι για τα πρακτικα) στη νοκια και ζητησα αντικατασταση συσκευης... με χαρα εμαθα οτι ναι! υπαρχει θεος και θα μου το αντικαταστησουν! αλλα μετα ηρθε το σοκ...

Διοτι η αγαπητη νοκια μου ειπε οτι το καινουριο μου τηλεφωνακι θα ειναι σε μαυρο γιατι τωρα αυτα θα φερουνε πραγμα που μου αρεσε γιατι ετσι κι αλλιως σε μαυρο το ηθελα αλλα ελα ντε που γυρναει η κοπελιτσα και μου λεει

-αλλα το πληκτρολογιο και το καπακι της μπαταριας θα ειναι τα δικα σας!

και εδω ερχεται η ερωτηση καλα το καπακι της μπαταριας το καταλαβαινω και στη τελικη αντε παιρνω ενα καινουριο σε μαυρο το πληκτρολογιο ειναι που με εκανε να τρελαθω οσοι εχουν 6260 μαλλον θα ξερουν τη διαφορα στα 2 τηλεφωνα. ασε που το μαυρο με ασημι πληκτρολογιο ειναι αθλιο! ειδα την εγγυηση πουθενα δεν λεει ουσιαστικα αυτο που πανε να κανουνε γιατι στο συγκεκριμενο τηλεφωνο το πληκτρολογιο δεν μετραει για αξεσουαρ για να ειναι εκτος εγγυησης!!!!!πειτε μου αν κανω λαθος κ γενικα ιδεες τι να κανω!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν 2 βδομαδες πηγα το τηλεφωνακι μου (6260 ασημι για τα πρακτικα) στη νοκια και ζητησα αντικατασταση συσκευης... με χαρα εμαθα οτι ναι! υπαρχει θεος και θα μου το αντικαταστησουν! αλλα μετα ηρθε το σοκ...

Διοτι η αγαπητη νοκια μου ειπε οτι το καινουριο μου τηλεφωνακι θα ειναι σε μαυρο γιατι τωρα αυτα θα φερουνε πραγμα που μου αρεσε γιατι ετσι κι αλλιως σε μαυρο το ηθελα αλλα ελα ντε που γυρναει η κοπελιτσα και μου λεει

-αλλα το πληκτρολογιο και το καπακι της μπαταριας θα ειναι τα δικα σας!

και εδω ερχεται η ερωτηση καλα το καπακι της μπαταριας το καταλαβαινω και στη τελικη αντε παιρνω ενα καινουριο σε μαυρο το πληκτρολογιο ειναι που με εκανε να τρελαθω οσοι εχουν 6260 μαλλον θα ξερουν τη διαφορα στα 2 τηλεφωνα. ασε που το μαυρο με ασημι πληκτρολογιο ειναι αθλιο! ειδα την εγγυηση πουθενα δεν λεει ουσιαστικα αυτο που πανε να κανουνε γιατι στο συγκεκριμενο τηλεφωνο το πληκτρολογιο δεν μετραει για αξεσουαρ για να ειναι εκτος εγγυησης!!!!!πειτε μου αν κανω λαθος κ γενικα ιδεες τι να κανω!!!!!!!

προφανως δε σου δινουν καινουργια συσκευη. για καινουργια δε μιλαμε; σα να παιρνεις αυτοκινητο και να σου λενε τα λαστιχα τα βαζετε εσεις :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ pan82 ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΕΝΑ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΡ3; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Kαλά είχα να μπω απίστευτο καιρό στο topic του 6260, φίλε απλά πάρε όποιο mp3 έχεις και δυναμωσε το μέσω του nerowaveeditor ή άλλου προγράμματος. Δε ξεκουφαίνει βέβαια αλλά έχει ικανοποιητική ένταση, εδώ δεν επιτρέπετε η επισύναψη mp3

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

προφανως δε σου δινουν καινουργια συσκευη. για καινουργια δε μιλαμε; σα να παιρνεις αυτοκινητο και να σου λενε τα λαστιχα τα βαζετε εσεις :wacko:

 

 

 

γι'αυτο τσαντιζομαι!!! σε καινουρια συσκευη το παλιο πληκτρολογιο;!; δηλαδη ελεος εγω ειμαι ηλιθια οι αυτοι στη νοκια;γιατι θα τρελαθω!!!!!!

 

υ.γ.για καποιον που ρωτησε πιο πανω για το μαυρο μου ειπαν οτι η καινουρια φουρνια θα ειναι μαυρα και ασημι ξανα απο οκτωβριο αυτος ειναι και ο λογος που μου δινουν μαυρο δεν ειχαν ασημι!!! ετσι κι αλλιως το μαυρο εμενα μου αρεσε απο την αρχη αλλα με μαυρο πληκτρολογιο επιμενω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φυσικα με μαυρο πληκτρολογιο,και να επιμεινεις,τι χαζομαρες ειναι αυτες?τα χει παιξει η νοκια...μηπως να πας σε ενα αλλο νοκια shop?
Link to comment
Share on other sites

φυσικα με μαυρο πληκτρολογιο,και να επιμεινεις,τι χαζομαρες ειναι αυτες?τα χει παιξει η νοκια...μηπως να πας σε ενα αλλο νοκια shop?[/quote

 

 

Βασικα πιο κεντρικο nokia shop δεν γινεται!!! στη συγγρου πηγα!

καλα εγω το ειπα θα τα κανω χαλια εκει μεσα αν δω ασημι πληκτρολογιο!

εστειλα και e-mail ειδη μεσα στη νοκια αμα δω ασημι η πρωτη κινηση θα ειναι τηλεφωνο στα κεντρικα της alpha copy αν δεν γινει τιποτα μεχρι και στη φιλανδια θα παρω τηλεφωνο! και ο αγιος στη τελικη φοβερα θελει.... :D

απλα θελω να ξερω αν στανταρ εχω δικιο δηλαδη οτι το πληκτρολογιο δεν μετραει σαν αξεσουαρ.αυτο το ξερεις σιγουρα για να μου το απαντησεις;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω να σου πω την αληθεια δεν μου ετυχε κατι τετοιο.απλα λεω πως αν σου εδιναν ασημι οκ δεν νομιζω να υπηρχε προβλημα με το πληκτρολογιο,αλλα εφ οσον σου δινουν μαυρο,πρεπει να σου δωσουν και μαυρο πληκτρολογιο...
Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα η ένταξη ήχου κλήσης στο 6260 μου έχει μειωθεί στο 50% (ολα όμως είναι στο FULL..) είναι κάποιο προβλημα hardware ή μπορεί να λυθεί με κάποιες ρυθμήσεις;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

κανε μια αναβαθμηση.μηπως τον τελευταιο μηνα εβαλες καμοια εφαρμογη που μπορει να το επηρεαζει?δοκιμασες να κανεις format?
Link to comment
Share on other sites

Hi! ξέρει κανείς ποιό είναι το νεότερο firmware του 6260;

Thanx!

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Hi! ξέρει κανείς ποιό είναι το νεότερο firmware του 6260;

Thanx!

 

Αν δεν κανω λαθος το v 3.0515.0 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα η ένταξη ήχου κλήσης στο 6260 μου έχει μειωθεί στο 50% (ολα όμως είναι στο FULL..) είναι κάποιο προβλημα hardware ή μπορεί να λυθεί με κάποιες ρυθμήσεις;

 

Ευχαριστώ

 

sti nokia pigaine to kai egw kai i fili mou pou exei to idio tilefono eixame problima me auto emena mou allaksane thlefono kai tis filis mou to megafonaki

telika oloi ta idia problimata exoume me auto to kinito!!!ta megafona einai problimatika! sorry alla me exei apogoiteysei i nokia...

Link to comment
Share on other sites

epeidi kolisa twra 8a sas pw kapoia problimata pou mou ebgale kai 8elw na mou peite posoi ta exete pa8ei apla gia na doume epitelous an oloi exoun kapoio problima me to kinito.

1)otan paizoun mp3 dixnei oti i entasi einai sto full alla einai poly xamila kai prepei na ginei epanekinisi gia na er8ei sta isia tou

2)otan erxetai mynima den xtypaei apla bgazei to fakelaki kai ena mynhma oti i efarmogi (den 8ymamai poia telos pantwn) ekleise

3)allazei mono tou ta 8emata

4)kolaei otan iste sto menou

5)otan anoigete to tilefwno sas erxontai anafores oi opoies sas exoun ksanaer8ei

 

ayta einaiproblimata pou bgikan se 2 kinita gi'auto to psaxnw toso den mou fenetai toso tyxaio...

Link to comment
Share on other sites

epeidi kolisa twra 8a sas pw kapoia problimata pou mou ebgale kai 8elw na mou peite posoi ta exete pa8ei apla gia na doume epitelous an oloi exoun kapoio problima me to kinito.

1)otan paizoun mp3 dixnei oti i entasi einai sto full alla einai poly xamila kai prepei na ginei epanekinisi gia na er8ei sta isia tou

2)otan erxetai mynima den xtypaei apla bgazei to fakelaki kai ena mynhma oti i efarmogi (den 8ymamai poia telos pantwn) ekleise

3)allazei mono tou ta 8emata

4)kolaei otan iste sto menou

5)otan anoigete to tilefwno sas erxontai anafores oi opoies sas exoun ksanaer8ei

 

ayta einaiproblimata pou bgikan se 2 kinita gi'auto to psaxnw toso den mou fenetai toso tyxaio...

Λοιπόν αναλυτικά

1)Σύνηθες πρόβλημα όλων των nokia, και στο 7250 που έχω συμβαίνει, αυτό γίνεται κατά κύριο λόγο όταν ενώ ακούς ράδιο ή mp3 σου κάνουν κλήση. Μετά η ένταση δεν αυξομειώνεται και χρειάζεται επανεκίνηση.

2)Αυτό είναι πρόβλημα κάποιας εφαρμογής το είχα πάθει μέχρι που ανακάλυψα ποια εφαρμογή δημιουργούσε το πρόβλημα και την έστειλα από κει που ρθε.

3)Αυτό το κάνει που και που και δεν έχω καταλάβει το λόγο.

4)Σπάνια αλλά μπορεί να συμβεί

5)Δε μου έχει τύχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αναλυτικά

1)Σύνηθες πρόβλημα όλων των nokia, και στο 7250 που έχω συμβαίνει, αυτό γίνεται κατά κύριο λόγο όταν ενώ ακούς ράδιο ή mp3 σου κάνουν κλήση. Μετά η ένταση δεν αυξομειώνεται και χρειάζεται επανεκίνηση.

2)Αυτό είναι πρόβλημα κάποιας εφαρμογής το είχα πάθει μέχρι που ανακάλυψα ποια εφαρμογή δημιουργούσε το πρόβλημα και την έστειλα από κει που ρθε.

3)Αυτό το κάνει που και που και δεν έχω καταλάβει το λόγο.

4)Σπάνια αλλά μπορεί να συμβεί

5)Δε μου έχει τύχει

3) 5 μηνες που το εχω δε μου εχει συμβει. Βεβαια δεν αλλαζω θεματα καθε τοσο αλλα εχω ενα σταθερα.

2,4,5) Δεν μου εχει συμβει προς το παρον :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας!Ενδιαφερον αυτό που συζητάτε.Τελικά αυτό το κινητό όσο μου αρέσει λόγω κάποιων χαρακτηριστικών, τόσο συνεχώς ανακαλύπτω μεγάλες ελλείψεις. Το mp3 player π.χ. που είναι αρκετά κακό και η ποιότητα κατασκευής που είναι μέτρια ή η μπαταρία που αδειάζει γρήγορα.

1) Αυτό με την αυξομείωση του ήχου στα mp3 το παθαίνω και εγώ. Είναι αυτό που λεέι ο pan82. Γίνεται οταν έχεις εισερχόμενη κλήση και πρέπει να κάνεις επανεκκίνηση. Πάντως δεν το χουν όλα τα νόκια, π.χ. το 6230 του αδερφού μου δεν το κάνει.

2) Αυτό με τα μηνύματα που λέτε δε μου το'χει κάνει ούτε με τις αναφορές, ούτε μου κολλάει όταν είμαι στο μενού (δόξα τον κύριο).

3) Εμένα τρίζει γενικά, ίσως επειδή μετά από 3 μέρες αγοράς είχα πρόβλημα με την περιστροφή και μου άλλαξαν στη νόκια όλο το μηχανισμό περιστροφής. Προσωπικά θεωρώ αποτυχία το mp3 του.κατα τ' άλλα το λειτουργικό του δε μου'χει εμφανισει το παραμικρό πρόβλημα να χτυπήσω ξύλο και το λεω αυτό μετα απο 1,5 μήνα υπερκανονικής χρήσης.

4) όσο για το φίλο πιο πάνω με το πληκτρολόγιο, δεν ξέρω τι ισχύει η λογική πάντως λέει οτι δεν αποτελεί αξεσουάρ ξεχωριστό το πληκτολόγιο. Διότι είναι συστατικό μέρος του κινητού. Χωρίς αυτό δεν μπορείς να το λειτουργήσεις. Στη συσκευασία δηλαδή δωρο πλέον δίνουν το handsfree. Αυτ΄΄ο είναι αξεσουάρ. Πιστεύω οτι αν πάρεις τηλ. στο ΙΝΚΑ (1729) και τους ρωτήσεις ίσως σε διαφωτίσουν.

 

ΥΓ. Να ρωτήσω κάτι? Πως κάνει format το 6260? και πως γίνεται επανεκκίνηση χωρίς να το κλείσεις απο το κεντρικό πλήκτρο?

Link to comment
Share on other sites

Για φορμάτ φίλε nick_greek πατάς ταυτόχρονα το 3, *, πράσινο και το κουμπί που ανοίγει το τηλέφωνο μέχρι να γράψει formating. Πρέπει να έχεις ψιλογεμάτην μπαταρία και προσοχή χάνονται τα πάντα.

Όσον αφορά την επανεκίνηση εγώ κάνω μέσω του sysman που έχω εγκατεστημένω και βγαίνει όταν πατάω ώρα το κουμπί του μενού

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Να ρωτήσω κάτι? Πως κάνει format το 6260? και πως γίνεται επανεκκίνηση χωρίς να το κλείσεις απο το κεντρικό πλήκτρο?

 

Mε τον συνδιασμο των πληκτρων (πράσινο ακουστικό + 3 + * και ανοιγεις το κινητο) ->hard format (να εχεις φορτισμενη μπαταρια)

Πατωντας *#7370# ->soft format

 

Τσεκαρε την εφαρμογη Restart εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=922502#post922502

 

Εντιτ:με προλαβε ο φιλος pan82 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ!! Eίστε cool!

YΓ. Μόλις πήρα χαμπάρι οτι το 6260 φθήνηνε και έρχεται μόνο σε μαύρο πλέον, δηλαδή αυτό που ήθελα εξ' αρχής.Μου 'ρχεται να βάλω τα κλάματα

Link to comment
Share on other sites

Pio einai ekeino to programmataki pou kanei ola ta sms kai ola ta files genika na pigenoun automata stin memory card ??
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι αν πάρεις τηλ. στο ΙΝΚΑ (1729) και τους ρωτήσεις ίσως σε διαφωτίσουν.

 

poio inka aytoi 8a me steiloune sto ika!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει κανει τιποτα απο τα παραπανω 5 μηνες τωρα.Εχω την version 3.0448.0 και λεω να του κανω ενα update σημερα.Τι versions εχετε εσεις?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειμαι τυχερος!Το πηγα στη Nokia Πετρουπολης για την αναβαθμιση που εγραψα απο πανω και με ρωτησε αν εχει καποιο προβλημα και θελω να το αναβαθμισω.Αφου του ειπα οτι δεν εχει και ειναι απολυτα σταθερο,με συμβουλευσε να μην το πειραξω καθολου,οπως κι εκανα. :)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...