Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καμιά φωτό μπορείτε να ανεβάσετε? ενδιαφέρομαι αλλά θέλω να έχει καλή κάμερα!!

 

Mε 100€ καλή καμερα???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε 100€ καλή καμερα???

 

απλώς ρώτησα δεν είναι ικανοποιητική? :p

έχεις δίκιο... αλλά δεν είναι για μένα ;ppp 'εγω θα το αγόραζα χωρίς πολλά πολλά.

το κινητό αξίζει.σε lenovo a7600 με 70euro η κάμερα ήταν αρκετά καλή.αν έχει την ίδια ποιότητα δεν υπάρχει θέμα.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα του καλο ειναι το τηλεφωνο, οχι κατι το ιδιαιτερο αλλα καλο, σιγουρα στα ιδια λεφτα παντως θα προτιμουσα το xiaomi mi4

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα του καλο ειναι το τηλεφωνο, οχι κατι το ιδιαιτερο αλλα καλο, σιγουρα στα ιδια λεφτα παντως θα προτιμουσα το xiaomi mi4

 

Το mi4 είναι τουλάχιστον 20€ πιο ακριβό (από kimovil), 5ιντσο με 16giga μνήμη μη επεκτάσιμη το οποίο νομίζω ότι είναι deal breaker.

Η κάμερα όντως δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά με 94€ δεν γίνεται να έχουμε τέτοιες απαιτήσεις.

 

Εγώ πέρασα και την ResurrectionRemix rom με andoid 7.1.1 η οποία μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα (ίσως λίγο πιο laggy από την comborom). Βασίζεται στην CM14.1 (LineageOS πλέον), έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και άπειρες παραμετροποιήσεις του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Το mi4 είναι τουλάχιστον 20€ πιο ακριβό (από kimovil), 5ιντσο με 16giga μνήμη μη επεκτάσιμη το οποίο νομίζω ότι είναι deal breaker.

Η κάμερα όντως δεν είναι κάτι ιδιαίτερο αλλά με 94€ δεν γίνεται να έχουμε τέτοιες απαιτήσεις.

 

Εγώ πέρασα και την ResurrectionRemix rom με andoid 7.1.1 η οποία μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα (ίσως λίγο πιο laggy από την comborom). Βασίζεται στην CM14.1 (LineageOS πλέον), έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών και άπειρες παραμετροποιήσεις του συστήματος.

 

Στην 7 εχεις δοκιμασει το antutu ποσο βγάζει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω περάσει την comborom αλλα εχω ενα περιεργο προβλημα με google maps. Καθε φορά που στέλνω στο κινητό μια διευθυνση από τον υπολογιστή μου λαμβανω μια ηχητικη ειδοποίηση αλλα η διευθυνση δεν εμφανίζεται. Το εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος αυτό; :blink:
Link to comment
Share on other sites

σε αυτό θα πάω... γιατί θέλω sd με extra slot... Και δεν μπορώ να διαθέσω περισσότερα

κάποια ρομ χωρίς θέμα? η εργοστασιακή έχει θέματα? αν ναι τι?

και τι ρομ υπάρχουν?

Και όποιος μπορεί και δεν του είναι βάρος ας ανεβάσει φώτο είναι για την αδερφή μου.και αν δεν τις αρέσει θα μου τα ψάλλει .θέλει να ξέρει πριν αγοράσει.

ευχαριστώ. ας ανεβάσει όποιος μπορεί τις φωτό από google drive Με ένα Link THANKS BROTHERS MOU!

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εχω περάσει την comborom αλλα εχω ενα περιεργο προβλημα με google maps. Καθε φορά που στέλνω στο κινητό μια διευθυνση από τον υπολογιστή μου λαμβανω μια ηχητικη ειδοποίηση αλλα η διευθυνση δεν εμφανίζεται. Το εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος αυτό; :blink:

 

το google maps to έχεις για gps?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εργοστασιακη χωρις κινεζιες ειναι η light x.

δεν θυμαμαι αν εχει ελληνικα ομως.

σταθερη,γρηγορη και καλη μπαταρια.την lightx 3.66 ειχα

Link to comment
Share on other sites

εργοστασιακη χωρις κινεζιες ειναι η light x.

δεν θυμαμαι αν εχει ελληνικα ομως.

σταθερη,γρηγορη και καλη μπαταρια.την lightx 3.66 ειχα

 

οκ αδερφε μου θα ρωτήσω τον πωλητη αν έχει αυτή την ρομ :p :p

σε ελλήνικα υπάρχει κάποια καλή?χωρίς bugs? ;)

που βρίσκω αυτή την ρομ?

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολες μαζεμενες εδω http://www.needrom.com/category/zte/serial-nubia/nubia-z7/

διαλεγεις και παιρνεις που λεμε :)

για ελληνικα δεν ξερω να σου πω,δεν τα χρησιμοποιω ποτε οποτε δεν με εχει απασχολησει το θεμα.

οποιος ξερει ας μας δωσει τα φωτα του.

Link to comment
Share on other sites

ολες μαζεμενες εδω http://www.needrom.com/category/zte/serial-nubia/nubia-z7/

διαλεγεις και παιρνεις που λεμε :)

για ελληνικα δεν ξερω να σου πω,δεν τα χρησιμοποιω ποτε οποτε δεν με εχει απασχολησει το θεμα.

οποιος ξερει ας μας δωσει τα φωτα του.

 

σε ευχαριστώ root η official γίνεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας που αργησα να το παρω χαμπαρι με τις καλες προσφορες κατω των 100€ το παρηγγειλα απο την ευρωπαικη αποθηκη του Tinydeal στα 116€.

Ωραια. Τωρα που βρισκουμε θηκη και τζαμακι να το βαλουμε? Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ φιλε για τον χρονο σου, αλλα δεν δουλευει η καρτα στο Paypal και δεν εχω ουτε χρονο ουτε και ορεξη για αλχημιες. Απλως το μεγα λαθος ηταν επειδη το χρησιμοποιησα για αγορες απο Ευρωπαικη Ενωση και Ελλαδα και δουλεψε, πιστεψα οτι τα Capital control ειναι παρελθον.

 

Κουνια που με κουναγε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε για τον χρονο σου, αλλα δεν δουλευει η καρτα στο Paypal και δεν εχω ουτε χρονο ουτε και ορεξη για αλχημιες. Απλως το μεγα λαθος ηταν επειδη το χρησιμοποιησα για αγορες απο Ευρωπαικη Ενωση και Ελλαδα και δουλεψε, πιστεψα οτι τα Capital control ειναι παρελθον.

 

Κουνια που με κουναγε...

 

Καποιο αλλο προβλημα εχεις φιλε μου...κανονικα γινονται οι αγορες με paypal..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε για τον χρονο σου, αλλα δεν δουλευει η καρτα στο Paypal και δεν εχω ουτε χρονο ουτε και ορεξη για αλχημιες. Απλως το μεγα λαθος ηταν επειδη το χρησιμοποιησα για αγορες απο Ευρωπαικη Ενωση και Ελλαδα και δουλεψε, πιστεψα οτι τα Capital control ειναι παρελθον.

 

Κουνια που με κουναγε...

 

Όλες οι αγορές γίνονται κανονικά με paypal. Δεν έχω πρόβλημα με κάρτα από καμιά τράπεζα όλες περνάνε κανονικά στο paypal

Link to comment
Share on other sites

Καποιο αλλο προβλημα εχεις φιλε μου...κανονικα γινονται οι αγορες με paypal..

 

Όλες οι αγορές γίνονται κανονικά με paypal. Δεν έχω πρόβλημα με κάρτα από καμιά τράπεζα όλες περνάνε κανονικά στο paypal

 

Alpha εχω ρε παιδια, ειχε 60-70 ευρω μεσα, πηγα να κανω συναλλαγη 4,8€ με ενα πωλητη στο ebay (μεσω paypal παντα) και δεν την δεχθηκε ενω πριν απο μια μερα πηρα το ZTE απο Γερμανια χωρις κανενα προβλημα. Η καρτα μπαινει μονο σε ebay και δεν υπαρχει περιπτωση να υπηρχε κατι "δεσμευμενο" απο αλλη συναλλαγη.

 

Βρηκα θηκη και tempered απο τον ιδιο πωλητη και με βολεψε. Θα ξαναδοκιμασω σε διαφορετικους πωλητες μπας και...

Edited by Verbal_Kint
Link added
Link to comment
Share on other sites

Ψαξτο καλυτερα..δεν υπαρχει κανενα προβλημα πλεον..

Για ποιο λογο δεν εγινε η συναλλαγη? Μιλα και με την τραπεζα σου..

 

Τελος το οφτοπικ απο μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδοκιμασα στον ιδιο πωλητη και ως δια μαγειας...δουλεψε.

Ευχαριστω για το ενδιαφερον. Τελος στο off topic και απο μενα.

(Παρακαλουνται οι mods να διαγραψουν οτιδηποτε θεωρουν αχρειαστο)

 

Τα ξαναλεμε στην επιλογη Rom :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω 2 θεματάκια του κινητού με την rom που έρχεται. Ένα ειναι ότι παρόλο που έχω δώσει όλα τα permissions απο τις ρυθμίσεις δεν μου εμφανίζει πάντα τις ειδοποιήσεις από το viber και επίσης όταν έτρεξα το προγραμματάκι για να το κάνω root μου έβγαλε ότι δεν υποστηρίζεται η συσκευή towelroot νομίζω λέγεται το πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.μολις πήρα το κινητό....Δύο απορίες: που και πως βλέπω ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές....Δεν τις εμφανίζει όσο κι αν έψαξα.

Και ποια Ρομ έχει καλύτερη ελληνική μετάφραση.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...