Jump to content

Iocean X8 Mini


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποποο..μην μας λες τετοια και ελπιζω αυτο που θα παραλαβω να μην εχει κανενα προβλημα. Απο ποιο σιτε το παρηγγειλες το κινητο στον φιλο σου;

 

καλημέρα φιλέ ...... κρεμομαι απο τα χειλοι σου;;;; παρελαβες; όλα οκ; το τηλ κομπλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, σημερα πηγα και πηρα το κινητο και εγω να πω πως εξωτερικα ειναι πανεμορφο (εχω το ασπρο). Μεχρι στιγμης και ελπιζω και οχι μετα βρηκα 3 αρνητικα.

1) Η καμερα για 8αρα ειναι πολυ μετρια αλλα δεν ειναι μεγαλο προβλημα αυτο γιατι δεν ειμαι φανατικος χρηστης της.

2) Το ηχειο δεν ειναι δυνατο..δεν βγαζει αρκετο ηχο και αυτο με απογοητευσε

3) Το κινητο ζεσταινετε γρηγορα

Δεν εχω βρει τιποτα αλλο μεχρι στιγμης επισης θα ηθελα και μια βοηθεια για το αν ξερει κανεις κανενα προγραμα στο playstore που να κανει τον ηχο πιο δυνατο.

 

αυτα :p

Edited by vaskas
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι πληρωσα 27 ευρω και η ειρωνεια ειναι πως πανω στο κουτι εγραφε marked as gift, mp4 25$ και εγω δεν το προσεξα ωστε να αποφυγω την πληρωμη
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε με βλέπω να το έχω παραγγείλει ήδη... Τελικά είναι επικρατέστερο του Lenovo S850 που έβλεπα συγκριτικά...

Πηγαινε να δεις το Lenovo στον Κωτσοβολο. Ελπιζω να μην απογοητευτεις για την αγορα του iocean αν την εκανες τελικα.

Το S850 ειναι υποκειμενικα απο τα πιο ομορφα κινητα που κυκλοφορουν αυτη την στιγμη.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες που εχω το κινητο εχω να πω πως εξωτερικα ειναι πανεμορφο. Μεχρι εκει ομως γιατι βρηκα ορισμενα προβληματα πανω του. Καταρχην το ηχειο του ειναι αδυναμο, ζεσταινετε πολυ στο μερος κατω απο την καμερα οπου βρισκετε ο επεξεργαστης και επισης σε εκεινο το μερος αμα χτυπησω ελαφρα με το δαχρυλακι μου ακουγετε κατι απο μεσα σαν να κουνιετε επειδη δεν ειναι καλα βαλμενο στην θεση του. Πριν λιγο επισης παρατηρησα πως το μπροστινο τζαμακι της οθονης εξεχει λιγο στο δεξιο ακρο δηλαδη ξεκολλησε και αμα το πιεσω λιγο μπαινει στην θεση του αλλα μετα ξαναβγαινει.

 

Ειλικρινα σκεφτομμαι να το στειλω πισω και να τους τα ψαλλω μονο που δεν ξερω πως γινετε η διαδικασια ωστε να στειλω πισω το δεμα και να μου στειλουν ενα καινουργιο διοτι αυτο βγηκε καπως ελλατωματικο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μερες που εχω το κινητο εχω να πω πως εξωτερικα ειναι πανεμορφο. Μεχρι εκει ομως γιατι βρηκα ορισμενα προβληματα πανω του. Καταρχην το ηχειο του ειναι αδυναμο, ζεσταινετε πολυ στο μερος κατω απο την καμερα οπου βρισκετε ο επεξεργαστης και επισης σε εκεινο το μερος αμα χτυπησω ελαφρα με το δαχρυλακι μου ακουγετε κατι απο μεσα σαν να κουνιετε επειδη δεν ειναι καλα βαλμενο στην θεση του. Πριν λιγο επισης παρατηρησα πως το μπροστινο τζαμακι της οθονης εξεχει λιγο στο δεξιο ακρο δηλαδη ξεκολλησε και αμα το πιεσω λιγο μπαινει στην θεση του αλλα μετα ξαναβγαινει.

 

Ειλικρινα σκεφτομμαι να το στειλω πισω και να τους τα ψαλλω μονο που δεν ξερω πως γινετε η διαδικασια ωστε να στειλω πισω το δεμα και να μου στειλουν ενα καινουργιο διοτι αυτο βγηκε καπως ελλατωματικο.

 

Σκεφτομουν να το παραγγειλω ,πολυ ωραιο design αλλα τωρα δε ξερω γρρρρ :cry:

 

Ευχαριστουμε παιδια κρατατε μας ενημερους πλιζζ , ελπιζω να μην εχετε αλλα προβληματα .

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Απο'σο παρατηρησα σε σιτε και στο φασεμπουκ στην σελιδα της iocean εχουν γυρω στα 7 ατομα με προβληματα στο κινητο μαζι μετομας. Δεν ξερω αν εχουν πιο πολλα ατομα. Τα προβληματα παντως που εχουν τα κινητα ειναι σχετικα με το χαμηλο σημα wifi την ζεστη που αποκτα στο πισω μερος (στην cpu) του κινητου δηλ. αυτα εχουν τα περισοτερα απο τα 7. Τωρα εγω εχω προβλημα και με την οθονη που ξεκολλησε λιγο απο το πλαϊ και περιμμενω να δω τι θα γινει με το service της merimobile. Κατα τα αλλα ολοι οι αλλοι που πηραν το κινητο αυτο δεν αντιμετωπησαν προβλημα απο οσο ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ποσα mini pro υπαρχουν;

Βλεπω σε διαφορα site την ιδια συσκευή αλλα σε οκταπυρινο και με δυο Gb ram..

Ξεκαθαρίζω πως δεν πρόκειται για την έκδοση με τις 5,7" αλλα για 5ιτσο με πιο ενισχυμένο hardware και με τιμη από 190 - 223 $ ( 150- 176 ευρω - στο 1,27 το ευρω έναντι του δολαρίου )

 

http://www.1949deal.com/iocean-x8-mini-pro-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-hd-ips-screen-otg-black.html

http://www.b2cbuying.com/iocean-x8-mini-pro-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ποσα mini pro υπαρχουν;

Βλεπω σε διαφορα site την ιδια συσκευή αλλα σε οκταπυρινο και με δυο Gb ram..

Ξεκαθαρίζω πως δεν πρόκειται για την έκδοση με τις 5,7" αλλα για 5ιτσο με πιο ενισχυμένο hardware και με τιμη από 190 - 223 $ ( 150- 176 ευρω - στο 1,27 το ευρω έναντι του δολαρίου )

 

http://www.1949deal.com/iocean-x8-mini-pro-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-4-smartphone-2gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-hd-ips-screen-otg-black.html

http://www.b2cbuying.com/iocean-x8-mini-pro-smartphone.html

 

Υπαρχει το χ8 μινι που εχει 1 Gb ram και 4 πυρηνο και το χ8 μινι pro που διατηρει το hardware του χ8 με 2 Gb ram και 8 πυρηνο αλλα στις διαστασεις του χ8 μινι.

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου, το Σ/Κ λόγω δουλειάς δεν μπορεσα να ασχοληθώ ιδιαίτερα, είναι το πρώτο μου adroid κινητό αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα να το ρυθμίσω, έβαλα μάλιστα και το τελευταίο firmware απο το site της iocean, δε διαπίστωσα ιδιαίτερο πρόβλημα με θερμοκρασία , το wifi όντως δεν είναι δυνατό αλλά δεν έχω πρόβλημα μέσα στο σπίτι, το μεγαλύτερο θέμα είναι το τζαμάκι της οθόνης του κινητού όπου το διαπίστωσα κοιτάζοντάς το στο πλάι έβγαινε φώς από την οθόνη (νομίζω δεν το έκανε απο την πρώτη ημέρα) και μετά το σχόλιο του @devilgene παρατήρησα ότι και το δικό μου έχει ξεκολήσει ελαφρώς στο κάτω δεξί άκρο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου, το Σ/Κ λόγω δουλειάς δεν μπορεσα να ασχοληθώ ιδιαίτερα, είναι το πρώτο μου adroid κινητό αλλά δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα να το ρυθμίσω, έβαλα μάλιστα και το τελευταίο firmware απο το site της iocean, δε διαπίστωσα ιδιαίτερο πρόβλημα με θερμοκρασία , το wifi όντως δεν είναι δυνατό αλλά δεν έχω πρόβλημα μέσα στο σπίτι, το μεγαλύτερο θέμα είναι το τζαμάκι της οθόνης του κινητού όπου το διαπίστωσα κοιτάζοντάς το στο πλάι έβγαινε φώς από την οθόνη (νομίζω δεν το έκανε απο την πρώτη ημέρα) και μετά το σχόλιο του @devilgene παρατήρησα ότι και το δικό μου έχει ξεκολήσει ελαφρώς στο κάτω δεξί άκρο :mad:

 

Και εμενα στην αρχη ειχε ξεκολλησει λιγακι στη μεση περιπου της δεξιας πλευρας της οθονης αλλα με τις μερες ξεκολλαει και πιο πολυ και εφτασε σε σημειο να απεχει αποσταση χιλιοστων να ξεκολλησει τελειως απο κατω δεξια.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να ανεβάσετε φωτογραφίες της συσκευής και του προβλήματος;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

οτι και να σας πούνε οι Κινέζοι σας που το έστειλαν εχετε το νου σας στην ημερομηνία του dispute της paypal να προλάβετε να το κάνετε γιατί αν δεν σας βρει λύση το μαγαζι ειναι κατι που ΗΡΘΕ χαλασμένο και θα πρέπει να πάρετε τα λεφτά σας πίσω ή να σας το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας περιμένω να έρθει το κινητούλι αύριο, λογικά, θα το έχω και θέλω να ρωτήσω τι ρυθμίσεις πρέπει να του κάνω?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Eνημέρωσα την iOcean για το πρόβλημα.

Αν υπάρχουν φωτό κι από άλλους, ανεβάστε τις παρακαλώ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και εγω φωτογραφιες αλλα επειδη ειναι ασπρο δεν φαινεται το πως εξεχει η οθονη

Φιλε koufontina απο 'τι βλεπω το δικο σου εξεχει καπως παραπανω απο οσο εξεχει το δικο μου.

 

Μιλησα με την merimobile και θα τους στειλω πισω τη συσκευη για να παρω κανενα αλλο κινητακι, κριμα ομως γιατι ειναι πολυ ομορφο με πολυ ωραια οθονη. :P

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα και εγω φωτογραφιες αλλα επειδη ειναι ασπρο δεν φαινεται το πως εξεχει η οθονη

Φιλε koufontina απο 'τι βλεπω το δικο σου εξεχει καπως παραπανω απο οσο εξεχει το δικο μου.

 

Μιλησα με την merimobile και θα τους στειλω πισω τη συσκευη για να παρω κανενα αλλο κινητακι, κριμα ομως γιατι ειναι πολυ ομορφο με πολυ ωραια οθονη. :P

 

Καλημέρα, τελικά πήρες άλλο κινητό? Εγώ το περιμένω εδώ και 2 εβδομάδες, λογικά το πρόβλημα με το iocean είναι γενικό από οτι βλέπω και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάρω και εγώ άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ναι το εστειλα πισω για refund και θα παραγγειλω αλλο κινητο απο αλλο σιτε διοτι τελευταια ακουγονται πολλα για merimmobiles
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά έκανες ποιο κινητούλι σκέφτεσαι να πάρεις? Εγώ το πήρα από το myshop μου βγήκε 50euro παραπάνω αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική εταιρία.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά έκανες ποιο κινητούλι σκέφτεσαι να πάρεις? Εγώ το πήρα από το myshop μου βγήκε 50euro παραπάνω αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική εταιρία.

 

Εντυπωσεις τελικα απο το κινητο ? Το δικο σου ειναι ενταξει ? Το σκεφτομουν και εγω και τελικα πηρα το coolpad αλλα το εχω στο μυαλο μου αν δεν εχει προβληματα

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά έκανες ποιο κινητούλι σκέφτεσαι να πάρεις? Εγώ το πήρα από το myshop μου βγήκε 50euro παραπάνω αλλά τουλάχιστον είναι ελληνική εταιρία.

 

Καλοριζικο :P

Ειμαι αναμεσα στο jiayu g4s και του lenovo a8. προφανως λογο διαστασεων θα προτιμησω το g4s αλλα δεν ειμαι ακομα πολυ σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...