Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

*#*#3646633#*#* και κάνεις κληση ή με mobile uncle.

 

το κινητό είναι πολύ φρέσκο οπότε θα το αφήσω λίγο μπας και βγει κανα update για να το κάνω κατευθείαν wireless. αλλωστε ρολλάρει καλά. 2,3 system εφαρμογές μόνο θα βγαζα . πέρασες και cwm zenix?

Δεν πέρασα cwm. Μακάρι να μπορούμε να κάνουμε update wireless αλλά δεν νομιζω. Γνωρίζεις αν γινόταν κάτι τέτοια στα αλλά μοντέλα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κινητο βγαζει full hd video οπως λεει στην περιγραφη ? και επισης σκεφτομαι να το παρω απο chinavision ειναι αξιοπιστο ? :)

Αν θες την γνώμη μου, αγόρασε το απο aliexpress, και βρες μια εταιρια που να έχει φτηνή dhl και παράγγειλε το. Εγώ το αγόρασα 66€ + 11€ dhl και σε 4 μέρες το ειχα. Τώρα ισως και να το βρεις στα 60€. Νομιζω πως αξίζει να πληρωσεις μερικά ευρώ παραπανω , παρα να περιμένεις κάνα μήνα να ερθει δωρεαν. Εγώ πάντως έχω κανει μερικές παραγγελίες με dhl και δεν έχω πληρώσει τελωνείο. Αν δεν βρεις κάτι, θα σου πω απο που το πήρα εγω.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σκεφοτμουν και απο το e-bay καθως εχω παρει αρκετα πραγματα απο εκει και μεσα σε 2 εβδομαδες μου ειχαν ερθει, απο που προτεινεις εσυ ?
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

σκεφοτμουν και απο το e-bay καθως εχω παρει αρκετα πραγματα απο εκει και μεσα σε 2 εβδομαδες μου ειχαν ερθει, απο που προτεινεις εσυ ?

Απο εκεί που το αγοράσα είναι out of stock, αλλά δες αυτό http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Voyager2-DG310-5-Inch-IPS-Mtk6582-Quad-Core-Android-4-4-Mobile-Cell-Phone/2030389613.html

Edited by zenix

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απο εκεί που το αγοράσα είναι out of stock, αλλά δες αυτό http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Voyager2-DG310-5-Inch-IPS-Mtk6582-Quad-Core-Android-4-4-Mobile-Cell-Phone/2030389613.html

 

εχει paypal αυτο το σαιτ? το εχεις ξαναδοκιμασει ποτε ?

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

εχει paypal αυτο το σαιτ? το εχεις ξαναδοκιμασει ποτε ?

To aliexpress είναι ένα από τα 3 μεγαλύτερα site ηλεκτρονικού εμπορίου (μαζί με ebay kai amazon). Paypal δεν έχει, αλλά είναι πολύ αξιόπιστο, εχω κάνει πολλές αγορές και μου εχουν επιστραφεί χρήματα για παραγγελίες που δεν ήρθαν ή ήταν λάθος. πρόσεχε μόνο να αγοράζεις από πωλητές που έχουν αξιολογήσεις από άλλους χρήστες.

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

To aliexpress είναι ένα από τα 3 μεγαλύτερα site ηλεκτρονικού εμπορίου (μαζί με ebay kai amazon). Paypal δεν έχει, αλλά είναι πολύ αξιόπιστο, εχω κάνει πολλές αγορές και μου εχουν επιστραφεί χρήματα για παραγγελίες που δεν ήρθαν ή ήταν λάθος. πρόσεχε μόνο να αγοράζεις από πωλητές που έχουν αξιολογήσεις από άλλους χρήστες.

Κι'εγω έχω κανει αρκετές αγορες απο κει χωρίς πρόβλημα. Και μάλιστα το ίδιο προϊόν το βρίσκω αρκετά πιο ακριβό στο ebay απο ότι στο aliexpress. Γιαυτό και το σταμάτησα το ebay.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικο το aliexpress αλλα αμα ειστε αρχαριοι στην Κινεζικη αγορα,προτιμηστε το κορυφαιο vickmall.Αψογη εξυπηρετηση και το στελνει αμεσα.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

όταν λες άμεσα σε πόσες μέρες ακριβώς ; και επίσης θα μπορέσω να το στείλω πίσω εάν είναι ελαττωματικό και πως; ένα άλλο σαιτ που δοκίμασε ένας φίλος είναι το. focalprice είναι καθόλου αξιόπιστο ;
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

Απο την παραγγελια συνηθως σε 3 μερες εχει μπει αεροπλανο.Απο κει και περα θελει 10-15 για να παραλαβεις.

Απο focal ενα κινητο ειχα παρει,δεν ηρθε ποτε και πηρα refund.Δεν ξανασχοληθηκα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα το κανα ρουτ σημερα και δε χρειαστηκε να κανω το κολπακι με το engineering mode. εσβησα το email (γιατι χρησιμοποιω το gmail) και εσβησα και το google+. ξέρετε αν μπορώ να σβήσω τα εξής;

ΟΟΒΕ

onekeylock

todo

wake gestures

voice search

επίσης έχω ενα μικρό θεματάκι. Η μπαταρία κρατάει καλά, δηλαδή τουλαχιστον 2 μπορεί και 3 μέρες αλλά το κινητό σβήνει στο 30% περιπου και δεν ανοίγει αν δε το βάλω στην πρίζα. νομίζω πως το πρόβλημα είναι στο calibration της μπαταρίας. Δηλαδή μου δείχνει 30% ενώ πραγματικά έχει 0. έχει κανείς αυτό το θέμα..; τι κάνουμε γι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες με το συμπαθιο αλλα γραφετε ασχετα θεματα με το κινητο! :O

συγνωμη φιλε μου αλλα ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο το ιντερνετ και εχω αρκετο αγχος, καθως θα αγορασω ενα εξτρα κινητο για φιλο μου και φοβαμαι μην πεσω θυμα απατης :(

πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τελικα το κανα ρουτ σημερα και δε χρειαστηκε να κανω το κολπακι με το engineering mode. εσβησα το email (γιατι χρησιμοποιω το gmail) και εσβησα και το google+. ξέρετε αν μπορώ να σβήσω τα εξής;

ΟΟΒΕ

onekeylock

todo

wake gestures

voice search

επίσης έχω ενα μικρό θεματάκι. Η μπαταρία κρατάει καλά, δηλαδή τουλαχιστον 2 μπορεί και 3 μέρες αλλά το κινητό σβήνει στο 30% περιπου και δεν ανοίγει αν δε το βάλω στην πρίζα. νομίζω πως το πρόβλημα είναι στο calibration της μπαταρίας. Δηλαδή μου δείχνει 30% ενώ πραγματικά έχει 0. έχει κανείς αυτό το θέμα..; τι κάνουμε γι αυτό;

 

Με ποιο τρόπο το έκανες root?

Link to comment
Share on other sites

εξακολουθούμε να μαστε offtopic αλλά θα πρότεινα να μη πάρεις από alibaba. γιατί αν δε ξέρεις από το alibaba (εγώ δε ξέρω) μπορείς να πέσεις εύκολα θυμα απάτης καθώς εκτός από καλούς πωλητές έχει και αρκετούς απατεωνες. αν προτιμάς να το πάρεις από ευρώπη για να γλυτώσεις σίγουρα τελωνείο και να το παραλάβεις σε 3,4 μέρες

http://fr.coolicool.com/expedition-de-france-doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-pouces-854-480-ips-ecran-and-g-192472 http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-854-480-ips-bildsch-g-296214 εγώ το πήρα από το δεύτερο. αλλά σου βγαίνει λιγα ευρό πιο ακριβό (κανένα από τα 2 δε το χει τώρα διαθέσιμο)

αλλιώς από κίνα καλύτερα απο μαγαζια όπως vickmall, minideal, to2c, dx και κανα 2 ακόμα που εμπιστευόμαστε. Πάντα με paypal!!!

τέλος το οφτόπικ :X γιατί θα μας δείρουνε και θα χουν και δίκιο. αν έχεις άλλες ερωτήσεις δες το thread για αγορές από κίνα.

 

@misterbean είχα προσπαθήσει με rootgenius και μου βγαλε fail και τώρα με kingoroot χωρίς να κάνω κάποιο κόλπο και όλα comple. έβαλα και ενα root uninstaller και έβγαλα τις εφαρμογές που είπα και έκανα και ένα battery calibration που ήθελε root και έδειξε να δουλεύει μια χαρα.

Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

σρυ που βγηκα offtopic. :(, τελικα το παρηγγειλα απο vickmall. ενα αλλο που ηθελα να ρωτησω ειναι εαν τα δεδομενα λειτουργουν καλα χωρις να κολαει το κινητο
πολύ γέλιο :lol:
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθούμε να μαστε offtopic αλλά θα πρότεινα να μη πάρεις από alibaba. γιατί αν δε ξέρεις από το alibaba (εγώ δε ξέρω) μπορείς να πέσεις εύκολα θυμα απάτης καθώς εκτός από καλούς πωλητές έχει και αρκετούς απατεωνες. αν προτιμάς να το πάρεις από ευρώπη για να γλυτώσεις σίγουρα τελωνείο και να το παραλάβεις σε 3,4 μέρες

http://fr.coolicool.com/expedition-de-france-doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-pouces-854-480-ips-ecran-and-g-192472 http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-854-480-ips-bildsch-g-296214 εγώ το πήρα από το δεύτερο. αλλά σου βγαίνει λιγα ευρό πιο ακριβό (κανένα από τα 2 δε το χει τώρα διαθέσιμο)

αλλιώς από κίνα καλύτερα απο μαγαζια όπως vickmall, minideal, to2c, dx και κανα 2 ακόμα που εμπιστευόμαστε. Πάντα με paypal!!!

τέλος το οφτόπικ :X γιατί θα μας δείρουνε και θα χουν και δίκιο. αν έχεις άλλες ερωτήσεις δες το thread για αγορές από κίνα.

 

@misterbean είχα προσπαθήσει με rootgenius και μου βγαλε fail και τώρα με kingoroot χωρίς να κάνω κάποιο κόλπο και όλα comple. έβαλα και ενα root uninstaller και έβγαλα τις εφαρμογές που είπα και έκανα και ένα battery calibration που ήθελε root και έδειξε να δουλεύει μια χαρα.

 

Σε ευχαριστώ. Είναι πολύ χρήσιμα όσα μοιράζεσαι μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα στο THL T6S και στο Doogee dg310. Ποιο μου προτεινετε εσεις που ειστε κατοχοι του Doogee και γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να το παραγγείλω:Έχω 2 κάρτες.Την μία θα την έχω για τηλέφωνα-mobile internet και την άλλη μόνο για να δέχομαι κλήσεις. Παίζει ρόλο ποια θα είναι η 1η και ποια η 2η (κανονική και micro);
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να εγκαταστήσει το psp emulator ppsspp? παίζουν ομαλά τα παιχνίδια?
Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Κάποια τηλέφωνα θέλουν να έχεις την 3G στην πρώτη υποδοχή, κάποια άλλα δεν έχουν θέμα, λαμβάνουν 3G και από τις δύο κάρτες. Στα δεύτερα κόβεις τις κάρτες για να τις βάλεις όπως χρειάζεται (συνήθως mini sim στην 1η και micro στην δεύτερη).
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να έχει διάφορα θέματα (από κατασκευής) το τηλέφωνο, όσο κατάλαβα από αναρτήσεις σε ξένα forum αυτές της μέρες. Η ίδια η Doogee έχει βγάλει "Φτιάξε το μόνος σου" βιντεάκι στα ισπανικά, όπου δείχνει πως μπορείτε να ανοίξετε το κινητό και να μονώσετε την επαφή που κάνουν δυο μεταλλικά μέρη του κινητού που ενδέχεται να προκαλέσουν πρόβλημα υπερθέρμανσης.. :heat:

 

 

Εγώ ακόμη το σκέφτομαι να το πάρω το κινητό πάντως. Αν σας αρέσουν οι κατασκευές όπως εμένα, θα το ευχαριστηθείτε. :D

Link to comment
Share on other sites

βγηκε update για την συσκευη. όσοι έχουμε αφαιρεσει εφαρμογές δε μας αφήνει να την κάνουμε. Edited by lorentzos323
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να έχει διάφορα θέματα (από κατασκευής) το τηλέφωνο, όσο κατάλαβα από αναρτήσεις σε ξένα forum αυτές της μέρες. Η ίδια η Doogee έχει βγάλει "Φτιάξε το μόνος σου" βιντεάκι στα ισπανικά, όπου δείχνει πως μπορείτε να ανοίξετε το κινητό και να μονώσετε την επαφή που κάνουν δυο μεταλλικά μέρη του κινητού που ενδέχεται να προκαλέσουν πρόβλημα υπερθέρμανσης.. :heat:

 

 

Εγώ ακόμη το σκέφτομαι να το πάρω το κινητό πάντως. Αν σας αρέσουν οι κατασκευές όπως εμένα, θα το ευχαριστηθείτε. :D

 

Καλημέρα! Τέτοια λέγε μου, κ σκεφτόμουν να το πάρω το κινητό! :-$

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...