Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες με το που έβαλα την ελληνική ρομ δεν λειτουργεί σωστά το μηχάνημα....Με το που πέσει σε κατάσταση ύπνου,ανεβάζει φωτεινότητα στο 100%,ζεσταίνετε υπερβολικά και σέρνετε...Με βλέπω να περνάω από επάνω πάλι την αγγλική..

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, απο την αρχη με ελληνικες ρομ ειμαι, εκανες ολα τα wipe η την περασες πο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, απο την αρχη με ελληνικες ρομ ειμαι, εκανες ολα τα wipe η την περασες πο πάνω;

 

Από επάνω,σχεδόν ποτέ δεν κάνω wipe.Βρήκα όμως λύση χωρίς να αλλάζω ρομ.Φόρτωσα το system 1 που σε πάει στην αρχική ρομ,και μετά πάλι το 2 και όλα οκ.

 

Πάντως έχω θέμα με το usb2,το ταβλετ το 90% από τις φόρες που το συνδέω μου λέει να το συνδέσω σε usb2 πορτ,και έτσι η μεταφορές δεδομένων είναι πολύ αργές....

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι δεν το εχει πλήρως αναγνωρίσει ο υπολογιστης σου και δεν εχει φορτωσει τους σχετικους οδηγούς;

 

Τι να σου πω,είχα κάνει κ μια ερώτηση παλι για XP drivers αλλά δεν πήρα κάποια απάντηση....

 

 

Edit:Βρήκα τι φταίει,και τώρα όλα κομπλέ!!

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια και σε εμενα και στην συζηγο μας ηρθε ενημερωση για νεο theme...Παταμε την ενημερωση,και ως δια μαγειας εμφανιστηκε το μενου των themes οπως ακριβως ειναι και στα κινητα μας.Μετα που το κλεισαμε,παλι δεν υπαρχει πουθενα...Πηγα στις εφαρμογες,και υπαρχει σαν app αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα για να το ανοιξουμε.Πολυ περιεργο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αναφέρω ενα πρόβλημα και οποίος μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ..εκεί που παρακολουθουσα μια ταινία στο mipad μου ξαφνικα άρχισε να μην παιζει καθαρά ο ήχος..το δεξι ηχείο δεν λειτουργει και κανει μονο ηχους σαν παράσιτα με αποτέλεσμα να μην μπορω να ακούσω κ να παρακολούθησω τίποτα γιατί είναι ανυπόφορο.. Τι να κάνω;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αναφέρω ενα πρόβλημα και οποίος μπορεί να με βοηθήσει παρακαλώ..εκεί που παρακολουθουσα μια ταινία στο mipad μου ξαφνικα άρχισε να μην παιζει καθαρά ο ήχος..το δεξι ηχείο δεν λειτουργει και κανει μονο ηχους σαν παράσιτα με αποτέλεσμα να μην μπορω να ακούσω κ να παρακολούθησω τίποτα γιατί είναι ανυπόφορο.. Τι να κάνω;;

Ποια rom έχεις;Η 4.9.26 μου έκανε τα ιδια μέχρι που γύρισα στην 4.9.19 και διορθώθηκε το πρόβλημα (με full wipe βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιο πάνελ σας εχει τύχη?Αυτο με τα θερμά χρώματα η με τα ψυχρά?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι η εκδοση kernel που λέει; 3.10.24 λέει.. Εγώ δεν ξέρω απο ROM και wipe..:(

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Έκδοση MIUI.

Αυτό.Την έκδοση MIUI που έχεις.

Θα περάσεις την 4.9.19 rom( Όχι την 4.9.26) από το ελληνικό site της MIUI και θα λύσεις το πρόβλημά σου.Αν δεν ξέρεις πως περνιέται (και εγώ δεν ήξερα αλλά και κανένας άλλος) θα ζητήσεις βοήθεια από τα παιδιά στο εκεί forum και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Edited by arisk
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ποιο πάνελ σας εχει τύχη?Αυτο με τα θερμά χρώματα η με τα ψυχρά?

 

σε αυτο που εχω εγω ειναι πολυ εντονα τα χρωματα οποτε μαλλον με τα θερμα

 

Λογικά είναι η εκδοση kernel που λέει; 3.10.24 λέει.. Εγώ δεν ξέρω απο ROM και wipe..:(

 

 

Αυτη ειναι η διαδικασια φιλε, κατεβαζεις το αρχειο της ρομ και το μετονομαζεις σε update, συνδεεις το ταμπλετ με το pc και βαζεις το αρχειο χυμα στον αποθηκευτικο χωρο του ταμπλετ, κλεινεις το ταμπλετ και πατας το volume up και το power μαζι για να μπεις recovery,τα κρατας πατημενα μεχρι να δεις το mi στην οθονη και τα αφηνεις,για να κινηθεις μεσα στην recovery πηγαινεις με το volume πανω κατω και με το power διαλεγεις αυτο που θες, στην recovery διαλεγεις την τριτη επιλογη που ειναι αγγλικα, μετα μπαινεις εκει που λεει wipe, εκει κανεις τα 2 πρωτα που λενε wipe cache και wipe user data, μετα πας πισω και κανεις το install update zip to system one η two αναλογα τι σου λεει, μολις το κανει, ξαναπας στο wipe και κανεις το τριτο που λεει wipe all data, και στο τελος κανεις reboot to system σε αυτο που λεει latest

 

ΥΓ. εχε υποψιν οτι με το wipe all data θα σβησουν τα παντα γι'αυτο κανε backup οτι θες

Edited by Saleakos
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου με τα θερμά εναι,το λευκο είναι λιγάκι ποιο ωχρό σε σχέση με το G2.Και τα χρώματα μου θυμίζουν κάρτες ΑΤΙ.

 

Στο ρεκοβερυ υπάρχει ευκολότερος τρόπος να μπεις.Όταν πατήσεις το κουμπί για να κλείσει το ταμπλετακι,στο μενού πατάς reboot.Και κρατάς πατημένο το επάνω μέρος του volume,μέχρι να μπει ρεκοβερυ.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω και εγω να παρω αυτο το tabletaki θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει ενα αξιοπιστο site με καλη τιμη ψαχνω για την 16 gb ρομ

 

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Σχετικά με το τηλέφωνο - Έκδοση MIUI.

Αυτό.Την έκδοση MIUI που έχεις.

Θα περάσεις την 4.9.19 rom( Όχι την 4.9.26) από το ελληνικό site της MIUI και θα λύσεις το πρόβλημά σου.Αν δεν ξέρεις πως περνιέται (και εγώ δεν ήξερα αλλά και κανένας άλλος) θα ζητήσεις βοήθεια από τα παιδιά στο εκεί forum και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Εβαλα την εκδοση που μου ειπες με full wipe με τη διαδικασία που περιέγραψε το άλλο παιδι αλλά το πρόβλημα με το ηχείο παρέμεινε... Τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατηθικα το πηρα και εγω απο merimobiles με singopure post θα περασει απο τελωνειο με αυτο ?

 

 

 

Μπα...και εγώ απο το ίδιο μαγαζί το πήρα με τον ίδιο τρόπο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την εκδοση που μου ειπες με full wipe με τη διαδικασία που περιέγραψε το άλλο παιδι αλλά το πρόβλημα με το ηχείο παρέμεινε... Τώρα;;;

Μοιάζει περίεργο να είναι πρόβλημα hardware.Όταν το είχες αγοράσει έπαιζε κανονικά το ηχείο του;

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει περίεργο να είναι πρόβλημα hardware.Όταν το είχες αγοράσει έπαιζε κανονικά το ηχείο του;

Ναι επαιζε κανονικα. Αμα του βάλω ακουστικά παιζει επίσης κανονικά...αρα φταίει το ηχείο; να μιλήσω με το site για να το στείλω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτο.Ποσο καιρο σου πηρε για να ερθει εσενα ?

 

Καλά άσε έμενα γιατί είμαι κ γκαντέμης :lol: Στα παιδιά πάντως τα άλλα ήρθε σε 10-12 μερες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αντε το περιμενω τοτε.Εχετε να προτείνετε καμια καλη θηκη που να κλεινει και να λειτουργει και ως βαση
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατηθικα το πηρα και εγω απο merimobiles με singopure post θα περασει απο τελωνειο με αυτο ?

 

Αγορασα 14 κινητά και το mipad απο πέρυσι τον Αυγουστο, κανένα απο αυτά δεν ανοίχτηκε και δεν πέρασε απο τελωνειο. Όλα ήτανε με singapore post και το δικο σου κατα 99% δεν θα περάσει. Τώρα επειδή είχαν κάτι γιορτές οι Κινέζοι μπορεί να αργήσει λίγο να ερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ σήμερα από vickmall. Πήρα και την θήκη την μαύρη που δίνει το vickmall. Καλή μου φάνηκε, την έχει πάρει κανείς να μου πει εντυπώσεις;

 

Αποστολή με Singapore Post πάντα. Από προηγούμενες παραγγελίες πόσο χρόνο περίπου κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...