Jump to content

Xiaomi Mipad


Saleakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για σας παιδιά, παράγγειλα από vickmall το mipad 2 64gb αν και μου είπαν σε ένα μήνα θα μου το στείλουν περίπου γιατί δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα, το 16αρι που είχαν διαθέσιμο είναι πολύ μικρό για τη χρήση μου.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι όταν έρθει το εργαλείο και έχω κάποια απορία μπορώ να τη γράψω εδώ γιατί δεν βρήκα thread που να αφορά το mipad 2 αποκλειστικά.

Ευχαριστώ

«Οι προπάτορες ημών ήσαν Ηπειρώτες , εκ των οποίων ηγέρθη εκείνος ο Πύρρος».

Γεώργιος Καστριώτης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 946
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εντυπώσεις άπο κάποιον που έχει το Xiaomi Mi Pad 2?

To 16 με το 64 εκτός απο τον αποθηκευτικό χώρο έχουν καμία άλλη διαφορά ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλή χρονιά. Είμαστε λίγο υποτονικοί είναι η αλήθεια.

 

Μου ήρθε μία θήκη που κλείνει και από μπροστά από eBay. Όταν το κλείνω κλειδώνει και το tablet μαγνητικά. Το πρόβλημα είναι όμως πως όταν την γυρνάω από την πίσω πλευρά για να χειριστώ το tablet πιάνει και από κει ο μαγνήτης και κλειδώνει! Ουσιαστικά γίνεται μη πρακτική.

 

Άρα έχουμε. Υπάρχει μενού που να μην κλειδώνει καθόλου με τη θήκη αλλά μόνο όταν θέλω εγώ;

 

Υπάρχει κάποια πατέντα που έχει κάνει κάποιος να μην κλειδώνει και από την πίσω μεριά του tablet ;

 

Και τέλος, υπάρχει κάποιος που έχει παρει κάποια καλή να μην έχει αυτό το πρόβλημα να την παραγγείλω; τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2015 High Quality 7.9" Xiaomi Mi Pad Leather Flip Case Colorful Xiaomi Mipad Case 7.9" Xiaomi Tablet Protect Cover

http://s.aliexpress.com/JRV3iQFR

(from AliExpress Android). Εξαιρετική!

 

Ευχαριστώ πολύ! Όντως φαίνεται εξαιρετική και πολύ φθηνή αλλά εγώ ψάχνω κάτι πιο λιτό σαν θήκη, σαν αυτή http://www.ebay.com/itm/Luxury-High-quality-Smart-Flip-Leather-Case-Cover-For-Xiaomi-Mi-Pad-Mipad-Tablet-/161916976296?var=&hash=item25b300fca8:m:m8ge654yTmEacVbLa_zBsjQ

 

απλά ή να μην έχει καθόλου μαγνητικό κλείσιμο ή τουλάχιστον αν έχει να μην πιάνει και από πίσω όταν το γυρνάς! Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την Baseus αλλά επειδή κάηκε η γούνα μου με το μαγνητικό τη φοβάμαι να τη παραγγείλω μόνο για δοκιμή, καθώς είναι και ακριβή. Αν καποιο παιδί την έχει, ή έχει κάποια χωρίς μαγνητάκι θα του ήμουν υπόχρεως . Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Mipad 2 64gb παίζει πουθενά διαθέσιμο αυτή τη στιγμή;

 

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_268672.html

 

μετα τις 24/01 ξεκιναει αποστολες... (και το πιο φθηνο που εχω βρει!)

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_268672.html

 

μετα τις 24/01 ξεκιναει αποστολες... (και το πιο φθηνο που εχω βρει!)

 

Αυτό πως δουλεύει όμως? Αν βάλω εγώ παραγγελία μου τραβάνε τα λεφτά, 24 ξεκινάνε να στέλνουν και μπορεί το δικό μου να φύγει μετά από 15-20 μέρες?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως δουλεύει όμως? Αν βάλω εγώ παραγγελία μου τραβάνε τα λεφτά, 24 ξεκινάνε να στέλνουν και μπορεί το δικό μου να φύγει μετά από 15-20 μέρες?

 

λογικα μεσα σε 1-2 μερες θα το στειλουν, λενε preorder αρα στις 24 θα τα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ταμπλετακι είναι αααάψογο για τα λεφτά του. Το πήρα 145 ευρώ από fastcardtech, του πεταξα την τελευταία stable από mui.gr και όλα καλά. Super vfm!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ταμπλετακι είναι αααάψογο για τα λεφτά του. Το πήρα 145 ευρώ από fastcardtech, του πεταξα την τελευταία stable από mui.gr και όλα καλά. Super vfm!

 

πιο λες; το 1 ή το 2; τέτοια τιμή δεν βρήκα εγώ..

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είμαι στο ψάξιμο για ταμπλετάκι, κατά την γνώμη σας windows ή Android; βλέπω εδώ το xiaomi σε windows μια καλή περίπτωση σύμφωνα και με τα γραφώμενα σας και άρχισε ναα με ενδιαφέρει για να είμαι ειλικρινής!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Χαλαρα το windows ...

Εξαρτάται και τι θες να κανεις βεβαια.

 

Δεν ξερω αν προκειται για λαθος, ή απλα ειναι καποιο leak, αλλα εδω φαινεται πως ισως υπαρχει και dual os version. Δεν ξερω πως μπορει να επαληθευτει.

Edited by kontinos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θελω να παρω το ταμπλετ και βρηκα οτι υπαρχει στο gearbest στην τιμη των 165 ευρω περιπου. Δεν γραφει καπου αν ειναι refubrished η καινουργιο. Ρωτησα αλλα δεν απαντησαν ακομα . Ξερετε κατι εσεις; Επισης ποια θηκη προτεινεται;

Ευχαριστω πολυ

Edited by BASILISP
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρήγγειλα σήμερα το Xiaomi mi pad 2 16GB από το Geekbying. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ζητήσω από το κατάστημα;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρήγγειλα σήμερα το Xiaomi mi pad 2 16GB από το Geekbying. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ζητήσω από το κατάστημα;

ποιο παρήγειλες; κάπου παραπάνω αναφέρεται πως υπάρχει και αυτό με τα δύο λειτουργικά (Android + Windows) υπάρχει κάτι τέτοιο, ρώτησες;

 

και σε ποια τιμή το παρήγγειλες φίλε μου;

Link to comment
Share on other sites

ποιο παρήγειλες; κάπου παραπάνω αναφέρεται πως υπάρχει και αυτό με τα δύο λειτουργικά (Android + Windows) υπάρχει κάτι τέτοιο, ρώτησες;

 

και σε ποια τιμή το παρήγγειλες φίλε μου;

 

Παρήγγειλα αυτό, με κουπόνι μου βγήκε 159€

Δεν ρώτησα για άλλη έκδοση

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Το mi pad 2 δεν βγαίνει με 3g 4g σε καμία έκδοση;

όχι , μόνο εκδόσεις ανάλογα με την εσωτερική μνήμη και το λειτουργικό π.χ. 16GB ή 64GB και windows ή android

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...