Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Όσο για το μεγεθος αυτή ζηλευει το S4 γιατι τωρα εχει ενα xperia tipo αρα τι να κανω εγω :O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

... αρα τι να κανω εγω :O

Αρχηγού παρόντος... απλά υπακούς... :lol:

 

Εμενα η γυναίκα μου μου ζήτησε και της πήρα το Galaxy Pocket...

(Ηθελε μικρό, φθηνό και απλό...)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να το αγοράσω, απλά έχω κάποιες ερωτήσεις

Η μπαταρία πόσο κρατάει ύστερα από μέτρια χρήση?

το sar είναι σίγουρο ότι είναι το ίδιο με S3?

κρατώντας το στο χέρι είναι σαν παντόφλα ? ρωτάω γιατί έχω κάπως μικρά χέρια και δεν ξέρω εάν θα με βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σκέφτομαι να το αγοράσω, απλά έχω κάποιες ερωτήσεις

Η μπαταρία πόσο κρατάει ύστερα από μέτρια χρήση?

Eμένα με κανονική χρήση (λίγο απ όλα) μου κρατάει 3-4 μέρες...

κρατώντας το στο χέρι είναι σαν παντόφλα ? ρωτάω γιατί έχω κάπως μικρά χέρια και δεν ξέρω εάν θα με βολεύει.

Είναι μεγαλούτσικο αλλά θα του πάρεις και μία ωραία θηκούλα σύμφωνη με τα γούστα σου.

Θα γίνει έτσι λίγο ακόμη πιο μεγάλο, αλλά θα "κάθεται" καλύτερα στο χέρι σου...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν διαβάζοντας το thread ενώ απ τις πρώτες σελίδες μου δημιουργήθηκε η εντύπωση οτι S3 I9305 > S3 I9301,

στη πορεία μπερδεύτηκα καθώς πολλοί έγραψαν θετικά σχόλια για το 2ο.

Τί ισχύει τελικά; καθώς μάλλον είμαι ανάμεσα στα 2. κι οι τιμές είναι 180 vs 230 ε.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα ένας κάτοχος να μου πει με την χρήση που θέλω να κάνω αν θα μείνω ικανοποιημενος.

Η χρήση θα είναι fb,instagram, whatsapp, messenger, browsing και αρκετά τηλεφωνήματα όταν θα είμαι εκτός Γερμανίας. Η μπαταρία θα μας βγάζει 4 ώρες οθόνης την μέρα; Δεν έχω θέμα αν κάθε βράδυ το φορτίζω για να ξεκινάω την επόμενη μέρα με 100% μπαταρία. Το 1,5 GB ram είναι αρκετό για αυτή την χρήση; ( συνήθισα με το z2 με τα 3gb ram και την ατελείωτη μπαταρία :-))

Όποιος θέλει ας μου απαντήσει.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Αθήνα που να το έχει ανοιχτό για να το δεί κανείς απο κοντά πριν το αγοράσει ; Κατα προτίμιση εν λειτουργία. Πλαίσιο, Public κτλ δε το έχουνε καθόλου. Μάλλον δε το έχει φέρει επίσημα η Samsung Ελλάδος ; Ξέρει κανείς αν θα το φέρει ;
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο Galaxy S advance, διαπίστωσα μετα λύπης και πόνου πως η καμερα δεν εχει λειτουργία macro και απο κοντινή απόσταση δεν εστιάζει καθόλου. Ειναι θεμα hw η sw; Λύνεται με καποιον τρόπο;
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με ληψη "κειμενο"απο τις ρυθμισεις μεσα στην καμερα,καλο αποτελεσμα εχω εγω τουλαχιστον.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν θα πάρει Lollipop 5.0;

 

νομίζω δύσκολα γιατί βλέπω το πάνε πρώτα για 4.4.4 σε κάποιες χώρες βγενει σιγά σιγά

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9300I

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το αγόρασα χθες το κινητό για την γυναίκα μου και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος κι εγώ.

Πολύ γρήγορο και οικονομικό στα 180 ευρώ.

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την μπαταρία που πρότεινε ένας φίλος λίγα ποστ πιο πριν :

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

 

Χρειάζεται άλλο back cover ή το πάχος της είναι ίδιο με την τρέχουσα μπαταρία (2100mAh)?

Επίσης η μπαταρία είναι ίδια να φανταστώ με του s3 έτσι?

Tempered glass φαντάζομαι ότι μπορώ να αγοράσω το ίδιο με του s3?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται άλλο back cover ή το πάχος της είναι ίδιο με την τρέχουσα μπαταρία (2100mAh)?

Επίσης η μπαταρία είναι ίδια να φανταστώ με του s3 έτσι?

- Ιδιο back cover

- Ιδια με του S3

 

Τελικά πήρα με 9€ αυτή στα 3800mAh (έτσι λέει αλλά δε το πιστεύω γιατί θα ήταν παχύτερη):

http://www.ebay.com/itm/161151673733?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Παρέλαβα και δοκιμάζω...

Μέχρι στιγμής πάντως έχει περάσει μία εβδομάδα με το κινητό συνεχώς ανοιχτό και είμαι ακόμη στο 45%

Οπότε σίγουρα είναι μεγαλύτερη από τη μαμίσια...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής πάντως έχει περάσει μία εβδομάδα με το κινητό συνεχώς ανοιχτό και είμαι ακόμη στο 45%

Οπότε σίγουρα είναι μεγαλύτερη από τη μαμίσια...

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Μια βδομάδα ανοιχτό???? Ουάου απίστευτο! Αλλά να φανταστώ ότι το χρησιμοποιείς μόνο για κλήσεις και όχι 3g και wifi τόσο.

Παρήγγειλα τώρα και tempered glass. Θα κοιτάξω τότε κι εγώ για μια μπαταρία μεγαλύτερη!

Έψαχνα για καμιά smart flip case αλλά δεν βρήκα. Έχεις υπόψιν σου αν παίρνει?

Edited by akisthegreat
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό την Παρασκευή , και οι εντυπώσεις είναι άριστες.

 

Έγινε root με τον τρόπο που περιγράφηκε λίγες σελίδες πιο πάνω, ένα μόνο πρόβλημα απομένει:

 

Με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε ηχογράφηση κλήσεων; Έπαιξα με 2-3 και δεν έβγαλα άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το κινητό την Παρασκευή , και οι εντυπώσεις είναι άριστες.

 

Έγινε root με τον τρόπο που περιγράφηκε λίγες σελίδες πιο πάνω, ένα μόνο πρόβλημα απομένει:

 

Με ποιο πρόγραμμα μπορούμε να κάνουμε ηχογράφηση κλήσεων; Έπαιξα με 2-3 και δεν έβγαλα άκρη.

Ρουταρε, περνα xposed intaller, περνα το gravity box και ενεργοποιησε την ηχογραφηση στις κλισεις.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα για καμιά smart flip case αλλά δεν βρήκα. Έχεις υπόψιν σου αν παίρνει?

Αρχικά αγόρασα αυτή τη θηκούλα: http://www.ebay.com/itm/141382451103?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT στα 5€ (Διαλέγεις και χρωματάκι)

αλλά μετά μου άρεσε πολύ αυτή: http://www.ebay.com/itm/Retro-Genuine-Leather-Flip-Wallet-Stand-Case-For-Samsung-Galaxy-S3-4-5-Note2-3-/191384494958?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2c8f67a36e και την αγόρασα επίσης

 

ΚΑΙ οι δύο έχουν θήκες για καρτούλες ΚΑΙ σπάνε για να στέκεται το κινητό όρθιο.

Απλά η 2η αν και πιο ωραία δεν έχει κούμπωμα για να ασφαλίζει όπως η πρώτη.

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρε, περνα xposed intaller, περνα το gravity box και ενεργοποιησε την ηχογραφηση στις κλισεις.

 

??? Γιατί χρειάζεται αυτή η διαδικασία για να μπορεί να λειτουργήσει μια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων;;;

Δηλαδή ηχογράφηση σε μη-rooted τηλέφωνα δε γίνεται ;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

??? Γιατί χρειάζεται αυτή η διαδικασία για να μπορεί να λειτουργήσει μια εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων;;;

Δηλαδή ηχογράφηση σε μη-rooted τηλέφωνα δε γίνεται ;

Ευχαριστω.

Ναι αμέ, γίνεται...

Απλά βάλε αυτό (τζάμπα) και είσαι κομπλέ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call

 

Μόνο που αν δε ρουτάρεις, οι συνομιλίες δε θα γράφονται στην SD αλλά στη μνήμη του τηλεφώνου

(που είναι όμως μπόλικη)

 

Γράφει δυνατά και καθαρά και τις δύο πλευρές...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ, γίνεται...

Απλά βάλε αυτό (τζάμπα) και είσαι κομπλέ...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.record.my.call

 

Μόνο που αν δε ρουτάρεις, οι συνομιλίες δε θα γράφονται στην SD αλλά στη μνήμη του τηλεφώνου

(που είναι όμως μπόλικη)

 

Γράφει δυνατά και καθαρά και τις δύο πλευρές...

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αλλά πάλι δε γίνεται δουλειά. Το προγραμματάκι δουλεύει υπέροχα με τις κλήσεις που κάνεις από τη συσκευή, αλλά δεν ηχογραφεί μέσω bluetooth που κυρίως χρησιμοποιώ.

 

Ρουταρε, περνα xposed intaller, περνα το gravity box και ενεργοποιησε την ηχογραφηση στις κλισεις.

 

Φίλε Tupac_rip, πέρασα το xposed installer, έβαλα το gravity box KK έκδοση 3.4.7, αλλά ρύθμιση για ηχογράφηση κλήσης δεν βρήκα. Βρήκα όμως 2 ωραίες ρυθμίσεις που μπορεί να σας ενδιαφέρουν:

 

- H μία επιτρέπει να κλείσουμε το κινητάκι (σε sleep), κάνοντας διπλό κλικ στη γραμμή κατάστασης.

- Η άλλη αφορά το μενού επανεκκίνησης, που σου δίνει επιπλέον επιλογές και για recovery.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, αλλά πάλι δε γίνεται δουλειά. Το προγραμματάκι δουλεύει υπέροχα με τις κλήσεις που κάνεις από τη συσκευή, αλλά δεν ηχογραφεί μέσω bluetooth που κυρίως χρησιμοποιώ.

 

 

 

Φίλε Tupac_rip, πέρασα το xposed installer, έβαλα το gravity box KK έκδοση 3.4.7, αλλά ρύθμιση για ηχογράφηση κλήσης δεν βρήκα. Βρήκα όμως 2 ωραίες ρυθμίσεις που μπορεί να σας ενδιαφέρουν:

 

- H μία επιτρέπει να κλείσουμε το κινητάκι (σε sleep), κάνοντας διπλό κλικ στη γραμμή κατάστασης.

- Η άλλη αφορά το μενού επανεκκίνησης, που σου δίνει επιπλέον επιλογές και για recovery.

Το gravity box ειναι ενα module του xposed installer με παρα πολλες χρησιμες λειτουργιες. Ψαξου και θα ανακαλυψεις πολλα.

Μπορει να κανω λαθος και να μην εχει την ηχογραφιση κλησης αλλα τοτε υπαρχει σιγουρα σε καποιο αλλο module. Κανε μια αναζητηση στα εκατονταδες modules που υπαρχουν και θα το ανακαλυψεις. Οχι μονο αυτο αλλα θα δεις και τι αλλο παιζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το αγόρασα χθες το κινητό για την γυναίκα μου και μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος κι εγώ.

Πολύ γρήγορο και οικονομικό στα 180 ευρώ.

Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την μπαταρία που πρότεινε ένας φίλος λίγα ποστ πιο πριν :

http://www.ebay.com/itm/Gold-3250mAh-High-Capacity-Battery-for-Samsung-Galaxy-S-3-S3-i9300-SIII-/371012295721?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56620e5c29

 

Χρειάζεται άλλο back cover ή το πάχος της είναι ίδιο με την τρέχουσα μπαταρία (2100mAh)?

Επίσης η μπαταρία είναι ίδια να φανταστώ με του s3 έτσι?

Tempered glass φαντάζομαι ότι μπορώ να αγοράσω το ίδιο με του s3?

 

Ευχαριστώ!

Tempered glass ναι ταιριαζει απολυτα με του s3.flip case για να δουλεψει το sleep mode του τηλεφωνου αν δεν είναι μαμισια ....δεν θα σου κανει δουλεια...

Edited by acer65
συμπληρωματικη απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...