Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Φίλε Τάκη μου έχει κάνει 4 μέσα σε 2 μέρες.Ενώ στους 6 μήνες που έχω το τηλέφωνο μου το είχε κάνει μόνο 2 φορές.Έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι αφάνταστα αλλά το σκέφτομαι να το στείλω για σέρβις γιατί θεωρώ ακόμα πως είναι θέμα λογισμικού και θα μου ανοίξουν την συσκευή άδικα.Εμμένω στην άποψη ότι τα σημάδια δείχνουν κάτι σαν ένα πολύ βαρύ κόλλημα.Όταν κλείνει ή θα κάνει επανεκκίνηση ή δεν ανάβει πάλι αν δεν βγάλω και ξανά βάλω την μπαταρία.Μου θυμίζει πολύ τα bug που έτρωγαν τα galaxy που είχα και δεν ξεκολλούσαν αν δεν έβγαζες μπαταρία.Με την διαφορά ότι δεν έκλειναν τελείως.Τι να πω?

 

Φιλικά Γιώργος.

Μήπως βοηθούσε να φλασαρεις την ρομ από την αρχή από το LG flash tool γιατί φαίνεται να μην έχει πάει κάτι καλά στην τελευταία αναβάθμιση. Επειδή εγώ δεν το έχω πολύ με τα φλασαρισματα ρώτα καλύτερα στο lg g3 βελτιώσεις να σε βοηθήσουν τα παιδιά. Δεν νομίζω ξαφνικά να σου έβγαλε hardware πρόβλημα. Δεν ξέρω θεωρώ αν ξαναπεραστει όλο το λογισμικό από την αρχή αναβθμισμενο δεν θα έχεις κανένα θέμα απλά δεν μπορώ να σε καθοδήγησω εγώ για να το κάνεις σωστά οπότε ρώτα στο άλλο νήμα που το έχουν ψάξει καλύτερα τα παιδιά

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως εμένα, ενώ παλιά μου το είχε κάνει πολλές φορές, εδώ και μήνες δεν μου το έχει κάνει καμία πια. Αρα κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση του έφταιγε. Είμαι λολιποπ εντελώς στοκ τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Την παρτίδα την κοιτάς από κάτω στο κουτί στο αυτοκόλλητο εκεί που λέει sn είναι τα τρία πρώτα νούμερα. Λογικά δεν θα βρεις παλιές παρτίδες προς πώληση αυτή τη στιγμή. Θεωρητικά το πρόβλημα είναι software στα περισσότερα τηλέφωνα έχει επιλυθει. Εμένα έχει κάνει μια μόνο επανεκκίνηση και αυτό οφειλόταν σε πρόγραμμα το οποίο έκανα επεγκατασταση. Τώρα αν προκύψει θέμα hardware που το απευχομαι να είναι καλά η εγγύηση. Και το g2 είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο αλλά για εμένα προχωρά στην αφορά του g3 άφοβα και δεν θα το μετανιώσεις. Τώρα για ελλατωματικα και τέτοια αυτό είναι θέμα ατυχιας. Εγώ πριν το πάρω είχα καεί να διαβάζω για αυτό και ήμουν στο τσακ να μην το πάρω γιατί έλεγα θα σβήνει μόνο του, θα έχει lag και και και... Ε το πήρα το χαίρομαι και το κινητό πάει μπάλα! Μην το σκέφτεσαι καθόλου!

 

Από τα τρία πρώτα νούμερα του sn που σου είπα το πρώτο νούμερο δηλώνει έτος κατασκευής δηλαδή αν είναι 4 η συσκευή είναι του 2014 και αν είναι 5 είναι του 2015 και τα επόμενα δύο δηλώνουν μήνα αν Δηλαδη είναι 11 είναι Νοέμβριος. Αν πχ. Βρεις ένα κινητό που τα τρία πρώτα νούμερα είναι 412 σημαίνει ότι έχει κατασκευαστει τον Δεκέμβριο του 2014.

 

Δεν σημαίνει ότι όλα τα τηλέφωνα των 406, 407 παρτίδων είχαν πρόβλημα απλά εμφανίστηκε πιο συχνά. Εμένα δύο φίλες μου έχουν 406 16αρια και δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα ούτε είχαν ποτέ! Μην σου τύχει είναι! ;)

Τώρα αν μπορέσεις να αποφεύγεις τις συγκεκριμένες παρτίδες για να μην παίζεις με τις πιθανότητες καλό θα είναι να το κάνεις!!! Αλλά και πάλι πιστεύω δεν παίζουν στην αγορά τόσο παλιά τουλάχιστον σε σκρουτζομαγαζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου ξανακανε από προχτές?

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Τάκη.

Απο αυτά που ανέφερες είναι τελικά και θέμα τύχης αν θα σου τύχει κάτι ελαττωματικό.

Έχω διαβάσει αρκετά ελληνικά φόρουμ και ξένα και αναφέρουν πολλοί ότι έχουν θέμα..

Μάλλον θα κοιτάξω απο κάποιο skroutz να αγοράσω και θα κοιτάξω να είναι παρτίδας τουλάχιστον 501.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση Τάκη.

Απο αυτά που ανέφερες είναι τελικά και θέμα τύχης αν θα σου τύχει κάτι ελαττωματικό.

Έχω διαβάσει αρκετά ελληνικά φόρουμ και ξένα και αναφέρουν πολλοί ότι έχουν θέμα..

Μάλλον θα κοιτάξω απο κάποιο skroutz να αγοράσω και θα κοιτάξω να είναι παρτίδας τουλάχιστον 501.

 

Για μένα εννοείται πας σε σκρουτζομαγαζο είναι μεγάλη η διαφορά στη τιμή και δεν αλλάζει τίποτα απολύτως!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να περασεις το filmware με flashtool παλι...εμενα ουτε μια επανεκκινηση δεν μου εχει κανει Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πείρα το G3 παρτιδα 501. Ήρθε με KitKat 4.4.2 V10n-EUR-XX.

LG G3 D855 32GB Titanium Black

Marshmallow 6.0 v30c, παρτίδα 501

LG G4 H815 32GB Grey

Marshmallow 6.0 v20g, παρτίδα 603

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Με την v20h άρχισαν οι επανεκκινήσεις.:(

 

Αντιμετωπίζω το ιδιο προβλημα.Μετα την αναβάθμιση σε v20h μου εχει κλείσει το κινητο τέσσερις φορες και δεν ανοίγει αν δεν το βάλω στην μπριζα.Ενω δείχνει οτι εχει μπαταρία.Δεν μου το είχε κανει ποτε πριν την αναβάθμιση.Εγω θα περιμένω την 5.1.0

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εδώ και κάνα μήνα με την 20h δεν είχε παρουσιαστεί το πρόβλημα.. Σήμερα εμφανίστηκε πάλι. 2 φορές έκλεισε η συσκευή μου..

Το πρωί ενώ πάτησα να κάνω κληση και το βράδυ ενώ κατά τη διάρκεια κλήσης πάτησα το speaker για ανοιχτή ακρόαση...

 

Απογοήτευση.. πάνω που έλεγα ότι με το τελευταίο update το κινητό πετάει...

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά 408 παρτίδα έχει. Φίλε leonkalf και άλλη φορά δεν σου έχει κάνει επανεκκίνηση την ώρα που πήγες να κάνεις κλήση αν θυμάμαι σωστά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ernesto, ναι 408 παρτίδα. Δεν έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή εδώ και πολλές μέρες. Από το update σε 20h και μετά σίγουρα καμία.

Αυτό που παρατήρησα στην κατανάλωση μπαταρίας, είναι ότι το Gmail είχε παραπάνω % από ότι η οθόνη. Ίσως λόγω συγχρονισμών.

 

takare, ναι μου το έχει ξανακάνει όταν πήγα να κάνω κλήση (όταν είχα την 20e, πριν το στείλω στο service). Τώρα μου το έκανε και πατώντας το speaker (καινούργιο αυτό....). Όχι επανεκίνηση, τελείως off. Shut down και για να ανοίξει βγάζω μπαταρία..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

ernesto, ναι 408 παρτίδα. Δεν έχω βάλει κάποια νέα εφαρμογή εδώ και πολλές μέρες. Από το update σε 20h και μετά σίγουρα καμία.

Αυτό που παρατήρησα στην κατανάλωση μπαταρίας, είναι ότι το Gmail είχε παραπάνω % από ότι η οθόνη. Ίσως λόγω συγχρονισμών.

 

takare, ναι μου το έχει ξανακάνει όταν πήγα να κάνω κλήση (όταν είχα την 20e, πριν το στείλω στο service). Τώρα μου το έκανε και πατώντας το speaker (καινούργιο αυτό....). Όχι επανεκίνηση, τελείως off. Shut down και για να ανοίξει βγάζω μπαταρία..

 

κρίμα ρε γμτ... δεν ξέρω μήπως πρέπει να το πας κρασαρισμενο στην procordia δηλάδη αν στο ξαναπάθει μην βγάλεις μπαταρίες κτλ πήγαινε το σβηστο όπως είναι και πες του να δεν ανοίγει μπας και σου σου αλλάξουν καμια πλάκετα γιατι έχω πάψει να είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα software...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά που έβαλα την 20h μου κλείνει.Και μου το κάνει πάντα σε εισερχόμενη κλήση.Ενώ χτυπάει κανονικά όταν πάω να το σηκώσω κλείνει και δεν ανοίγει αν δεν το συνδέσω στον φορτιστή.Θα κάνω επαναφορά και αν δεν φτιάξει θα ξανά περάσω την 20e να δω τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

κρίμα ρε γμτ... δεν ξέρω μήπως πρέπει να το πας κρασαρισμενο στην procordia δηλάδη αν στο ξαναπάθει μην βγάλεις μπαταρίες κτλ πήγαινε το σβηστο όπως είναι και πες του να δεν ανοίγει μπας και σου σου αλλάξουν καμια πλάκετα γιατι έχω πάψει να είμαι σίγουρος οτι είναι θέμα software...

To έχω σκεφτεί αυτό και τους το 'χα πει και στο τηλ. όταν μου το γύρισαν χωρίς να κάνουν κάτι αφού δεν τους "εβγαλε" το πρόβλημα live.

Απλά χθες ήταν Κυριακή... και δεν γινόταν να το πάω, ούτε να περιμένω..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

To έχω σκεφτεί αυτό και τους το 'χα πει και στο τηλ. όταν μου το γύρισαν χωρίς να κάνουν κάτι αφού δεν τους "εβγαλε" το πρόβλημα live.

Απλά χθες ήταν Κυριακή... και δεν γινόταν να το πάω, ούτε να περιμένω..

 

Ναι λέω σε περίπτωση που στο ξανακάνει νομίζω είναι ο καλύτερος τρόπος για να δείξεις το πρόβλημα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό.

 

http://www.naldotech.com/how-to-fix-lg-g3-suddenly-shuts-down-turns-off-problem/

 

Στην περίπτωσή μου δεν ισχύει το #1. Είμαι με stock android, μαμά.

 

Επίσης για το #3, ε δε νομίζω. 2 μήνες έχω τη συσκευή..

Samsung Omnia - Samsung Galaxy S2 - LG G3 - MS Surface pro 3 - Samsung A5(2016) - Samsung A70 - Galaxy Watch - Galaxy Buds+ - Samsung Galaxy A72

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά σε αυτό.

 

http://www.naldotech.com/how-to-fix-lg-g3-suddenly-shuts-down-turns-off-problem/

 

Στην περίπτωσή μου δεν ισχύει το #1. Είμαι με stock android, μαμά.

 

Επίσης για το #3, ε δε νομίζω. 2 μήνες έχω τη συσκευή..

Αν το θέμα σου είναι το 2 νομίζω υπάρχει ένα application λέγεται cpuZ που βλέπεις ποια εφαρμογή χρησιμοποιεί φουλ τον επεξεργαστή

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τωρα το overclock η undervolt δν ειναι απαραιτητο..μην τα πειραζεται..ειχα κανει undervolt παλια σε x8 και δν ανοιγεμε τπτ..οπου το ξεκλειδωσα bootloader custom kernel...καποια συσκευη προκαλει τον επεξεργαστη στο τερμα και αυτοπροστατευεται και κλεινει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αγορασα το lg g3 πριν ενα μηνα πριν τιν αναβαθμιση δοθλεβε τελια εκανα τιν αναβαθμιση κε μετα κατι στραβοσε.δουλεβοντας τιν οθονη

οταν τιν σερνο πανο κατο κλινει ι οθονη αγανακτισα. δεν επρεπε να κανω τιν αναβαθμιση.δεν καταλαβενω τι σιμβενη

Link to comment
Share on other sites

αγορασα το lg g3 πριν ενα μηνα πριν τιν αναβαθμιση δοθλεβε τελια εκανα τιν αναβαθμιση κε μετα κατι στραβοσε.δουλεβοντας τιν οθονη

οταν τιν σερνο πανο κατο κλινει ι οθονη αγανακτισα. δεν επρεπε να κανω τιν αναβαθμιση.δεν καταλαβενω τι σιμβενη

Κλείνει η οθόνη ή κλείνει τελείως το κινητό?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κλεινει μονο ι οθωνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κλείνει η οθόνη ή κλείνει τελείως το κινητό?

 

κλεινει η οθονη με διπλο πατιμα ανοιγει παλι

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κλεινει μονο ι οθωνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

κλεινει η οθονη με διπλο πατιμα ανοιγει παλι

 

επισεις οταν το σερνω πανω κατω συνεχεια ανοιγει και κλεινει το notification bar

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επισεις οταν το σερνω πανω κατω συνεχεια ανοιγει και κλεινει το notification bar

Link to comment
Share on other sites

εκανα hard reset.λογισμηκο 5.0

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλυτερα να αφηνα το παλιο λογισμηκο ταιλια λειτοργουσε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...