Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

411 είναι παρτιδα ! Αν κάνω αυτό το reset θα χάσω αρχεία και τα σχετικά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

411 είναι παρτιδα ! Αν κάνω αυτό το reset θα χάσω αρχεία και τα σχετικά ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

411 είναι παρτιδα ! Αν κάνω αυτό το reset θα χάσω αρχεία και τα σχετικά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

411 είναι παρτιδα ! Αν κάνω αυτό το reset θα χάσω αρχεία και τα σχετικά ?

 

Ναι, οταν κανεις reset τα χανεις αυτα, οποτε κανε backup.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα επρεπε να απευθυνθώ στο κατάστημα στο οποίο το αγόρασα και να κάνω παράπονα ? Όπως και να το κάνεις είναι συσκευή 10 ημερών είναι λογικό ? Φανταστείτε ότι ανοίγω το Wi-Fi και από το κόλλημα αυτό ούτε τον κωδικό δεν πληκτρολογώ ! Νεκρωνει λες κ Είναι παλιά συσκευή
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα επρεπε να απευθυνθώ στο κατάστημα στο οποίο το αγόρασα και να κάνω παράπονα ? Όπως και να το κάνεις είναι συσκευή 10 ημερών είναι λογικό ? Φανταστείτε ότι ανοίγω το Wi-Fi και από το κόλλημα αυτό ούτε τον κωδικό δεν πληκτρολογώ ! Νεκρωνει λες κ Είναι παλιά συσκευή

Δεν νομίζω να βγάλεις άκρη με το κατάστημα θα σου πουν να απευθυνθείς στο service. Δοκίμασε πρώτα ένα reset και αν δεν φτιάξει το βλέπεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα επρεπε να απευθυνθώ στο κατάστημα στο οποίο το αγόρασα και να κάνω παράπονα ? Όπως και να το κάνεις είναι συσκευή 10 ημερών είναι λογικό ? Φανταστείτε ότι ανοίγω το Wi-Fi και από το κόλλημα αυτό ούτε τον κωδικό δεν πληκτρολογώ ! Νεκρωνει λες κ Είναι παλιά συσκευή

 

Κανε ρεσετ και αν δεν στρωσει κατευθείαν σερβις διοτι το doa. Μαλλον θα σου εληξε αν δεν σου εληξε παρε τηλέφωνό αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ρεσετ και αν δεν στρωσει κατευθείαν σερβις διοτι το doa. Μαλλον θα σου εληξε αν δεν σου εληξε παρε τηλέφωνό αμεσα.

Το doa είναι όταν η συσκευή δεν ανοίξει ποτέ με το που βγει από την συσκευασία δεν τον καλύπτει για τυχόν κολλήματα λειτουργικού

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχει κάποιο θέμα.ίσως από την motherboard για να έχει τόσο κόλλημα.

Procordia αμέσως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εκανα το reset και το θέμα με το Wi-Fi διορθώθηκε , αλλά πριν λίγα λεπτά προσπάθησα να ανοίξω τον chrome και έφαγε το ίδιο σκαλωμα που έτρωγε δλδ πατάγα να ανοίξω μια οποιαδήποτε εφαρμογή και απλά πατιοταν τπΤ αλλο . μετα απο μια επανεκινηση όλα καλά αλλά δεν θεωρώ ότι αποτελεί λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το που απάντησα εδώ το κινητό μου πέταξε το σήμα εκκίνησης lg και με επέστρεψε στην αρχική οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εκανα το reset και το θέμα με το Wi-Fi διορθώθηκε , αλλά πριν λίγα λεπτά προσπάθησα να ανοίξω τον chrome και έφαγε το ίδιο σκαλωμα που έτρωγε δλδ πατάγα να ανοίξω μια οποιαδήποτε εφαρμογή και απλά πατιοταν τπΤ αλλο . μετα απο μια επανεκινηση όλα καλά αλλά δεν θεωρώ ότι αποτελεί λύση

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το που απάντησα εδώ το κινητό μου πέταξε το σήμα εκκίνησης lg και με επέστρεψε στην αρχική οθόνη.

Ε ναι νομίζω είναι η ώρα να πάει προς σέρβις...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εγγύηση το πάω στο μαγαζί που το πήρα η κάπου αλλού ? Επίσης μου ειν δυσκολο να δεχτώ κάποιο service της συσκευης ούτε 10 μέρες δεν το έχω στα χέρια μου Μήπως πρέπει να ζητήσω απο το εν λόγω μαγαζί αντικατάσταση ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εγγύηση το πάω στο μαγαζί που το πήρα η κάπου αλλού ? Επίσης μου ειν δυσκολο να δεχτώ κάποιο service της συσκευης ούτε 10 μέρες δεν το έχω στα χέρια μου Μήπως πρέπει να ζητήσω απο το εν λόγω μαγαζί αντικατάσταση ?

Προσπάθησε για αντικατάσταση αλλά δεν νομίζω να βγάλεις άκρη από σκρουτζομαγαζο το πήρες?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι από skroutz ! Στην περίπτωση που δεν δεχτούν αντικατάσταση ? Πάω εκεί με την εγγύηση και τους το αφήνω για φτιαξιμο?

 

Δεν νομιζω να σου κανουν αντικατάσταση συσκευης λιγο δυσκολο εκτος αν κρινει το σερβις οτι πρεπει να γινει ολα αυτα εντος doa.τωρα εσυ που εισαι εκτος doa. Μονοδρομος το σερβις δυστηχως. Τι παρτιδα ειναι 411 16gb? Στην αρχη στο εκανε αυτο πως δημιουργήθηκε το προβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βούτηξες στα απόνερα του How to Hard Reset an LG G3 smartphone κάνε μια προσπάθεια ακόμα τελική.

Πιστεύω να την ολοκλήρωσες κανονικά τη διαδικασία στο reset που έκανες εννοώ στη τελευταία επιλογή, είναι πονοκεφάλιασμα αυτά τα ηλεκτρονικά μενού.

Αν εξακολουθεί η συμπεριφορά του ναι θέλει service, για doa πρέπει να είσαι εκτός χρονικού ορίου αλλά κάνε ένα τηλεφώνημα να δεις τι θα σου πει το κατάστημα.

Αν αντικατάσταση από το κατάστημα προσπάθησε για το μεγαλύτερο με μια μικρή επιβάρυνση.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που ασχολείστε με το πρόβλημα μου ! Είναι παρτιδα 411 και 16gb ! Αγορασμένο εδώ και 10 μέρες σχεδόν ! Το άνοιξα πρωτο boot και στα καπάκια έρχεται lollipop ! Για αρχή να πω ότι κατά την ταπεινή Μ γνώμη ή μπαταρία είναι απαίσια , εκεί εφαγα την πρώτη ήττα μετα εμπαινα στις ρυθμίσεις στο Wi-Fi και ψάχνοντας για δίκτυο ή συσκευή νεκρωνε και πατάτα σε άλλες εφαρμογές μέχρι να συνδεθω στο Wi-Fi εκεί λέω ότι δεν είναι λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο ! Αργότερα δεν αποθηκευε τα δίκτυα εκεί τα πήρα άσχημα και είπα να το σουταρω σε κανέναν τοίχο ! Μέχρι στιγμής ειμαι πολύ απογοητευμένος από την επιλογή μου και κλαιω τα χρήματα μου !
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που ασχολείστε με το πρόβλημα μου ! Είναι παρτιδα 411 και 16gb ! Αγορασμένο εδώ και 10 μέρες σχεδόν ! Το άνοιξα πρωτο boot και στα καπάκια έρχεται lollipop ! Για αρχή να πω ότι κατά την ταπεινή Μ γνώμη ή μπαταρία είναι απαίσια , εκεί εφαγα την πρώτη ήττα μετα εμπαινα στις ρυθμίσεις στο Wi-Fi και ψάχνοντας για δίκτυο ή συσκευή νεκρωνε και πατάτα σε άλλες εφαρμογές μέχρι να συνδεθω στο Wi-Fi εκεί λέω ότι δεν είναι λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο ! Αργότερα δεν αποθηκευε τα δίκτυα εκεί τα πήρα άσχημα και είπα να το σουταρω σε κανέναν τοίχο ! Μέχρι στιγμής ειμαι πολύ απογοητευμένος από την επιλογή μου και κλαιω τα χρήματα μου !

 

Φιλε μου σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις και σιγουρα τα χρηματα που εδωσες δεν ειναι λιγα . παντός κατα την γνωμη μου επεσες μαλλον σε λαθος κινητο. Ειναι τι θα σου κατσει αλλα αυτο για μενα ειναι απαραδεκτο γιατι κοστιζει αρκετα χρηματα. Παροολα αυτα μην μασας στειλε το για σερβις και ολα θα πανε καλα θα γινει. Εμενα μου εχει τυχει παρομοια κατασταση καινούργιο κινητο και μετα απο 1 μηνα εβγαλε κατι σημαδια στην οθονη . παντος να ξερεις το σερβις ειναι καλο ευχομαι να βρεις ακρη ευκολα. Οταν τελειωσεις με το σερβις η αναλογα αλλο τι θα σου πουνε ενημερωσε μας τι εγινε γιατι πιθανον να χρειαστει και σε αλλους. Καλο κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που ασχολείστε με το πρόβλημα μου ! Είναι παρτιδα 411 και 16gb ! Αγορασμένο εδώ και 10 μέρες σχεδόν ! Το άνοιξα πρωτο boot και στα καπάκια έρχεται lollipop ! Για αρχή να πω ότι κατά την ταπεινή Μ γνώμη ή μπαταρία είναι απαίσια , εκεί εφαγα την πρώτη ήττα μετα εμπαινα στις ρυθμίσεις στο Wi-Fi και ψάχνοντας για δίκτυο ή συσκευή νεκρωνε και πατάτα σε άλλες εφαρμογές μέχρι να συνδεθω στο Wi-Fi εκεί λέω ότι δεν είναι λογικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο ! Αργότερα δεν αποθηκευε τα δίκτυα εκεί τα πήρα άσχημα και είπα να το σουταρω σε κανέναν τοίχο ! Μέχρι στιγμής ειμαι πολύ απογοητευμένος από την επιλογή μου και κλαιω τα χρήματα μου !

Κοίτα από αυτά που λες σίγουρα μιλάμε για ελλατωματικη συσκευή γιατί είναι πολλά πάρα πολλά... Θεωρώ ότι θα παίξει αντικατάσταση πλακετας στην χειρότερη και στην καλύτερη άλλη συσκευή... Μόλις πάρεις ένα μη ελλατωματικο g3 στα χέρια σου θα αναθεώρησεις σίγουρα... Δυστυχώς από όσο φαίνεται σταθηκες άτυχος :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μέσα στην ατυχία μου νιώθω τυχερός που βρήκα αυτό το φόρουμ ! Εσείς εδω θα με κάνετε ξεφτερι ! Αύριο κιολας παίρνω τηλ Στην αντιπροσωπία για να βγάλω άκρη !
Link to comment
Share on other sites

Εχω τραβηξει και εγω προβλημα με τα skroutzomagaza οχι ολα ομως...το μονο που μπορεις να κανεις απαιτησε τα λεφτα σου πισω και πας απο αλλου να το παρεις,

...εμενα μου τα εδωσαν δυο φορες..για αντικατασταση λιγο δυσκολο...προσπαθησε το ομως αλλιως τα λεφτα

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μέσα στην ατυχία μου νιώθω τυχερός που βρήκα αυτό το φόρουμ ! Εσείς εδω θα με κάνετε ξεφτερι ! Αύριο κιολας παίρνω τηλ Στην αντιπροσωπία για να βγάλω άκρη !

 

Αν δεχτουνε να σου το αλλαξουν πληρωσε 50 ευρω επιπλεον και παρε το 32 η οπως λεει ο φιλος ζητα τα λεφτα σου και παρε απο αλλου

Link to comment
Share on other sites

Κινητό 22 ημερών. Στην αρχή μετα απο λιγες μέρες, με την αναβάθμιση σε lollipop, κόλλησε την ωρα που υπήρχε εισέρχομενη κλήση: μαύρη οθόνη, χωρίς ήχο κλήσης, σαν να είναι κλειστό, ΑΛΛΑ δεν άνοιγε με τα πλήκτρα. Ήθελε να βγάλω μπαταρία. Αυτό έχει συμβεί αρκετές φορές, περιπου 6-7, εκ των οποίων οι 3 σήμερα, όλες σε εισερχόμενη κλήση, ΕΚΤΟΣ απο την τελευταία... που απλα πήγα να ανοιξω την οθόνη... Τι κάνουμε? Παρτίδα 408 αγορασμενο απο πλαισιο., 32gb... Τώρα τι κάνουμε; εκτός απο την παραφιλολογία, το έχει παει κανένας αντιπροσωπεία; τι απάντηση είχε; εγώ τις πρώτες φορές που το επαθε έβγαζαν τις τελευταία εγκατεστημένες εφαρμογές και δεν το παρουσίαζε για μέρες... μέχρι σήμερα... Τώρα; κάνουμε hard reset? Backup όμως πως παίρνω πρωτα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

hard reset εκανες μετα στην lolilop?θελει οπωσδηποτε....αλλιως δοκιμασε παλι να περασεις το filmwre με flastool και δεν γινει τπτ το πας πλαισιο να το στειλουν procordia
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

hard reset εκανες μετα στην lolilop?θελει οπωσδηποτε....αλλιως δοκιμασε παλι να περασεις το filmwre με flastool και δεν γινει τπτ το πας πλαισιο να το στειλουν procordia

 

Ευχαριστώ... Hardreset έννοιες με τα πλήκτρα στην εκκίνηση;

Backup πριν πως παίρνω;

Procordia τι είναι?

Link to comment
Share on other sites

Procordia είναι εκεί που πάνε τα LG και τα zte για τυχόν βλάβες ! Θα τους ζητήσω τα λευτα μου πίσω απλά παίζει ένα μπέρδεμα γτ ένα κομμάτι χρημάτων είναι η επιδότηση μου ! Οπότε αν γίνει κ το δεχτούν ??? Εντελώς πληροφοριακά στο antutu έβγαλε 41,218. Edited by nikand
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...