Jump to content

xiaomi mi3 vs iocean x8


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εκεί που είχα καταλήξει να αγοράσω το Xiaomi Mi3 έρχεται εδώ Νίκος Παπανικολόπουλος · Mythozz με αυτή τη παρουσίαση και μου κάνει τη τρίτη επιλογή, όπου σχεδόν κανένας μας δεν ασχολήθηκε, πρώτη. Το 1 plus one είναι το πρώτο κινέζικο που ασχολήθηκα και έψαξα έτσι βρήκα και το φόρουμ και τις λοιπές συσκευές από την Κινέζική αγορά. Η διαφορά στη τιμή είναι μόλις 57,67€. Αναλυτικά το Xiaomi Mi3 και το 1 plus one . Όπως καταλαβαίνετε τώρα το δίλημμα αλλάζει και η ερώτηση γίνετε Xiaomi Mi3 ή 1 plus one?

Αυτό είναι όντως δίλημμα:)Πιστευω αν περιμένεις μερικές εβδομάδες η διάφορα στην τιμή τους θα μειωθεί, οπότε θα φυγει το δίλημμα!

Link to comment
Share on other sites

Το δίλημμα δεν είναι τα 57€ αλλά η ποιότητα της εκάστοτε συσκευής. Ποια αξίζει να αγοραστεί περισσότερο? Με λίγα λόγια ποια να πάρω τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Το δίλημμα δεν είναι τα 57€ αλλά η ποιότητα της εκάστοτε συσκευής. Ποια αξίζει να αγοραστεί περισσότερο? Με λίγα λόγια ποια να πάρω τώρα?

 

Με τα 57 ευρώ επιπλέον παίρνεις ένα λίγο ταχύτερο επεξεργαστή, 3 GB RAM αντί για 2GB και οθόνη των 5.5 ιντσών αντί των 5 ιντσών.Αυτές είναι οι βασικές διαφορές τους, εσύ κρίνεις αν αξίζουν όλα αυτά 57 ευρώ.:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προς τα εκεί κατευθύνομαι ... ειδικά έπειτα από την παρουσίαση που είδα. Καλό στα χαρτιά ή από αυτά που διαβάζω από το ξένα φόρα αλλά αυτή τη φορά λέει τα καλύτερα ένας "δικός" μας άνθρωπος και όπως και να το κάνουμε είναι διαφορετικό να τα ακούς αυτά από κάποιον Έλληνα παρά από κάποιον ξένο.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι είναι δίλλημα. Βέβαια, εάν περιμένεις μέχρι τις 22/7 που θα ανακοινωθεί το Mi4, τότε θα έχεις και άλλο δίλλημα..... Εσύ διαλέγεις :p
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το 1+1 και σε λίγο καιρό που δεν θα έχουν 60 euro διαφορά όπως λέει και ο φίλος πιο πριν ... δεν θα υπάρχει δίλλημα ;)
Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακά και στα χαρτια οκ φαινετε τάρα στην πράξη............ δεν εχω ιδέα δεν το δούλεψα ποτέ.......... άντε αφου τοσο πολύ θέλει καντην πειραματοζωο:p

 

Επιτέλους την έπεισα να πάρει το Xiaomi Mi3 αλλά το κακό είναι ότι θέλει το φούξια και δε το έχω βρεί σε κανένα online store. Θήκες βρήκα αλλά δε θέλει θέλει το καπάκι πίσω να είναι φούξια. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Αλλάζουν τα καπάκια από τα κινητά One plus one και Xiaomi Mi3 και αν ναι που βρίσκω ανταλλακτικά γιατί στο Coolicool και δυο άλλα δε βρήκα.

Edited by DonPitbull
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...