Jump to content

LG G2 / Xiaomi Mi3 / OnePlus One


BillMax
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφασισα να αγορασω το πρωτο μου smartphone και απο διαφορες προτασεις ειμαι τελικα αναμεσα στα παραπανω.Θελω να ρωτησω:

1) Ποιο θα προτεινατε και γιατι?

2) Ποιος ειναι ο καλυτερος και οικονομικοτερος τροπος για να παρω το Mi3 αν επιλεξω αυτο (κατι ακουσα για Singapore post αλλα βαριομουν να διαβασω ολο το thread)

3) Διαβασα οτι δεν μπορεις να αγορασεις το One αν δεν εχεις invite.Ισχυει?Αν ναι πως μπορεις να παρεις invite?

4) Το Huawei Ascend P7 μήπως ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα απο αυτα?

Edited by BillMax
Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγορασω το πρωτο μου smartphone και απο διαφορες προτασεις ειμαι τελικα αναμεσα στα παραπανω.Θελω να ρωτησω:

1) Ποιο θα προτεινατε και γιατι?oneplus one.

2) Ποιος ειναι ο καλυτερος και οικονομικοτερος τροπος για να παρω το Mi3 αν επιλεξω αυτο (κατι ακουσα για Singapore post αλλα βαριομουν να διαβασω ολο το thread)Singapure post για να γλιτωσεις τελωνειο.

3) Διαβασα οτι δεν μπορεις να αγορασεις το One αν δεν εχεις invite.Ισχυει?Αν ναι πως μπορεις να παρεις invite?Μπορεις να το παρεις απο διαφορους κινεζους, αλλα ειναι πιο ακριβο και δεν τρεχει cyanogenmod 11S, αλλα colorOS. Android και τα 2.

4) Το Huawei Ascend P7 μήπως ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα απο αυτα? Δεν ξερω.

ελπιζω να σε καλυψα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγορασω το πρωτο μου smartphone και απο διαφορες προτασεις ειμαι τελικα αναμεσα στα παραπανω.Θελω να ρωτησω:

1) Ποιο θα προτεινατε και γιατι?

2) Ποιος ειναι ο καλυτερος και οικονομικοτερος τροπος για να παρω το Mi3 αν επιλεξω αυτο (κατι ακουσα για Singapore post αλλα βαριομουν να διαβασω ολο το thread)

3) Διαβασα οτι δεν μπορεις να αγορασεις το One αν δεν εχεις invite.Ισχυει?Αν ναι πως μπορεις να παρεις invite?

4) Το Huawei Ascend P7 μήπως ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα απο αυτα?

 

1) Aμα σου φτανουν τα 16gb τοτε ΟnePlus One το 16αρι! αμα θες παραπανω τοτε το Mi3 το 64αρι, γτ το Οneplus One 64αρι ειναι αρκετα πιο ακριβο(εκτος αμα δεν εχεις θεμα με τα χρηματα)

 

2) Singapore post!

 

3) Eμεις εδω στην Ελλαδα δεν μπορουμε να το παρουμε με invite(δλδ αμα εισαι τυχερος και σε επιλεξουν να το παρεις με την τιμη που πρωτοανακοινωθηκε). Μπορεις να το παρεις απο κινεζικα μαγαζια οπως το to2c.com! Θα ειναι λιγο ακριβοτερο αλλα και παλι vfm! Kαι θα τρεχει το cyanogenmod 11S! Εχει να επιλεξεις κατα την παραγγελια ποιο λογισμικο θες να εχει...

 

4) Xανει σε θεμα λογισμικου και hardware( τα αλλα δυο εχουν καλυτερο επεξεργαστη)! Το οneplus one εχει περισσοτερη ραμ απο ολα! κατα τα αλλα εχουν ιδια οθονη, ιδια ποιοτητα κατασκευης, ιδια καμερα! Σε αυτα που υπερτερει το P7 ειναι στο οτι δεχεται microSD και οτι εχει 8αρα μπροστινη καμερα για selfies! :p και επισης οτι εχει 4G σε σχεση με το mi3(το oneplus one εχει και αυτο 4G)!

 

Οποτε μπορει να ειναι καλυτερη επιλογη για σενα, αναλογως το τι ψαχνεις απο ενα κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα να αγορασω το πρωτο μου smartphone και απο διαφορες προτασεις ειμαι τελικα αναμεσα στα παραπανω.Θελω να ρωτησω:

1) Ποιο θα προτεινατε και γιατι?

2) Ποιος ειναι ο καλυτερος και οικονομικοτερος τροπος για να παρω το Mi3 αν επιλεξω αυτο (κατι ακουσα για Singapore post αλλα βαριομουν να διαβασω ολο το thread)

3) Διαβασα οτι δεν μπορεις να αγορασεις το One αν δεν εχεις invite.Ισχυει?Αν ναι πως μπορεις να παρεις invite?

4) Το Huawei Ascend P7 μήπως ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα απο αυτα?

 

 

ειμαι σε παρομοιο διλλημα...μαζι βαζω και για μενα το 1+ με το μ3...το θεμα ειναι οτι στα λεφτα του ''φτηνου'' 1+ παιρνεις το χιαομι με τα 64gb...

το g2 το θεωρω κατωτερο αν και με σουπερ μεγεθος για την οθονη του +ελληνικη εγγυηση οποτε σε περιπτωση ζημιας εισαι καλυμενος πιο γρηγορα απο τις αλλες περιπτωσεις...

 

το 1+ μη περιμενεις να το παρεις στις τιμες που εχει ανακοινωσει η 1+, δεν υπαρχει περιπτωση να το δεις, οποτε υπολογιζε στις τιμες των γνωστων κινεζομαγαζων...το ρ7 ειναι σαφως κατωτερο και απο τα 3 κινητα που αναφερεις...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από ολα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να εχω την ελληνικη εγγυηση αλλα τα μονα που την προσφερουν ( G2,P7 ) εχουν κατωτερες εκδοσεις στην Ελλαδα. Το G2 κυκλοφορει μονο με 16 Gb ενω το P7 ακουσα δεν ειναι δικαρτο στην Ελλαδα. Οποτε ή θα αναγκαστω να παω σε παραγγελια απο εξωτερκο ή θα πρεπει να διαλεξω αλλο κινητο...

Γενικα επειδη δεν ξερω και πολλα απο smartphones ποτε χρειαζεσαι να εχεις πολυ μνημη (32,64 gb) γιατι εγω σκοπευω να το χρησιμοποιω κυρίως για Ιντερνετ και θελω μονο να εχει καλη μπαταρια και καλο service σε περιπτωση που το σπασω. Μηπως να περιμενω να κατεβει η τιμη του LG G3 το Σεπτεμβρη πο βγαινουν τα νεα flagships ?

Edited by BillMax
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από ολα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να εχω την ελληνικη εγγυηση αλλα τα μονα που την προσφερουν ( G2,P7 ) εχουν κατωτερες εκδοσεις στην Ελλαδα. Το G2 κυκλοφορει μονο με 16 Gb ενω το P7 ακουσα δεν ειναι δικαρτο στην Ελλαδα. Οποτε ή θα αναγκαστω να παω σε παραγγελια απο εξωτερκο ή θα πρεπει να διαλεξω αλλο κινητο...

 

mi3 λεμε !

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από ολα σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να εχω την ελληνικη εγγυηση αλλα τα μονα που την προσφερουν ( G2,P7 ) εχουν κατωτερες εκδοσεις στην Ελλαδα. Το G2 κυκλοφορει μονο με 16 Gb ενω το P7 ακουσα δεν ειναι δικαρτο στην Ελλαδα. Οποτε ή θα αναγκαστω να παω σε παραγγελια απο εξωτερκο ή θα πρεπει να διαλεξω αλλο κινητο...

Γενικα επειδη δεν ξερω και πολλα απο smartphones ποτε χρειαζεσαι να εχεις πολυ μνημη (32,64 gb) γιατι εγω σκοπευω να το χρησιμοποιω κυρίως για Ιντερνετ και θελω μονο να εχει καλη μπαταρια και καλο service σε περιπτωση που το σπασω. Μηπως να περιμενω να κατεβει η τιμη του LG G3 το Σεπτεμβρη πο βγαινουν τα νεα flagships ?

 

 

Οχι μην περιμενεις τσαμπα! Μi3 ή Oneplus one τα 16αρια! το 1ο 210ευρω το 2ο 275ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καπιως την ακριβη διαδικασια για να ερθει στα χερια μου ενα Mi3 64gb χωρις επιπλεον εξοδα για τελωνεια κτλ. Ποσο θα κοστισει μαζι με μεταφορικα?
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c.com μπορω να κανω την αποστολη με singapore post? Δεν ειδα τετοια επιλογη με μια γρηγορη ματια στη φορμα συμπληρωσης στοιχειων για το Paypal.
Link to comment
Share on other sites

Απλα ηθελα να πρτοτεινω ακομα μια συσκευή http://www.minideal.net/original-zte-grand-s2-s-ii-s291-quad-core-qualcomm-snapdragon-801-android-4-3-lte-4g-mobile-phone-5-5-inch-2g-ram-16gb-rom-13mp.html που φοραει και τον 801 και υποστηριζει και lte στις ελληνικές συχνότητες.
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c.com μπορω να κανω την αποστολη με singapore post? Δεν ειδα τετοια επιλογη με μια γρηγορη ματια στη φορμα συμπληρωσης στοιχειων για το Paypal.

 

Διαλεγεις αυτα που θες να εχει το κινητο και μετα δεν πατας checkout with paypal αλλα add to cart! Τοτε θα σε βγαλει σε μια αλλη σελιδα(shopping cart),oπου στην μεση λιγο πιο κατω εχει ενα πινακακι που λεει estimate shipping tax! Διαλεγεις την χωρα, βαζεις την πολη σου και το Τ.Κ., πατας το 'get a Quote', διαλεγεις το singapore post απο κατω και πατας ' update total'. Tελος πατας δεξια procced to checkout,βαζεις οτι αλλα στοιχεια ζηταει κ τελος! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα του Xiaomi Mi3, ανεβάζω περιστασιακά τις τιμές απ' όλα τα μαγαζιά. Μπες εκεί και δες. Το εξελάκι μπορείς να το πάρεις από την υπογραφή μου, αλλά θέλει Office 2013 για να τρέξει σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Στο to2c.com μπορω να κανω την αποστολη με singapore post? Δεν ειδα τετοια επιλογη με μια γρηγορη ματια στη φορμα συμπληρωσης στοιχειων για το Paypal.

Ασε το to2c στην ησυχια του...vickmall να προτιμησεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα παιδια.

Ημουν ετοιμος να παρω το σιαομι αλλα με προειδοποιησαν να μην το κανω γιατι δεν το καλυπτει εγγυηση και μιας και δεν εχω πολυ εμπειρια με σμαρτφοουνς ειναι πιθανο να τη χρειαστω.

Τωρα σκεφτομαι να αποφυγω το g2 γιατι με την 16gb εκδοση που εχει εγγυηση δεν θα με καλυπτει η μνημη.

Σκεφτομαι λοιπον ειτε ενα απο τα Lg g2 mini/ lg l9 ii (καπου στα 200Ε)η να παρω το προφανως πιο ακριβο lg g3 16 gb απο σκρουτζομαγαζο με 470Ε. Εσεις τι προτεινετε;;

Edited by BillMax
Link to comment
Share on other sites

Αμα ανεβαινεις και στα 400+ θα σου προτεινα και το oppo 7(a). Από αυτή τη σελίδα http://europe.oppostyle.com/14-find-7 έχει κανονικά ευρωπαική εγύηση 2 χρόνια. Επίσης αντί για το g2 θα κάνεις άριστα τη δουλειά σου και με τo samsung galaxy s4 που στο skroutz το βρίσκεις στα ~320.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ας αποφυγουμε τις παραγγελιες κτλ.

Για το S4 δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα οσων αφορα μπαταρια,ποιοτητα κ.α.

Σκεφτομαι να παρω ενα πιο φτηνο κινητο (γυρω στα 200 ευρω) να δω ποιες ειναι οι αναγκες μου και στο μελλον να δω αν θελω κατι ποιο flagship. Νομιζω ειμαι σε καλο δρομο αν ειναι να επιλεξω αναμεσα σε LG G2 Mini , LG L9 II και Moto G 4G.

Βεβαια δεχομαι προτασεις αλλα καπου εκει βρισκομαι αυτη τη στιγμη.

Edited by BillMax
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα παιδια.

Ημουν ετοιμος να παρω το σιαομι αλλα με προειδοποιησαν να μην το κανω γιατι δεν το καλυπτει εγγυηση και μιας και δεν εχω πολυ εμπειρια με σμαρτφοουνς ειναι πιθανο να τη χρειαστω.

Τωρα σκεφτομαι να αποφυγω το g2 γιατι με την 16gb εκδοση που εχει εγγυηση δεν θα με καλυπτει η μνημη.

Σκεφτομαι λοιπον ειτε ενα απο τα Lg g2 mini/ lg l9 ii (καπου στα 200Ε)η να παρω το προφανως πιο ακριβο lg g3 16 gb απο σκρουτζομαγαζο με 470Ε. Εσεις τι προτεινετε;;

 

δεν είναι 16 αλλά 10 και σκέψου καλά αν σου φτάνουν γιατί μετά θα χτυπάς κεφάλι

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις. Τελικά θα πάρω το LG G2 με 16 GB. Κάπως θα κουμαντάρω την μνήμη, με λίγη προσοχή αν δεν κατεβάζω μεγάλα παιχνίδια κτλ πιστεύω δεν θα έχω πρόβλημα. Αν χρειαστεί μπορώ να πάρω και ένα από αυτά τα USB card slots.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...