Jump to content

Επιλογή παντόφλας για επαγγελματική χρήση


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα ,

Ψάχνω για μηχάνημα που να κάνει καλά κάποια πράγματα ... γιατί το galaxy S2 με έχει κουράσει .

Ο δεκάλογος του :D:D Γύφτου ... Προϋποθέσεις :

 

1) Μεγάλη οθόνη 6 + ... ίσως και 8 :lol:

2) Καλό GSM σήμα σε 3g σήμερα και 4g αύριο ... έχω αρκετή δουλειά μέσα από explorer και e-mails όλη την ημέρα

3) Να μπορώ να βγάζω ( καλές ) φωτογραφίες

4) Να μπορώ να διαβάσω κείμενα ευχάριστα σε όσο το δυνατόν καλύτερη οθόνη

5) Να μην έχει lag

6) Να μπορεί να παίξει νεράκι ότι ταινία με υπότιτλους του δοθεί .

7) Να αναβαθμίζεται σε εύλογους χρόνους και να μην το παρατήσει η εταιρεία του .

8) Καλό και σταθερό Wifi

9) Καλό και σταθερό BT

10) Καλή μπαταρία

 

Δεν με ενδιαφέρει να πρέπει να ρουτάρω ( γιατί δεν ξέρω ) ή να το ανοίξω για να φτιάξω κολλήσεις wifi και USB όπως σε κάποια κινέζικα που διαβάζω ...

 

έχω καταλήξει στα : περιοχή κόστους αναζήτησης 200-250 με μέγιστο τα 300 euro.

 

  • Asus Zenfone 6
  • HYAWEI MEDIAPAD X1
  • OrientPhone Mega Pro 7.0

ή εναλλακτικά μεταχειρισμένο κοντά στα 250 euro ... :love: Amoled

Νο.1 samsung galaxy tab s 8.4 lte

Νο.2 Nokia Lumnia 1520

Νο.3 Samsung Note 3

 

Ακούω με μέγιστη προσοχή τις προτάσεις σας ... ( αγορά , να το έχω στα χέρια μου πριν τον Αύγουστο )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Note 3, το απολυτο κινητο για επαγγελματιες!

 

Αν βρεις μεταχειρισμενο, κοιτα και το πολυαγαπημενο μου lg g pro 2, στις 5,9 ιντσες!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

αυτο θα σε καλυψει πλήρως πιστεύω

http://www.to2c.com/huawei-honor-x1-basic-phone-call-tablet.html

 

+1000 μια πραγματικά απίστευτη συσκευη σε πολύ καλή τιμή. Νομίζω ότι φτιαχτηκε με τις προδιαγραφές που μόλις έθεσες.

Link to comment
Share on other sites

Για δες και ΖUltra στα 290 που έχει πέσει. Απλά δεν έχει φλας η κάμερα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+1000 μια πραγματικά απίστευτη συσκευη σε πολύ καλή τιμή. Νομίζω ότι φτιαχτηκε με τις προδιαγραφές που μόλις έθεσες.

 

δεν μου έρχεται και κάτι αλλο στο μυαλό :lol: άντε το πολύ πολύ το ultra αλλα αυτό λίγο χάνει ότι αφορά την camera και γενικος δεν είναι τοσο καλό όσο αυτό ειδικά αν δεις την μπαταρια 5000 vs 3000

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

@ teotsi

Δεν έχεις άδικο για το Note 3 αλλά δεν έχω βρεί τιμή ακόμα ...

Το LG G pro 2 είναι καταπληκτική συσκευή αλλά δεν έχει έρθει Ελλάδα ... διαβάζω και το αντίστοιχο νήμα ... ούτε το έχω βρει στα μεταχειρισμένα .

 

@ egodemis , @ terrah

το Huawei honor X1 που προτείνεις είναι το HYAWEI MEDIAPAD X1 που έχω βάλει στις επιλογές μου .

 

@ konstantinoslp

Το SONY Ζ ULTRA , το έχω δει από κοντά , έπαιξα λίγο μαζί του και διάβασα ακόμα περισσότερα ...

στα μείον που με κρατάνε βλέπω την - μέτρια κάμερα , - μικρή μπαταρία για το μέγεθος - χαμηλό μικρόφωνο - οθόνη με έντονη αντανάκλαση και μέτρια απόδοση κάτω από τον ήλιο ... κατά τα άλλα μου αρέσει ... είναι γρηγορότερο όλων που έγραψα εδώ μέσα , θα πάρει Kitkat , καλή οθόνη για διάβασμα , αξιόπιστος κατασκευαστής ...

Link to comment
Share on other sites

@ egodemis , @ terrah

το Huawei honor X1 που προτείνεις είναι το HYAWEI MEDIAPAD X1 που έχω βάλει στις επιλογές μου .

..

 

ναι Huawei MediaPad X1 είναι :p:D

 

και σε βλεπω να καταλήγεις σε αυτό γιατί αυτό που ζητάς και να φανταστώ χωρίς να σκας ένα καρώ λεφτά....δεν υπαρχουν πολλές επιλογές :p

Link to comment
Share on other sites

Για δες και ΖUltra στα 290 που έχει πέσει. Απλά δεν έχει φλας η κάμερα

 

Aυτό μπήκα να γράψω.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και το oppo n1 μεταχειρισμενο...6 ιντσες, cyanogenmod, καταπληκτικη καμερα και ποιοτητα κατασκευης!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές ... 6+ οθόνη , 1,5 GB RAM , όχι κάτι ιδιαίτερο σε οθόνη , snapdragon 400 , μέτρια κάμερα και πάνω από όλα δεν μου αρέσει ... είπαμε Παντόφλα ... lol
Link to comment
Share on other sites

Mε τις προϋποθέσεις που έχεις βάλει και με τα χρήματα που διαθέτεις πολύ φοβάμαι ότι είσαι επιρρεπής στο να διαπράξεις αγοραστική μ@&@$ί@...κατά Shenzhen μεριά!!! :lol: Kαι το'χω ξαναπεί...καλά είναι τα Picanto αλλά δεν είναι Yaris!:cool:

 

και γιατί παρακαλώ το honor x1 είναι αγοραστική μα..............α? είναι χιλιάδες φορές καλύτερο από αυτό που πρωτεΐνες τουλάχιστον........ και δεν έχει και κανένα μα κανένα θέμα (δοκιμασμένο από αρκετους εδώ στο forum και όχι μόνο)

 

είναι σαν να λύει ο άνθρωπος θέλω μια ferrari..... και του προτινεις ένα wf polo.......... άντε να έλεγες galaxy note 2 ναι μαζί σου..........

Link to comment
Share on other sites

@ haki

 

Χαριτολογώντας ... ;)

όλοι όσοι αγοράζουν από έρωτα κάνουν την ίδια ******* ? ... :lol:

... εδώ είναι θέμα κριτηρίων ... συμβιβασμός ίσως γίνει κάπου , αλλά ψάχνουμε το V/M με συγκεκριμένα κριτήρια.

Για να μην γίνει ******* αυξάνουμε το δείγμα ( γιαυτό ρωτάμε εδώ μέσα ;) ) με χρήστες που έχουν εμπειρία και χρήστες που έχουν μεράκι.

 

Αλλά στοιχεία όπως μέγεθος , ποιότητα οθόνης , 2GB RAM , καλή Camera ... είναι αδιαπραγμάτευτα .

Ο μόνος λόγος να πέσω κάτω από τις 6'' είναι το Note 3 με τις 5,7 γιατί πληρεί όλα τα άλλα ( και ακόμα περισσότερα ) κριτήρια .

Εξού και απόφαση αγοράς μεταχειρισμένου αν βρώ κάποιο από τα 3 που ανέφερα σε άριστη κατάσταση .

Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω επισημαινω με βεβαιότητα οτι δεν βγαίνει ουτε μια πολυ καλη κάμερα απο το Shenzhen. Επίσης, για κάποιον που δεν κατάλαβε, η Huawei δεν κατατάσσεται στην κατηγορία Shenzhen.

 

μα η μοναδική "Shenzhen" που αναφέραμε ει ναι το honor x1 για αυτό και όλη η φασαρία.........

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω το galaxy mega 6.3 . Το ειχα 9 μηνες περιπου και ημουν πολυ ικανοποιημενος. Αριστη καμερα,καλη μπαταρια,δεν κολλαγε,θα παρει και 4.4 εκδοση. Και ειχε και πολυ καλη αξια μεταπωλησης.
Link to comment
Share on other sites

@ ALex_tz ευχαριστώ !

 

@ spazoklabanias ευχαριστώ για την πρόταση .

Προσωπικά πιστεύω ότι το MEGA είναι ένα μεγεθυμένο GRAND 2 είναι με μόνη διαφορά τον επεξεργαστή Dual-core 1.7 GHz αντί για Quad-core 1.2 GHz .

Από Samsung μεριά αυτό που με κεντρίζει είναι το NOTE 3 ...

Link to comment
Share on other sites

 

μέτρια μπαταρία κακές επιδόσεις κάτω από των ήλιο, κακό μικρόφωνο, μέτρια camera

Link to comment
Share on other sites

μέτρια μπαταρία κακές επιδόσεις κάτω από των ήλιο, κακό μικρόφωνο, μέτρια camera

 

Δεν το είχες ποτέ. Αλλιώς δεν εξηγείται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...