Jump to content

Επιλογή λεπτού κινητού με καλή κάμερα


nikanta
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κινητό από κινέζικα μαγαζιά πάντα

το οποίο θέλω να έχει όσο το δυνατόν καλύτερες κάμερες και να είναι όσο πιο λεπτό γίνεται?

τώρα είμαι με zte v967s και είμαι ικανοποιημένες με τις επιδόσεις του

σε όλα εκτός των καμερών και του πάχους :p

αυτή την στιγμή καλοκοιτάζω τα εξής:

INEW V3

Doogee Dagger dg550

Xiaomi Hongmi Note(Redmi Note) Enhanced Version

γενικά θέλω να κινηθώ σε αυτές τις τιμές και αυτά τα χαρακτηριστικά περίπου

δηλαδή τετραπύρηνο+ 1+gb ram και 100-170ε

*και να κρατάει και η μπαταρία όσο πιο πολύ

Link to comment
Share on other sites

z5s mini? :worry:

 

Πολύ καλό κινητό.Παραείναι καλό κινητό για αυτά που ζητάει μάλλον. Μια απλά καλύτερη κάμερα ζητάει το παιδί. Και εγώ κάτι αντίστοιχο ψάχνω και φαντάζομαι πως ο snapdragon και τα 2gb ram θα του είναι περιττά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό κινητό.Παραείναι καλό κινητό για αυτά που ζητάει μάλλον. Μια απλά καλύτερη κάμερα ζητάει το παιδί. Και εγώ κάτι αντίστοιχο ψάχνω και φαντάζομαι πως ο snapdragon και τα 2gb ram θα του είναι περιττά.

 

δυστυχώς πλέον καλη camera πάει πακέτο με θηρία..............δυστυχώς...........

Link to comment
Share on other sites

Τα χαρακτηριστικά του πιστεύω ότι όντως θα μου είναι περιττά

Επίσης η τιμή του ανεβαίνει αρκετά για τα χρήματα που διαθέτω

και ξέχασα να πω ότι θέλω και με 2 sim :P

Δεν είμαι κανένας μανιακός με τις φωτογραφίες να παρατηρώ

την κάθε λεπτομέρεια κλπ απλά με αυτό που έχω τώρα άμα

είναι σκοτάδι δεν φαίνεται τίποτα και η μπροστινή είναι ακόμα χειρότερη

Link to comment
Share on other sites

iNew και Doogee ειναι εταιρειες ''μ εκαψες''.Σου προτεινω να τις αποφυγεις.Τo Xiaomi ειναι θηριο,κυριολεκτικα και μεταφορικα.

Ενα λεπτο,ελαφρυ,στενο και πολυ ποιοτικο κινητο με εξαιρετικη κατασκευη,οθονη και καμερα 8ΜΡ ειναι το Iocean X7 HD στα 140$.Ξεχνα ομως την αυτονομια του V967s.Εχει 5αρα HD οθονη και μπαταρια 2000mAh.Μπορεις να βαλεις και μπαταρια 3000mAh με 15Ευρω παραπανω,απλα παχαινει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

iNew και Doogee ειναι εταιρειες ''μ εκαψες''.Σου προτεινω να τις αποφυγεις.Τo Xiaomi ειναι θηριο,κυριολεκτικα και μεταφορικα.

Ενα λεπτο,ελαφρυ,στενο και πολυ ποιοτικο κινητο με εξαιρετικη κατασκευη,οθονη και καμερα 8ΜΡ ειναι το Iocean X7 HD στα 140$.Ξεχνα ομως την αυτονομια του V967s.Εχει 5αρα HD οθονη και μπαταρια 2000mAh.Μπορεις να βαλεις και μπαταρια 3000mAh με 15Ευρω παραπανω,απλα παχαινει.

 

Θα υπάρξει όμως διαφορά στις φωτογραφίες για να αξίζει να κάνω την αλλαγή?

Επίσης (απόσο ξέρω) το iNew και το Doogee δεν είναι το ίδιο εταιρείες μ έκαψες με την Iocean?

Το xiaomi το ψήνω πολύ απλά με φοβίζει λίγο η 5.5 οθόνη και πρόσφατα είδα ότι έχει ίδιο πάχος

με το zte v967s(που έχω τώρα)

Link to comment
Share on other sites

εχω το honor 3c... ειμαι σαν εσενα που θες καλες φωτο αλλα οχι κατι τρομερο και δεν ψιριζεις την λεπτομερεια... πιστευω θα σε καλυψει απολυτα και μαλιστα στα 130 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση η Ιocean με τις iNew και Doogee.Πολυ πιο προσεγμενη εταιρεια,υποστηριζει τα κινητα της.Μερα με την νυχτα η διαφορα στις καμερες V967s και X7 HD.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

@giannis808

θα το ψάξω μιας και από τα specs του μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον

@arisg90

Δεν ξέρω...το φοβάμαι λιγάκι μιας και δεν την έχω ακούσει πολύ την συγκεκριμένη εταιρία

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι αντίστοιχο ψ'αχνω και κλείνω προς το Coolpad f1. Εχει ίδιες διαστάσεις με το zte αλλά καλύτερη κάμερα και πολύ καλύτερα specs.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάτι αντίστοιχο ψ'αχνω και κλείνω προς το Coolpad f1. Εχει ίδιες διαστάσεις με το zte αλλά καλύτερη κάμερα και πολύ καλύτερα specs.

 

για το z5s mini μιλάς?

εχω και τα δυο..... καμία σχέση πέρα απο τα χαρακτηριστικά στα χαρτια

 

οθονη......... zte έχει sharp igzo πάρα μα πάρα πολύ καλεί θα την χαρακτήριζα άψογη.......... Coolpad μια μετρά ips

 

επιδώσεις 2650 στο antuntu το z5s mini κάπου εκεί γύρο και το Coolpad μονο που στην πραγματική χρήση και από θέμα συμβατοτήτων καλυτερα πάει το zte (miui rom)

 

camera: καλυτερη του zte ειδικά το βράδυ

μπροστινή camera: άψογη του zte μέτρια του coolpad (ασχέτως που και τα δυο είναι 5mp)

 

gps: το zte έχει snapdragon αυτό τα λει ολα......... και κλασσικά προβληματικό gps του coolpad

 

βαρος/παχος/κρατηματα κλπ εδω σε ολα είναι καλύτερο το zte.......

 

μπαταρια............. εδώ το coolpad είναι καθαρός νικητής. χωρις δεύτερη κουβέντα

 

σε ολα τα αλλα πλην μπαταρίας και τιμής......... χάνεις όμως

Link to comment
Share on other sites

για το z5s mini μιλάς?

εχω και τα δυο..... καμία σχέση πέρα απο τα χαρακτηριστικά στα χαρτια

 

οθονη......... zte έχει sharp igzo πάρα μα πάρα πολύ καλεί θα την χαρακτήριζα άψογη.......... Coolpad μια μετρά ips

 

επιδώσεις 2650 στο antuntu το z5s mini κάπου εκεί γύρο και το Coolpad μονο που στην πραγματική χρήση και από θέμα συμβατοτήτων καλυτερα πάει το zte (miui rom)

 

camera: καλυτερη του zte ειδικά το βράδυ

μπροστινή camera: άψογη του zte μέτρια του coolpad (ασχέτως που και τα δυο είναι 5mp)

 

gps: το zte έχει snapdragon αυτό τα λει ολα......... και κλασσικά προβληματικό gps του coolpad

 

βαρος/παχος/κρατηματα κλπ εδω σε ολα είναι καλύτερο το zte.......

 

μπαταρια............. εδώ το coolpad είναι καθαρός νικητής. χωρις δεύτερη κουβέντα

 

σε ολα τα αλλα πλην μπαταρίας και τιμής......... χάνεις όμως

 

Toυ zte v967s που είχε :p

Δίκιο έχεις σε όλα όσα έγραψες πάντως αλλά είναι και άδικο να συγκρίνεις συσκευές με τέτοια λεφτά.Σίγουρα είναι υποδεέστερη αλλά την βρίσκεις και 110$ πιο κάτω και για αυτό την έβαλα προς συζήτηση.

Επίσης εδώ τι εννοείς? --->"το Coolpad μονο που στην πραγματική χρήση και από θέμα συμβατοτήτων καλυτερα πάει το zte (miui rom)" , δεν σε κατάλαβα.

 

Ακόμη, τώρα βλέπω και το hongmi 1s που και αυτό φαινεται καλή περίπτωση σύμφωνα με τα όσα θέλει το παιδί αλλά η κάμερά του συγκριτικά με το coolpad.

Link to comment
Share on other sites

Toυ zte v967s που είχε :p

Δίκιο έχεις σε όλα όσα έγραψες πάντως αλλά είναι και άδικο να συγκρίνεις συσκευές με τέτοια λεφτά.Σίγουρα είναι υποδεέστερη αλλά την βρίσκεις και 110$ πιο κάτω και για αυτό την έβαλα προς συζήτηση.

Επίσης εδώ τι εννοείς? --->"το Coolpad μονο που στην πραγματική χρήση και από θέμα συμβατοτήτων καλυτερα πάει το zte (miui rom)" , δεν σε κατάλαβα.

 

Ακόμη, τώρα βλέπω και το hongmi 1s που και αυτό φαινεται καλή περίπτωση σύμφωνα με τα όσα θέλει το παιδί αλλά η κάμερά του συγκριτικά με το coolpad.

 

οπς τότε εκεί παω πασά εκεινο πράγματι χειρότερο είναι :p

 

οσο για το αλλο που δεν κατάλαβες εννοώ ότι το zte(z5s/z5s mini) εχει spapdragon....... με οτι συνεπαγεται αυτο σε καποιες εφαρμογές και gps applications

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει όμως διαφορά στις φωτογραφίες για να αξίζει να κάνω την αλλαγή?

Επίσης (απόσο ξέρω) το iNew και το Doogee δεν είναι το ίδιο εταιρείες μ έκαψες με την Iocean?

Το xiaomi το ψήνω πολύ απλά με φοβίζει λίγο η 5.5 οθόνη και πρόσφατα είδα ότι έχει ίδιο πάχος

με το zte v967s(που έχω τώρα)

Έχεις δυνατότητα να δώσεις άλλα 50€ περίπου.....Ξέρω ότι δεν είναι και μικρό το ποσό που σου λέω, αλλά έτσι παίρνεις το Mi3, με διαστάσεις 144*73.6*8.1mm,145g και πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.Τώρα εάν δεν υπάρχει καθόλου η δυνατότητα, δεν ξέρω να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δυνατότητα να δώσεις άλλα 50€ περίπου.....Ξέρω ότι δεν είναι και μικρό το ποσό που σου λέω, αλλά έτσι παίρνεις το Mi3, με διαστάσεις 144*73.6*8.1mm,145g και πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.Τώρα εάν δεν υπάρχει καθόλου η δυνατότητα, δεν ξέρω να σου πω....

 

συνγεκριμενο δεν των καλύπτει λογικά μέγεθος /πάχος

για αυτό και του είπα για το z5s mini... αν και του φάνηκε πολύ ακριβό

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δυνατότητα να δώσεις άλλα 50€ περίπου.....Ξέρω ότι δεν είναι και μικρό το ποσό που σου λέω, αλλά έτσι παίρνεις το Mi3, με διαστάσεις 144*73.6*8.1mm,145g και πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά.Τώρα εάν δεν υπάρχει καθόλου η δυνατότητα, δεν ξέρω να σου πω....

 

ηδη το z5s mini του φαινεται ακριβο

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικο,ποιοτικο,λεπτο (οχι και 7mm αλλα αρκετα λεπτο),ελαφρυ,με πολυ καλη οθονη και καμερα,με πολυ ωραιο σχεδιαση και κατασκευη,αρκετα αξεσουαρ και μεγαλη υποστηριξη απο εταιρεια (συντομα θα παρει 4.4.2) και developers στα 140$.Τι αλλο θες απο το Ιocean και δεν το προτιμας?

Επισης το Honor 3C που προταθηκε απο αλλο μελος ειναι εξαιρετικο κινητο,αλλα πρεπει να χανει λιγο στην καμερα απο το Χ7.Κατα τ αλλα η Huawei ειναι φυσικα πολυ μεγαλυτερη απο την Iocean,οχι οτι η δευτερη δεν ειναι παρα πολυ καλη εταιρεια.

Μην ανεβεις σε λεφτα,γιατι μεχρι 140-150 Ευρω σε καλυπτουν πολλες συσκευες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ κινητό στα αντίστοιχα χαρακτηριστηκά και κατέληξα στο hongmi 1s.

Η κάμερα του είναι πολύ καλή για τα 110 ευτό που κάνει και έχει και snapdragon 400 και όχι κάποιον mtk. Βέβαια είναι πιο παχύ κινητό από αυτό που ψάχνεις αλλά στο λέω για να έχεις επιλογές...

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα και εγώ κινητό στα αντίστοιχα χαρακτηριστηκά και κατέληξα στο hongmi 1s.

Η κάμερα του είναι πολύ καλή για τα 110 ευτό που κάνει και έχει και snapdragon 400 και όχι κάποιον mtk. Βέβαια είναι πιο παχύ κινητό από αυτό που ψάχνεις αλλά στο λέω για να έχεις επιλογές...

 

και εγώ το προτείνω σε πολλούς, αλλά απέχει κατά πολύ από λεπτό κόψω και ελαφρύ

Link to comment
Share on other sites

Συγγρίνοντας τις κάμερες του xiaomi(13mp/5mp),Ιocean(8mp/5mp) και Honor 3C(8mp/5mp) πια είναι καλύτερη?

Γνωρίζω ότι τα mp είναι απλά ένα νούμερο και παίζει σημαντικό ρόλο και ο φακός του κινητού κλπ

απλά ρωτάω λαμβάνοντας υπόψη και τον φακό και τα mp πως ταξινομούνται τα παραπάνω από το

καλύτερο στο χειρότερο

Link to comment
Share on other sites

Συγγρίνοντας τις κάμερες του xiaomi(13mp/5mp),Ιocean(8mp/5mp) και Honor 3C(8mp/5mp) πια είναι καλύτερη?

Γνωρίζω ότι τα mp είναι απλά ένα νούμερο και παίζει σημαντικό ρόλο και ο φακός του κινητού κλπ

απλά ρωτάω λαμβάνοντας υπόψη και τον φακό και τα mp πως ταξινομούνται τα παραπάνω από το

καλύτερο στο χειρότερο

 

Το xiaomi 13mp/5mp που λες είναι το redmi note στις 5.5 ιντσες.

Το xiaomi hongmi 1s έχει 8mp/1.3 mp.

Και τα δύο xiaomi έχουν πολύ καλές κάμερες από ότι έχω δει σε review.

Οι άλλες δύο συσκευες πρέπει να είναι χειρότερες ποιοτικά με iocean > Honor.

Ψάξε και δες review , μονο έτσι μπορεις να σχηματίσεις ολοκληρωμένη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Οι 5 ίντσες έχουν μεγάλη διαφορά από τις 5.5?

Σκέφτομαι ότι άμα μιλάμε για μικρές διαφορες να πάρω

το xiaomi redmi note όπου σίγουρα θα έχω μεγάλη βελτίωση

σε ότι αφορά την κάμερα(και όλα τα υπόλοιπα φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Οι 5 ίντσες έχουν μεγάλη διαφορά από τις 5.5?

Σκέφτομαι ότι άμα μιλάμε για μικρές διαφορες να πάρω

το xiaomi redmi note όπου σίγουρα θα έχω μεγάλη βελτίωση

σε ότι αφορά την κάμερα(και όλα τα υπόλοιπα φυσικά)

 

αν είσαι 1,95 και 100 κιλά (θηρίο κοινός) όχι δεν χουν αλλιος ξεχνάς κράτημα με ένα χέρι (σου μιλάει ένα άτομο το οποίο ει ναι 1,93 95 κιλα)

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολα σχετικα. πχ εχει κοπελες που εχουν παντα τα κινητα στις τσαντες. δεν τις νοιαζει.

εχει αλλους που οδηγουνε μηχανη και το βαζουν συχνα στην τζεπη και τους νοιαζει.

 

185 υψος, 85 βαρος :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...