Jump to content

Newman K1S (octa)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως απο Antelife δεν μου ειπαν τιποτα για επιστροφη μεταφορικων και ας το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα.

Τους το ρωτησα στο paypal αλλα καναν τον "κινεζο" :whistle: και δεν μου απαντησαν θετικα ή αρνητικα επι του θεματος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ' το paypal βγάζεις άκρη; Ας πούμε εμένα στο antelife μου είπαν για refund και τους είπα να πληρώσουν τα μεταφορικά μιας και το έχω λιγότερο από 7 εργάσιμες και μου είπαν ΟΚ αν είναι μέχρι 20$.... Με συμφέρει να το κινήσω και από paypal ή απλά θα τους "τσαντίσω" ας πούμε και θα μου κάνουν νερά με την επιστροφή των μεταφορικών;

 

ενημερώνετε πάντα μέσω paypal γιατί αν περάσουν οι ημερομηνίες δεν θα σας καλύψει , οι Κινέζοι το ξέρουν για'αυτο καθυστερούν γενικότερα με τις επιστροφές

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως απο Antelife δεν μου ειπαν τιποτα για επιστροφη μεταφορικων και ας το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα.

Τους το ρωτησα στο paypal αλλα καναν τον "κινεζο" :whistle: και δεν μου απαντησαν θετικα ή αρνητικα επι του θεματος!!!

 

εγώ τους το ζήτησα και τους έστειλα link απ' το site τους (http://www.antelife.com/warranty-return) και δεν έφεραν αντίρρηση. Για καλό και για κακό, θα ζητήσω και refund μέσω paypal...

Link to comment
Share on other sites

Καπου διαβασα οτι στο paypal δεν μπορεις να ζητησεις refund μεγαλυτερο απο το ποσο που πληρωσες για το προϊον που αγορασες.

Μπορει για τα μεταφορικα να σου δινουν refund σε μορφη δωρου ή για μελλοντικες αγορες απο το site τους.

Αλλα παλι με τους κινεζους, δυσκολα βγαζεις ακρη!

Link to comment
Share on other sites

Μολις σημερα παρελαβα το εν λογω τηλεφωνο (Newman K1S) απο το antelife. Δυστυχως και σε εμενα εμφανιζει το ιδιο προβλημα. Ghost touches. :(

Το περιμενα πως και πως για να ερθει αλλα μεγαλη η απογοητευση με το προβλημα που παρουσιαζει ( + οτι ΔΕΝ εχει Ελληνικα αλλα αυτο το ψιλοπεριμενα).

Τι μου προτεινετε να κανω, dispute στο paypal και ενημερωση του site για το προβλημα?

Ή να τους ενημερωσω πρωτα και μετα βλεπουμε?

Αλλα αν τους ενημερωσω, 99% θα μου πουν να το στειλω πισω Κινα. Μεχρι να φτασει πισω και να ξαναερθει θα περασει πολυ καιρος και θα εχω χασει την δυνατοτητα του dispute στο paypal εφοσον ΔΕΝ λυθει το προβλημα ή γινει κατι αλλο ( με τους Κινεζους ολα να τα περιμενεις).

Τι να κανω δεν ξερω. Καμια ιδεα κανεις?

 

Στο εκανε με το καλημερα? Εμενα μου ηρθε πριν λιγο και δεν βλεπω καποιο προβλημα στην αφη, ελληνικα δεν εχει, εμενα δεν με πειραζει ειναι η αληθεια, εχει ελληνικο πληκτρολογιο οποτε ειμαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Με το που το ανοιγεις δεν κανει τιποτα. Λες ολα καλα!

Οταν αρχιζεις λιγο να το "παιζεις" και αρχισει να ζεσταινεται (φυσιολογικα)

αρχιζει και τα χαζα με τα ghost touches.

Θα το καταλαβεις στην πλοηγηση στο internet και οταν πας να γραψεις μηνυμα.

Εκει θα παταει οτι θελει.

Τωρα αν εισαι τυχερος και επεσες σε κινητο απο μη προβληματικη παρτιδα, τοτε ωραια.

Αλλα δουλεψε το λιγο. Εγω στην αρχη δεν το καταλαβα, αλλα οταν αρχισα να περναω προγραμματα

και να μπαινω στο internet, εκει απογοητευτηκα.

Τωρα ταξιδευει πισω στην μαμα (του) πατριδα :D

Link to comment
Share on other sites

Με το που το ανοιγεις δεν κανει τιποτα. Λες ολα καλα!

Οταν αρχιζεις λιγο να το "παιζεις" και αρχισει να ζεσταινεται (φυσιολογικα)

αρχιζει και τα χαζα με τα ghost touches.

Θα το καταλαβεις στην πλοηγηση στο internet και οταν πας να γραψεις μηνυμα.

Εκει θα παταει οτι θελει.

Τωρα αν εισαι τυχερος και επεσες σε κινητο απο μη προβληματικη παρτιδα, τοτε ωραια.

Αλλα δουλεψε το λιγο. Εγω στην αρχη δεν το καταλαβα, αλλα οταν αρχισα να περναω προγραμματα

και να μπαινω στο internet, εκει απογοητευτηκα.

Τωρα ταξιδευει πισω στην μαμα (του) πατριδα :D

 

Ετρεξα antutu, στα καπακια επαιξα μερικα λεπτα βαρυ παιχνιδι, μετα πηγα να γραψω και εγραφε κανονικα, επισης ετρεξα το multitouch tester και βγαζει παντα 5, δεν βλεπω να παταει κατι μονο του. Παντως ζεστενεται αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να εισαι τυχερος και να μην σου παρουσιασει προβλημα. :)

 

Τι να πω, γενικα καλο φαινεται και το καθαρο android μου αρεσε πολυ, σαν nexus μοιαζει.

 

Λιγο κουμουτσα ειναι και βαρυ, επισης η οθονη, εχει θεματα, αλλα για 100ε που το πηρα, ας μην τα θελουμε και ολα δικα μας. Μαλλον καλυτερα το coolpad f1 με 40 ευρω περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

νέο ΡΟΜ, θα προσπαθήσω να το περάσω...

Σήμερα το έγραψε και το antelife, αν βρει κανένας τι έκαναν τελικά στη rom αν έριξαν πχ την ταχύτητα του επεξεργαστή που λέγαν ας μας πει

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δεν σκεφτηκα καθολου να πειραματιστω με νεα rom και να περιμενω μηπως και γινει κατι με το κινητο.

Οταν αγοραζεις ενα προϊον και ειναι προβληματικο απο το εργοστασιο, δε μου καθεται καλα να προσπαθω να το φτιαξω και να πειραματιζομαι.

Το επιστρεφω αμεσα πισω και παιρνω ενα αλλο.

Τωρα αν το εχω καποιο διαστημα και μου παρουσιασει προβλημα, τοτε αλλαζει το πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω δεν σκεφτηκα καθολου να πειραματιστω με νεα rom και να περιμενω μηπως και γινει κατι με το κινητο.

Οταν αγοραζεις ενα προϊον και ειναι προβληματικο απο το εργοστασιο, δε μου καθεται καλα να προσπαθω να το φτιαξω και να πειραματιζομαι.

Το επιστρεφω αμεσα πισω και παιρνω ενα αλλο.

Τωρα αν το εχω καποιο διαστημα και μου παρουσιασει προβλημα, τοτε αλλαζει το πραγμα.

 

κοίταξε σχεδόν όλα τα κινέζικα πάσχουν από rom , γι'αυτο υπάρχουν αλώστε τέτοια forum. Η ρισκάρεις και παίρνεις πύραυλο σε τιμή ιχ η πας κατευθείαν nasa τα σκας και εχεις το κεφάλι σου σίγουρο

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

To θεμα με τα ελληνικα δεν λυνεται; Εχει βαλει κανεις το morelocale; To εβαλα αλλα δεν βαζει ελληνικα στο μενου. Καμια βοηθεια; Edited by buzzadcradio
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε σχεδόν όλα τα κινέζικα πάσχουν από rom , γι'αυτο υπάρχουν αλώστε τέτοια forum. Η ρισκάρεις και παίρνεις πύραυλο σε τιμή ιχ η πας κατευθείαν nasa τα σκας και εχεις το κεφάλι σου σίγουρο

Εγω επειδη δεν πολυγνωριζω απο rom αλλα αποτι ξερω, για να εγκαταστησεις μια rom, δεν πρεπει να εχεις κανει root το κινητο?

Με το root ομως δεν χανεις και την εγγυηση?

Ή κανω λαθος?

Αν ισχυει αυτο γιατι να χασω την εγγυηση σε καινουριο κινητο?

Και για να επανελθω στο Newman, εφοσον ειχε προβλημα με ghost touches, θα επρεπε να το κρατησω, να το rootαρω και να πειραματιστω με νεα rom μηπως τυχον και διορθωθει το προβλημα?

Πιστευω καλα εκανα και το εστειλα πισω.

Δεν το μετανιωσα καθολου.

Edited by apos74
Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδη δεν πολυγνωριζω απο rom αλλα αποτι ξερω, για να εγκαταστησεις μια rom, δεν πρεπει να εχεις κανει root το κινητο?

Με το root ομως δεν χανεις και την εγγυηση?

Ή κανω λαθος?

Αν ισχυει αυτο γιατι να χασω την εγγυηση σε καινουριο κινητο?

Και για να επανελθω στο Newman, εφοσον ειχε προβλημα με ghost touches, θα επρεπε να το κρατησω, να το rootαρω και να πειραματιστω με νεα rom μηπως τυχον και διορθωθει το προβλημα?

Πιστευω καλα εκανα και το εστειλα πισω.

Δεν το μετανιωσα καθολου.

Οχι δεν έχει σχέση με root, καλά έκανες γιατί υπάρχει κίνδυνος αν δεν κάνεις κάτι σωστά να το brickάρεις

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο ξεκάρφωτο το κινητό ξεκίνησε ghost touches. Οπότε πάει πίσω δυστυχώς.

 

Όποιος το έστειλε πίσω τι διαδικασία ακολούθησε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο ξεκάρφωτο το κινητό ξεκίνησε ghost touches. Οπότε πάει πίσω δυστυχώς.

 

Όποιος το έστειλε πίσω τι διαδικασία ακολούθησε?

δες την πολίτικη επιστροφών από όπου το αγόρασες , δες αν μπορείς να αποφύγεις τα έξοδα επιστροφής γιατί είναι περίπου 30 ευρώ

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο ξεκάρφωτο το κινητό ξεκίνησε ghost touches. Οπότε πάει πίσω δυστυχώς.

 

Όποιος το έστειλε πίσω τι διαδικασία ακολούθησε?

Κριμα, τελικα μαλλον ΟΛΑ εχουν προβλημα τελικα.

 

Μιλας μαζι τους μεσω paypal ( αφου ανοιξεις dispute ) και εκει θα σου πουν αναλυτικα ΠΟΥ και ΠΩΣ θα το στειλεις πισω

 

Εγω πληρωσα 15 ευρω ακριβως για επιστροφη. Το πακετο ζυγιζε 540 γραμμαρια.

 

Και αν το εχεις λιγοτερο απο 1 εργασιμη εβδομαδα, σου επιστρεφουν και τα μεταφορικα ( απο Antelife αυτο, δεν γνωριζω απο αλλου τι γινεται ).

 

Υπαρχει και αντιστοιχο νημα στο φορουμ για επιστροφη ταμπλετ ( παρομοια κατασταση )

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375126

Edited by apos74
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα το update κανονικά και εδώ και 3 μέρες δε μου έχουν παραπονεθεί για ghost touches (ενώ πριν γκρίνιαζαν συνέχεια) οπότε λογικά το πρόβλημα έχει λυθεί.

 

Να σημειώσω ότι δε γνωρίζω εάν κατέβασαν τη συχνότητα του επεξεργαστή μιας και δεν το έχω στα χέρια μου για να "παίξω" μαζί του.

 

Λοιπόν, το update γίνεται πολύ εύκολα και σχετικά ακίνδυνα. Κατεβάζετε είτε ολόκληρη τη ΡΟΜ από το baidu που έβαλα το λινκ πριν (συνήθως πολύ αργό) ή ακόμα καλύτερα από εδώ που ανέβασαν μόνο το update.zip οι Πολωνοί και είναι πολύ πιο γρήγορο.

Το περνάτε στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού με usb. Μετά κλείνετε το κινητό και αφού έχει κλείσει, πατάτε και κρατάτε πατημένα τα volume up + power button μέχρι να ανοίξει και να βγει οθονούλα του "recovery". Πατάτε power button μια φορά για να εμφανιστεί το μενού. Μετά volume down απ' όσο θυμάμαι μετακινεί την επιλογή και volume up την επιλέγει (αν δεν είναι έτσι, με power button επιλέγει και πάει πάνω κάτω με τα volume buttons). Apply update from sd card, επιλέγετε το αρχείο απ' το φάκελο που το αποθηκεύσατε και κομπλέ. Εάν είστε ρουτ, θα το χάσετε παρεμπιπτόντως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα το update κανονικά και εδώ και 3 μέρες δε μου έχουν παραπονεθεί για ghost touches (ενώ πριν γκρίνιαζαν συνέχεια) οπότε λογικά το πρόβλημα έχει λυθεί.

 

Να σημειώσω ότι δε γνωρίζω εάν κατέβασαν τη συχνότητα του επεξεργαστή μιας και δεν το έχω στα χέρια μου για να "παίξω" μαζί του.

 

Λοιπόν, το update γίνεται πολύ εύκολα και σχετικά ακίνδυνα. Κατεβάζετε είτε ολόκληρη τη ΡΟΜ από το baidu που έβαλα το λινκ πριν (συνήθως πολύ αργό) ή ακόμα καλύτερα από εδώ που ανέβασαν μόνο το update.zip οι Πολωνοί και είναι πολύ πιο γρήγορο.

Το περνάτε στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού με usb. Μετά κλείνετε το κινητό και αφού έχει κλείσει, πατάτε και κρατάτε πατημένα τα volume up + power button μέχρι να ανοίξει και να βγει οθονούλα του "recovery". Πατάτε power button μια φορά για να εμφανιστεί το μενού. Μετά volume down απ' όσο θυμάμαι μετακινεί την επιλογή και volume up την επιλέγει (αν δεν είναι έτσι, με power button επιλέγει και πάει πάνω κάτω με τα volume buttons). Apply update from sd card, επιλέγετε το αρχείο απ' το φάκελο που το αποθηκεύσατε και κομπλέ. Εάν είστε ρουτ, θα το χάσετε παρεμπιπτόντως.

 

ευχαριστούμε για τις οδηγίες kuruki γιατι με το που είπα σε ένα φίλο οτι βγήκε καινούργια rom με εφαγε να του την περάσω :p

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εχει Ελλληνικα η νεα ρομ?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα έχετε φαγωθεί!!!! Θα ρωτήσω εάν έχουν αν και προσωπικά μου κακοφαίνονται τα ελληνικά μενού αφάνταστα! :lol:

για δες να μην κάνουμε τσάμπα δουλειές

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...