Jump to content

Alias (ABC)


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάει ο πρώτος κύκλος... αναμένουμε τον δεύτερο...

Υπάρχει καμια επίσημη ανακοίνωση για το ποιο κανάλι θα δείξει τον δεύτερο ?

 

O Ant1 θα δείξει τον 2ο κύκλο όχι η ΝΕΤ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 277
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω μία απορία σχετικά με το επισόδειο 1x08 "Time will Tell"...

H Sidney πήγε σε ένα απόγονο ενός φίλου του Rambaldi που ήταν ορολογοποιός, ουτως ωστε να κάνει το ρολόι που είχε να δουλέψει.

Απότι κατάλαβα πρέπει να ήταν ο ίδιος, και όχι απόγονος του... ισχύει αυτό ?

Αν ισχύει αυτό, τότε υπάρχουν πιθανότητες ο

Vaughn να είναι ο Rambaldi

 

 

Όσο για αυτή την "Περιφέρεια"... χάλια μετάφραση, δεν μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν κάτι πιο δραματικό ή κάτι πιο "έξυπνο", τουλάχιστον να έβαζαν τη λέξη "περιφέρεια" σε εισαγωγικά να καταλαβαίνουμε ότι ήταν τίτλος.

Ο τίτλος της "περιφέρειας" στη σειρά ειναι "the circumference" και δεν ξέρω τι ακριβώς είναι. Αλλα δεν πιστεύω ότι είναι αυτό το πράγμα με την τεράστια κόκκινη μπάλα, γιατί αυτό απόσο νομίζω πρέπει να είναι η μπαταρία για τη "περιφέρεια" ή αλλιώς "the circumference". Νομίζω ότι αυτό απαντάται στον 2ο κύκλο.. οποιος τον έχει δει να μας πει και εμάς

Link to comment
Share on other sites

Εχω μία απορία σχετικά με το επισόδειο 1x08 "Time will Tell"...

H Sidney πήγε σε ένα απόγονο ενός φίλου του Rambaldi που ήταν ορολογοποιός, ουτως ωστε να κάνει το ρολόι που είχε να δουλέψει.

Απότι κατάλαβα πρέπει να ήταν ο ίδιος, και όχι απόγονος του... ισχύει αυτό ?

Αν ισχύει αυτό, τότε υπάρχουν πιθανότητες ο

Vaughn να είναι ο Rambaldi

 

 

 

Oxi den itan ekeinos o Rambaldi pou pige na dei i sydney. Oso gia ekeino sto spoiler tag polli paratravigmeno to vlepw... O Vaugn einai o ET pou irthe stin Gi na vrei tin Drew Barrimore

Link to comment
Share on other sites

αφου αυτα τα πηρε το φιλμνετ

 

Απλά η ΝΕΤ -αν ισχύει αυτό, γιατί δεν το έχω ακούσει- θα δείχνει παλιότερα επεισόδια. Το ίδιο είχε γίνει και με τα Friends, Sex & The City, CSI, Alias που πρώτα προβάλλονταν στο FILMNET και μετά σε διάφορα από τα ελεύθερα κανάλια.

Πάντως διάβασα ότι η ΕΡΤ υπέγραψε πρόσφατα συμφωνία με τη Walt Disney Co. που είναι ιδιοκτήτρια του ABC στο οποίο προβάλλονται και οι 3 αυτές σειρές (Lost, Alias, Desperate) οπότε δεν αποκλείεται όλες οι σειρές του ABC να πάνε στην ΕΡΤ... Να δούμε και τι άλλο θα φέρει η ΕΡΤ από την Αμερική, την πληρώνουμε που την πληρώνουμε, ας τη βλέπουμε και πότε πότε.......

Είχα πάντως την εντύπωση ότι η συμφωνία αφορούσε παιδικό περιεχόμενο :worry:

Και οι 3 αυτές σειρές είναι καταπληκτικές.

Sorry για το off topic.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Oxi den itan ekeinos o Rambaldi pou pige na dei i sydney. Oso gia ekeino sto spoiler tag polli paratravigmeno to vlepw... O Vaugn einai o ET pou irthe stin Gi na vrei tin Drew Barrimore

 

Ναι το ξέρω ότι δεν ήταν ο Rambaldi, αλλα ο απόγονος ένος συνεργάτη του Rambaldi.

Αν θυμάσαι ο Rambaldi είχε σχεδιάσει ένα ρολόι και είχε πει στο ρολογά ως αντάλαγμα για την βοήθεια του πότε θα πεθάνει αφού πρώτα ζήσει πάρα πολλά χρόνια. Ο "απόγονος" του ρολογά, ο οποίος έκανε και αυτός την ίδια δουλειά και αναφέρθηκε στο προγονο του ρολογά για μια συζητηση του με τον Rambaldi, στο Α' ενικό. Δηλαδή σαν να ήταν ο ίδιος άνθρωπος... ;)

Link to comment
Share on other sites

Απλά η ΝΕΤ -αν ισχύει αυτό, γιατί δεν το έχω ακούσει- θα δείχνει παλιότερα επεισόδια. Το ίδιο είχε γίνει και με τα Friends, Sex & The City, CSI, Alias που πρώτα προβάλλονταν στο FILMNET και μετά σε διάφορα από τα ελεύθερα κανάλια.

Πάντως διάβασα ότι η ΕΡΤ υπέγραψε πρόσφατα συμφωνία με τη Walt Disney Co. που είναι ιδιοκτήτρια του ABC στο οποίο προβάλλονται και οι 3 αυτές σειρές (Lost, Alias, Desperate) οπότε δεν αποκλείεται όλες οι σειρές του ABC να πάνε στην ΕΡΤ... Να δούμε και τι άλλο θα φέρει η ΕΡΤ από την Αμερική, την πληρώνουμε που την πληρώνουμε, ας τη βλέπουμε και πότε πότε.......

Είχα πάντως την εντύπωση ότι η συμφωνία αφορούσε παιδικό περιεχόμενο :worry:

Και οι 3 αυτές σειρές είναι καταπληκτικές.

Sorry για το off topic.

 

Afiste tin ERT na pexei tis Froutopia kai tou Koutiou ta paramythia twra pou arxise pali na ta dixnei kai ola ta alla einai m@l@k33es! :lol:

Link to comment
Share on other sites

πότε ξεκιναν τα καινουργια επισοδια του alias

Λογικά απο την επόμενη τηλεοπτική σεζον...

Link to comment
Share on other sites

Μα να σε αφήνουν με την αγωνία στο ζενίθ για το τι θα γίνει μετά και να πρέπει να περιμένεις την επόμενη σεζόν;;; :mad:

 

Θέλω μόνο να ελπίζω, ότι από τη νέα σεζόν θα δείξει το αμέσως επόμενο επεισόδιο από το τελευταίο που έδειξε πριν λίγες μέρες, γιατί τους έχω ικανούς να το ξαναβάλουν από την αρχή και όσοι το έχουμε δει να φάμε μεγάλη πίκρα!!!

 

Μακάρι πάντως να είχα καμία ADSL να τα κατέβαζα και να μην περίμενα, άλλα δυστυχώς εδώ που μένω ADSL ακόμα πάπαλα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Someone is leaving Alias. A main, integral character. It's happening early in the season. this Alias star is leaving of his/her own will.

Source: Kristin on E!Online

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρώτο επεισόδιο του 5ου κύκλου λέγεται Prophet Five και το 2ο λέγεται ...1...

 

Ακόμα μερικά μικρά στοιχεία...

 

Even more gripping and emotional events are in store for Sydney. After Sydney and Vaughn both survive the crash, she learns that the man she has known as Michael Vaughn is under investigation and suspected of being a double agent. She questions whether their business and personal relationship over the years had all been a lie. When Sydney discovers that she is pregnant with Vaughn's baby, she is determined to uncover the truth about him. Meanwhile, because of Jack's past betrayal by Irina, he begins to worry that his daughter may suffer the same fate as he did. He will also have to deal with the fact that he will soon become a grandfather – while still learning how to be a dad. Sloane will have to do some soulsearching of his own, as he makes an unholy alliance in his desperate fight to find a cure for Nadia – who is still in a coma. New agents will be introduced and a nefarious organization will come to light in Sydney’s life as she fights to protect her unborn child. Source: ABC

 

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανυπομονώ να τελειώσουν οι διακοπές του santa μήπως και δω Season 2 και Season 3 :p
Link to comment
Share on other sites

Εδω που είμαι δεν έχει τίποτα... σε ολόκληρο Ηράκλειο τίποτα απολύτως... τα νεύρα μου !!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποτε θα βγει το alias με ελληνικους υποτιτλους?

 

Στα περισσότερα video club έχει κυκλοφορήσει μόνο ο πρώτος με ελληνικούς, οι άλλοι 2 είναι με αγγλικούς

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ψαξει όλα μα όλα τα ελληνικά Online dvdαδικα και δεν το έχει κανένα.Δεν νομίζω οτι έχει βγει επίσημα στην Ελλάδα

και εγω το ίδιο :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να πάρετε τηλ στο 210-9633929 στο Video Club Imagine που έχει τον πρώτο με ελληνικούς να ρωτήσετε εάν έχει κανένα κατάστημα κοντά στην περιοχή σας μπας και βολευτείτε.
Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μπα... τι να τα κάνουμε τα ελληνικά... ουτως η άλλως η μεταφραση είναι χάλια... θυμάστε όλοι πιστεύω την "Περιφέρεια"...

Δόξα το θεό ξέρουμε αγγλικά :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...