Jump to content

Vodafone UMTS :: Κινητή Video-Τηλεφωνία


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia vodafone 3g diktyo yparxei kai malista arketa kalo (toulaxiston egw to vriskw synexeia otan kanw anazhthsh gia na vrw to diko mou dhl tim) apo ekei kai pera den katanow giati den to vgazoun se kykloforia?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8915burberry.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 174
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to diktyo 3g symfona me tin voda tha erthei i mesa ston augousto i arxes septrmvriou.eimai enas apo tous 100 tyxerous kai to mono pou mporo na pw einai oti oi taxytites einai apextes.krima pou teleiwse to free internet!!serfara me taxytites 230,4 KB/s!!!i kalypsi einai sxedon se oli tin attiki alla den yparxei katholou se alles poleis opws thes.(eixa anevei tin proigoumeni evomada)kai stin attiki pio poly pros to kentro.apo kifissia kai panw den nomizw na pianei.gia notia proastia den gnwrizw.apta ta oliga
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpapak (21 Ιούλ. 2004 , 08:25)

 

to diktyo 3g symfona me tin voda tha erthei i mesa ston augousto i arxes septrmvriou.eimai enas apo tous 100 tyxerous kai to mono pou mporo na pw einai oti oi taxytites einai apextes.krima pou teleiwse to free internet!!serfara me taxytites 230,4 KB/s!!!i kalypsi einai sxedon se oli tin attiki alla den yparxei katholou se alles poleis opws thes.(eixa anevei tin proigoumeni evomada)kai stin attiki pio poly pros to kentro.apo kifissia kai panw den nomizw na pianei.gia notia proastia den gnwrizw.apta ta oliga

 

 

 

Τι λες τώρα???

Με 230,40kbps??? ΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨ!!!!!!!!

ΣΟΒΑΡΑ???

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 'Η ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ???

ΤΡΟΜΕΡΟ! :wacko:

 

Αυτά σου είπαν να γράψεις στο forum? :whistle:

 

Και δε μου λες... για ρώτα τους... σε πόσους αιώνες θα το διαφημίσουν όταν τεσπα, αποφασίσουν να το λανσάρουν :p

Θέλω να υπολογίσω, αν θα έχω πατήσει τότε τα ...άντα χρόνια ζωής! :blink: :p :p

Link to comment
Share on other sites

την πρωτη εβδομαδα του Αυγουστου και χωρις πολλες φανφαρες θα ανακοινωθει η εναρξη των υπηρεσιων 3ης γενιας...

επισημα υπομονη μεχρι τον Οκτωβρη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stratos (27 Ιούλ. 2004 , 23:48)

 

την πρωτη εβδομαδα του Αυγουστου και χωρις πολλες φανφαρες θα ανακοινωθει η εναρξη των υπηρεσιων 3ης γενιας...

επισημα υπομονη μεχρι τον Οκτωβρη...

 

 

 

 

Νωριτερα θα γινει.

 

Παντως εχω την εντυπωση οτι η εναρξη ΗΤΑΝ αθορυβη και δεν την καταλαβε κανεις. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Νωριτερα θα γινει τι; Η εναρξη; Και τοτε γιατι υπομονη μεχρι τον Οκτωβρη;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα Samsung z105 από την Ιταλία και πήγα στην GR-Vodafon, εγώ πιάνω 3G σήμα σε πολλά σημεία και καμπάνα, αλλά τη παίζει… Με απλή SIM κάρτα μόλις πας να κανείς Video κλήση μέσα σε πολύ λίγα δευτερόλεπτα κόβεται αυτόματα, το έχουν κλειδωμένο για απλές κάρτες. Αυτές που παίζουν, και τις έχουν ανοιχτές, είναι η USIM, αλλά δεν τις έχουν σε εμπορική διάθεση ακόμα. Ο τύπος (τεχνικός)στα κεντρικά μου είπε τέλος Σεπτεμβρίου με Οκτώβρη :( , γιατί δεν μπορούν να πουλήσουν κάτι όπως κάνει η cosmo & TIM με 25% κάλυψη. ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer (27 Ιούλ. 2004 , 18:13)

 

Τι λες τώρα???

Με 230,40kbps??? ΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨΨ!!!!!!!!

ΣΟΒΑΡΑ???

ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 'Η ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ???

ΤΡΟΜΕΡΟ! :wacko:

 

Αυτά σου είπαν να γράψεις στο forum? :whistle:

 

Και δε μου λες... για ρώτα τους... σε πόσους αιώνες θα το διαφημίσουν όταν τεσπα, αποφασίσουν να το λανσάρουν :p

Θέλω να υπολογίσω, αν θα έχω πατήσει τότε τα ...άντα χρόνια ζωής! :blink: :p :p

 

 

sorry pou argisa na apantisw,alla etrexa gia douleies.autoi den mou exoun pei tpt.isa isa , kanonika den tha eprepe kai na pw auta pou exw pei giati exw ypograpsei symvolaio exemithias.kserw omos poso poly theleta na mathainete o,ti neo kai eipa den peirazei! :p otan eixa paei egw(arxes iouniou) mou eixa pei oti tha evgaine stin agora i augousto i septemvri.alla nea tous apo tote den exw.pantos einai polu kali fasi!!!to samsung apo o,ti kserw tha kykloforisei aurio episima.tha deiksei...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον εχει .

Απο το μεσημερι σημερα βλεπω με το 6650 το δικτυο της Vodafone , και μπορω να κανω κανονικα register σε αυτο , με ενα a la carte που εχω .

Φυσικα ουτε λογος για USIM , αφου αυτες δεν ειναι καν διαθεσιμες εμπορικα .

Μπορω ομως να πραγματοποιησω και να δεχθω κλησεις , καθως και να "εκμεταλευτω" τις DATA δυνατοτητες του δικτυου εστω και για την αποστολη και ληψη ενος MMS .

Ελαβα πριν απο λιγη ωρα ενα MMS το οποιο ηρθε κανονικα και χωρις κανενα προβλημα , ενω βρισκομουν σε WCDMΑ δικτυο :wacko:

 

Ρε για δες ....

Καταφερε και η Vodafone να το κανει να δουλεψει .

Βεβαια , θελει κατι περισσοτερο απο απλα δουλεια ακομα αφου μου θυμισε τις πρωτες μερες του δικτυου της ΤΙΜ .

Οι 9 στις 10 προσπαθειες για κληση εμφανιζουν μηνυμα λαθους (error in connection ή network busy , αναλογα με τα κεφια του) και η ληψη μιας κλησης απο το κινητο θελει και αυτη προσπαθεια .

Βεβαια , η καλυψη εδω ειναι οριακη αλλα και παλι...

Περισσοτερα αργοτερα που θα βγω εξω , να δω αν παιζει κανονικα και σε αλλες περιοχες .

 

Αν οχι... και απλα για καποιο λογο εχετε ξεχασει να το κλεισετε , και επειδη ξερω πολυ καλα πως (οπως και το ποσο) διαβαζετε το φορουμ , μην περιμενετε να πω σε ποια περιοχη ειμαι .

Δεν ξερω αν επιτηδες ή κατα λαθος δεν συμμετειχα στο beta testing των 100 χρηστων αν και αρχικα ειχα επιλεχθει και ειχα ενημερωθει για αυτο (απο εσας , αν και αν θυμαμαι καλα αλλαξατε γνωμη γιατι δεν σας αρεσε η λιστα που σας παραδοθηκε....) παντως θα δοκιμασω το δικτυο σας και με Ζ105 :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tech (30 Ιούλ. 2004 , 00:05)

 

Ο τύπος (τεχνικός)στα κεντρικά μου είπε τέλος Σεπτεμβρίου με Οκτώβρη :( , γιατί δεν μπορούν να πουλήσουν κάτι όπως κάνει η cosmo & TIM με 25% κάλυψη. ;)

 

 

 

Aπο απλα δικαιολογιες μεχρι μ@μ@κιες ειναι αυτα .

(που σου ειπαν , οχι αυτα που λες εσυ :) )

 

Εδω και καιρο εχω το 6650 , το πλεον προβληματικο 3G απο αυτα που εχουν πεσει κατα καιρους στα χερια μου , και το χρησιμοποιω κανονικα στο δικτυο της Cosmote με USIM καρτα (αφου οπως και η ΤΙΜ τις εχει εμπορικα διαθεσιμες) .

 

Δεν εχω χασει ουτε μια κληση οπου και αν εχω βρεθει , μιλαω κανονικα και χωρις προβλημα ακομα και εν κιννησει με αυτοκινητο και σε καποιες περιοχες

(προφανως κατα τυχη...)εχει καλυτερη καλυψη απο το εκει GSM δικτυο της Cosmote .

 

Μαλιστα , με δεδομενο οτι και η συσκευη ειναι χαλι μαυρο , περιμενα να εχω προβληματα με την χρηση του .

Και ομως , καθε αλλο παρα προβληματικη ειναι η επικοινωνια μεσω του WCDMA δικτυου της Cosmote .

Σε ολη την Αθηνα οπου εχω βρεθει δουλευει κανονικα χωρις κανενα προβλημα σε σημειο που εχω κανει πλεον βασικο μου κινητο το 6650 .

 

Οσο για την ΤΙΜ , εχω καιρο να "παιξω" με το δικο της δικτυο αλλα καθε φορα που "τυχαινει" να βλεπω συνδρομητες του δικου της 3G δικτυου και να "παιζω" με τα κινητα τους , διαπιστωνω οτι η κατασταση δεν εχει αλλαξει και πολυ απο την πρωτη φορα που προσπαθησα να το χρησιμοποιησω στα τελη Νοεμβριου του 2003....

 

Η Vodafone τωρα , τελευταια εδωσε προφανως για "λογους κυρους" διαθεσιμο κατι που ειναι ακομα απιστευτα προβληματικο (γιατι δεν αφηνουν τα κινητα τους να πραγματοποιησουν video κληση προς αλλο δικτυο... :whistle: )

και κανει ακομα και το δικτυο της ΤΙΜ να φαινεται ολοκληρωμενο (αν και μαλλον δεν ειναι ακομα...)

 

Τα υπολοιπα ειναι απλα... δικαιολογιες .

Καλως ή κακως (ειμαι σιγουρος οτι αν διαβαζει καποιος απο την Vodafone θα πιστευει οτι ειναι κακως...) βλεπω και παιζω με 3G συσκευες και τα εδω δικτυα αρκετο καιρο τωρα για να πιστευω οτι απλα "θελουν να το βγαλουν ολοκληρωμενο" .

Μονο τι εννοουν ολοκληρωση δεν μας εχουν πει ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν επιλέχτηκες ως trial user δεν είναι ανάγκη να βγάζεις το άχτι σου με τη Vodafone ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill ( 2 Αύγ. 2004 , 12:53)

 

Επειδή δεν επιλέχτηκες ως trial user δεν είναι ανάγκη να βγάζεις το άχτι σου με τη Vodafone ;)

 

 

 

Εαν αυτο πιστευεις , δεν μπορω να σε πεισω για το αντιθετο .

 

Το σιγουρο παντως ειναι οτι μπορω να κανω ακομα και τετοιου ειδους σχολια για την Vodafone χωρις να εχω προβλημα... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 1 Αύγ. 2004 , 20:08)

 

Aπο απλα δικαιολογιες μεχρι μ@μ@κιες ειναι αυτα .

(που σου ειπαν , οχι αυτα που λες εσυ :) )

 

Εδω και καιρο εχω το 6650 , το πλεον προβληματικο 3G απο αυτα που εχουν πεσει κατα καιρους στα χερια μου , και το χρησιμοποιω κανονικα στο δικτυο της Cosmote με USIM καρτα (αφου οπως και η ΤΙΜ τις εχει εμπορικα διαθεσιμες) .

 

Δεν εχω χασει ουτε μια κληση οπου και αν εχω βρεθει , μιλαω κανονικα και χωρις προβλημα ακομα και εν κιννησει με αυτοκινητο και σε καποιες περιοχες

(προφανως κατα τυχη...)εχει καλυτερη καλυψη απο το εκει GSM δικτυο της Cosmote .

 

Μαλιστα , με δεδομενο οτι και η συσκευη ειναι χαλι μαυρο , περιμενα να εχω προβληματα με την χρηση του .

Και ομως , καθε αλλο παρα προβληματικη ειναι η επικοινωνια μεσω του WCDMA δικτυου της Cosmote .

Σε ολη την Αθηνα οπου εχω βρεθει δουλευει κανονικα χωρις κανενα προβλημα σε σημειο που εχω κανει πλεον βασικο μου κινητο το 6650 .

 

Οσο για την ΤΙΜ , εχω καιρο να "παιξω" με το δικο της δικτυο αλλα καθε φορα που "τυχαινει" να βλεπω συνδρομητες του δικου της 3G δικτυου και να "παιζω" με τα κινητα τους , διαπιστωνω οτι η κατασταση δεν εχει αλλαξει και πολυ απο την πρωτη φορα που προσπαθησα να το χρησιμοποιησω στα τελη Νοεμβριου του 2003....

 

Η Vodafone τωρα , τελευταια εδωσε προφανως για "λογους κυρους" διαθεσιμο κατι που ειναι ακομα απιστευτα προβληματικο (γιατι δεν αφηνουν τα κινητα τους να πραγματοποιησουν video κληση προς αλλο δικτυο... :whistle: )

και κανει ακομα και το δικτυο της ΤΙΜ να φαινεται ολοκληρωμενο (αν και μαλλον δεν ειναι ακομα...)

 

Τα υπολοιπα ειναι απλα... δικαιολογιες .

Καλως ή κακως (ειμαι σιγουρος οτι αν διαβαζει καποιος απο την Vodafone θα πιστευει οτι ειναι κακως...) βλεπω και παιζω με 3G συσκευες και τα εδω δικτυα αρκετο καιρο τωρα για να πιστευω οτι απλα "θελουν να το βγαλουν ολοκληρωμενο" .

Μονο τι εννοουν ολοκληρωση δεν μας εχουν πει ακομα....

 

Φίλε εννοείς ότι δεν θα μπορούν να γίνουν video calls από Voda σε άλλες εταιρίες (ΤΙΜ Cosmo..)? :o

Link to comment
Share on other sites

Ακιρβως αυτο .

Σημερα μαλιστα δοκιμασα για αλλη μια φορα .

Η καρτα της vodafone μπηκε στο Α835 της Motorola και ειχα την Cosmote συνδεση μου στο Ζ105 (ναι στο 3G κινητο σας :p) .

Το Α835 δεν μπορουσε να βγαλει βιντεο κληση με την καρτα της Vodafone , και οταν δοκιμασα να το καλεσω απο το Z105 ελαβα το ωραιοτατο μηνυμα που λεει οτι ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ειναι διαθεσιμος για βιντεο κληση....

 

Παντως , μπορει το δικτυο της Vodafone να μην δουλευει σχεδον ποτε σωστα , μπορει στις περισσοτερες περιοχες της Αθηνας να εχει απο οριακη εως απλα καλη καλυψη αλλα κατα τα αλλα ειναι εμπορικα διαθεσιμο .

 

Ας ειναι καλα οι ολυμπιακοι δηλαδη , και το οτι ηθελαν για "λογους κυρους" να λενε οτι εχουν και αυτοι ....

 

Εβγαλαν ομως την 3G mobile connect card για να χαιρονται , και δινουν και πακετο με 100 ΜΒ δωρεαν ογκο , αλλα και 60 ευρω μηναιο παγιο...

Επισης δεν δινουν SIm μονο για data , αν δεν παρεις και την mobile connect card μαζι..

Δηλαδη την πιθανοτητα να εχεις ηδη καταλληλη συσκευη και να μην θελεις να πληρωσεις την π@π@ρια που ειναι μια "κουτσουρεμενη" Globetrotter , δεν την εχουν σκεφτει....

 

 

Τοσο καιρο δεν σας αφηναν οι Αγγλοι να το βγαλετε εμπορικα διαθεσιμο...

Τωρα γιατι εκαναν το λαθος και σας αφησαν???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Αύγ. 2004 , 01:52)

 

Ακιρβως αυτο .

Σημερα μαλιστα δοκιμασα για αλλη μια φορα .

Η καρτα της vodafone μπηκε στο Α835 της Motorola και ειχα την Cosmote συνδεση μου στο Ζ105 (ναι στο 3G κινητο σας :p) .

Το Α835 δεν μπορουσε να βγαλει βιντεο κληση με την καρτα της Vodafone , και οταν δοκιμασα να το καλεσω απο το Z105 ελαβα το ωραιοτατο μηνυμα που λεει οτι ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ειναι διαθεσιμος για βιντεο κληση....

 

Παντως , μπορει το δικτυο της Vodafone να μην δουλευει σχεδον ποτε σωστα , μπορει στις περισσοτερες περιοχες της Αθηνας να εχει απο οριακη εως απλα καλη καλυψη αλλα κατα τα αλλα ειναι εμπορικα διαθεσιμο .

 

Ας ειναι καλα οι ολυμπιακοι δηλαδη , και το οτι ηθελαν για "λογους κυρους" να λενε οτι εχουν και αυτοι ....

 

Εβγαλαν ομως την 3G mobile connect card για να χαιρονται , και δινουν και πακετο με 100 ΜΒ δωρεαν ογκο , αλλα και 60 ευρω μηναιο παγιο...

Επισης δεν δινουν SIm μονο για data , αν δεν παρεις και την mobile connect card μαζι..

Δηλαδη την πιθανοτητα να εχεις ηδη καταλληλη συσκευη και να μην θελεις να πληρωσεις την π@π@ρια που ειναι μια "κουτσουρεμενη" Globetrotter , δεν την εχουν σκεφτει....

 

 

Τοσο καιρο δεν σας αφηναν οι Αγγλοι να το βγαλετε εμπορικα διαθεσιμο...

Τωρα γιατι εκαναν το λαθος και σας αφησαν???

 

 

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τοση κακια για την Vodafone? Απο τη στιγμη που οι video κλησεις εχουν φραγη προς αλλα δικτυα + το οτι δεν προσφερονται εμπορικα, τι ειναι αυτες οι εξυπναδες περι μη σωστης λειτουργιας του δικτυου?

 

Επισης οπως φαινεται οι Αγγλοι καθορισαν την ημερομηνια που θα αποφασισει η Vodafone gr ποτε θα βγει. Να μην σου πω οτι παρεμβηκαν και για να μην γινεις trial user. :alien:

Τετοιου ειδους αποφασεις ειναι της Ελληνικης διοικησης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 9 Αύγ. 2004 , 01:52)

 

Ακιρβως αυτο .

Σημερα μαλιστα δοκιμασα για αλλη μια φορα .

Η καρτα της vodafone μπηκε στο Α835 της Motorola και ειχα την Cosmote συνδεση μου στο Ζ105 (ναι στο 3G κινητο σας :p) .

Το Α835 δεν μπορουσε να βγαλει βιντεο κληση με την καρτα της Vodafone , και οταν δοκιμασα να το καλεσω απο το Z105 ελαβα το ωραιοτατο μηνυμα που λεει οτι ο συγκεκριμενος αριθμος δεν ειναι διαθεσιμος για βιντεο κληση....

 

 

 

Εγω στη θέση σου θα τους έκανα μήνυση επειδή δεν έχουν βγει εμπορικά με video call. Εχεις καταλάβει πως το v-call με άλλα δίκτυα δεν δουλεύει επειδή εμπορικά δεν ειναι διαθέσιμη η υπηρεσία, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε RIP, 1000% όταν θα το διαθέτουν εμπορικά θα μπορεί να κάνει v-call προς τρίτους, επίσης η Voda που δεν την χωνεύεις με τίποτα όπως βλέπω, (οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες, και παλεύουν για να κονομήσουν περισσότερα, σωστά!) στο εξωτερικό (Ιταλία) έχουν τα χαμηλότερα τιμολόγια από τους υπολοίπους, και σύντομα θα τα δεις και εδώ. Φιλικά Tech
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TakeOverNet ( 9 Αύγ. 2004 , 12:30)

 

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τοση κακια για την Vodafone? Απο τη στιγμη που οι video κλησεις εχουν φραγη προς αλλα δικτυα + το οτι δεν προσφερονται εμπορικα, τι ειναι αυτες οι εξυπναδες περι μη σωστης λειτουργιας του δικτυου?

 

Επισης οπως φαινεται οι Αγγλοι καθορισαν την ημερομηνια που θα αποφασισει η Vodafone gr ποτε θα βγει. Να μην σου πω οτι παρεμβηκαν και για να μην γινεις trial user. :alien:

Τετοιου ειδους αποφασεις ειναι της Ελληνικης διοικησης.

 

 

 

Ωραια η καραμελα του οτι τα βαζω με την Vodafone επειδη δεν με εκανε trial user. Αν αυτο σας βολευει , αυτο μπορειτε να συνεχισετε να πιστευετε . :blink:

 

Οσο για το ποιος αποφασιζει για το ποτε θα ειναι εμπορικα διαθεσιμο , οτι πεις εσυ... :alien:

 

 

(Απαντηση για τις βιντεο κλησεις στο επομενο ποστ , πρεπει να απαντησω και στον CptBill)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill ( 9 Αύγ. 2004 , 19:49)

 

Εγω στη θέση σου θα τους έκανα μήνυση επειδή δεν έχουν βγει εμπορικά με video call. Εχεις καταλάβει πως το v-call με άλλα δίκτυα δεν δουλεύει επειδή εμπορικά δεν ειναι διαθέσιμη η υπηρεσία, έτσι;

 

 

Ναι , θα τους κανω μηνυση :alien:

 

Πλακα εχει να προσπαθεις να ριξεις ετσι το επιπεδο της συζητησης αλλα δεν με βλεπω να ακολουθω ... :rolleyes:

 

Αληθεια , η TIM και η Cosmote (και ειδικα για την δευτερη το ξερεις αν θυμαμαι καλα...) γιατι τις ειχαν διαθεσιμες μεταξυ τους ακομα και πριν βγαλει εμπορικα διαθεσιμο το δικτυο της η Cosmote? :wacko:

 

Ξερω ηδη οτι οταν τελικα δουλεψει σωστα αυτο το δικτυο , θα ειναι σε πολλους τομεις καλυτερο απο των αλλων 2

(μεγαλυτερο διαθεσιμο φασμα ειναι αυτο , και 2 οι οπτικοι δακτυλιοι...)

Τωρα αν ενοχλει το οτι σχολιαζω τα "παραξενα" του αυτη την στιγμη με την τωρινη λειτουργια του ... ας ενοχλει :)

 

 

Παντως , μου κανει εντυπωση (λεμε τωρα...) που την συζητηση την συνεχιζω μονο με εσας τους 2...

Τι στο καλο , στην Vodafone δουλευετε? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tech ( 9 Αύγ. 2004 , 23:26)

 

Φίλε RIP, 1000% όταν θα το διαθέτουν εμπορικά θα μπορεί να κάνει v-call προς τρίτους, επίσης η Voda που δεν την χωνεύεις με τίποτα όπως βλέπω, (οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες, και παλεύουν για να κονομήσουν περισσότερα, σωστά!) στο εξωτερικό (Ιταλία) έχουν τα χαμηλότερα τιμολόγια από τους υπολοίπους, και σύντομα θα τα δεις και εδώ. Φιλικά Tech

 

 

Mα , αυτο ειναι το θεμα .

Δεν αμφιβαλω καθολου (ειλικρινα) για το οτι θα δουλευει σωστα οταν ετοιμαστει .

 

Θα περιμενα ομως απο την Vodafone να μην ακολουθησει την λογικη των αλλων 2 που οταν εδωσαν εμπορικα διαθεσιμα τα δικα τους δικτυα ηταν παρε το ενα και χτυπα το αλλο....

 

Ενταξει , ολυμπιακοι ειναι αυτοι και ουτε στους Αγγλους θα αρεσε να ειναι οι μονοι που δεν εχουν (για αυτο και αποφασισαν να επιτρεψουν την λειτουργια του...) αλλα ειχαν αρκετο χρονο και σιγουρα την δυνατοτητα να το εχουν ετοιμο ως τωρα .

(μεχρι και η Cosmote τα καταφερε , αυτο ειναι πραγματικα κατι παραξενο...)

 

Ενταξει , δεν ειναι Cosmote που βαζει ενα BTS σε ενα δημοσιο κτιριο και βγαζει αδεια αν και οοοταν χρειαστει , ξερω τι προβληματα προκαλει με αυτη την τακτικη της στους αλλους δυο , αλλα πως φαινεται οτι ακομα και η πληρως ανοργανωτη και χαμενη στον κοσμο της ΤΙΜ καταφερε να κανει κατι που η Vodafone ακομα προσπαθει?

 

Αυτο σχολιαζω τοση ωρα , αλλα απο οτι φαινεται καποιους τους βολευει να πιστευουν οτι απλα ενοχληθηκα που δεν εγινα trial user...

Βεβαια , ετσι και αλλιως εχω παιξει με free 3G για μεγαλυτερο χρονικο διαστημα απο αυτο που εδινε η Vodafone τις USIM , και το οτι θα μου εμενε το Ζ105 δεν με ενδιαφερει καθολου , αφου και παλι με Ζ105 ειμαι αυτη την στιγμη (αλλα σε δικτυο Cosmote...) .

Και εκτος αυτου , ευτυχως με το 6650 καταφερα εστω με καλωδιο να το συνδεσω με το PC ...

Το Ζ105 απο οτι βλεπω ακομα αναζητα τους drivers και σιγουρα τους αναζητουσε κατα την περιοδο που ειχαν τις USIM οι trial users...

 

Το data του 3G το βλεπω απο τον Νοεμβριο του 2003...

Τις βιντεο κλησεις απο τα τελη Απριλιου....

Δεν πληρωσα ποτε για κανενα απο τα δυο , οποτε τι ακριβως ειναι αυτο που με ενοχλει που δεν εγινα trial user της Vodafone???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. (10 Αύγ. 2004 , 21:07)

 

 

Παντως , μου κανει εντυπωση (λεμε τωρα...) που την συζητηση την συνεχιζω μονο με εσας τους 2...

Τι στο καλο , στην Vodafone δουλευετε? :D

 

 

Yup, indeed. Όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου στη Vodafone δουλεύουν.

Είναι και αυτό μια άποψη. Επιπεδο συζήτησης δεν ρίχνω. Δεν πάει πιο κάτω :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill (11 Αύγ. 2004 , 01:05)

 

Yup, indeed. Όσοι δεν συμφωνούν μαζί σου στη Vodafone δουλεύουν.

Είναι και αυτό μια άποψη. Επιπεδο συζήτησης δεν ρίχνω. Δεν πάει πιο κάτω :p

 

 

 

Απο ολοκληρο το ποστ μονο αυτο ηθελες να σχολιασεις?

Γιατι αραγε? :whistle: :whistle:

 

 

Eιπαμε , για ολα φταιει το οτι δεν με εκαναν trial user...

 

Παρ'ολα αυτα αν θελεις σου δινω το νουμερο μου να κανουμε μια βιντεο κληση με το Ζ105 :cool:

Αλλα θα πρεπει να χρησιμοποιησεις καρτα της ΤΙΜ αν δεν κανω λαθος , γιατι ουτε οι USIM που εχουν μεσα στην Vodafone δεν μπορουν να βγαλουν βιντεο κληση προς αλλο δικτυο ή κανω λαθος... :whistle: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. (11 Αύγ. 2004 , 03:07)

 

Απο ολοκληρο το ποστ μονο αυτο ηθελες να σχολιασεις?

Γιατι αραγε? :whistle: :whistle:

 

 

Eιπαμε , για ολα φταιει το οτι δεν με εκαναν trial user...

 

Παρ'ολα αυτα αν θελεις σου δινω το νουμερο μου να κανουμε μια βιντεο κληση με το Ζ105 :cool:

Αλλα θα πρεπει να χρησιμοποιησεις καρτα της ΤΙΜ αν δεν κανω λαθος , γιατι ουτε οι USIM που εχουν μεσα στην Vodafone δεν μπορουν να βγαλουν βιντεο κληση προς αλλο δικτυο ή κανω λαθος... :whistle: :happy:

 

 

Έχω Cosmote umts, κάνει; :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CptBill (11 Αύγ. 2004 , 13:53)

 

Έχω Cosmote umts, κάνει; :p

 

 

Μια χαρα , θα ειμαστε και στο ιδιο δικτυο :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...