Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω κατεβασει αυτη την εφαρμογη... ☺

 

δεν χρειαζετε να την κατεβασεις,την εχει μεσα η καινουρια ρομ,ηταν ανοιχτη???αν θελεις κοιτα λιγο:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικώς την 105 μου εγκατέστησε ...

Άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει και "πως" η μπαταρία !!:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι εντυπωση εχετε εχεις , εγω παντως ειμαι απογοητευμενος απο την νεα rom (104) και μάλον θα περάσω πάλι την παλιά (LEAGOO_Lead 1_V0.5.5.1_S0919)
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζετε να την κατεβασεις,την εχει μεσα η καινουρια ρομ,ηταν ανοιχτη???αν θελεις κοιτα λιγο:)

 

Αν εννοεις το power saving,οχι το ειχα κλειστο..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξερω τι εντυπωση εχετε εχεις , εγω παντως ειμαι απογοητευμενος απο την νεα rom (104) και μάλον θα περάσω πάλι την παλιά (LEAGOO_Lead 1_V0.5.5.1_S0919)

 

Ως προς τι εισαι απογοητευμενος ? :worry:

Edited by maraki_t
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το power saving,οχι το ειχα κλειστο..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ως προς τι εισαι απογοητευμενος ? :worry:

 

οχι το power savings στις ρυθμισεις,υπαρχει μια εφαρμογη εγκατεστημενη που λεγετε DU Battery Saver

Link to comment
Share on other sites

οχι το power savings στις ρυθμισεις,υπαρχει μια εφαρμογη εγκατεστημενη που λεγετε DU Battery Saver

 

:O:O Ασχετηηη...

Το βρηκα τελικα..Κλειστο ηταν..:)

Link to comment
Share on other sites

:O:O Ασχετηηη...

Το βρηκα τελικα..Κλειστο ηταν..:)

 

περιεργο,εμενα χωρις αυτο ανοιχτο η μπαταρια μετα το 40% πεφτει οπως πριν...:(

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το power saving,οχι το ειχα κλειστο..:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ως προς τι εισαι απογοητευμενος ? :worry:

 

Το βασικο μεονεκτημα που εχει εντοπιστει μεχρι σημερα ειναι η συμπεριφορα- δειαρκεια της μπαταρίας

Νομιζω οτι με την νεα ρομ το προβλημα οχι μονο δεν λυθηκε αλλα η μπαταρία εξαντλειτε γρηγοροτορα

οποτε δεν βλεπω το λογο να κρατήσω την νεα ρομ .. ασε που με την παλια ρομ μου αρεσε καλυτερα απο πλευρας εμαφανισης

Link to comment
Share on other sites

περιεργο,εμενα χωρις αυτο ανοιχτο η μπαταρια μετα το 40% πεφτει οπως πριν...:(

 

Θα το παρακολουθησω και θα σου ξανα πω...:)

Link to comment
Share on other sites

Το βασικο μεονεκτημα που εχει εντοπιστει μεχρι σημερα ειναι η συμπεριφορα- δειαρκεια της μπαταρίας

Νομιζω οτι με την νεα ρομ το προβλημα οχι μονο δεν λυθηκε αλλα η μπαταρία εξαντλειτε γρηγοροτορα

οποτε δεν βλεπω το λογο να κρατήσω την νεα ρομ .. ασε που με την παλια ρομ μου αρεσε καλυτερα απο πλευρας εμαφανισης

 

Εμενα λυθηκε το προβλημα της μπαταριες. Και συνολικα μου κρατησε 24 ωρες με μετρια χρηση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,να ρωτησω κατι; Υπαρχει καποια εφαρμογη που να επιτρεπει να βαζουμε "ολοκληρη" την φωτογραφια για ταπετσαρια και οχι να πρεπει να επιλεξουμε καποιο κομματι της??

Ελπιζω να εγινα κατανοητη γιατι δεν ξερω πως

ακριβως να το περιγραψω...:-\ :-\

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό και θα είσαι εντάξει ..... :rolleyes:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shirobakama.wallpaper

Edited by athanaso77
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό και θα είσαι εντάξει ..... :rolleyes:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shirobakama.wallpaper

 

:thanks::thanks::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα με την 104 η μπαταρία καταναλώνεται γρηγοροτερα. Με την προυγούμενη έκδοση κρατούσε άνετα 48 ωρες, τώρα έπεσε περιπου στο μισο. Πως καταργούμε την 104 και γθριζουμε στην παλιά? Αν ξέρει κάποιος επειδή είμαι άσχετος
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα με την 104 η μπαταρία καταναλώνεται γρηγοροτερα. Με την προυγούμενη έκδοση κρατούσε άνετα 48 ωρες, τώρα έπεσε περιπου στο μισο. Πως καταργούμε την 104 και γθριζουμε στην παλιά? Αν ξέρει κάποιος επειδή είμαι άσχετος

Λογικά ακολουθείς τις διαδικασίες που αναφέρονται στα posts 311 & 320. Δεν έχω κάνει "downgrade" αλλά μάλλον έτσι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Battery doctor & battery life repair. Βαλτε αυτες τις 2 εφαρμογες. Εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Εχω την s105 εκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Battery doctor & battery life repair. Βαλτε αυτες τις 2 εφαρμογες. Εγω εχω δει μεγαλη διαφορα στην μπαταρια. Εχω την s105 εκδοση.

 

Επειδή σε μερικους κατεβασε μονο του την 104 με προβληματα καταναλωσης πες μας σε παρακαλώ εσενα που σου εγκατεστησε την 105 ποιο απα τα δυο τηλεφωνα εχεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5879497#post5879497

Ρωτάω Μηπως ειναι διαφορεικα τα τηλέφωνα και το μπρικαρουμε προσπαθωντας να εγκαταστησουμε την 105 (αν την βρούμε)

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το advanced Battery calibrator και το battery life repair που είχε η 105 μόνη της! τα σβήνω και κατεβάζω το Battery doctor & battery life repair?
Link to comment
Share on other sites

Μπαινω απ το κινητο κ δεν μπορω να κανω παραθεση στα μνμτα να σας απαντησω οποτε θα γραψω εδω. @akapsali οπως το βλεπω στη φωτο πρεπει να ειναι το δευερο. Απο οτι εχω καταλαβει απο αυτα που διαβαζω εδω, μαλλον το τηλεφωνο εχει βγει σε 2 "εκδοσεις". Γι αυτο εγκαθιστα 2 διαφορετικες αναβαθμισεις. @pantelis445 εγω τις ειχα απεγκαταστησει κ τις 2 εφαρμογες που ειχε εργοστασιακα για την μπαταρια, αυτες που ειπες, αλλα οταν καταλαβα οτι εχει ενα μικρο σχετικα θεμα με την μπαταρια, εψαξα στο playstore κ βρηκα αυτες τις 2 εφαρμογες με τις πιο καλες κριτικες κ τις εγκατεστησα. Μια διαφορα την εχω δει. Στην δευτερη θελει να το ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισης τις εφαρμογης να απενεργοποιει μονο του τις εφαρμογες που δουλευουν απο πισω, ωστε να εξοικονομει μπαταρια.Ειναι κ 3 ημερων το τηλ ακομα. Δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο. Ελπιζω να βοηθησα. Καλημερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνωμη για τα 2-3 ορθογραφικα, αλλα μηνυμα απο το τηλ κ πρωι πρωι χωρις καφε...καταλαβαινετε.. :)

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται με το vroot

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εγώ... σας τις συνιστώ.... έχω την 104 και δεν έχω πια πρόβλημα μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

ναι γίνεται με το vroot

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κι εγώ... σας τις συνιστώ.... έχω την 104 και δεν έχω πια πρόβλημα μπαταρίας...

 

 

Δυστυχως στο δικό μου η μπαταρία δεν κραταει πανω απο 30 ωρες με μικρή εως μετρια χρήση

 

απενεργοποιησα τις εφαρμογές du battery saver , Leagoo Market κλπ αλλα η συμπεριφορα της μπαταρίας δεν αλαξε

 

Σε λιγο περνάω την αρχική του ρομ LEAGOO_Lead 1_V0.5.5.1_S0919

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως στο δικό μου η μπαταρία δεν κραταει πανω απο 30 ωρες με μικρή εως μετρια χρήση

 

απενεργοποιησα τις εφαρμογές du battery saver , Leagoo Market κλπ αλλα η συμπεριφορα της μπαταρίας δεν αλαξε

 

Σε λιγο περνάω την αρχική του ρομ LEAGOO_Lead 1_V0.5.5.1_S0919

Γιατί δεν περνάς την 0212?

Το δικό μου με μικρή έως μέτρια χρήση βγάζει πάνω από 2 μέρες. Αυτή τη στιγμή έχω 1 ημέρα & 4 ώρες με καμιά 30αριά κλήσεις και η μπαταρία είναι στο 78%.

Σημειωτέον, η εκφόρτισή της είναι ομαλή, δεν μου έχει κάνει ποτέ σκαλοπάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περνάς την 0212?

Το δικό μου με μικρή έως μέτρια χρήση βγάζει πάνω από 2 μέρες. Αυτή τη στιγμή έχω 1 ημέρα & 4 ώρες με καμιά 30αριά κλήσεις και η μπαταρία είναι στο 78%.

Σημειωτέον, η εκφόρτισή της είναι ομαλή, δεν μου έχει κάνει ποτέ σκαλοπάτι.

 

Ενοείς αυτή: sm619b_w_otd_k550_leagoo_kk_v0.9.2_s1202

 

Την εχω κατεβάσει και θα την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή.

Μιας και πήρα μία power bank, θα το αφήσω σήμερα να σώσει μόνο του τη μπαταρία να δω πόσο θα κάνει.

Επειδή κάθε δεύτερο βράδυ το φορτίζω, ελπίζω να μη μου κάνει καμιά βουτιά μόλις πέσει το ποσοστό πολύ χαμηλά...

Αυτό που κάνω εγώ και πιστεύω βοηθάει είναι να ανοίγω όποτε θυμάμαι το battery doctor και να κάνω καθαρισμό (βελτιστοποίηση το λέει) των ανοικτών εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...