Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εγυκλοπαιδική και μονο χρηση περαν της διαφορας που φαινεται στην φωτογραφίες, οταν τελειώσει το update σε παρακαλώ κλεισε το τηλφωνο κοιτα τη γραφει κάτω απο τη καρτα Sim Α0 ΄η Α2

 

A0 γραφει... Πριν εκανα λαθος.. Ιδιο με την πρωτη φωτο ειναι το κινητο μου τελικα.Συγνωμη. :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συνεχιζει η μπαταρία να μην συμπερυφερετε σωστα

Εχει βελτιωθει λιγο η συμπεριφορα της και το διαγραμμα δειχνει προοδευτική εκφορτιση και οχο αποτομη βουτιά οπως παλιά αλλά η δειαρκεια της μου φάνηκε μικρη 1 ημερα και 6 ωρες απο πληρη φορτιση μεχρι τώρα (22%) και με λιγη εως μετρια χρηση

Ελπιζω μετα απο μερικές φορτισεις να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συνεχιζει η μπαταρία να μην συμπερυφερετε σωστα

Εχει βελτιωθει λιγο η συμπεριφορα της και το διαγραμμα δειχνει προοδευτική εκφορτιση και οχο αποτομη βουτιά οπως παλιά αλλά η δειαρκεια της μου φάνηκε μικρη 1 ημερα και 6 ωρες απο πληρη φορτιση μεχρι τώρα (22%) και με λιγη εως μετρια χρηση

Ελπιζω μετα απο μερικές φορτισεις να στρώσει

 

εχεις ανοιχτο το battery saver???

Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την αναβάθμιση εχθές και παρατήρησα ότι δεν καταλαβαίνει πάντα το κλείσιμο της θήκης επίσης εχθές πριν το φορτίσω παρατήρησα ότι ι μπαταριά πέφτει ακόμα και κλειδωμένο! επίσης το battery saver το είχα και στο προηγούμενοι κινητό μου το xperia L και το διέγραψα γιατί έτρωγε πιο πολύ από ότι βοηθούσε!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς συνεχιζει η μπαταρία να μην συμπερυφερετε σωστα

Εμένα η εκφόρτιση ανέκαθεν ήταν ομαλότατη οπότε δεν κάνω την αναβάθμιση. Χρησιμοποιώ πάντα το battery doctor, ίσως αυτό έχει να κάνει.

Μια χαρά είναι η rom του Δεκεμβρίου, θα μείνω με αυτή...

Πάντως η λύση για τα προβλήματα του τηλεφώνου είναι μία: Να το λυγίσετε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εκφόρτιση ανέκαθεν ήταν ομαλότατη οπότε δεν κάνω την αναβάθμιση. Χρησιμοποιώ πάντα το battery doctor, ίσως αυτό έχει να κάνει.

Μια χαρά είναι η rom του Δεκεμβρίου, θα μείνω με αυτή...

Πάντως η λύση για τα προβλήματα του τηλεφώνου είναι μία: Να το λυγίσετε... :lol:

Και εγώ αυτή που μου έδωσες εσύ έχω, αλλά είδα και μία ελαφρά "στρέβλωση" σε όλο το μήκος ...

Λες να μην του αρέσει η συγκεκριμένη αναβάθμηση;;; :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μια χαρά είναι. Άλλο φταίει:

Για να μην έχει προβλήματα το software πρέπει να επέλθει μία στρέβλωση στο hardware ώστε να μεταφέρονται σωστά οι πληροφορίες από τη μπαταρία στον επεξεργαστή. Απλά πράγματα, τι δεν καταλλλαβαίνεις??? :p

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση μια χαρά είναι. Άλλο φταίει:

Για να μην έχει προβλήματα το software πρέπει να επέλθει μία στρέβλωση στο hardware ώστε να μεταφέρονται σωστά οι πληροφορίες από τη μπαταρία στον επεξεργαστή. Απλά πράγματα, τι δεν καταλλλαβαίνεις??? :p

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι τα "κοπάνησες" με το φαγητό το μεσημέρι ..... :rolleyes: :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παραδίδω δωρεάν μαθήματα ηλεκτρονικής μηχανικής και τι εισπράτω? Χλεύη και απαξίωση. Ίσως βέβαια να είναι και φθόνος διότι ως γνωστόν: Το curvy είναι και πιο sexy... :p
Link to comment
Share on other sites

Παραδίδω δωρεάν μαθήματα ηλεκτρονικής μηχανικής και τι εισπράτω? Χλεύη και απαξίωση. Ίσως βέβαια να είναι και φθόνος διότι ως γνωστόν: Το curvy είναι και πιο sexy... :p

 

:lol::lol::lol: κόντεψε να μου βγεί ο καφές από τα αυτιά ..... :lol::lol::lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγει η θήκη "ανάβει το τηλέφωνο και απλώς το ξεκλειδώνεις, δηλαδή δεν χρειάζεται να πιέσεις το κουμπί.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση σε όσους έχουν την flip cover θήκη.Πως απενεργοποιείται η οθόνη κλειδώματος που βγαίνει Όταν ανοίγει η θήκη?

δυστυχώς για κάποιο περίεργο λόγο δεν απενεργοποιείται όταν έχεις τη θήκη

 

ακόμα και να απενεργοποιήσεις την οθόνη κλειδώματος από τις ρυθμίσεις της συσκευής για ασφάλεια, όταν ανοίγει η θήκη πάλι στη βγάζει

άμα ξεκλειδώσεις με double tap η με το power button λειτουργεί σωστά και ανοίγει κατευθείαν στο launcher που έχεις

 

μάλλον θα πρέπει να στείλουμε κανένα μήνυμα στη leagoo μπας και το φτιάξει

 

μήπως στην τελευταία αναβάθμιση το έχει δοκιμάσει κανείς και έχει διορθωθεί?

 

επίσης η καινούρια rom απο wireless update αφού την περάσατε έγινε* root κανονικά με iroot?

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια αναβάθμιση τα πράγματα με την οθόνη κλειδώματος εγιναν χειρότερα.Οχι μονο δεν απενεργοποιηται οταν ανοίγεις την θηκη αλλα δεν αλλάζει ουτε το θεμα,πριν τουλάχιστον έδειχνε το θεμα του launcher τωρα δειχνει μονο ενα μονότονο μοτιβο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την αναβάθμιση βλεπω φτιάξιμο του θεματος με την μπαταρια,χωρις σε αυτο να συμβάλουν οι εφαρμογές τρίτων που εβαλε η leagoo(προσωπικά τις διεγραψα μαζι με κατι leagoo market κ.λ.π)που απο οτι βλέπω μονο μνημη καταλαμβανουν και τιποτα αλλο.Μπραβο παντως στην LEAGOO που παιρνοντας το feedback απο τους πελατες της δινει λυσεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια αναβάθμιση τα πράγματα με την οθόνη κλειδώματος εγιναν χειρότερα.Οχι μονο δεν απενεργοποιηται οταν ανοίγεις την θηκη αλλα δεν αλλάζει ουτε το θεμα,πριν τουλάχιστον έδειχνε το θεμα του launcher τωρα δειχνει μονο ενα μονότονο μοτιβο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με την αναβάθμιση βλεπω φτιάξιμο του θεματος με την μπαταρια,χωρις σε αυτο να συμβάλουν οι εφαρμογές τρίτων που εβαλε η leagoo(προσωπικά τις διεγραψα μαζι με κατι leagoo market κ.λ.π)που απο οτι βλέπω μονο μνημη καταλαμβανουν και τιποτα αλλο.Μπραβο παντως στην LEAGOO που παιρνοντας το feedback απο τους πελατες της δινει λυσεις!!!!!!

 

ποια αναβαθμιση περασες??την 104 η την 105,γιατι εγω δεν ειδα βελτιωση στην μπαταρια χωρις το battery saver,μετα το 35%-40% η μπαταρια συνεχιζει και πεφτει αμεσως....

Link to comment
Share on other sites

ποια αναβαθμιση περασες??την 104 η την 105,γιατι εγω δεν ειδα βελτιωση στην μπαταρια χωρις το battery saver,μετα το 35%-40% η μπαταρια συνεχιζει και πεφτει αμεσως....
την 104 περασα και εχει στρωσει η μπαταρια ,το battery saver το εχω κλειστο.τωρα εαν συνεχιζει το προβλημα ειχα γραψει και προηγουμενα βαλε αuτες τις 2 εφαρμογες https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterydoctorrepair και https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.advancedbatterycalibrator κανουν δουλεια Edited by stavag
Link to comment
Share on other sites

Aναβάθμηση και σε εμένα η 104 με το three fingers screenshot kai to HotKnot. Έχει δοκιμάσει κανείς το HotKnoτ??? Μου φαίνεται καλύτερο από ότι ήταν.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω να κάνω μια ερώτηση. Παρήγγειλα χθες τη συσκευή για ένα φίλο, μαζί με θήκη, μεμβράνες και την ασφάλεια από το geekbyuing.

Έκανα κανονικά την αγορά και έχω tracking number, αλλά η κατάστασή του είναι unpaid και παρ'ότι συνδέθηκα με paypal, στο ιστορικό μου δεν έχει καμία κίνηση, και στο payment method έχει expresscheckout

Είναι η πρώτη φορά που παραγγέλνω από Κίνα, και η πρώτη φορά που η συναλλαγη στο paypal δε γίνεται άμεσα. Να ανησυχήσω?

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου ειναι ιδιο με την δευτερη* φωτογραφία και εγκατεστησα την 105.

 

* πρωτη

Τελικα,παρολο που χτες μου εβγαλε την 105 για αναβαθμιση τωρα βλεπω οτι εχω την 104... Γνωριζει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια αναβαθμιση περασες??την 104 η την 105,γιατι εγω δεν ειδα βελτιωση στην μπαταρια χωρις το battery saver,μετα το 35%-40% η μπαταρια συνεχιζει και πεφτει αμεσως....

 

Αν σε ενδιαφερει, να σου πω οτι εμενα λυθηκε το προβλημα της μπαταριας.. Κρατησε πανω απο 8 ωρες απο 40%-1%.. Με ελαχιστη χρηση βεβαια αλλα με την προηγουμενη επεφτε σε 2 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου λέει γιά "105" ...

Το έβαλα να την κατεβάσει γιά να δούμε τι θα κάνει, ελπίζω να μην το μετανοιώσω. :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου λέει γιά "105" ...

Το έβαλα να την κατεβάσει γιά να δούμε τι θα κάνει, ελπίζω να μην το μετανοιώσω. :p

 

Εγω μεχρι στιγμης δεν εχω κανενα παραπονο..:)

Κατεβασε την,δεν θα το μετανιωσεις....:):)

:lol::lol: Χτες με παροτρυνες εσυ να την κατεβασω και σημερα σε παροτρυνω εγω...:p:p

Link to comment
Share on other sites

* πρωτη

Τελικα,παρολο που χτες μου εβγαλε την 105 για αναβαθμιση τωρα βλεπω οτι εχω την 104... Γνωριζει καποιος να μου πει γιατι εγινε αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν σε ενδιαφερει, να σου πω οτι εμενα λυθηκε το προβλημα της μπαταριας.. Κρατησε πανω απο 8 ωρες απο 40%-1%.. Με ελαχιστη χρηση βεβαια αλλα με την προηγουμενη επεφτε σε 2 λεπτα...

με ανοιχτο το battery saver σου κρατησε τοσο η μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...