Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήρθε η μία θήκη ήρθε και η άλλη θήκη (από δύο διαφορετικά μαγαζιά) εδώ και δύο μέρες και το Λέγκο μου ακόμα κολλημένο στο ΕΛΒΕΛ.... λέτε να φάω καμιά καμπάνα;

Από που πήρες θήκες;; Ίδιου τύπου; :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από που πήρες θήκες;; Ίδιου τύπου; :)

 

τη μαύρη "επίσημη" από το ebay (αλλά είναι πολύ πλαστικουριά) και μια άσπρη πλάτη δεν θυμάμαι από που... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξεκόλλησε.....ύστερα από 6 μέρες αεροδρόμιο

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει. Δεν έκανα αναβάθμιση λόγω μη γνώσης του αντικειμένου, Όπως είναι λοιπόν είμαι πολυ ευχαριστημένος. Μπαταρία κρατάει περίπου 2 1/2 με 3 μέρεσ με αρκετά τηλέφωνα και λογική χρήση ιντερνετ. όλες οι λειτουργίες είναι λειτουργικές και ο ήχος των εισερχομένων λίγο χαμηλός αλλά σε καλό επιπεδο ακουγεται καλά. Με τα ακουστικά κανένα πρόβλημα. WiFi πολύ καλό και γρήγορο. Το GPS θα έλεγα άριστο. Τα gestures εντυπωσιακά και όλοι οι γνωστοί έχουν τρελαθεί με τισ δυνατότηρτεσ αλλά και την τιμή. Ήταν πολύ καλή αγορά
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση αφου υπαρχει νεο firmware θα το στειλουν λογικα και μεσω ΟΤΑ?Για να μην μπαίνουμε στην διαδικασία αναβάθμισης και οι μη σχετικοι.Επισης όποιος θελει original μπαταριες και θηκες απο εδω http://www.aliexpress.com/store/1360025 ειναι απο τα ποιο αξιοπιστα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει. Δεν έκανα αναβάθμιση λόγω μη γνώσης του αντικειμένου, Όπως είναι λοιπόν είμαι πολυ ευχαριστημένος. Μπαταρία κρατάει περίπου 2 1/2 με 3 μέρεσ με αρκετά τηλέφωνα και λογική χρήση ιντερνετ. όλες οι λειτουργίες είναι λειτουργικές και ο ήχος των εισερχομένων λίγο χαμηλός αλλά σε καλό επιπεδο ακουγεται καλά. Με τα ακουστικά κανένα πρόβλημα. WiFi πολύ καλό και γρήγορο. Το GPS θα έλεγα άριστο. Τα gestures εντυπωσιακά και όλοι οι γνωστοί έχουν τρελαθεί με τισ δυνατότηρτεσ αλλά και την τιμή. Ήταν πολύ καλή αγορά

 

Το δικό μου με τέτοια χρήση κρατάει 1,5 ίσως και 2 μέρες στο τέρμα κόκκινο (δεν προτίθεμαι να το διαπιστώσω).

Θα παραγγείλω μαζί με τις θήκες και μία έξτρα μπαταρία αν και δε νομίζω πως είναι θέμα μπαταρίας. HD οθόνη 5,5" όσο νάναι θέλει να πιει...

Δεύτερο crash test χθες. Κρατούσα το μπουφάν στο χέρι, φεύγει από την εσωτερική τσέπη και σκάει με την οθόνη κάτω. Όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οι Πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες,

Καλή ποιοτητα κατασκευής , οθονη αριστη, κανενα προβλημα με τον ηχο , wifi πολυ καλο ,GPS δεν το δοκιμασα

Μπαταρία πρωτη φορτιση απο το σαββατο το πρωι τωρα εχει 70% με λογική χρήση , και με φωτογραφίες με χρηση φλας (εβαλα greenfy)

Αυτο που με απογοητευσε ηταν η φωτγραφίες τη νυχτα , το φλας ειναι ανυπαρκτο και η φωτογραφίες σκοτεινές.

Εχω φορέσει και την θηκη flipcase , πολυ ωραια ,με αισθητηρα που μετακινει την ωρα και την ημερομηνια και γενικά ολες τις ενδειξεις στο διαφανο παραθυρο της θηκης

Εχω παραγγειλει 1 μπαταρια ακομη , ειναι στο δρομο

Δεν εχω κάνει ακομη update την νεα rom

Θα το δουλεψωννα δψ πως παει , λιγο ακομα και θα κανω αργοτερα update

Θα σας γραψω νεοτερα αφου το δουλέψω περισσοτερο....

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη από που την πήρες;;

Εγώ έβαλα το "NIGHT CAMERA" και βγάζει καλές φωτογραφίες με πολύ χαμηλό φωτισμό.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο απο ΚΔ Θεσσαλονίκης οπότε αύριο πρωϊ παραλαμβάνω και εγώ εκτός απροόπτου.Πρώτη φορά ξεπερνάω τον 1 μήνα αναμονής απο την ημέρα παραγγελίας κινητού απο κίνα.

Ειχα καποια recovery που τα ειχα κατεβασει απο 4pda και δεν τα εκανε εγκατασταση με τιποτα, εφτιαξα και εγω ενα cwm recovery με droid tools.

 

Επισης δοκιμασα να παρω imei backup με την εφαρμογη Mobileuncle MTK Tools και μου βγαζει ''cant find sdcard ?''

 

Εδω ειναι το boot.img απο την 0919

 

Ανεβασα για να υπαρχει τη τελευταια rom που μας ειπε ο Britzolas :)

Θανάση ευτυχώς την ανέβασες γιατι απο το baidu δε κατέβαινε με τίποτε.Ανέβασε αν θες και το recovery.Root κάνουμε με vroot;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Χρήστο !

Root Κάνε με το vroot.

Το recovery θα το ανεβάσω μέχρι το μεσημέρι .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με υγεία να το χαρείς!!!!

να σαι καλα .θα γραψω εντυπωσεις...

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε αν θες και το recovery.

To recovery το εφτιαξα με την προηγουμενη rom, μετα εμφανιστηκε η τελευταια rom και τη φλασαρα με το flashtools.

Στο flashtool εκτος απο τα γνωστα (PRELOADER - MBR) ΔΕΝ τικαρα ουτε το recovery ;) και την περασα με download (οχι με firmwre update) για τον λογο οτι δεν ειχα ''στημενο'' τηλεφωνο και δεν θα ''εχανα'' τιποτα.

 

Εχω μεσα δυο αρχεια, το Lead-1_140919__boot_patched_141207-213724.img και το Lead-1_140919__recovery_141207-213724.img , νομιζω θες το δευτερο αρχειο https://cloud.mail.ru/public/acff7eec7bf4/Desktop.rar

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη από που την πήρες;;

Εγώ έβαλα το "NIGHT CAMERA" και βγάζει καλές φωτογραφίες με πολύ χαμηλό φωτισμό.

 

 

Πήρα την θηκη της Leagoo απο το pandawill (ειχα ενα κουπονι) με παραθυρο και αιθητηρα (μαλον μαγνητικο) που καταλαβαινει το ανοιξε κλεισε

 

ανεβαζω και ενα συντομο βιντεο απο την λειτουργεια της θηκης

http://vid1285.photobucket.com/albums/a595/Anty_Kaps/DSCN2652_zpsqx1p6bu5.mp4

 

Με ενοχλει ομως το σβησιμο της οθονης σαν παλια απρομαυρη τηλεοραση .Προσεξτε το στο 43

 

Η το κάνει μονο σε εμενα?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την θηκη της Leagoo απο το pandawill (ειχα ενα κουπονι) με παραθυρο και αιθητηρα (μαλον μαγνητικο) που καταλαβαινει το ανοιξε κλεισε

 

ανεβαζω και ενα συντομο βιντεο απο την λειτουργεια της θηκης

http://vid1285.photobucket.com/albums/a595/Anty_Kaps/DSCN2652_zpsqx1p6bu5.mp4

 

Με ενοχλει ομως το σβησιμο της οθονης σαν παλια απρομαυρη τηλεοραση .Προσεξτε το στο 43

 

Η το κάνει μονο σε εμενα?

 

σε ολους το κανει...:)

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικες μερες θα ειμαι κ γω leagoo lead 1 χρηστης, μιας κ ειμαι στην αναμονη για να το παραλαβω. Θα αργησει βεβαια ακομα, αφου η παραγγελια εγινε σχετικα προσφατα. Η αληθεια ειναι οτι εχω διαβασει οοολα τα σχολια κ ολες τις αποψεις εδω μεσα, κ εχω λιγο μπερδευτει για το υποψηφιο τηλεφωνο που περιμενω. Κ δεν ξερω αν τελικα εχω μετανιωσει ηδη για την αγορα του, πριν το πιασω στα χερια μου. Η συσκευη που εχω τωρα ειναι η nokia xl. Καλο τηλεφωνο, αλλα υστερει κ σε πολλα. Η αγορα του leagoo εγινε απο το ebay, και θα ηθελα τα φωτα σας. Γενικα, συγκριτικα κτλ. Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

bill27 σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Θελεις να μου πεις σε παρακαλω, σε μια νορμαλ χρηση, με ιντερνετ κ ομιλια, την βγαζει την μερα, η μπορρει να χρειαστει φορτιση κ στο ενδιαμμεσο;
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετά τηλέφωνα και νορμαλ χρήση ιντερνετ εμένα μου κρατάει 48+ ώρες. Υπόψη στο σπίτι μου είναι συνέχεια συνδεδεμένο στο WiFi και όλα τα gestures είναι ενεργοποιημένα. Το μόνο που άλλαξα είναι η φωτεινότητα απο auto se manual. Στα παιχνίδια η μπαταρία καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Θα έλεγα 2 ώρες. Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό ιδίως στην τιμ'η που το αγοράσαμε.
Link to comment
Share on other sites

Με αρκετά τηλέφωνα και νορμαλ χρήση ιντερνετ εμένα μου κρατάει 48+ ώρες. Υπόψη στο σπίτι μου είναι συνέχεια συνδεδεμένο στο WiFi και όλα τα gestures είναι ενεργοποιημένα. Το μόνο που άλλαξα είναι η φωτεινότητα απο auto se manual. Στα παιχνίδια η μπαταρία καταναλώνεται πολύ γρήγορα. Θα έλεγα 2 ώρες. Γενικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλό ιδίως στην τιμ'η που το αγοράσαμε.

 

περασες την καινουρια αναβαθμιση η ειναι οπως το πηρες το τηλ?

γιατι προσωπικα εμενα με κανονικη χρηση ιντερνετ -τηλεφωνα και μηνηματα μου κραταει το πολυ 24 ωρες.

σημερα μου ηρθε και η καινουρια μπαταρια που παρηγγειλα απο gearbest,θα την δοκιμασω και θα σας πω...περιμενω και θηκη απο gearbest αλλα ακομα δεν εχει ερθει:mad:

Link to comment
Share on other sites

περασες την καινουρια αναβαθμιση η ειναι οπως το πηρες το τηλ?

γιατι προσωπικα εμενα με κανονικη χρηση ιντερνετ -τηλεφωνα και μηνηματα μου κραταει το πολυ 24 ωρες.

σημερα μου ηρθε και η καινουρια μπαταρια που παρηγγειλα απο gearbest,θα την δοκιμασω και θα σας πω...περιμενω και θηκη απο gearbest αλλα ακομα δεν εχει ερθει:mad:

 

Και σε μενα εμφανιστηκε το γνωστό προβλημα με την μπαταρία .

Φορτισμένο 100% απο Σαββατο πρωι και σήμερα το απογευμα εδειχνε 66% αλλά ειχε χαμηλο ηχο κλησης , καπου κολησε λεω θα του κάνω επανεκινηση το κλεινω αλλα δεν ανοιγει λογω μπαταρίας , το βάζω για φορτοση 1%

Το περιεργο ειναι οτι φορτιζει γρηγορα μετα απο 3 ωρες φορτιση πηγε 75%

Δεν λέω κρατησε, 2 1/2 μερες με μετρια χρήση , αλλά αυτο το ξαφνικο της μπαταρίας με στεναχωρησε δεν ξερεις πραγματικά ποση ενεργεια εχει ακομη

Μπορειτε να δειτε οτι για σχεδον 1 1/2 μερα κολησε η ενδειξη στο 73%

[ATTACH]54131[/ATTACH]

 

 

* Δεν εχω κανει room update

* Εχω εγκαταστήσει μονο greenfy

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα εμφανιστηκε το γνωστό προβλημα με την μπαταρία .

Φορτισμένο 100% απο Σαββατο πρωι και σήμερα το απογευμα εδειχνε 66% αλλά ειχε χαμηλο ηχο κλησης , καπου κολησε λεω θα του κάνω επανεκινηση το κλεινω αλλα δεν ανοιγει λογω μπαταρίας , το βάζω για φορτοση 1%

Το περιεργο ειναι οτι φορτιζει γρηγορα μετα απο 3 ωρες φορτιση πηγε 75%

Δεν λέω κρατησε, 2 1/2 μερες με μετρια χρήση , αλλά αυτο το ξαφνικο της μπαταρίας με στεναχωρησε δεν ξερεις πραγματικά ποση ενεργεια εχει ακομη

Μπορειτε να δειτε οτι για σχεδον 1 1/2 μερα κολησε η ενδειξη στο 73%

[ATTACH]54131[/ATTACH]

 

 

* Δεν εχω κανει room update

* Εχω εγκαταστήσει μονο greenfy

εγώ έχω το τηλέφωνο περίπου δύο μήνες; και μου το έχει κανει αυτό που περιγράφεις καμία δεκαπενταριά φορές.Αν δεν το χρησιμοποιήσεις για αρκετή ώρα ,κολλάει η ένδειξη σε ένα νούμερό και μετά πέφτει η μπαταρία σαν τρελή.Το ίδιο θέμα έχει ακριβώς και ένας φίλος μου με το leagoo led 2.Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν η μπαταρία αλλά και με δεύτερη μπαταρία ακριβώς τα ίδια Το τρελό της υπόθεσης είναι ότι αν το χρησιμοποιής συνέχεια το τηλέφωνο δεν υπάρχει αυτό το φαινόμενο όλα είναι οκ,αν το αφήσεις standby έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...