Jump to content

Leagoo Lead 1


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανες τη παραγγελια τοτε με τη προσφορα?εγω τιποτα ακομα........

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 17-11-2014 18:58 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

Ναι με την προσφορα αγορασαμε 3 τηλεφωνα μαζι με εναν φιλο μου.

Το ενα ηρθε μεσω NL και εφτασε στην Πατρα τη δευτερα αλλα δεν ημουν στο σπιτι και το παρελαβα την επομενη μερα (τριτη) απο το ταχυδρομειο.

Τα αλλα δυο ειναι με SP, το ενα απο τα δυο εφτασε και μου αφησε χαρτακι χθες ο ταχυδρομος, το αλλο δεν εχει εμφανιστει ακομα στη Ελλαδα.

 

Βρεθηκε καμια αλλη rom σε μορφη zip για εγκατασταση μεσω recovery ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 806
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση.

Ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα πάνω στη μπάρα εμφανίζει μαζί με το 3G ένα Η πάνω στην κεραία. Γιατί το κάνει αυτό? Αυτό σημαίνει ότι χρεώνομαι?

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση.

Ενώ έχω κλειστά τα δεδομένα πάνω στη μπάρα εμφανίζει μαζί με το 3G ένα Η πάνω στην κεραία. Γιατί το κάνει αυτό? Αυτό σημαίνει ότι χρεώνομαι?

Ευχαριστώ.

 

και βεβαια οχι αν δεν εχειε ανοιχτα τα δεδομενα.... ρυθμισεις > περισσοτερα > δικτυα κινητης > συνδεση δεδομενων

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια οχι αν δεν εχειε ανοιχτα τα δεδομενα.... ρυθμισεις > περισσοτερα > δικτυα κινητης > συνδεση δεδομενων

 

Ευχαριστώ. Απλά ήθελα να ξέρω αν σας εμφανίζει και εσάς το Η πάνω στο σήμα της κεραίας ενώ τα data είναι απενεργοποιημένα. Δεν το έχω ξαναδεί...

Edited by navi55
Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια: Εγκατέστησα επιτυχώς τους drivers που μου έδωσε η leagoo. Ανοίγω το sp flash tool, φορτώνω τον scatter file, πατάω firmware->update, συνδέω το κλειστό κινητό με usb και δεν κάνει τίποτε.

Τι κάνω λάθος???

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα είναι ΟΚ οθόνηπολύ καλή. Φωτό σε ημερα άριστη σε νύχτα τα γνωστά προβλήματα. WiFI πολύ καλό και γρήγοροΟ ήχοσ είναι καλός και δεν έχω πρόβλημα στην συνομιλία, με όλα τα δίκτυα. Το Η μου το εμφανίζει και σε μένα. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με data. Έχει αντιλιφθεί κάποιος το αντίθετο?.
Link to comment
Share on other sites

^ Ναι, που υπαρχει ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να τη δοκιμάσω πρώτα λίγο? Μόλις τη φόρεσα αφού μούβγαλε την πίστη 4 ώρες...

Σε πρώτη φάση το wallpaper όπως και τα εικονίδια είναι διαφορετικά. Τα προηγούμενα μου άρεσαν καλύτερα. Να κάνω τεστ τα μικρόφωνα και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

οκ :) δες πως τα παει και η μπαταρια με ανοικτη οθονη, αν υπαρχει καποια διαφορα :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά μεγάλης μου χαράς διαπιστώνω πως λύθηκε το πρόβλημα του χαμηλού ακουστικού :yahoo:. Το φλας εξακολουθεί να είναι ανέκδοτο. Όσο αφορά τη μπαταρία είναι νωρίς ακόμη. Πάντως σετάρισα εκ νέου το τηλέφωνο και ξανακατέβασα τα πάντα από το playstore και η μπαταρία πήγε στο 86%.

Έχει περισσότερα wake gestures και απλά gestures. Έχει και hotknot.

Στο ψητό τώρα: Το firmware μου το έστειλαν από την εταιρεία σήμερα επειδή τους παραπονέθηκα για το ακουστικό. Τα λινκ είναι τα παρακάτω:

Firmware. Password: 1pju

Κατεβάστε το με chrome, με firefox ακόμη θα κατέβαινε...

Flashtool

Προσοχή: Δεν κάνουμε download αλλά firmware upgrade. Επίσης ξετσεκάρουμε το: DA DL ALL With Check Sum.

Driver

Οι drivers με παίδεψαν πολύ και μάλλον είναι ελαττωματικοί. Μόνο με αυτούς τα κατάφερα.

Προειδοποίηση: Το κινητό παύει να είναι macho με τη λιτή μαύρη οθόνη και τα εικονίδια και γίνεται έτσι:

Edited by Britzolas
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι Κινεζικά, τι κάνουμε εκεί;;

Και το "hotknot" τι κάνει;

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστουμε :) δωσε μας και τον κωδικο για να κατεβασουμε τη rom :O:)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι Κινεζικά, τι κάνουμε εκεί;;

Και το "hotknot" τι κάνει;

Το πρώτο με κλειστή την οθόνη σχεδιάζεις γράμματα ή σχήματα επάνω της και ανοίγει κατ' ευθείαν η αντίστοιχη εφαρμογή.

Με το hotknot ακουμπάς τις οθόνες 2 κινητών και μεταφέρεις αρχεία.

 

Eυχαριστουμε :) δωσε μας και τον κωδικο για να κατεβασουμε τη rom :O:)

Χίλια συγγνώμη, από τον ενθουσιασμό μου το ξέχασα: 1pju

Link to comment
Share on other sites

:cool: Aν θες κανε ''τροποποιηση'' στο προηγουμενο ποστ σου και βαλε και εκει τον κωδικο διπλα απο το λινκ με τη rom, να οργανωθουμε λιγο :lol:

 

Ευχαριστω :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη, από τον ενθουσιασμό μου το ξέχασα: 1pju

Εάν έχεις την καλωσύνη και τον χρόνο φτιάξε έναν οδηγό με τις ενέργειες γιά την διαδικασία που χρειάζεται.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Firmware. Κατεβάστε το με chrome, με firefox ακόμη θα κατέβαινε...

Τελικα θα την κατεβασω αυριο γιατι σερνετε τωρα :lol:

Εάν έχεις την καλωσύνη και τον χρόνο φτιάξε έναν οδηγό με τις ενέργειες γιά την διαδικασία που χρειάζεται.

Κατεβασε τα αρχεια που εδωσε ο Britzolas και μετα ακολουθεις τον Οδηγό επιβίωσης για Flashing

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μετά μεγάλης μου χαράς διαπιστώνω πως λύθηκε το πρόβλημα του χαμηλού ακουστικού :yahoo:. Το φλας εξακολουθεί να είναι ανέκδοτο. Όσο αφορά τη μπαταρία είναι νωρίς ακόμη. Πάντως σετάρισα εκ νέου το τηλέφωνο και ξανακατέβασα τα πάντα από το playstore και η μπαταρία πήγε στο 86%.

Έχει περισσότερα wake gestures και απλά gestures. Έχει και hotknot.

Στο ψητό τώρα: Το firmware μου το έστειλαν από την εταιρεία σήμερα επειδή τους παραπονέθηκα για το ακουστικό. Τα λινκ είναι τα παρακάτω:

Firmware. Password: 1pju

Κατεβάστε το με chrome, με firefox ακόμη θα κατέβαινε...

Flashtool

Προσοχή: Δεν κάνουμε download αλλά firmware upgrade. Επίσης ξετσεκάρουμε το: DA DL ALL With Check Sum.

Driver

Οι drivers με παίδεψαν πολύ και μάλλον είναι ελαττωματικοί. Μόνο με αυτούς τα κατάφερα.

Προειδοποίηση: Το κινητό παύει να είναι macho με τη λιτή μαύρη οθόνη και τα εικονίδια και γίνεται έτσι:

 

στις οδηγίες που κατεβάσαμε όμως από τη Leagoo λέει να τσεκάρουμε και όχι να ΞΕτσεκάρουμε το DA DL ALL With Check Sum ... τι κάνουμε τελικά?

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά λογο μη γνώσης του αντικειμένου. Θα διαβάσω τις αναλυτικές οδηγίες. Πάντως το κινητό αξίζει κατά πολύ τα 67 ευρ'ω που έδωσα και η μπαταρία σθμπεριφέρεται καλά το πρώτο 24ωρο
Link to comment
Share on other sites

στις οδηγίες που κατεβάσαμε όμως από τη Leagoo λέει να τσεκάρουμε και όχι να ΞΕτσεκάρουμε το DA DL ALL With Check Sum ... τι κάνουμε τελικά?

:wacko:

Γι αυτό και το έγραψα. Οι οδηγίες τους ήταν να το ΞΕτσεκάρω.

Επί λέξει: <Please note that the "Step 3“ in the instruction, please don't choose "DA DL ALL With Check Sum", you only need to click "Firmware→Upgrade", after click this option, then please plug your phone to the computer and the phone should turn off>

.

Στο τέλος θέλει να πει πως το τηλέφωνο πρέπει να είναι σβηστό και όχι πως θα κλείσει όταν το συνδέσεις.

 

Καλημέρα. Δύσκολα μου φαίνονται όλα αυτά λογο μη γνώσης του αντικειμένου. Θα διαβάσω τις αναλυτικές οδηγίες. Πάντως το κινητό αξίζει κατά πολύ τα 67 ευρ'ω που έδωσα και η μπαταρία σθμπεριφέρεται καλά το πρώτο 24ωρο

Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο. Εγώ παιδεύτηκα πολύ γιατί το pc μου δεν αναγνώριζε το τηλέφωνο λόγω ελαττωματικών drivers. Μόλις έβαλα αυτούς που αναφέρω παραπάνω συνδέθηκε αμέσως.

Πας επιλογές, σχετικά με το τηλέφωνο, πατάς πολλές φορές τον αριθμό έκδοσης ώστε να ενεργοποιηθούν οι επιλογές προς προγραμματιστές. Μετά πας στις επιλογές προς προγρ/στές και ενεργοποιείς τον εντοπισμό σφαλμάτων usb. Μετά συνδέεις το τηλ. στο pc ανοικτό & εγκαθιστάς τον driver. Το αποσυνδέεις και το κλείνεις. Ανοίγεις το flash tool, πατάς scatter loading, επιλέγεις τον scatter(:lol:) που θα βρεις στο φάκελο του firmware, πατάς upgrade, συνδέεις το κλειστό τηλέφωνο και αρχίζει η διαδικασία. Μόλις σου βγάλει ένα μικρό παραθυράκι με ένα πράσινο κύκλο τελείωσες.

Edited by Britzolas
Link to comment
Share on other sites

Απόψε πέρασε και το πρώτο του crash test με επιτυχία: Η τρίχρονη ανιψούλα μου (η οποία το έχει ερωτευθεί με την πρώτη ματιά) καθόταν σε ένα ψηλό σκαμπό στο πάσο-μπαρ του σπιτιού της και έπαιζε τον Άη-Βασίλη που μιλάει. Της φεύγει από τα χέρια και σκάει στο πλακάκι από ύψος τουλάχιστο 1,5m. Μου κόπηκαν τα γόνατα...

Τώρα που γύρισα σπίτι το έψαξα όλο με μεγεθυντικό φακό και δεν βλέπω κανένα σημάδι. Σκυλί η λέγκω...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα βιντεάκι με το πρόβλημα αφής του δικού μου lead 1.

Το έστειλα και στο Geekbuying και περιμένω απάντηση.

Κρίμα γιατί κατα τα άλλα το κινητό θα με βόλευε μια χαρά..

 

Link to comment
Share on other sites

Άντε, έσκασε μύτη στο αεροδρόμιο και το δικό μου .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Άντε, έσκασε μύτη στο αεροδρόμιο και το δικό μου .... :)

 

με το καλο να το δεχτεις και περιμενουμε εντυπωσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...