Jump to content

Motorola Moto G 16gb 'η LG G2 mini LTE


 Κοινοποίηση

Επιλογή κινητού  

33 members have voted

  1. 1. Επιλογή κινητού

    • Motorola Moto G 16gb
      18
    • LG G2 mini LTE
      9
    • Άλλο
      6


Recommended Posts

ότι λέει ο τίτλος παιδιά.

 

γενικώς ψάχνω μέχρι 200€(αυστηρά) αν θέλετε να προτείνετε κάτι άλλο, αλλά με αυτά που έχω δει σε αυτά τα 2 κατέληξα.

Edited by john_shadow
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

To moto g 16 είναι πάνω από τα 200 που λες!

Μεταξύ των 2 πάντως, με κλειστά μάτια το moto το άλλο από ότι διαβάζω, μόνο το όνομα έχει πάρει από το αδελφάκι του!

 

Ψάξου και σε huawei p6 αν είναι να πας πάνω από τα 200, σε lg l9 ii αν είναι να πας κάτω από τα 200 χωρίς να κάνεις κανένα συμβιβασμό (πολύ value for money) και αν δεν βιάζεσαι, σύντομα έρχεται το moto g 4g!

Link to comment
Share on other sites

To moto g 16 είναι πάνω από τα 200 που λες!

Μεταξύ των 2 πάντως, με κλειστά μάτια το moto το άλλο από ότι διαβάζω, μόνο το όνομα έχει πάρει από το αδελφάκι του!

 

Ψάξου και σε huawei p6 αν είναι να πας πάνω από τα 200, σε lg l9 ii αν είναι να πας κάτω από τα 200 χωρίς να κάνεις κανένα συμβιβασμό (πολύ value for money) και αν δεν βιάζεσαι, σύντομα έρχεται το moto g 4g!

 

το χω βρει 195 απο αμαζον το 16αρι. παντως και το LG θα το κοιταξω αλλα βλεπω οτι ειναι διπύρηνο...

Edited by john_shadow
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

To LG G2 Mini είναι εξαιρετικό για την τιμή του, πληρέστατο, με KitKat, αψεγάδιαστο, παίρνει κάρτα μνήμης και έχει αφαιρούμενη μπαταρία τεράστιας διάρκειας. Το είχα τρείς φορές ήδη, όσες και το Moto G. Απλά, τώρα, τον Ιούνιο του 2014, θα επέλεγα με μικρή διαφορά το Mini. Όποιος νομίζει ότι η κάθε κινεζιά είναι πιό πλήρες πακέτο από τα επώνυμα, ας κλείσει ραντεβού μαζί μου και αν δεν του ρεζιλέψω την κινεζιά του στην απ' ευθείας αντιπαράθεση, θα του πάρω άλλη μία δώρο. Είπαμε ότι προσφέρουν μια καλή συνολικά αξία αλλά όχι και είναι καλύτερα από τα επώνυμα. Πάντα βέβαια μιλάμε για τιμές επωνύμων από τα σκρουτζομάγαζα.

 

φιλε haki, μιας που ειχες και τα 2 απο 3 φορες οπως ειπες μπορεις να μου πεις τα + και τα - του καθενος?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

To LG G2 Mini είναι εξαιρετικό για την τιμή του, πληρέστατο, με KitKat, αψεγάδιαστο, παίρνει κάρτα μνήμης και έχει αφαιρούμενη μπαταρία τεράστιας διάρκειας. Το είχα τρείς φορές ήδη, όσες και το Moto G. Απλά, τώρα, τον Ιούνιο του 2014, θα επέλεγα με μικρή διαφορά το Mini. Όποιος νομίζει ότι η κάθε κινεζιά είναι πιό πλήρες πακέτο από τα επώνυμα, ας κλείσει ραντεβού μαζί μου και αν δεν του ρεζιλέψω την κινεζιά του στην απ' ευθείας αντιπαράθεση, θα του πάρω άλλη μία δώρο. Είπαμε ότι προσφέρουν μια καλή συνολικά αξία αλλά όχι και είναι καλύτερα από τα επώνυμα. Πάντα βέβαια μιλάμε για τιμές επωνύμων από τα σκρουτζομάγαζα.

 

Φίλε μου εγώ θα χαρώ πολύ να μου ρεζιλέψεις την κινεζιά μου. Ακριβώς τα ίδια λεφτά κάνουν, σχεδόν τις ίδιες ίντσες.

Όμως σε περίπτωση που δεν τα καταφέρεις θα κρατήσεις το λόγο σου για το δωράκι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το δούμε τελείως ψυχρά, το Moto G υπερέχει ΜΌΝΟ στις αναβαθμίσεις και στην ανάλυση της οθόνης.

 

τα κουμπιά που είναι στο πίσω μέρος βολεύουν?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ομολογήσω ότι, αν εξαιρέσουμε το 4G (έτος 2014 στη Ευρώπη έχουμε), την υπέροχη κάμερα του Mini με το δυνατό φλας, τα χίλια μύρια χρήσιμα καλούδια της LG, την KitKat, τις επερχόμενες αναβαθμίσεις, το εκπληκτικό σέρβις τριών ημερών της LG με τα δωρεάν μεταφορικά, την ανυπαρξία οποιουδήποτε bug, την τερατώδη μπαταρία και την ανυπαρξία προβλημάτων στο hardware, η κινεζικά σου είναι πολύ καλύτερη. Κάτι ήξερες και την αγόρασες.

 

Αν εξαιρέσουμε το 4G, την μπαταρία (λόγω χαμηλότερου hardware, 540 x 960 pixels, έτος 2014 έχουμε :shifty: ) και το service... τελεία, μέχρι εκεί. τπτ άλλο.

 

Φίλε μου, στο λέω φιλικά, βγάλε τις παρωπίδες. Φυσικά υπάρχουν και οι κινεζιές αλλά υπάρχουν και κινέζικες εταιρείες αξιόπιστες με πάρα πολύ καλές συσκευές vfm. Ο μόνος παράγοντας να μην αγοράσει κανείς από αυτές είναι η εγγύηση, το οποίο δέχομαι ότι είναι από τους σημαντικότερους. Αλλά άλλο αυτό και άλλο ο μηδενισμός.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δωρο σε πολυ δικο μου ανθρωπο το G2mini.. Ειχα κοιταξει επισης Xperia M2 και Moto G. Πρεπει να αναγνωρισω στην LG οτι εχει κανει εξαιρετικη δουλεια και ως πρωην κατοχος S4mini το προτιμω με κλειστα ματια κι ας εχει μισο gb λιγοτερη RAM. Εξαιρετικο μεγεθος για 4,7 ιντσες..αναγκαστηκα να το βαλω διπλα στο S4 το δικο μου για να πειστω οτι οντως ειναι 4,7. Πολυ γρηγορο και πολυ απλο το UI της LG ακομη και για πρωταρη του Android στο οποιο και δοθηκε. Προσωπικη αποψη οτι στα 200 ευρω η συσκευη ειναι Νο 1 overall! α..και το "πλαστικο" καπακι (φτου κακα για τους premiumistes) ουτε τριζει ουτε ξετριζει και κουμπωνει ξεκουμπωνει με σαφηνεια χωρις παιδεματα κτλ κτλ. Αυτο για οσους ακομα καταδεχονται να αγγιζουν...πλαστικο.

Αν θελει καποιος να ρωτησει κατι ευχαριστως..την συσκευη την εχω παντα αμεσα στην διαθεση μου θελοντας και μη.. (φτιαξε μου αυτο κατεβασε μου εκεινο μπλα μπλα..καποιοι θα με καταλαβαινουν χαχα..)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω καλυτερα να παρεις το lg g2 mini γιατι μπορει να μην εχει pure android αλλα ειναι 4g,παιρνει micro sd,εχει πολυ καλυτερη καμερα απο το moto g και εχει πιο μεγαλη μπαταρια (2440 mAh vs 2070 mAh) η οποια ειναι και αφαιρουμενη ;)
Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ του g2 mini και του moto g 4g, αυτό που βλέπω είναι οτι το lg υπερέχει στην μπαταρία και στην κάμερα, ενώ το moto g στην οθόνη, κατά τα άλλα ram και cpu είναι τα ίδια! Από ότι είδα σε βιντεακια, σε επιδόσεις πάνε μαζί...

Τώρα τι προβλήματα έχει το ένα η το άλλο δεν ξέρω, δύσκολη επιλογή φαίνεται!

Αλλά το moto προς το παρόν έρχεται ακριβά, το lg έχει πέσει και είναι πιο vfm!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο ίδιο δίλλημα. Moto g 4g ή g2 mini 4g?

Το σκέφτομαι αρκετές μέρες και τείνω προς την επιλογή του Motorola.

Γενικά το lg φαίνεται καλύτερο σε κάμερα, με κάποιους αισθητήρες παραπάνω(ir,nfc) και λίγο πιο συμμαζεμενο αλλά το Moto το κοιτάζω με άλλο μάτι.

Θέλω ένα κινητό να μου κρατήσει, να πω ότι έβγαλε τα λεφτά του και το nano coating στη πλακέτα του Moto είναι στα πολύ υπέρ του δηλαδή δεν πρόκειται να κλαις αν σου πέσει λίγο νερό η με τον καιρό μαζέψει υγρασία.

Για την ποιότητα κατασκευής επίσης είδα θετικότητα σχόλια.

Στα συν του είναι και η gorilla glass 3 σε σχέση με την 2 που φοράει το lg. Στα θετικά είναι επίσης ότι θα έχει την πλήρη υποστήριξη σε λογισμικό από Motorola και την κοινότητα των modders αν κρίνουμε από το απλό μοντέλο.

Αυτά τα ολίγα με κάνουν να βλέπω προς το Moto.

Edited by demolition22

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο ίδιο ήμουν, περίμενα την έλευση του Moto G 4G αλλά κάτι η ακριβούτσικη τιμή του ακόμα, κάτι η πτώση από την άλλη του LG, επέλεξα το δεύτερο!

Ο βασικός λόγος ήταν η κάμερα, δεν κάνω καμία τρελή χρήση σε όλα τα άλλα (Moto Defy Mini έχω τώρα!!!) οπότε πιστεύω ότι επέλεξα μεταξύ δυο δυνατών αντιπάλων, αυτόν που μου ταίριαζε καλύτερα!

demolition άμα είναι να σου πέσει σε νερό άστο καλύτερα!!!

Τώρα θυμήθηκα το defy mini που είναι αδιάβροχο, μια φορά που είχε παραβρωμίσει το έπλενα κάτω από τη βρύση!!!:lol:

Επομένως, πιστεύω ότι θα κάνετε καιρό να με δείτε στην συγκεκριμένη ενότητα του forum, να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τα σχόλιά τους τόσο καιρό (πάνε 2 μήνες που το ψάχνω, με s4 mini ξεκίνησα, σε άλλο mini κατέληξα!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
σκεφτομαι σοβαρα να παρω το lg g2 mini lte που ειναι 4g δλδ θα ηθελα να μου πειτε οσοι το εχετε γνωμες? κολλαει? φτανει το 1gb ram τα παιχνιδια παιζουν καλα? η καμερα? απο σερβις αν χρειαστει? Edited by Alex_S
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει σε βασική χρήση καθόλου, μπαταρία σκυλί, φωτογραφίες αξιοπρεπείς! Τώρα για παιχνιδια, εγώ μόνο candy crush και κάνα angry birds go του έχω περάσει και τα πάει μια χαρά, δεν ξέρω τι θες εσύ να του βάλεις!

Βέβαια ότι πληρώσεις παίρνεις μην πας να το συγκρίνεις με το μεγάλο αδερφάκι του ας πούμε, το κανονικό g2!

Σε σχέση με το moto g Είναι ένα τσακ πιο αργό...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει σε βασική χρήση καθόλου, μπαταρία σκυλί, φωτογραφίες αξιοπρεπείς! Τώρα για παιχνιδια, εγώ μόνο candy crush και κάνα angry birds go του έχω περάσει και τα πάει μια χαρά, δεν ξέρω τι θες εσύ να του βάλεις!

Βέβαια ότι πληρώσεις παίρνεις μην πας να το συγκρίνεις με το μεγάλο αδερφάκι του ας πούμε, το κανονικό g2!

Σε σχέση με το moto g Είναι ένα τσακ πιο αργό...

 

το θελω για browsing, και απο παιχνιδια θα του περασω angry birds temple run rail rush κλπ

Link to comment
Share on other sites

Αν υπαρχει καποιος που ειχε και τα δυο,ας μας πει τι θα αγοραζε απο τα 2 και γιατι..Θελει η αδερφη μου ενα απο τα 2,χαλαρη χρηση οπως καταλαβενετε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω και τα 2 αλλά το moto το έχει ο αδερφός μου, για μένα μιλάμε για 2 σχεδόν ισάξια κινητά, εγώ αν είχα να επιλεξω μάλλον το lg θα ξανά έπαιρνα!! Για τους λογους που το πήρα: χαμηλη τιμή, επέκταση μνημης, καλες σχετικα φωτό (lte δεν με πολυαπασχολησε αν και είναι στα +), μπαταρία.

Το moto έχει πολύ καλη οθόνη και είναι λίγο πιο σπιρτοζικο στο φόρτωμα μάλλον λόγω rom αφού φοράνε κατα τα αλλά ίδιο επεξεργαστή αλλά στα ανωτέρω υστερεί.

 

Οποίο και να πάρει δεν θα το μετανιώσει πάντως! Εν τω μεταξύ βγήκαν τα καινουρια μοντέλα τώρα το g3 s και το moto g 2!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...