Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάζομαι δεν έχεις ενεργοποιήσει τη μη καταγραφή δραστηριοτήτων στις επιλογές προγραμματιστή, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάτι πολύ χρήσιμο (μιας και πλέον έχουμε φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά) που βρήκα τυχαία.

αν χρησιμοποιήτε το στοκ πληκτρολόγιο μπορείτε να επιλέξετε πoια από τις τέσσερις επιλογες (ρυθμίσεις, μικρόφωνο, χειρόγραφο, πρόχειρο) θα είναι η default για το κουμπί με το γρανάζι. Για την επιλογή το πατάτε - πλήκτρα κάτω σειράς και μετά αν πατήσετε πάνω στο κουμπί δίνεται η δυνατότητα να διαλέξεις ποια θα είναι η default. εγώ έβαλα το πρόχειρο μιας και κάνω αρκετά copy paste.

Link to comment
Share on other sites

Ο nova στην αρχική οθόνη ρυθμίσεων ,κάτω από την καρτέλα advanced , έχει την επιλογή aggressive. Κρατάει στη ram τις ρυθμίσεις και γλυτώνεις τα redraw. Δοκίμασε το.

 

Εννοείς την τελευταία ρύθμισή πού λέει για την ταχύτητα 2x?

ΔΕ θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όμως έτσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την τελευταία ρύθμισή πού λέει για την ταχύτητα 2x?

ΔΕ θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία όμως έτσι?

Όχι δεν εννοώ αυτό. Μόλις μπεις στο αρχικό μενού ρυθμίσεων του nova κάνεις scroll μέχρι κάτω και βλέπεις μια καρτέλα που είναι collapsed Και γράφει advanced ή για προχωρημένους.. εκεί υπάρχει η επιλογή να κρατάει στη μνήμη τα δεδομενα..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δεν έχεις ενεργοποιήσει τη μη καταγραφή δραστηριοτήτων στις επιλογές προγραμματιστή, έτσι;

Το τσέκαρα φίλε μου δεν έχει ενεργοποιηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν εννοώ αυτό. Μόλις μπεις στο αρχικό μενού ρυθμίσεων του nova κάνεις scroll μέχρι κάτω και βλέπεις μια καρτέλα που είναι collapsed Και γράφει advanced ή για προχωρημένους.. εκεί υπάρχει η επιλογή να κρατάει στη μνήμη τα δεδομενα..

Τι επίπτωση έχει αυτό σου τρώει παραπάνω μνήμη προσωπικά χρησιμοποιώ nova σε όλες μου τις συσκευές και δεν έχει χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω λειτουργούν άψογα. Το μόνο πράγμα που παρατηρώ είναι ότι όταν σκρολαρεις γρήγορα στο drawer τα widgets την πρώτη φορά αργούν να εμφανιστούν με το agressive desktoo διορθώνεται λίγο από ότι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Τι επίπτωση έχει αυτό σου τρώει παραπάνω μνήμη προσωπικά χρησιμοποιώ nova σε όλες μου τις συσκευές και δεν έχει χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω λειτουργούν άψογα. Το μόνο πράγμα που παρατηρώ είναι ότι όταν σκρολαρεις γρήγορα στο drawer τα widgets την πρώτη φορά αργούν να εμφανιστούν με το agressive desktoo διορθώνεται λίγο από ότι κατάλαβα.

Ναι είναι λογικό να σου τρώει λίγη ram. Ούτε εγώ το χρησιμοποιώ γιατί δεν έχω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το GPS του τι παίζει; Το έβαλα δίπλα δίπλα με το S5 να παίζουν το Navigon Europe και ενώ το S5 βρήκε αμέσως και ένα έχασε καθόλου το σήμα, το LG αδυνατούσε για πολλή ώρα να βρει, αλλά και όταν το έβρισκε το κρατούσε για 2-3" και το ξανάχανε. Ουσιαστικά δεν μπορούσα να κάνω πλοήγηση. Φταίει κάτι γενικά με τον δέκτη του, ή έπεσα σε προβληματικό κομμάτι;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το GPS του τι παίζει; Το έβαλα δίπλα δίπλα με το S5 να παίζουν το Navigon Europe και ενώ το S5 βρήκε αμέσως και ένα έχασε καθόλου το σήμα, το LG αδυνατούσε για πολλή ώρα να βρει, αλλά και όταν το έβρισκε το κρατούσε για 2-3" και το ξανάχανε. Ουσιαστικά δεν μπορούσα να κάνω πλοήγηση. Φταίει κάτι γενικά με τον δέκτη του, ή έπεσα σε προβληματικό κομμάτι;

 

Μαλλον εχεις προβλημα .εγω το εχω λιώσει με navigon και sygic και ειναι αψεγαδιαστο.ακομα και με τα ποδια διπλα απο μεγαλα κτήρια.

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στα παιδια,θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας,εχω ενα NOTE 3 και σκεφτομαι να το ανταλλαξω με LG G3 αξιζει η οχι?

και αν ναι σε ποιο 16 η 32.τα bench που βγαζω στο κινητο μου ειναι πολυ μεγαλυτερα απο αυτα του LG αξιζει?

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

[/img]

http://www.imageupload.co.uk/images/2014/10/06/Screenshot2014-09-30-04-44-36dUf70.png' alt='Screenshot2014-09-30-04-44-36dUf70.png'>

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια σκεφτομαι να το κανω ανταλλαγη με ενα s5. Προβληματιζομαι με τα θεματα που εχω ακουσει οτι εχει το κινητο και κυριως με το θεμα μπαταρια. Με το s5 ειχα θεμα και αρκετες φορες προς το απογευμα εβαζα το ultra saving power mode. Εδω τι ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς τι κάνει η ρύθμιση με την μπάρα στην λειτουργία της μπροστά κάμερας;

 

[ATTACH]50754[/ATTACH]

 

μειωση θορυβου. Οσο πιο πολυ τοσο πιο "τεχνητη" η φωτο

Link to comment
Share on other sites

thanks .....

 

Μείωση ατελειών θα έλεγα εγώ! Κράτησε το κοντά στο πρόσωπο σου και παίξε με την μπάρα! Θα δεις να εξαφανίζονται ελιές και σημάδια!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις θέμα με το μέγεθος του note κρατάς το note δεν το συζητάμε..Τώρα αν το βαρέθηκες..ότι σου αρέσει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μείωση ατελειών θα έλεγα εγώ! Κράτησε το κοντά στο πρόσωπο σου και παίξε με την μπάρα! Θα δεις να εξαφανίζονται ελιές και σημάδια!

 

όντως

lg g3 εξαφανίζει την ακμή και τις ελιές :)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά σας ευχαριστώ όλους γλίτωσα τη ταπα

 

Τιποτα. Τα g3 αλλωστε δεν φτανουν για ολους σας μεινετε με το bloatware και τα last year specs :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλά και η LG δεν πάει πίσω...φαίνεται και από τα benchmarks που είναι πιο καινούργιο ελαφρώς hardware και τρώει ήττα...

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εχει απαντηθει πολλες φορες εδω οτι το σκορ ειναι μουφα, καθως αλλα κινητα εχουν fhd και αυτο qhd και ομως κρινονται το ιδιο. Αρα σημαινει ιδιες επιδοσεις αλλα με καλυτερο οπτικο αποτέλεσμα :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...