Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πέρασα εχθές μέσω lg pc suite την l σε γαλλικό 16αρι.Το κινητό φαίνεται πιο smooth και σταμάτησαν και τα redraw που έκανε μετά από ξεκλείδωμα στην αρχική ή μετά από έξοδο από εφαρμογές.Από μπαταρία δεν έχω ακόμα προλάβει να σχηματίσω άποψη αν και για τα δικά μου στάνταρ ήταν ήδη πάρα πολύ καλή.Γενικά μετά από 1 μήνα περίπου χρήσης του τηλ είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είναι πανέμορφο σαν συσκευή , με ομολογουμένως υπέροχη οθόνη και πολλές δυνατότητες γενικά.Δεν είχα θέματα επανεκκίνησης,ούτε έχω θέματα με το ακουστικό καθώς και δεν υπάρχει και θέμα υπερθέρμανσης πέραν των περιπτώσεων που παίζω κάποιο βαρύ παιχνίδι αλλά και πάλι όχι κάτι ιδιαίτερο ειδικά σε σχέση με άλλα τηλ.που είχα στο παρελθόν και από ένα σημείο και μετά δυσκολευόσουν να τα κρατάς ώρα αφού ζεσταίνονταν υπερβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα εχθές μέσω lg pc suite την l σε γαλλικό 16αρι.Το κινητό φαίνεται πιο smooth και σταμάτησαν και τα redraw που έκανε μετά από ξεκλείδωμα στην αρχική ή μετά από έξοδο από εφαρμογές.Από μπαταρία δεν έχω ακόμα προλάβει να σχηματίσω άποψη αν και για τα δικά μου στάνταρ ήταν ήδη πάρα πολύ καλή.Γενικά μετά από 1 μήνα περίπου χρήσης του τηλ είμαι πολύ ευχαριστημένος.Είναι πανέμορφο σαν συσκευή , με ομολογουμένως υπέροχη οθόνη και πολλές δυνατότητες γενικά.Δεν είχα θέματα επανεκκίνησης,ούτε έχω θέματα με το ακουστικό καθώς και δεν υπάρχει και θέμα υπερθέρμανσης πέραν των περιπτώσεων που παίζω κάποιο βαρύ παιχνίδι αλλά και πάλι όχι κάτι ιδιαίτερο ειδικά σε σχέση με άλλα τηλ.που είχα στο παρελθόν και από ένα σημείο και μετά δυσκολευόσουν να τα κρατάς ώρα αφού ζεσταίνονταν υπερβολικά.

 

Κι εγώ την πέρασα σε γαλλικό 16άρι χθές.Όντως πιο smooth αλλα -σε μένα τουλάχιστον- τα redraws της homescreen δεν έχουν σταματήσει.Ίσως να μην είναι στον ίδιο βαθμό με πρίν αλλα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

τα redraws πως τα αναγνωρίζουμε? Με το update δεν εχω δει διαφορά στη μπαταρία.Σε stand by πέφτει πολύ αργά , σε χρήση κλαφτα (μπορει να ειναι και λογικο για τετοια ενεργοβορα συσκευή. Μοντελο 408.Κολήματα , επανακινησεις δεν εχει. Σημα εχει οπως τα άλλα και ισως καλυτερο wifi Edited by rigas8279
Link to comment
Share on other sites

τα redraws πως τα αναγνωρίζουμε? Με το update δεν εχω δει διαφορά στη μπαταρία.Σε stand by πέφτει πολύ αργά , σε χρήση κλαφτα (μπορει να ειναι και λογικο για τετοια ενεργοβορα συσκευή.Θα δούμε συσκ. Κολήματα , επανακινησεις δεν εχει. Σημα εχει οπως τα άλλα και ισως καλυτερο wifi

Το redraw φαίνεται κυρίως όταν επανέρχεσαι. από κάποια εφαρμογή η από ξεκλείδωμα στην αρχική οθόνη.Είναι σαν να αναβοσβήνει για κλάσματα δευτερολέπτου η οθόνη.Σαν να κάνει ανανέωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εγώ την πέρασα σε γαλλικό 16άρι χθές.Όντως πιο smooth αλλα -σε μένα τουλάχιστον- τα redraws της homescreen δεν έχουν σταματήσει.Ίσως να μην είναι στον ίδιο βαθμό με πρίν αλλα υπάρχουν.

Αν έκανες την αναβάθμιση μέσω του τηλ. δοκίμασε να την κάνεις μέσω lg pc suite.Δεν ξέρω τώρα που την έχεις ήδη κάνει πως μπορείς να την κάνεις πάλι.Επίσης δεν ξέρω αν έχει διάφορα με ποιον τρόπο γίνεται η αναβάθμιση αλλά μέσω του υπολογιστή είναι πολύ πιο χρονοβόρο πράγμα που μου δίνει την αίσθηση ότι είναι καλύτερα να γίνεται έτσι.Πάντως σε μένα δεν κάνει πλέον redraw ούτε καν ανεπαίσθητα που μου έκανε πριν στην 10h.

Link to comment
Share on other sites

στο δικό βλέπω και με την l κάποια redraw. Αυτό που είναι εντυπωσιακό πάντως είναι ότι στο stand by η μπαταρία πέφτει τώρα ελάχιστα.

 

Αυτό που λες για την αναβάθμιση μέσω pc suite που είναι πολύ πιο χρονοβόρα είναι σωστό. Από ότι κατάλαβα όταν την κάνεις με ΟΤΑ κατεβάζει μόνο το update (της L πχ ήταν 175mb) ενώ όταν την κάνεις μέσω pc suite κατεβάζει όλο το firmware και το flashαρει (εχθές μετά το update βρήκα στον φάκελο C:\LGMobileUpgrade το kdz της L μεγέθους 1,2 gb)

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχετε πέντε έξι εφαρμογές ανοικτές τις κρατεί στην μνήμη ώστε να πηγαίνετε από την μία στην άλλη; Σε σύγκριση με το νεξους έχει τεράστια διαφορά στο θέμα αυτό.
Link to comment
Share on other sites

γεια στην όμορφη παρέα απο σήμερα και εγώ κάτοχος του g3 επειδή μου είναι λίγο δύσκολο να διαβάσω όλες τις σελίδες να ρωτήσω για πρώτη φόρτιση πόση ώρα λέτε να το αφήσω;
Link to comment
Share on other sites

μεχρι να παει 100%.αντε κανα 10λεπτο παραπανω.δεν ειναι σαν τις παλιες μπαταριες .απλα καλο ειναι να κανεις 3-4 πληρους κυκλους φορτισης -εκφορτισης στην αρχη

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που είμαι power user έχω άλλο πρόβλημα με την μπαταρία, δεν αδειάζει με τίποτα!!

Μου κρατάει περισσότερα και από το LG G2 που είχα, έχω το brightness στο αυτόματο και κάνω kill τα προγράμματα συχνά!!

 

Εσένα μάλλον είναι βιονικη....:-P

Εμένα πάλι καθόλου.

Κι εντάξει,άλλο να χα ένα nexus η s4 πού η αυτονομία είναι μέτρια,κι άλλο πού είχα το g2 κι έκανα την μετάβασή στο 3αρι.εκεί μου χτύπησε η διαφορά άσχημα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και μενα παει πολυ καλα η μπαταρια και ερχομαι απο s5.απορώ με οσους εχουν προβλημα .μηπως φταιει τιποτα αλλο?με wifi ειμαι συνεχεια πανω απο 5 ωρες και μερικες φορες κοντα στις 6 .με 3g-4g περναει ανετα τις 4 ωρες και ειμαι στις 4.30 περιπου +.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

και μενα παει πολυ καλα η μπαταρια και ερχομαι απο s5.απορώ με οσους εχουν προβλημα .μηπως φταιει τιποτα αλλο?με wifi ειμαι συνεχεια πανω απο 5 ωρες και μερικες φορες κοντα στις 6 .με 3g-4g περναει ανετα τις 4 ωρες και ειμαι στις 4.30 περιπου +.

 

Και ολα αυτα με τι φωτεινοτητα?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 52% σπάνια περνάει τις 4:20.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και ολα αυτα με τι φωτεινοτητα?

 

το εχω παντα 75% auto.

μηπως καποια εχουν θεμα με την μπαταρια τους?γιατι ενα παιδι αρκετες σελιδες πισω ειχε γραψει οτι πηρε και μια δευτερη μπαταρια original που ειχε πολυ καλύτερη απόδοση απο οτι αυτη που φορούσε το τηλ.

Edited by lazman
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Αν επιανα 4+ ωρες μια χαρα θα ημουν. Ουτε το g2 δεν μου ειχε κρατησει ποτε τοσο. Βεβαια φταιει και το οτι μιλαω μεσο ορο την ημερα με bluetooth αναμενο 1.5-2 ωρες...Αυτα με 60% auto...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. Εβαλα κ γω την 10l κ εχω παρατηρησει οσο αφορα τα redraws οτι μετα απο κλεισιμο καποιον εφαρμογων τα κανει κ μετα απο κλεισιμο καποιων αλλων οχι. Ειδικα μετα απο κλεισιμο της εφορμογης της καμερας το κανει παντα. Εχει βελτιωθει καπως η κατασταση με αυτα αλλα κ παλι δεν ειναι οπως θα επρεπε σε ενα τετοιο θηριο.. Εγω αγορασα την συσκευη πριν απο 2 βδομαδες, μου αρεσει παρα πολυ αισθητικα, δεν το εχω μετανιωσει. Εχω κ γω θεματα με παρασιτα στο ακουστικο καποιες φορες κατι που θα ηθελα να διορθωθει αλλα δε γνωριζω αν ο λογος ειναι hardware η software. Οπως κ να εχει ειμαι απο αυτους που περιμενουν να διορθωσει η lg τα redraws κ το ακουστικο κ μετα θα ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος μιας πολυ ομορφης συσκευης..
Link to comment
Share on other sites

Εσένα μάλλον είναι βιονικη....:-P

Εμένα πάλι καθόλου.

Κι εντάξει,άλλο να χα ένα nexus η s4 πού η αυτονομία είναι μέτρια,κι άλλο πού είχα το g2 κι έκανα την μετάβασή στο 3αρι.εκεί μου χτύπησε η διαφορά άσχημα.

 

Το mobile data το έχω κλειστό συνήθως γιατί έχω WiFi παντού, το βγάζω από την πρίζα 9 το πρωί και μέχρι της 11 το βράδυ είμαι κάπου 40/45%

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ποσο μεγαλο ειναι το αρχειο που κατεβασατε?εμενα ιτανε 318mb κατεβασα με οτα.ειμαι 407 Hug.εγω εχω παρατηρησει μεσα σε εναν μηνα οτι ενω σε stand by δεν πεφτει καθωλου η μπαταρια οταν μπαινω youtube και internet λεπτο και 1% περιπου.εκτος απο μια φορα που ειδα ολοκληρη ταινια και επεσε σε 1:42 (ωρες/λεπτα) 40%.η οθονη μονιμα στο 79%
Link to comment
Share on other sites

Mobile data κι εγώ δεν χρησιμοποιώ πολύ.εκεί όντως καταπίνει.

Τα ξημερώματα πάντως μου έγραψε 4:51 οθόνη με 9% μπαταρία...

Αν αυτή την επίδοση μου την βγάλει με υπολειπόμενη μπαταρία 30-35% μπορώ να πω ότι θα είμαι χαρούμενος.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα την νύχτα και κάτω από δυνατό φωτισμό μου φαίνεται σαν να εντοπίζω μικρές γρατσουνιές στην οθόνη.Το κινητό το έχω ένα μήνα περίπου και εννοείται το προσέχω όσο δεν πάει.Άκομα και στο τσαντάκι μπαίνει σε δική του θέση μόνο του χωρίς να έρχεται σε επαφή με τίποτα.Για πτώση ούτε θέμα.Τι στο καλό?Ξενέρωσα απίστευτα.Στο s3 που είχα παρόλο που είχε πτώσεις και πολλές φορές έμπαινε στην τσέπη με κλειδιά δεν είχε ούτε σημάδι.Εσείς έχετε εντοπίσει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τώρα την νύχτα και κάτω από δυνατό φωτισμό μου φαίνεται σαν να εντοπίζω μικρές γρατσουνιές στην οθόνη.Το κινητό το έχω ένα μήνα περίπου και εννοείται το προσέχω όσο δεν πάει.Άκομα και στο τσαντάκι μπαίνει σε δική του θέση μόνο του χωρίς να έρχεται σε επαφή με τίποτα.Για πτώση ούτε θέμα.Τι στο καλό?Ξενέρωσα απίστευτα.Στο s3 που είχα παρόλο που είχε πτώσεις και πολλές φορές έμπαινε στην τσέπη με κλειδιά δεν είχε ούτε σημάδι.Εσείς έχετε εντοπίσει κάτι?

 

Όχι.φροντίζω πάντα τα απαραίτητα για την σωστή φροντίδα του κινητού ώστε να μένει καινούριο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και εγώ φίλε μου.Το προσέχω απίστευτα.Απο την πρώτη ημέρα με θήκη, ποτέ σε τσέπη και γενικά ποτέ δεν το βάζω πουθενά όπου η οθόνη μπορείν' να έρθει σε επαφή με κάτι άλλο.Την οθόνη την καθαρίζω συνέχεια με πανάκι γυαλιών. Σε καμία περίπτωση δεν είχε καμία επαφή με τίποτα άλλο πλην από το δάχτυλο μου.Έχει βάλει κάποιος tempered glass?Αλλοιώνει καθόλου την ευκρίνεια η την αφή της οθόνης.

 

 

 

Υ.Γ Στο κάτω κάτω διαφημίζουν τα περί

αχαρακτης οθόνης συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω βάλει και θα σού πρότεινα να κάνεις το ίδιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...