Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει η Google αυτό από μόνη της...

 

δεν ειναι το ιδιο ειναι πολυ απλο της google και το προσπερνας ευκολα ενω το cerberus εχει φοβερες δυνατοτητες αλλα εναι επι πληρωμη λεω μηπως δουλευει κανενας κανενα free

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δορθωνω το σκορ,αν και δεν ειναι πανακεια,41000.πως παιρνουμε srceenshot?

 

41000 καλα εισαι και γω τοσο εχω και ειμαι στην 505 και γω πατα power button+vol down συγχρωνος για 1-2 δευτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

41000 καλα εισαι και γω τοσο εχω και ειμαι στην 505 και γω πατα power button+vol down συγχρωνος για 1-2 δευτερα

ευχαριστω,αν και καπως δυσχριστο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63413[/ATTACH]

Το δευτερο εικονιδιο απο τα αριστερα ειναι το quickmemo. Ειναι πολυ λειτουργικο. Μπορεις να παρεις ολοκληρο screenshot, μπορεις να επιλεξεις ενα πλαισιο της οθονης σου, να γραψεις μια σημειωση πανω στο screenshot και πολλα πολλα αλλα πριν καν το αποθηκευσεις. Παει σε ξεχωριστο φακελο στο gallery. Εγω αν αλλαξω κινητο και δεν το ξαναεχω θα νιωθω ενα κενο μεσα μου. :P

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]63413[/ATTACH]

Το δευτερο εικονιδιο απο τα αριστερα ειναι το quickmemo. Ειναι πολυ λειτουργικο. Μπορεις να παρεις ολοκληρο screenshot, μπορεις να επιλεξεις ενα πλαισιο της οθονης σου, να γραψεις μια σημειωση πανω στο screenshot και πολλα πολλα αλλα πριν καν το αποθηκευσεις. Παει σε ξεχωριστο φακελο στο gallery. Εγω αν αλλαξω κινητο και δεν το ξαναεχω θα νιωθω ενα κενο μεσα μου. :P

πολυ καλο μου θυμισε λιγο νοτ2 που ειχα.ευχαριστω για την απαντηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια ωραία εφαρμογή για each cam. Το κινητό μπορεί να γράφει ακόμα και όταν μιλάω. Το βάζω στο κέντρο του παρμπρίζ στον φορτιστή να φορτίζει και GPS ανοιχτό μιας και γραφή ακριβώς και την διαδρομή όπως και τα χιλιόμετρα. Ήλιος έξω κλίμα μέσα στο αμάξι αλλά στο τζάμι ο ήλιος καλά βαράει. Ως αποτέλεσμα μετά από10 λεπτά ανέβηκε η θερμοκρασία και έσβησε.......
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια ωραία εφαρμογή για each cam. Το κινητό μπορεί να γράφει ακόμα και όταν μιλάω. Το βάζω στο κέντρο του παρμπρίζ στον φορτιστή να φορτίζει και GPS ανοιχτό μιας και γραφή ακριβώς και την διαδρομή όπως και τα χιλιόμετρα. Ήλιος έξω κλίμα μέσα στο αμάξι αλλά στο τζάμι ο ήλιος καλά βαράει. Ως αποτέλεσμα μετά από10 λεπτά ανέβηκε η θερμοκρασία και έσβησε.......

Ποιά εφαρμογή;

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή;

 

Dailyroads. Ωραία είναι χώρια το βίντεο γράφει και την διαδρομή. Οπότε όταν το βλέπεις κανονικά πάνω σε δείχνει το βίντεο και κάτω τον χάρτη της διαδρομής. Αλλά όσο και να είναι το κινητό ζεσταίνετε με την εφαρμογή βάλε και την φορτηση από τον αναπτήρα βάλε και τον ωραίο ήλιο..... Για βόρειες χώρες το G3....

 

Λοιπόν στην δεύτερη απόπειρα να τραβήξω με το κινητό δεν έχω να πω και τα καλύτερα..

Η θερμοκρασία του κινητού ήταν στο cpu-z 98-99 βαθμούς χωρίς να έχω τον ήλιο από πάνω μου.

Η μπαταρία δεν φόρτιζε για 15 λεπτά που ήταν η διαδρομή και με έσβησε όταν έφτασα.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Dailyroads. Ωραία είναι χώρια το βίντεο γράφει και την διαδρομή. Οπότε όταν το βλέπεις κανονικά πάνω σε δείχνει το βίντεο και κάτω τον χάρτη της διαδρομής. Αλλά όσο και να είναι το κινητό ζεσταίνετε με την εφαρμογή βάλε και την φορτηση από τον αναπτήρα βάλε και τον ωραίο ήλιο..... Για βόρειες χώρες το G3....

 

Λοιπόν στην δεύτερη απόπειρα να τραβήξω με το κινητό δεν έχω να πω και τα καλύτερα..

Η θερμοκρασία του κινητού ήταν στο cpu-z 98-99 βαθμούς χωρίς να έχω τον ήλιο από πάνω μου.

Η μπαταρία δεν φόρτιζε για 15 λεπτά που ήταν η διαδρομή και με έσβησε όταν έφτασα.

 

Ε σκέψου ότι μόνο με data χωρίς GPS και χωρίς να φορτίζει στις ζέστες εμένα ανεβαζε γύρω στους 85 βαθμούς. Πόσο μάλλον με GPS on και ταυτόχρονα να φορτίζει. Μην κάνεις πειράματα και καεί τελείως είναι γνωστό ότι είναι λίγο ζεστό το τηλέφωνο αν και γενικά κάτω από αυτές τις συνθήκες πιστεύω όλα θα ανέβαζαν θερμοκρασίες. Δεν ξέρω αν θα ήταν τόσο υψηλές πάντως θα ανέβαζαν όλα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται χαζό όμως ναυαρχίδες να έχουν τέτοια θέματα... Όχι μόνο αυτό το κινητό αλλά και άλλα......
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται χαζό όμως ναυαρχίδες να έχουν τέτοια θέματα... Όχι μόνο αυτό το κινητό αλλά και άλλα......

Όσο τα λεπταινουν και ανεβάζουν την ισχύ στους επεξεργαστές αυτά θα έχουμε...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται χαζό όμως ναυαρχίδες να έχουν τέτοια θέματα... Όχι μόνο αυτό το κινητό αλλά και άλλα......

Οταν λεμε καποιοι οτι καποια πραγματα ειναι πλεον υπερβολικα στα νεα κινητα, μας λενε παραξενους.

Καλες χρυσες οι qhd οθονες μας, αλλα "διαλυουν" το κινητο. Καλα χρυσα τα λεπτα λεπτα κινητα, αλλα αμα ειναι να λυγιζουν και να μην βγαζουν ουτε 2 ωρες soc λογω μπαταριας, τι να το κανουμε; Αυτα παθαινουμε οταν βαζουμε το design και το wow factor πανω απο τη λειτουργικοτητα...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε καποιοι οτι καποια πραγματα ειναι πλεον υπερβολικα στα νεα κινητα, μας λενε παραξενους.

Καλες χρυσες οι qhd οθονες μας, αλλα "διαλυουν" το κινητο. Καλα χρυσα τα λεπτα λεπτα κινητα, αλλα αμα ειναι να λυγιζουν και να μην βγαζουν ουτε 2 ωρες soc λογω μπαταριας, τι να το κανουμε; Αυτα παθαινουμε οταν βαζουμε το design και το wow factor πανω απο τη λειτουργικοτητα...

Το nexus την Κυριακή GPS on, data on, Google maps να δουλεύουν 2 ώρες και στον φορτιστή στο αυτοκίνητο παρόλο που έχει qhd ανεβάσε μέχρι 65 βέβαια στο χέρι που το έπιασα το ένιωσα πιο ζεστό. Βέβαια τόσο κομψό όσο είναι το g3 δεν είναι. Ίσως ο 805 ναι είναι λίγο πιο δροσερός από τον 801. Αν έχει κανένα παιδί g3 με τον 805 το κορεατικο να μας πει αν βλέπει κάποια διαφορά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το nexus την Κυριακή GPS on, data on, Google maps να δουλεύουν 2 ώρες και στον φορτιστή στο αυτοκίνητο παρόλο που έχει qhd ανεβάσε μέχρι 65 βέβαια στο χέρι που το έπιασα το ένιωσα πιο ζεστό. Βέβαια τόσο κομψό όσο είναι το g3 δεν είναι. Ίσως ο 805 ναι είναι λίγο πιο δροσερός από τον 801. Αν έχει κανένα παιδί g3 με τον 805 το κορεατικο να μας πει αν βλέπει κάποια διαφορά.

 

Τα note(4/edge) πάντως με τον 805 μια χαρά φωτιά παίρνουν. (με έντονη χρήση βέβαια & χωρίς να κόβουν καθόλου σε επιδόσεις)

Για παράδειγμα:

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το αν είναι ναυρχίδα ή όχι παιδιά. Είναι απόλυτα λογικό με τα πάντα ανοιχτά και κάτω από τον ήλιο να γίνεται αυτό. Κάτω από το φως το ήλιου χρησιμοποιείς στην μέγιστη φωτεινότητα την οθόνη άρα και μέγιστη ισχύ, άρα σίγουρα μεγαλύτερο φορτίο για cpu & gpu όπου δουλεύουν περισσότεροι πυρήνες και σε υψηλότερους χρονισμούς. Σε deep sleep στον ήλιο θα βαρέσει 50-60 βαθμούς. Με χρήση στο 100% ουσιαστικά δεν είναι λογικό να ανεβάσει 80+ και άρα κάποια στιγμή για προστασία να σβήσει...

Απόλυτα δικαιολογημένο!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το αν είναι ναυρχίδα ή όχι παιδιά. Είναι απόλυτα λογικό με τα πάντα ανοιχτά και κάτω από τον ήλιο να γίνεται αυτό. Κάτω από το φως το ήλιου χρησιμοποιείς στην μέγιστη φωτεινότητα την οθόνη άρα και μέγιστη ισχύ, άρα σίγουρα μεγαλύτερο φορτίο για cpu & gpu όπου δουλεύουν περισσότεροι πυρήνες και σε υψηλότερους χρονισμούς. Σε deep sleep στον ήλιο θα βαρέσει 50-60 βαθμούς. Με χρήση στο 100% ουσιαστικά δεν είναι λογικό να ανεβάσει 80+ και άρα κάποια στιγμή για προστασία να σβήσει...

Απόλυτα δικαιολογημένο!!!

 

 

Μέσα στο αμάξι η οθόνη δεν είναι στο τέρμα.

Το απόγευμα δεν είχε τον μεσημεριανό ήλιο και στην διαδρομή δεν το χτήπησε πολύ μιας και είχε και σύννεφα.

Τρόμαξα όταν είδα να πηγαίνει 98-99 βαθμούς. Η εφαρμογή το ζόρισε πολύ το κινητό.

Καλό είναι είναι να σβήνει για προστασία αλλά όχι να ανεβαίνει τόσο απότομα.....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με το αν είναι ναυρχίδα ή όχι παιδιά. Είναι απόλυτα λογικό με τα πάντα ανοιχτά και κάτω από τον ήλιο να γίνεται αυτό. Κάτω από το φως το ήλιου χρησιμοποιείς στην μέγιστη φωτεινότητα την οθόνη άρα και μέγιστη ισχύ, άρα σίγουρα μεγαλύτερο φορτίο για cpu & gpu όπου δουλεύουν περισσότεροι πυρήνες και σε υψηλότερους χρονισμούς. Σε deep sleep στον ήλιο θα βαρέσει 50-60 βαθμούς. Με χρήση στο 100% ουσιαστικά δεν είναι λογικό να ανεβάσει 80+ και άρα κάποια στιγμή για προστασία να σβήσει...

Απόλυτα δικαιολογημένο!!!

 

Τα note(4/edge) πάντως με τον 805 μια χαρά φωτιά παίρνουν. (με έντονη χρήση βέβαια & χωρίς να κόβουν καθόλου σε επιδόσεις)

Για παράδειγμα:

Μέχρι τώρα πάνω από 65 δεν έχει σηκώσει. Ξαναλέω ότι το τηλέφωνο μου φάνηκε πιο ζεστό από όσο έδειχνε το cpu-z.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε καποιοι οτι καποια πραγματα ειναι πλεον υπερβολικα στα νεα κινητα, μας λενε παραξενους.

Καλες χρυσες οι qhd οθονες μας, αλλα "διαλυουν" το κινητο. Καλα χρυσα τα λεπτα λεπτα κινητα, αλλα αμα ειναι να λυγιζουν και να μην βγαζουν ουτε 2 ωρες soc λογω μπαταριας, τι να το κανουμε; Αυτα παθαινουμε οταν βαζουμε το design και το wow factor πανω απο τη λειτουργικοτητα...

 

Aυτο ξαναπες το.

 

Αλλο τηλεφωνο θα ηταν το G3 με FullHD οθονη.

Θα εσκιζε απο την πρωτη μερα σε επιδοσεις και μπαταρια.

 

Τις επιδοσεις τις εφτιαξαν μετα απο αρκετα Updates αλλα η μπαταρια παραμενει απλως αθλια.

Link to comment
Share on other sites

Όσο τα λεπταινουν και ανεβάζουν την ισχύ στους επεξεργαστές αυτά θα έχουμε...

 

Καλα... το G3 πολύ λεπτό δεν το λές....

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Το γενικοτερο trend κοιταξτε.

Τα iphone, galaxy s, oppo κτλ λεπτα οσο δεν παει. Περσι αν θυμαμαι καλα ενα oppo δεν ειχε βισμα για ακουστικα! Επρεπε να παρεις ενα μετατροπεα για να τα βαζεις στη θυρα φορτισης...

Εμεις τη "παθαμε" με την οθονη. Που νταξ μεταξυ μας, οσο και ομορφη και να ειναι ειναι υπερβολη και ψιλοαχρηστη για τετοιο μεγεθος οθονης.

Θυσιαζουν λειτουργικοτητα και χρηστικοτητα για χαζομαρες. Γκιμικς τα λενε οι αμερικανοι.

Ε οταν γινονται τετοιες θυσιες, καπου θα το βρουμε μπροστα μας. Ειτε λεγεται sot, ειτε θερμοκρασιες, ειτε bendgate κτλ.

Αν το g3 μου ειχε αντι για qhd, 1080p και κερδιζα μια-δυο ωρες sot, δεν θα αλλαζα κινητο για 3-4 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πάνω από 65 δεν έχει σηκώσει. Ξαναλέω ότι το τηλέφωνο μου φάνηκε πιο ζεστό από όσο έδειχνε το cpu-z.

 

Για πες το nexus 6 σε σχέση με το G3 Που είναι πιο καλό και που όχι;

Σαν αίσθηση στο χέρι πως είναι;

Κολλάει όταν ζεσταίνεται όπως το G3;

Βασικά με όλα ανοιχτά ζεσταίνεται το ίδιο;

Μπαταρία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aυτο ξαναπες το.

 

Αλλο τηλεφωνο θα ηταν το G3 με FullHD οθονη.

Θα εσκιζε απο την πρωτη μερα σε επιδοσεις και μπαταρια.

 

Τις επιδοσεις τις εφτιαξαν μετα απο αρκετα Updates αλλα η μπαταρια παραμενει απλως αθλια.

 

Άμα είχε μια 4000 μπαταρία θα ήταν όλα καλύτερα.

 

Από σήμερα είμαι με ένα power bank.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για πες το nexus 6 σε σχέση με το G3 Που είναι πιο καλό και που όχι;

Σαν αίσθηση στο χέρι πως είναι;

Κολλάει όταν ζεσταίνεται όπως το G3;

Βασικά με όλα ανοιχτά ζεσταίνεται το ίδιο;

Μπαταρία;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Άμα είχε μια 4000 μπαταρία θα ήταν όλα καλύτερα.

 

Από σήμερα είμαι με ένα power bank.

Αν δεις μερικές σελίδες πιο πίσω είχα κάνει ένα μικρό vs. Σε γενικές γραμμές είναι πιο καλό το nexus αλλά δεν έχουν τα ίδια λεφτά. Το g3 στα λεφτά που πωλείται δεν έχει αντίπαλο κανέναν. Το nexus αυτή τη στιγμή έχει 550€ και αν εξαιρέσεις την προσφορά στο Πάσχα κάτω από 460€ δεν είχε πέσει. Επίσης το nexus έχει pure Android οπότε λογικό είναι να είναι πιο γρήγορο. Για μένα είναι άδικη η σύγκριση των δύο αυτών τηλεφώνων.

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις μερικές σελίδες πιο πίσω είχα κάνει ένα μικρό vs. Σε γενικές γραμμές είναι πιο καλό το nexus αλλά δεν έχουν τα ίδια λεφτά. Το g3 στα λεφτά που πωλείται δεν έχει αντίπαλο κανέναν. Το nexus αυτή τη στιγμή έχει 550€ και αν εξαιρέσεις την προσφορά στο Πάσχα κάτω από 460€ δεν είχε πέσει. Επίσης το nexus έχει pure Android οπότε λογικό είναι να είναι πιο γρήγορο. Για μένα είναι άδικη η σύγκριση των δύο αυτών τηλεφώνων.

 

αυτο προσπαθουμε να εξηγήσουμε σε ολους συμφωνω σε ολα αδερφε φαντασου ομως με ενα καλο update να αλλαξει η αυτονομια και οι θερμοκρασιες.....πραγματα που με μια διορθωτική αναβάθμιση λυνονται και δεν ειναι θεματα οπως ας πουμε κακη καμερα η' ακομα καλυτερα μικροτερη ραμ......εμενα παντως με καλη χρηση μου παει 1,5 μερα και δεν εχω κανενα παραπονο δεν τα λυπηθηκα τα λεφτουδακια μου και φυσικα παρακαλαω για μια καλη αναβάθμιση στα λεφτα αυτα το τηλ ειναι τουμπανο!!!και το εχω φορτωμένο με εφαρμογες τις οποιες τις κανω χρηση σε ημερήσια βαση live stoixima,camera,photo edit,booking,social media,opap,sport news,weather,viber,i-bank,youtube,groupon,wish μερικα απο αυτα επομενος θα ημουνα καφρος αν ελεγα πως η 1,5 μερα ειναι λιγη!!τεσπα οι κολλητοι μου εχουν και οι 2 nexus παρολαυτα οταν το πηρα και εκαναν μια ψαχτικη γουσταραν και το πρωτο πραγμα που ειπαν ηταν τα λιγα χρήματα που εδωσα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...