Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περί debrand, για να φλασαρεις απλά το oeminfo θες μόνο unlocked bootloader.

Για να πάρεις backup του oeminfo όμως θέλει και root.

Η διαδικασία του debrand αφαιρεί απλά το "WO", οι debranded ROM περνούν κανονικά στα branded L02 χωρίς unlock bootloader κ.τ.λ.

Άρα, με λίγα λόγια, αν δεν σε ενοχλεί το wo δεν χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία.

Υπόψιν, κάνοντας debrand το κινητό στο κάνει σε εντελώς stock κατάσταση. Δηλαδή θέλει στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ , το περιμένω να έρθει το έχω πάρει για την γυναίκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν το εχω στα χέρια μου θα πω σχόλια

Πλέον το κινητό μετά από ένα μεγάλο ταξίδι 30 ημερών Ήρθε ... πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο που είδα και δεν μου άρεσε καθόλου είναι ότι δεν μπορείς να έχεις 2 SIM και memory card Γιατί στην δεύτερη υποδοχή βάζεις ή SIM ή memory card. Που Αυτό στο honor 6 δεν ισχύει Αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

είμαι έτοιμος να παραγγείλω http://www.vickmall.com/huawei-honor-6-4g-lte-smartphone-android-4-4-octa-core-3gb-16gb-5-inch-13mp-camera.html

 

ήμουν ανάμεσα στο honor 6 και στο Lenovo Vibe X2 http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-5-0-inch-1920-x-1080-2gb-32gb-dual-sim-android-os-4-4.html

θέλω οπωσδήποτε να δουλεύουν και οι 2 κάρτες (4g δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ) και επειδή διάβασα μερικά πράγματα σχετικά με την μη σωστή λειτουργία dual sim τι με συμβουλεύεται να κανω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο honor h60-l02 η h60-l12 και οι δύο σιμ δουλεύουν ταυτόχρονα χωρίς κανένα πρόβλημα και έχει ξεχωριστό σλοτ για κάρτα sd. Ότι άλλο διάβασες μπορεί να είναι για άλλο μοντέλο
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το κινητό μετά από ένα μεγάλο ταξίδι 30 ημερών Ήρθε ... πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο που είδα και δεν μου άρεσε καθόλου είναι ότι δεν μπορείς να έχεις 2 SIM και memory card Γιατί στην δεύτερη υποδοχή βάζεις ή SIM ή memory card. Που Αυτό στο honor 6 δεν ισχύει Αυτό

 

Μάλλον σου ήρθε το L04 που είναι με μια SIM. Από που το πήρες;

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έκανα με τη βοήθεια ενός φίλου Root, περάσαμε και EMUI 3.0 σβήσαμε τα κινέζικα αλλά και πάλι 4GB φαίνεται να έχει ελεύθερα. Συνολικός χώρος 16GB και από κάτω σύνολο 3,86GB. Ελεύθερο 1,5 GB. Τι παίζει ρε παιδιά? Τι να κάνω? Edited by haraman
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σου ήρθε το L04 που είναι με μια SIM. Από που το πήρες;

[ATTACH]57482[/ATTACH][ATTACH]57483[/ATTACH]

 

Το πήρα από το to2c Όπως και το δικό μου honor 6

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις δεν είναι H60-l02 είναι κάποιο άλλο μοντέλο PE-UL00

Παιδιά να προσέχετε τι παραγγελνετε γιατί βλέπω έχουν βγει πολλές εκδόσεις που ούτε καν ξέραμε.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδευόμαστε

το μέλος Nospa13 ειχε παραγείλει ενα honor 6 plus για τη γυναίκα του αν θυμάμαι καλά!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Είναι η dual sim έκδοση του honor 6 Plus.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδευόμαστε

το μέλος Nospa13 ειχε παραγείλει ενα honor 6 plus για τη γυναίκα του αν θυμάμαι καλά!

Έχεις δίκιο το honor 6 που έχω είναι δικαρτο το honor 6 plus είναι για την γυναίκα

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]57495[/ATTACH]

Σχετικά με το Armor-Border της Nillkin και τη συμβατότητα με tempered glass, που είχε ρωτήσει κάποιος φίλος εδώ παλαιότερα, ενημερώνω και επιβεβαιώνω πως η τοποθέτηση του ΠΙΣΩ tempered glass δημιουργεί προβλημα στην θήκη.

Τα 0.33mm που προσθέτει το tempered glass ΠΙΣΩ "σπρώχνει" τα "αυτάκια" που έχει η συγκεκριμένη θήκη στο πίσω μέρος με αποτέλεσμα να μην "αγκαλιάζει" το κινητό σωστά περιμετρικά στο μπροστινό του μέρος.

Με απλή ζελατίνα προστασίας ΠΙΣΩ η θήκη δεν έχει κανένα προβλημα.

Το ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ tempered glass δεν επηρεάζει την συγκεκριμένη θήκη.

Ακόμα να σημειώσω πως η μαύρη-γκρι που έχω, τα γκρι κομμάτια της πάσχουν από τα κλασικά προβλήματα του TPU, δηλαδή βρομίζουν εύκολα και δεν καθαρίζονται με τίποτα, με αποτέλεσμα να υπάρχει αλλοίωση χρώματος στα γκρι μέρη της.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το κινητό μετά από ένα μεγάλο ταξίδι 30 ημερών Ήρθε ... πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές το μόνο που είδα και δεν μου άρεσε καθόλου είναι ότι δεν μπορείς να έχεις 2 SIM και memory card Γιατί στην δεύτερη υποδοχή βάζεις ή SIM ή memory card. Που Αυτό στο honor 6 δεν ισχύει Αυτό

 

Συγκριτικά με το απλό 6άρι,τι λέει; αξίζει η αλλαγή; από διαστάσεις; αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,χθες ειχα ενα ατυχημα με αποτελεσμα το κινητο να κατεβει εναν ολοκληρο οροφο απο τις σκαλες!!Ωστοσο ο Κινεζος δουλευει ακομα μια χαρα,το τζαμι της οθονης του βεβαια γεμισε ραγισματα.Ξερει κανεις καποιο μαγαζι ή ατομο που να αναλαμβανει την επιδιορθωση τετοιων ζημιων;Κατα προτιμηση στην Θεσσαλονικη...
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με το απλό 6άρι,τι λέει; αξίζει η αλλαγή; από διαστάσεις; αυτονομία;

Από αυτονομία δεν ξέρω ακόμα γιατί χθες ήρθε από μέγεθος δεν είναι πολύ μεγαλύτερο, εγώ σαν μέγεθος δεν με ενοχλεί .

Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη από το συγκεκριμένο μαγαζί το θεωρούμε αξιόπιστο?

 

είναι η φθηνότερη τιμή που βρίσκω!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία δεν ξέρω ακόμα γιατί χθες ήρθε από μέγεθος δεν είναι πολύ μεγαλύτερο, εγώ σαν μέγεθος δεν με ενοχλεί .

 

Μια photo δίπλα-δίπλα Η6 και Η6+ όταν κι αν μπορείς...

 

Για τη θήκη από το συγκεκριμένο μαγαζί το θεωρούμε αξιόπιστο?

 

είναι η φθηνότερη τιμή που βρίσκω!

 

Αξιόπιστο είναι, έχω ψωνίσει αρκετές φορές χωρίς κανένα προβλημα.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Νέος κάτοχος Η60-L04 από προχτές και εγώ και οι εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές..!

 

Μία ερωτησούλα έχω μόνο. Για το Η60-L04 δεν έχει βγει ακόμη OTA update με το EMUI 3.0? Γιατί κάνω έλεγχο για ενημερώσεις και μου λέει ότι δεν υπάρχει τίποτε διαθέσιμο.

Τώρα έχει την 2.3

by giorgio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Νέος κάτοχος Η60-L04 από προχτές και εγώ και οι εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές..!

 

Μία ερωτησούλα έχω μόνο. Για το Η60-L04 δεν έχει βγει ακόμη OTA update με το EMUI 3.0? Γιατί κάνω έλεγχο για ενημερώσεις και μου λέει ότι δεν υπάρχει τίποτε διαθέσιμο.

Τώρα έχει την 2.3

 

καταρχήν μεγειές - καλοδούλευτο!

Βάλε την Β370 ΟΤΑ από εδώ

ΜΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (post1 & post5053)και μετά την Β380 ΟΤΑ με τον ίδιο τρόπο και θα είσαι ΟΚ

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξιόπιστο είναι, έχω ψωνίσει αρκετές φορές χωρίς κανένα προβλημα.

 

ευχαριστώ για το ινφο!

Edited by soron80
Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν μεγειές - καλοδούλευτο!

Βάλε την Β370 ΟΤΑ από εδώ

ΜΕ ΤΟΠΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (post1 & post5053)και μετά την Β380 ΟΤΑ με τον ίδιο τρόπο και θα είσαι ΟΚ

 

Την Β370 την κατέβασε από τους servers της η huawei για κάποιο λόγο.

Επίσης με τη βοήθεια κάποιου χρήστη του needarom (όπου της έχω κι εκεί ανεβασμένες) ανακαλύψαμε πως το system.img της Β370 είναι corrupted μέσα στο UPDATE.APP, ίσως αυτός είναι κι ο λόγος που την κατέβασε η huawei κι έδωσε downgrade pack.

Προσωπική μου άποψη οι χρηστές του L04 να αποφύγουν την Β370.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

εμένα η 370 έπαιξε κανονικά για μερικές μέρες μέχρι να βάλω την 380..

"corrupted" σημαίνει ότι έχει πρόβλημα στην εγκατάσταση ή στη λειτουργία?

ποια είναι η "καλύτερη" τώρα για το L04?

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Για τη θήκη από το συγκεκριμένο μαγαζί το θεωρούμε αξιόπιστο?

 

είναι η φθηνότερη τιμή που βρίσκω!

Δες και εδω

http://www.aliexpress.com/item/Nillkin-Armor-Border-Series-Phone-Case-Cover-For-HUAWEI-Honor-6-Bumper-Case-Luxury-Style-Ultra/32225488853.html

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

εμένα η 370 έπαιξε κανονικά για μερικές μέρες μέχρι να βάλω την 380..

"corrupted" σημαίνει ότι έχει πρόβλημα στην εγκατάσταση ή στη λειτουργία?

ποια είναι η "καλύτερη" τώρα για το L04?

 

Δεν ξέρω τη γίνετε με το L04 η Huawei τα έχει κάνει μαντάρα με τις ROM και τα ΟΤΑ του L04.

Η εγκατάσταση της Β370 γίνεται σωστά αλλά αν πας να κάνεις extract το system.img από το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor στο 80% σου λέει πως είναι corrupted. Πιθανών να υπάρχει προβλημα στη λειτουργία.

Όσο για το ποια είναι η "καλύτερη" για το L04 δεν γνωρίζω, έχω το L02.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

 

thanks!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω τη γίνετε με το L04 η Huawei τα έχει κάνει μαντάρα με τις ROM και τα ΟΤΑ του L04.

Η εγκατάσταση της Β370 γίνεται σωστά αλλά αν πας να κάνεις extract το system.img από το UPDATE.APP με το HuaweiUpdateExtractor στο 80% σου λέει πως είναι corrupted. Πιθανών να υπάρχει προβλημα στη λειτουργία.

Όσο για το ποια είναι η "καλύτερη" για το L04 δεν γνωρίζω, έχω το L02.

 

thanks!!!!

Huawei Honor 6 (H60-L04) - Samsung_Galaxy_Nexus (I9250) - Samsung_Galaxy_S - Lg_GT540_Optimus - LG Cookie KP500 - ETEN_X800_glofiish - Nokia_6310 - Nokia_3210
Link to comment
Share on other sites

Μια photo δίπλα-δίπλα Η6 και Η6+ όταν κι αν μπορείς...

 

 

 

Αξιόπιστο είναι, έχω ψωνίσει αρκετές φορές χωρίς κανένα προβλημα.

 

 

Ελπίζω να βοήθησαν

Edited by nospa13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...