Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή winback της Πειραιώς;

Προσπαθώ εδώ και ώρα να την εγκαταστήσω χωρίς αποτέλεσμα.

 

 

Στην 6.2.1-Β535 το είχα και γω το θέμα μου :mad:.Στην 6.3.1 όμως πλέον όχι.:D

Ρε παιδιά με 6.3.1 βλέπω αισθητή διαφορά (για πάντα έτσι;) με την μπαταρία.Με βαριά χρήση και χω 3 μισή ώρες οθόνη με 45% υπόλοιπο.Δηλαδή εάν είχε την δυνατότητα για 720p τι θα γινόταν άραγε;:wacko:

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,ύστερα απο το Hard brick που επαθε κατα πασα πιθανοτητα το κινητο ,ειπα να το παω σε ενα service κινητων και το εχω αφησει λιγο μετα τα μεσα Φλεβαρη.

Εκ πρωτης γνωμης μου φανηκαν ολοι οκ και γνωστες του αντικειμενου αν και ουτως η αλλως δεν ειχα αυταπατες για την επαναφορα του τηλεφωνου.Το θεμα ομως ειναι οτι

ουδεμια φορα με εχουν καλεσει να μ ενημερωσουν ,και την πρωτη φορα που καλεσα περιπου μια βδομαδα αφοτου τ αφησα μ ενημερωσαν πως ειναι δυσκολη η κατασταση και ψαχνουν ολες τις δυνατες λυσεις, τελος παντων με τα πολλα και αφου και τις αλλες 2 φορες που επικοινωνησα μαζι τους μου ειπαν τα ιδια ,σε μια βδομαδα κλεινει μηνας.Δεδομενου του τεραστιου ογκου των χαλασμενων κινητων που διαπιστωσα ιδιοις ομμασι οτι ασχολουνται, δεν ειναι ευλογο το διαστημα αυτο ωστε να μου απαντησουν ξεκαθαρα , ξερεις κατι δεν γινεται τιποτα περνα να το παρεις.?Υπαρχει περιπτωση με το ανοιγμα του να τσιμπησουν απο μεσα τιποτα ανταλλακτικα και να μου το παραδωσουν ετσι? με τους κινεζους που χα μιλησει και τους εξηγησα ακριβως τι brickαρισμα επαθε μου απαντησαν οτι το κινητο αν το στειλω πισω στο εργοστασιο φτιαχνει 100% αλλα δεν ειναι σιγουροι για το υψος του κοστους.Πιστευετε θα αξιζε να το στειλω μετα στην κινα ?

 

υγ . πριν λιγες μερες πηρα για αντικαταστατη το lenovo p70 απο εδω. εχει τα συν και τα πλην του σε σχεση με το honor ομως απαλλαχτηκα απο την απελπιστικη κατασταση με την καταναλωση μπαταριας του emui. με 4 ωρες οθονη τωρα (και με μπαταρια 4000 mah ομως) ειμαι στο 65% απ την πρωτη φορτιση! σκεφτειτε το οσοι θελετε μια αξιοπιστη αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

Και κει που παω να δοκιμασω την Β811 ετσι για να περασει η ωρα να χουμε κατι να λεμε:p....τσακ σκαει μυτη η 6.3.16 :wacko: στο αρχειο του αρχηγου VirusPlus...:lol::lol::lol:

Βέβαια προσπαθώ να την τοποθετήσω όμως αρνείται να περαστεί ως update.zip

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι στη 6.3.1 γίνεται να επιλέξεις το 3g 4g σε δεύτερη SIM από το μενού χωρίς ροοτ και κόλπα.

Την 6.3.16 δεν κατάφερα να περάσω με τίποτα.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ζήτω συγνωμη για την ερώτηση που θα κάνω αλλά το νήμα είναι τόσο μεγαλο και δεν είναι ευκολο να το διαβάσω όλο. Δεν ξερω αν αναφέρεται πουθενά αλλά βρίσκομαι μεταξύ του honor 6 και του honor 6 plus. Ποιες οι διάφορες τους? Με ενδιαφέρει πολύ η ξεχωριστή θέση για την sd κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Κάνα καλό bumper παίζει;Έχω μπροστά/πίσω tempered και βαρέθηκα τις πλαστικές θήκες..Ευχαριστώ..Αν έχει και κάποιος διαθέσιμο,καλοδεχούμενο..
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις πρόβλημα με την εφαρμογή winback της Πειραιώς;

Προσπαθώ εδώ και ώρα να την εγκαταστήσω χωρίς αποτέλεσμα.

 

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα πρόβλημα, δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Ζήτω συγνωμη για την ερώτηση που θα κάνω αλλά το νήμα είναι τόσο μεγαλο και δεν είναι ευκολο να το διαβάσω όλο. Δεν ξερω αν αναφέρεται πουθενά αλλά βρίσκομαι μεταξύ του honor 6 και του honor 6 plus. Ποιες οι διάφορες τους? Με ενδιαφέρει πολύ η ξεχωριστή θέση για την sd κάρτα.

 

 

 

Τοτε φιλε μου ,λογω sd το honor 6 ειναι μονοδρομος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν αναμονη για B823 απο B811 παρακαλω :D

 

Μόλις πέρασα την Β823 και βλέπω πως επέστρεψε ή προστασία οθονης :D

 

Μην περάσετε την Β823...έχει bug δεν ανοίγει την ενημέρωση λογισμικού :mad:

Edited by CRISPAF77

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέλαβα κι εγω την προηγούμενη βδομάδα το Honor 6 L02 απο το merimobiles. Το κουτί του κινητού δεν ηταν σφραγισμένο και απο μέσα λείπανε προστατευτικά φιλμ που έχετε πει οτι βάζει η εταιρία και το λευκο εργαλειάκι για την σιμ, αλλα λέω λίγο το κακό. Μεσα είχε το tempered glass που είχα παραγγείλει που και σε αυτό έλλειπε ενα προστατευτικό φιλμ. Το κινητό απο τότε που το άνοιξα καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία με αποτέλεσμα να μην μου βγάζει ολοκληρη μέρα, παρεπιπτόντως σιμ έβαλα μόλις χτες γιατί δεν είχα microsim. Αφου έχω διαβάσει τις ατελείωτες σελίδες του φορουμ για να δω τι γίνεται με την μπαταρία μου χτες το βράδυ ακου ενα σκλατς!!! και βλέπω οτι είχε ξεκολλήσει το πίσω καπάκι του κινητού!!!!!! Έτσι απλά την ώρα που έπαιζα ενα ταεπινό fruit ninja! Απο οτι κατάλαβα μάλλον η εταιρία δεν μου έχει στείλει καινούριο κινητό. Έστειλα στην merimobiles mail να μου επιστρεψουν τα χρηματά μου... Έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι σχετικα καινούρια κατοχος του δικαρτου. Πεστε μου σας παρακαλώ ποια εκδοση rom είναι η καλύτερη και απο που την κατεβαζω? Προσπάθησα απο τα link που υπαρχουν στο πρωτο post αλλά πέρα το οτι είναι στα κινεζικα είναι και ανενεργα. Κάνω κάτι λάθος? Η emui 4 αφορα και το δικο μας κινητό? Συγνωμη αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζες αλλά δεν είμαι και πολύ γνωστρια ολων αυτών.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μια επιβεβαίωση... για να γυρίσω από Β317 σε Β316, γίνεται με 3Κ;;;

αν ναι, προφανώς το τηλέφωνο θα θέλει πέρασμα των εφαρμογών ξανά;

 

Είμαι σε Β317, rooted, πειραγμένο local.prop

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, είμαι σχετικα καινούρια κατοχος του δικαρτου. Πεστε μου σας παρακαλώ ποια εκδοση rom είναι η καλύτερη και απο που την κατεβαζω? Προσπάθησα απο τα link που υπαρχουν στο πρωτο post αλλά πέρα το οτι είναι στα κινεζικα είναι και ανενεργα. Κάνω κάτι λάθος? Η emui 4 αφορα και το δικο μας κινητό? Συγνωμη αν οι ερωτήσεις μου είναι χαζες αλλά δεν είμαι και πολύ γνωστρια ολων αυτών.

 

 

Για μένα ως stable θεωρώ πως ειναι η Β535 για lollipop και η B316 για kitkat.

Πιο γρήγορα θα κατέβουν από εδώ...http://forum.xda-developers.com/honor-6/general/honor-6-stock-roms-t2963180 (θα τις βρεις στους Mega Folders)

Ναι η Emui 4.0 αφορά και το δικό μας κινητο όπως θα δεις και στο link που σου έστειλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα,

μια επιβεβαίωση... για να γυρίσω από Β317 σε Β316, γίνεται με 3Κ;;;

αν ναι, προφανώς το τηλέφωνο θα θέλει πέρασμα των εφαρμογών ξανά;

 

Είμαι σε Β317, rooted, πειραγμένο local.prop

 

 

Ναι γίνεται με 3Κ και φυσικά χάνεις όλες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές σου.Φυσικά βέβαια μπορείς να το ξαναστησεις πιο γρήγορα με την επαναφορά αντιγράφου ασφάλειας που θα έχεις κάνει ήδη πριν .Μπορείς βέβαια να περάσεις την Β316 και με τοπική ενημέρωση μόνο.

Poco F6 Pro 256GB

Link to comment
Share on other sites

εχω το εξησ θεμα,εδω και αρκετο καιρο δεν μου συγχρονιζει τις επαφες με το gmail. Eνω ολα τα αλλα τα κανει πχ ημερολογιο τις επαφες με τιποτα.Ειμαι με την 316.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι η emui 4 εχει καινουργιο προγραμμα καμερας. Pro camera. Καλο φαινεται αντε να δουμε

 

Δεν βλέπω κάτι νέο στο app της κάμερας... τι εννοείς?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας επειτα απο ερευνα αποφασισα να γινω και εγω κατοχος ενος huawei honor 6θα ηθελα την βοηθεια σας να παρω απο κινα? το δικαρτο? απο ποιο σαιτ? με ποιον τροπο να πληρω

σο συγνωμη εαν σας κουρασα αλλα η γνωσης μου ειναι μηδαμινες ευχαριστω εκ τον προτερων

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν λετε εκδοσει rom τι εννοειτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , πως μπορούμε να περάσουμε τη 6.3.16 όπως και να προσπάθησα δεν τα κατάφερα..(φοράω 6.3.1 ).
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Δεν έχω κάνει root ποτέ το κινητό και όλα δούλευαν τέλεια!

Είχα εγκαταστημένη την έκδοση Android 6 (6.3.1) στο κινητό μου Η60-L02.

Θέλησα να επιστρέψω στην κανονική και έτσι - ακολουθώντας το άρθρο "Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση "κατέβασα την H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B535

και αφού έκανα εξαγωγή των απαραίτητων αρχείων από το UPDATE.APP, τα πέρασα με adb στο κινητό:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

Στην SD κάρτα, είχα βάλει ήδη το φάκελο dload (με το αρχείο UPDATE.APP) από την έκδοση H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B535

Στη συνέχεια πήγα να κάνω το installation με τα 3 κουμπιά ώστε να επανέλθει τελείως το τηλέφωνο.

Δυστυχώς:

-Κρατώντας πατημένο το κουμπί για απενεργοποίηση του κινητού, αυτό δεν απενεργοποιείται, αλλά επανεκκινεί και μένει στην οθόνη που λέει : huawei....

-Προσπαθώ να κάνω επανεκκίνηση με 3 κουμπιά αλλά δεν κάνει τίποτε. Απλά επανεκκινείται και παραμένει στην οθόνη που λέει : huawei....

Σας παρακαλώ, τη βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για κάποιο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Δεν έχω κάνει root ποτέ το κινητό και όλα δούλευαν τέλεια!

Είχα εγκαταστημένη την έκδοση Android 6 (6.3.1) στο κινητό μου Η60-L02.

Θέλησα να επιστρέψω στην κανονική και έτσι - ακολουθώντας το άρθρο "Ολική επαναφορά σε stock κατάσταση "κατέβασα την H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B535

και αφού έκανα εξαγωγή των απαραίτητων αρχείων από το UPDATE.APP, τα πέρασα με adb στο κινητό:

fastboot flash recovery RECOVERY.img

fastboot flash system SYSTEM.img

Στην SD κάρτα, είχα βάλει ήδη το φάκελο dload (με το αρχείο UPDATE.APP) από την έκδοση H60-L02-L12_EMUI3.1_Android5.1_C00B535

Στη συνέχεια πήγα να κάνω το installation με τα 3 κουμπιά ώστε να επανέλθει τελείως το τηλέφωνο.

Δυστυχώς:

-Κρατώντας πατημένο το κουμπί για απενεργοποίηση του κινητού, αυτό δεν απενεργοποιείται, αλλά επανεκκινεί και μένει στην οθόνη που λέει : huawei....

-Προσπαθώ να κάνω επανεκκίνηση με 3 κουμπιά αλλά δεν κάνει τίποτε. Απλά επανεκκινείται και παραμένει στην οθόνη που λέει : huawei....

Σας παρακαλώ, τη βοήθειά σας!

 

Φιλε προσπαθησε να περασεις την 6.1.1 με βγαλμενη την καρτα sd και κανε εγκατασταση με 3 πληκτρα. Οταν ξεκινηση η εγκατασταση κουμπωσε την καρτα sd.

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...