Jump to content

[Επίσημο] HTC One Mini 2


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα πολυ καλο κινητο απο την HTC με κορυφαια ποιοτητα κατασκευης

http://blog.htc.com/wp-content/uploads/2014/05/HTC_One_mini_2_3V_Gunmetal.jpg

.Διαστάσεις

137,43 x 65,04 x 10,6 mm

CPU:Qualcomm® Snapdragon™ 400, CPU 1,2 GHz τετραπλού πυρήνα

 

2G/2.5G - GSM/GPRS/EDGE:850/900/1800/1900 MHz 3G - WCDMA:850/900/1900/2100 MHz με HSPA+ έως 42 Mbps

4G - LTE:

Ευρώπη, Μέση Ανατολή, Αφρική: Ζώνες 3, 7, 8, 20

Ασία: Ζώνες 1, 3, 7, 8, 28

Κάμερα

Κύρια κάμερα: 13 MP, αισθητήρας BSI, F/2.2, εγγραφή βίντεο 1080p

Μπροστινή κάμερα: 5 MP, αισθητήρας BSI, εγγραφή βίντεο 1080p

Βάρος

137 γρ.

Πλατφόρμα Android

Android™ με HTC Sense™

Συνολική μνήμη: 16 GB

RAM: 1 GB

Η υποδοχή κάρτας επέκτασης υποστηρίζει κάρτα μνήμης microSD™ για έως και 128 GB επιπλέον χώρου αποθήκευσης (η κάρτα δεν περιλαμβάνεται).

Συνδεσιμότητα

Είσοδος στερεοφωνικού ήχου 3,5 mm

NFC1

Bluetooth® 4.0 με υποστήριξη aptX™

Wi-Fi®: IEEE 802.11 a/b/g/n (2,4 και 5 GHz)

Τεχνολογία DLNA® για ασύρματη αναπαραγωγή πολυμέσων από το τηλέφωνο σε συμβατή τηλεόραση ή υπολογιστή

HTC Connect ™

Θύρα micro-USB 2.0

Οθόνη

4,5 ιντσών, HD720

 

nano SIM

GPS

Εσωτερική κεραία GPS + GLONASS

HTC BoomSound™Διπλά μπροστινά στερεοφωνικά ηχεία με ενσωματωμένους ενισχυτές

Μπαταρία

Χωρητικότητα: 2100 mAh

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

κορυφαιο κινητο με απιστευτη ομαλοτητα στο μενου και κατα την χρηση.

τελειο στην χρηση με το ενα χερι ,πραγματικα ειναι αστειο ποσο πιο ομορφα καθεται σε σχεση με τα 5αρια.

Ομορφη οθονη χωρις προβληματα,καμερα για μενα ανωτερη του Μ8/M7

 

μην το βαλετε διπλα απο το Moto G γιατι δεν εχει ΚΑΜΜΙΑ σχεση εκτος απο το CPU.

gps/camera/οθονη/κατασκευη/ πολυτελεια/ηχος στα ηχεια και ακουστικα κατα πολυ ανωτερο.

σημα ΑΝΩΤΕΡΟ απο Μ8,ανωτερο και απο s5!!!!!

παρακαλειται οποιος δεν τα ειχε και τα 3 μην μπει καν στον κοπο να γραψει,ειμαι απολυτος :lol:

ακολουθουν φωτο.

 

https://www.dropbox.com/s/1ve8ffx866hbg5e/IMAG0001.jpg

https://www.dropbox.com/s/acj23i4yhn9gcil/IMAG0002.jpg

https://www.dropbox.com/s/dll9z5pu86zo3m8/IMAG0009.jpg

η ιδια HDR https://www.dropbox.com/s/qqacrk6hvt2gl0x/IMAG0010.jpg

https://www.dropbox.com/s/qkx0yevvsu1a6ja/IMAG0011.jpg

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει επεισόδια από την μαντάμ HTC , δεν έχει αυτή την περίεργη κάμερα του "μεγάλου" αδερφού με τα 4mp ; Έχει έρθει στην Ελλάδα ; Είναι μεταλλικό ; και παίρνει και κάρτα ; μπράβο HTC ! Τώρα στα τελευταία ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω χάσει επεισόδια από την μαντάμ HTC , δεν έχει αυτή την περίεργη κάμερα του "μεγάλου" αδερφού με τα 4mp ; Έχει έρθει στην Ελλάδα ; Είναι μεταλλικό ; και παίρνει και κάρτα ; μπράβο HTC ! Τώρα στα τελευταία ...

 

οχι δεν εχει αυτην την καμερα που λες!

Δεν εχει ερθει πισευω ακομα Ελλαδα ,ναι ειναι μεταλλικο και παιρνει και καρτα.

 

:)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Android 4.4.2 & gorilla glass 3 ...

Στα πόσα θα βγει εδώ ή έξω πουλιέται τώρα ;

 

http:// http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5506&idPhone2=6345&idPhone3=3252 ... !

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

τουμπανο το κινητο αλλα παλι 1 gb ram ??

 

πιστεψε με δεν εχει καμμια σημασια,ειναι πιο ομαλο στην λειτουργια απο το κορεατικο G3 που εχω,παιζει μεγαλο ρολο η δουλεια στο sw...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

για να το λες κατι θα ξερεις :) το sw τι ειναι ??

 

Το λειτουργικο του,εχει γινει πολυ καλη δουλεια να μην εχει bugs κλπ,δεν κολλαει πουθενα το τηλεφωνο ,ομαλο σαν τρενο.

Εντυπωσιασμενος και δεν ειναι λιγο.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με δεν εχει καμμια σημασια,ειναι πιο ομαλο στην λειτουργια απο το κορεατικο G3 που εχω,παιζει μεγαλο ρολο η δουλεια στο sw...

 

Τα χουμε πει εκατό φορές οτι δεν είναι πανάκεια η μνήμη , αλλά η δουλειά της εκάστοτε εταιρίας στο sw κομμάτι της συσκευής. Αλλά άς όψονται οι έταιροι Κορεάτες που εκμεταλεύονται την ασχετοσύνη της πλειοψηφίας του κόσμου και χαρίζουν hw με το κιλό , με αποτέλεσμα να βλέπουμε συσκευές τέρατα και να λαγκάρουν σαν τρελά.

Πρέπει κάποια στιγμή να ξυπνήσει ο κόσμος και να πάψει να αγοράζει με λάθος κριτήρια τις συσκευές του σε αυτό τον τομέα και κοιτάει ποια συσκευή δουλεύει σωστά, αλλιώς δεν πρόκειται να δούμε κάποια ουσιαστική βελτίωση από τις υπόλοιπες εταιρίες στο κομμάτι sw , που όπως περίτρανα έλεγα και το Μ7 mini , πάλι το Μ8 μινι δουλεύει καλύτερα από άλλες συσκευές με τρελα χαρακτηριστικά. :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι τί γίνεται αν αρχίσεις να βάζεις εφαρμογες..πχ το fb είναι αρκετά ενεργοβόρα εφαρμογή..το ui μπορεί να είναι ελαφρύ αλλά οι εφαρμογες στο android δεν είναι και οι καλυτερα γραμμένες..πιστευω πως με 1,5gb θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα..να μη πω ότι θα μπορούσαν να σκεφτουν για snap 600..κοινώς παρόμοια σπεκ με το m7..θα ήταν τρομερή πρόταση και σε πιο συμμαζεμένο μέγεθος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι τί γίνεται αν αρχίσεις να βάζεις εφαρμογες..πχ το fb είναι αρκετά ενεργοβόρα εφαρμογή..το ui μπορεί να είναι ελαφρύ αλλά οι εφαρμογες στο android δεν είναι και οι καλυτερα γραμμένες..πιστευω πως με 1,5gb θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα..να μη πω ότι θα μπορούσαν να σκεφτουν για snap 600..κοινώς παρόμοια σπεκ με το m7..θα ήταν τρομερή πρόταση και σε πιο συμμαζεμένο μέγεθος..

 

δεν διαφωνω ,αλλα σε πληροφορω με πολλες εφαρμογες ανοιχτες δεν καταλαβαινει τιποτα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα είναι τί γίνεται αν αρχίσεις να βάζεις εφαρμογες..πχ το fb είναι αρκετά ενεργοβόρα εφαρμογή..το ui μπορεί να είναι ελαφρύ αλλά οι εφαρμογες στο android δεν είναι και οι καλυτερα γραμμένες..πιστευω πως με 1,5gb θα τα πήγαινε πολύ καλύτερα..να μη πω ότι θα μπορούσαν να σκεφτουν για snap 600..κοινώς παρόμοια σπεκ με το m7..θα ήταν τρομερή πρόταση και σε πιο συμμαζεμένο μέγεθος..

 

Άσχετα που ποτέ δεν με κρέμασε με το 1 γίγα , ούτε το One S αλλά ούτε και το One X , θα συμφωνήσω μαζί σου ότι θα έπρεπε να έχει 1,5 γίγα μνήμη. Κακό δεν είναι , καλό είναι μιας και ο άμμεσος ανταγωνιστής του εκεί παίζει. Δεν καταλαβαίνω τις επιλογές τους ώρες-ώρες πραγματικά. :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δελεαστική πρόταση αν έρθει και σε μία καλή τιμή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δελεαστική πρόταση αν έρθει και σε μία καλή τιμή.

 

Τι ήρθε σε δελεαστική τιμή και θα ρθει αυτό ; Κάθε άλλο , μόλις το μάθουμε μάλλον θα πέσουμε στο ναι μεν αλλά ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του πάντως δεν ειναι καθόλου άσχημες.

Στην ουσία έχουμε ένα Nexus 4 με ποιότητα κατασκευής design καλύτερη κάμερα αλλά μικρότερη ram.

Μέγα λάθος ακόμα κι αν δεν την χρειάζεται. Θα ήταν κομπλέ το πακέτο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του πάντως δεν ειναι καθόλου άσχημες.

Στην ουσία έχουμε ένα Nexus 4 με ποιότητα κατασκευής design καλύτερη κάμερα αλλά μικρότερη ram.

Μέγα λάθος ακόμα κι αν δεν την χρειάζεται. Θα ήταν κομπλέ το πακέτο.

 

Μακροπροθεσμα σιγουρα

εστω 1,5gb το ηθελε

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μακροπροθεσμα σιγουρα

εστω 1,5gb το ηθελε

 

ακριβως αυτο το προβλημα εχω κι εγω. Επειδη οι 4,7 ιντσες του Ονε τις θεωρω τελειες, το Mini2 ηταν ακριβως αυτο που ηθελα σε μέγεθος σε αντίθεση με το One M8, και εχει και παραπανω megapixels που ηταν παντα αυτο που με χάλαγε στο M7. Αλλα με ενα γιγα ραμ δεν πας μακρια, τουλάχιστον οχι σ οτι αφορα το μελλον :worry: Δεν εχω αμφιβολία οτι τωρα τρεχει super smooth, το ειδα και στο μαγαζι που το έπαιξα αρκετα, αλλα θες τουλαχιστον 1,5 γιγα για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο το προβλημα εχω κι εγω. Επειδη οι 4,7 ιντσες του Ονε τις θεωρω τελειες, το Mini2 ηταν ακριβως αυτο που ηθελα σε μέγεθος σε αντίθεση με το One M8, και εχει και παραπανω megapixels που ηταν παντα αυτο που με χάλαγε στο M7. Αλλα με ενα γιγα ραμ δεν πας μακρια, τουλάχιστον οχι σ οτι αφορα το μελλον :worry: Δεν εχω αμφιβολία οτι τωρα τρεχει super smooth, το ειδα και στο μαγαζι που το έπαιξα αρκετα, αλλα θες τουλαχιστον 1,5 γιγα για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο

 

σωστος ομως ειναι κοσμημα!

 

το ειχα πανω απο 2 εβδομαδες και ενδεχεται να το ξαναπαρω σε χρυσαφι αν πεσει η τιμη του κατω απο 300Ε

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σωστος ομως ειναι κοσμημα!

 

το ειχα πανω απο 2 εβδομαδες και ενδεχεται να το ξαναπαρω σε χρυσαφι αν πεσει η τιμη του κατω απο 300Ε

 

ασε φιλε, κόσμημα δεν λες τιποτα. εγω το επιασα και επαθα την πλακα μου και ειμαι και κάτοχος του Μ7 ενα χρονο τωρα. δεν μαζευουμε υπογραφες να βαλει 2 γιγα ραμ η HTC στην νεα παρτίδα? :lol: Πραγματικα ειναι το μονο που με χαλαει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλή σας μέρα,

Το πήρα το τηλέφωνο, πολύ καλή κατασκευή, το προορίζω για τον γίο μου. Παρ' όλη την διαβεβαίωση ότι έχει Ελληνικό μενού τελικά δεν έχει. Πως θα μπορούσα να εχω Ελληνικό μενού.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα,

Το πήρα το τηλέφωνο, πολύ καλή κατασκευή, το προορίζω για τον γίο μου. Παρ' όλη την διαβεβαίωση ότι έχει Ελληνικό μενού τελικά δεν έχει. Πως θα μπορούσα να εχω Ελληνικό μενού.

Ευχαριστώ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.co.c_lis.ccl.morelocale

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλησπερα.Εχει ελληνικο μενου,και εγω το ιδιο νομιζα αλλα πρεπει να βαλεις την Sim ωστε να καταλαβει πως βρισκετε Ελλαδα οταν ανοιγει για πρωτη φορα!Ετσι την πατησα και εγω,εφοσον το χεις ανοιξει τωρα,βαλε την sim και ξαναφερτο στις εργοσασιακες ρυθμισεις ωστε να ξανακανει την διαδικασια απο την αρχη και να σου διαβασει τα ελληνικα! :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...