Jump to content

Online Update K700i, Πως - Προβλήματα - Απορίες...


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1BC002 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

Τίποτα ουσιαστικό φίλε μου. Αν δεν έχεις κάποιο πρόβλημα δεν είναι ανάγκη να την κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 970
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους..

 

Πριν μερικές μέρες απέκτησα και εγώ το Κ750i και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Επειδή είμαι καινούργιος στο forum για Ericsson έχω την έκδοση λογισμικού R1BC002 . Είναι η τελευταία έκδοση ? Εάν όχι αξίζει να την αναβαθμίσω ? Διορθώνει κάτι σημαντικό ?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Stl05

 

δε ρωτας καλυτερα εδω:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

simera pira to k750 se vodafone live alla to xrisimopoio me cosmote

pos tha katalabo tin ekdosi tou logismikou pou exei ?exei ousiastikes diafores sto menou me to kanoniko k750?

Link to comment
Share on other sites

simera pira to k750 se vodafone live alla to xrisimopoio me cosmote

pos tha katalabo tin ekdosi tou logismikou pou exei ?exei ousiastikes diafores sto menou me to kanoniko k750?

 

Ρωτα καλυτερα :worry:Επισημασμένο: Sony Ericsson K750i.

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηπως Γνωριζει καποιος πως μπορω να ξεκλειδωσω το κωδικο ασφαλειας του κινητου?Εχω να τον χρησιμοποιησω καιρο και τον ξεχασα ο μα....
Link to comment
Share on other sites

Μηπως Γνωριζει καποιος πως μπορω να ξεκλειδωσω το κωδικο ασφαλειας του κινητου?Εχω να τον χρησιμοποιησω καιρο και τον ξεχασα ο μα....

αν ομως χρησιμοποιεις την ιδια sim με την οποια κλειδωσες το κινητο θα την αναγνωρισει και θα δουλεψει κανονικα το κινητο.ο κωδικος για ολα τα τα κινητα της SE ειναι (0000).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Αγόρασα ένα bluetooth χθες και δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το laptop. Χρησιμοποιώ το myphone explorer και προσπαθώντας να συνδεθεί η εφαρμογή με το τηλ. μου βγάζει το εξής μήνυμα λάθους.

 

"•Αφαιρέστε την μπαταρία της συσκευής για 2 λεπτά

•Κάντε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σας

• Εάν έχετε Bluetooth: Σιγουρευτείτε ότι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή. ΚΑΙ επίσης. Ότι η υπηρεσία "Serial Port" είναι ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα σύνδεσης. Της συσκευής Bluetooth με τον υπολογιστή σας."

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα. Αγόρασα ένα bluetooth χθες και δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό με το laptop. Χρησιμοποιώ το myphone explorer και προσπαθώντας να συνδεθεί η εφαρμογή με το τηλ. μου βγάζει το εξής μήνυμα λάθους.

 

"•Αφαιρέστε την μπαταρία της συσκευής για 2 λεπτά

•Κάντε μια επανεκκίνηση στον υπολογιστή σας

• Εάν έχετε Bluetooth: Σιγουρευτείτε ότι είναι ενεργοποιημένο στην συσκευή. ΚΑΙ επίσης. Ότι η υπηρεσία "Serial Port" είναι ενεργοποιημένη στο πρόγραμμα σύνδεσης. Της συσκευής Bluetooth με τον υπολογιστή σας."

 

Μπορεί να βοηθήσει κανείς;

Ευχαριστώ

Μας μπέρδεψες λίγο. Έχεις ποστάρει το ίδιο μήνυμα στο θέμα για το Κ750 και στο update του K700. :)

Link to comment
Share on other sites

Μας μπέρδεψες λίγο. Έχεις ποστάρει το ίδιο μήνυμα στο θέμα για το Κ750 και στο update του K700. :)

 

Αφορά το k700i κι έγινε εκ παραδρομής στο k750i. Όσον αφορά το πρόβλημα μου θεωρώ ότι οφείλεται στο πρόγραμμα και όχι στο τηλέφωνο...;)

Link to comment
Share on other sites

Αφορά το k700i κι έγινε εκ παραδρομής στο k750i. Όσον αφορά το πρόβλημα μου θεωρώ ότι οφείλεται στο πρόγραμμα και όχι στο τηλέφωνο...;)

Και τι σχέση έχει το myphone explorer με το online update?:)

 

Σου απάντησα και στο θέμα για το Κ750 αλλά δεν διευκρίνησες.

"Δουλεύει το bt κατά τα άλλα και δεν μπορείς απλά να δουλέψεις το myphone explorer?

Αν δεν δουλεύει καθόλου πες μοντέλο του bt και λειτουργικό του υπολογιστή.

Τα 1 και 2 που αναφέρεις δεν χρειάζονται για το myphone explorer.

Μήπως απλά προσπαθείς να σετάρεις τον αντάπτορα του bt?"

Link to comment
Share on other sites

Και τι σχέση έχει το myphone explorer με το online update?:)

 

Σου απάντησα και στο θέμα για το Κ750 αλλά δεν διευκρίνησες.

"Δουλεύει το bt κατά τα άλλα και δεν μπορείς απλά να δουλέψεις το myphone explorer?

Αν δεν δουλεύει καθόλου πες μοντέλο του bt και λειτουργικό του υπολογιστή.

Τα 1 και 2 που αναφέρεις δεν χρειάζονται για το myphone explorer.

Μήπως απλά προσπαθείς να σετάρεις τον αντάπτορα του bt?"

 

Eυχαριστώ για το ενδιαφέρον, το bt δουλεύει απλά δεν μπορώ να το δουλέψω με το myphone explorer. ;) Παρ'όλα αυτά το κινητό δουλεύει αψογα με το myphone explorer με τις υπέρυθρες.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για το ενδιαφέρον, το bt δουλεύει απλά δεν μπορώ να το δουλέψω με το myphone explorer. ;) Παρ'όλα αυτά το κινητό δουλεύει αψογα με το myphone explorer με τις υπέρυθρες.

Πείραξε λίγο της ρυθμίσεις του myphone explorer.

Ρυθμός baund 9600

Μέγεθος πακέτου OBE 4096 bytes.

Την σειριακή μπορείς να την βρεις από τις ρυθμίσεις του bt σου.

Link to comment
Share on other sites

Πείραξε λίγο της ρυθμίσεις του myphone explorer.

Ρυθμός baund 9600

Μέγεθος πακέτου OBE 4096 bytes.

Την σειριακή μπορείς να την βρεις από τις ρυθμίσεις του bt σου.

 

Eυχαριστώ πολύ και πάλι αλλά δεν κατάφερε να διαβάσει το τηλέφωνο. Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει σωστά την θύρα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Το myphone explorer δεν χρειάζεται "περίεργες" ρυθμίσεις για να δουλέψει. Ίσα-ίσα μάλιστα.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις βάλει σωστά την θύρα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Το myphone explorer δεν χρειάζεται "περίεργες" ρυθμίσεις για να δουλέψει. Ίσα-ίσα μάλιστα.

 

Αυτό που ξέχασα να σου αναφέρω είναι ότι μου έγραφε πως δεν έχει ψηφιακή υπογραφή το bt. Σημαίνει κατι αυτό;:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέχασα να σου αναφέρω είναι ότι μου έγραφε πως δεν έχει ψηφιακή υπογραφή το bt. Σημαίνει κατι αυτό;:blink:

Τίποτα που να έχει σχέση με το πρόβλημα. Οι οδηγοί του bt δεν έχουν ψηφιακή υπογραφή κατά την microsoft λόγω ελλιπούς υποστήριξεως.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ μπορεί ο υπολογιστής μου να βρει το τηλέφωνο δεν μπορεί να το δει ο myphone explorer;

Είμαστε και σε λάθος θέμα:)

Σου είπα ότι το πιο πιθανό για μένα ήταν η λάθος θύρα. Από την στιγμή που το bt δουλεύει κανονικά. Τίποτα άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ.

 

Ίσως ένα ξανακατέβασμα του αρχείου και εγκατάσταση εκ νέου να έλυνε το πρόβλημα.

 

Έχεις δοκιμάσει άλλα προγράμματα ανάλογα του myphone explorer;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατεβαζω το προγραμμα και το κανω install...

Ξεκιναει, κανει μια αναβαθμιση και ξαναξεκιναει....

Και ενω εμφανιζεται το πανεμορφο κινουμενο σημα της SE, ΜΕΝΕΙ ΕΚΕΙ....!!!!:confused:

Και τι δεν εχω κανει...Απεγκατασταση/εγκατασταση προγραμματος/java/flash και shockwave player.....ΤΑ ΠΑΝΤΑ....Αυτο εκει...

Κολλημενο στο σημα (παντα μετα την αυτοματη αναβαθμιση που κανει...).:(

Οποιος νομιζει οτι ξερει τι φταιει ας μου πει ρε παιδια γιατι δεν παει αλλο...Μου την εχει παιξει...:mad:

ΥΓ.)Ολα μα ολα τα προγραμματα (που μπορει να αφορουν το προγραμμα), εχουν προσβαση απτο firewall που εχω.

ΥΓ2.)Το παραξενο της υποθεσης ειναι οτι δεν μου βγαζει ΚΑΜΙΑ ενδειξη για καποιο σφαλμα...Τιποτα...Απλα μενει εκει κολλημενο παιζοντας το σημα...:!:

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το κ750 και είσαι σε λάθος θέμα;

 

 

Ναι φιλε μου...αλλα δεν ξερω τι σχεση μπορει να εχει αυτο με το προβλημα μου...

Οπως θα διαβασες το προβλημα αναφερεται στο προγραμμα,αρα και το Κ700 να ειχα το προβλημα θα παρεμενε...;)

Το προγραμμα δεν ξεκιναει καν ωστε να εχω την πολυτελεια να πω οτι θα του συνδεσω καποιο τηλεφωνο...

Απλα το ανεφερα ΚΑΙ εδω επειδη αυτο ειναι επισημασμενο θεμα που αφορα το update του Κ700 ΜΠΑΣ και βρω καποια λυση...Αλλα χλωμο...:(

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε μου...αλλα δεν ξερω τι σχεση μπορει να εχει αυτο με το προβλημα μου...

Οπως θα διαβασες το προβλημα αναφερεται στο προγραμμα,αρα και το Κ700 να ειχα το προβλημα θα παρεμενε...;)

Το προγραμμα δεν ξεκιναει καν ωστε να εχω την πολυτελεια να πω οτι θα του συνδεσω καποιο τηλεφωνο...

Απλα το ανεφερα ΚΑΙ εδω επειδη αυτο ειναι επισημασμενο θεμα που αφορα το update του Κ700 ΜΠΑΣ και βρω καποια λυση...Αλλα χλωμο...:(

Δεν έχεις άδικο. Αν και η αναβάθμιση στο Κ700 δεν γίνεται με τον ίδιο ακριβώς τρόπο αλλά δεν έχει σημασία. Δεν μπορώ να σε βοηθήσω πάντως. Το πρόβλημα ακούγεται αρκετά περίεργο και έχεις αποκλείσει τα περισσότερα πιθανά που θα μπορούσαν να φταίνε. Μάλλον μόνον οι τεχνικοι της SE θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν πλέον.

 

edit.

Από το firewall έχουν πρόσβαση τα προγράμματα. Το antivirus το τσέκαρες;

Γιατί για ένα παρόμοιο πρόβλημα και αφού έσπασα το κεφάλι μου να βρω τι ήταν, τυχαία ανακάλυψα ότι την δουλειά την έκανε το NOD32 που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν πιστευω να φταιει αυτο, θα το τσεκαρω φιλε μου...

Οπως και να εχει ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον...:)

Παντως ειναι τρομερα σπαστικο...Τουλαχιστον να μου εβγαζε καποιο error να μπορεσω να καταλαβω τι μπορει να φταιει...Αλλα...Τιποτα...:(

Anyway...Ιδωμεν..

Και παλι thanks..

Live and let live...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...