Jump to content

Σεισμός


dimangelid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που ήταν το επίκεντρο βρε παιδιά κ τι ώρα έγινε...?
Το επικεντρο ηταν στο θαλασσιο χωρο ανατολικα του Μαντουδιου στη Βορεια Ευβοια και η κυρια δονηση εγινε γυρω στις 5.05 το πρωι!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έτσι έτσι από 6,6 στο 5,1 μικρό λάθος!:rotfl: Προφανώς τότε ο υπολογιστής τους χρειάζεται μια μικρή αναβάθμιση! :lol:

 

Ρεζιλικια ομως ετσι??

Τι να πεις ομως...απο την μια μαλωνουν ποιος προεβλεψε πρωτος τον σεισμο,και απο την αλλη δεν ειναι ικανοι ουτε να βρουν το ποσα ριχτερ ειναι, ΑΦΟΥ γινει...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρεζιλικια ομως ετσι??

Τι να πεις ομως...απο την μια μαλωνουν ποιος προεβλεψε πρωτος τον σεισμο,και απο την αλλη δεν ειναι ικανοι ουτε να βρουν το ποσα ριχτερ ειναι, ΑΦΟΥ γινει...:worry:

Ήταν άπειρος είπανε ο σεισμολογός βάρδιας γιαυτό δεν μέτρησε καλά το μέγεθος... :down:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τον νιώσατε τον σεισμό; Κράτησε λίγα δεύτερα αλλά πρέπει να ήταν δυνατός. Πρώτη εκτίμηση 4,5 ρίχτερ με επίκεντρο την Εύβοια.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κουνηθήκαμε (2 φορες μάλιστα) στην Αθήνα!

 

και δεν ασχοληθηκε και κανεις!!!! τι γινεται ρε παιδια;; ουτε στις ειδησεις δεν το ειπαν... ενταξει, βλεπαμε ολυμπιακο, αλλα οχι κι ετσι... μιλαμε για χοντρη αναισθησια απο ολους.. ή εμενα μου φανηκε γερουλης ο σεισμός; και δυνατο μετασεισμό;; ;););) τι να πω... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

και δεν ασχοληθηκε και κανεις!!!! τι γινεται ρε παιδια;; ουτε στις ειδησεις δεν το ειπαν... ενταξει, βλεπαμε ολυμπιακο, αλλα οχι κι ετσι... μιλαμε για χοντρη αναισθησια απο ολους.. ή εμενα μου φανηκε γερουλης ο σεισμός; και δυνατο μετασεισμό;; ;););) τι να πω... :)

 

4,4 ήταν και αναφέρθηκε ήδη από τον ΣΚΑΪ: http://www.skai.gr/master_story.php?id=98067

 

Ε εντάξει, είναι λίγο υπερβολικό να γίνει έκτακτο δελτίο για έναν μετασεισμό και μάλιστα σε μία τόσο σεισμογενή χώρα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα καλα μου φανηκε οτι εκανε σεισμο σημερα!

Σε καποια στιγμη καταλαβα ενα κουνημα αλλα μπα λεω ιδεα μου θα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Από το site της Ναυτεμπορικής...

Σεισμική δόνηση 4 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ σημειώθηκε λίγο πριν από τις 4 μ.μ. με επίκεντρο το νότιο Ευβοϊκό, στον ίδιο εστιακό χώρο όπου την Κυριακή έγινε σεισμική δόνηση 4,4 Ρίχτερ.

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
α οκ!απλα μιλησα με τους δικους μου που ειναι στον βολο και μου ειπαν οτι εγινε σεισμος!εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι.τεσπα.
Link to comment
Share on other sites

re paidia mono egw katalava seismo,megalo se diarkeia?
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Ισχυρή σεισμική δόνηση μεγέθους 5,2 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ έγινε αισθητή στην Αθήνα λίγο μετά της δέκα και μισή το πρωί. Το επίκεντρο του σεισμού εντοπίστηκε στην Αμφίκλεια Βοιωτίας. Είχε εστιακό βάθος 10 χιλιομέτρων.
Εγώ πάντως δεν κατάλαβα κάτι :p.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...