Jump to content

2014 FIFA World Cup Brazil


giglle
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοσνιος ειναι, καλα τα λεει ο φιλος! Το θεμα ειναι οτι οποιαδηποτε ομαδα, ακομα κ το Ιραν παραγει ποδοσφαιρο ακομα κι αν παιζει αμυντικα! Εμεις ΜΟΝΟ αμυνα! Αντε κ κανα κορνερ! Μακαρι να γινει κατι με Ακτη αλλα δε μας κοβω! Δεν το χουμε, δεν εχουν μαθει οι παιχτες μας να δημιουργουν αλλα να καταστρεφουν!

 

Πες το ψέματα..

Το Ιράν ήταν πολύ επικίνδυνο στις αντεπιθέσεις, ακόμη και για την Αργεντινή. Ποιος θα το περίμενε ότι αυτή η ομάδα θα δυσκόλευε τόσο πολύ ένα απ' τα φαβορί..

Link to comment
Share on other sites

Γιατι χθες η Γκανα; Ποιος την ειδε κ δεν τη ζηλεψε; Βγηκε επιθεση, εκανε πολλα σουτ, εβαλε κ 2 γκολακια! Κ με αντιπαλο τη Γερμανια, οχι την Ιαπωνια! Δηλαδη αν καθοταν 90 λεπτα αμυνα θα φερνε Χ; Κι αν εφερνε θα ταν το ιδιο ευχαριστημενοι οι οπαδοι της κ οι φιλαθλοι ανα τον κοσμο που το παρακολουθησαν; Επαιξε στα ισα! Ας παιξουν κι οι δικοι μας κι ας χασουν, λιγοτερο θα τους κραξουμε απο το να κατσουν με Ακτη ολοι πισω κ να περιμενουμε ενα κορνερ στο 90 για να περασουμε!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον @giog. Τουλάχιστον να παίξουν μπάλα κι ας χάσουν. Θα το ευχαριστηθούμε και εννοείται ότι δε θα μπορεί κανείς να τους πει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα alkis_7! Χθες οταν ξεκινησε το ματς κ καναν κανα δυο σουτακια καλα λεω "που να βαλεις γκολ σε τοσο καλο, ψηλο τερματοφυλακα". Σε μια φαση στο Α' ημιχρονο βγηκε ενας σχεδον τετ α τετ λιγο πιο πλαϊ κ ο Goalkeeper καλυψε ολο το τερμα κ τον αναγκασε να τη βγαλει out μονος του. Κι ομως το παλεψαν, του βαλαν 2 κι εμεις σε εναν κοντο Ιαπωνα δεν βαλαμε ενα για δειγμα! Ειμαστε Ελληνες κι αναγκαστικα θα υποστηριξουμε την ομαδα μας αλλα να βλεπουμε κ τα στραβα της! Ο Κατσου ηταν πυλωνας στο euro 2004, 10 χρονια μετα δεν ειναι ο ιδιος ρε παιδια! Θελει τρεξιμο το συγχρονο ποδοσφαιρο! Ειναι για να μπαινει στο 65 αν ειμαστε μπροστα 1-0 να κλεινει χωρους μπροστα απο τα 2 center-back! Μη σας πω να γινεται 3ο ο ιδιος! Ξερω, ολοι προπονητες ειμαστε αλλα εγω που τα λεω αυτα εχω παρει 3 πρωταθληματα Αγγλιας κι ενα Τσου-Λου με τη Shrewsbury στο manager οποτε να με ακουτε! Κατι ξερω! :lol::p
Link to comment
Share on other sites

Ξερω, ολοι προπονητες ειμαστε αλλα εγω που τα λεω αυτα εχω παρει 3 πρωταθληματα Αγγλιας κι ενα Τσου-Λου με τη Shrewsbury στο manager οποτε να με ακουτε! Κατι ξερω! :lol::p

 

:lol::lol::lol::lol:

Νομίζω η τελευταία πρόταση πρέπει να μπει στα best του myphone!!

Πάντως με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σε όλα! Το manager κάνει καλή δουλεία τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Να μπει, συμφωνω! Πως δεν κανει! Ολο κ κατι μαθαμε ειδικα οσοι παιρναμε μικρες ασημαντες ομαδες κατωτερων κατηγοριων. Μακαρι να μουν ξανα φοιτητης να παιξω 24ωρες σερι! Μεγαλωσαμε ομως κ χασαμε κ ελευθερο χρονο κ την ξεγνοιασια κυριως! Γι αυτο τωρα κραζουμε τον Σαντος! Κ μιας κ τον ανεφερα, εβλεπα προχθες Κοστα Ρικα - Ιταλια! Ειδατε τον προπονητη τους; Μεσα στην ενταση, την αγωνια, εδινε οδηγιες, δεν εκατσε 1 δευτερολεπτο στον παγκο! Μιλαγε στους παιχτες, ΤΟ ΖΟΥΣΕ! Ο δικος μας ειδικα στο α ημιχρονο αταραχος, με το μαλλι playmobil κ τη φατσα τη στεναχωρημενη παντα! Αφου λεω να δειτε αυτος θα θαψει κ τον επιτιμο! Αυτοι ζουνε συνηθως 100 χρονια, οι αταραχοι! Στον παγκο εισαι ρε! Εγω ειμαι στην καρεκλα του δωματιου μου κ παιζω manager κι εχω πιο πολυ παθος! Βριζω, χτυπιεμαι, πανηγυριζω! Ημαρτον ρε! http://www.google.gr/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww1.pictures.zimbio.com%2Fgi%2FFernando%252BSantos%252BGreece%252BTraining%252BPress%252BConference%252BRM4szxXeARel.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.zimbio.com%2Fphotos%2FFernando%2BSantos%2FGreece%2BTraining%2BPress%2BConference%2BGroup%2BUEFA%2FRM4szxXeARe&h=594&w=427&tbnid=g6uVTch-a0i00M%3A&zoom=1&docid=CvyOaHhXC_T2NM&ei=QrqmU6ymHMXjO9XRgdgG&tbm=isch&ved=0CFsQMygkMCQ&iact=rc&uact=3&dur=407&page=2&start=27&ndsp=35
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Νομίζω η τελευταία πρόταση πρέπει να μπει στα best του myphone!!

Μπήκε ήδη: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5463540#post5463540

 

:lol: :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι @giog πες τα, πες τα!!

Δε θυμάμαι σε ποιον αγώνα, πρέπει να είναι σε αυτόν που λες, έβλεπα τον προπονητή της ομάδας (ένας καραφλός ήταν) μέσα στην αγωνία να περπατάει πάνω κάτω και να δίνει συνέχεια οδηγίες. Ο άνθρωπος το ζούσε, το ευχαριστιόταν. Φαινόταν ότι το ήθελε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχχα! Να στε καλα, εμεινα αθανατος στο Πανθεον του myphone! Αυτο το thread υπηρχε οντως τοσα χρονια; Βλεπω οτι υπαρχει μια ταση τον τελευταιο καιρο να ξεφαβονται μερικα παναρχαια!
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχχα! Να στε καλα, εμεινα αθανατος στο Πανθεον του myphone! Αυτο το thread υπηρχε οντως τοσα χρονια; Βλεπω οτι υπαρχει μια ταση τον τελευταιο καιρο να ξεφαβονται μερικα παναρχαια!

 

Αν μιλάς για το thread του Μουντιάλ, είπαμε να κάνουμε μια παράβαση των κανόνων και ν' ανοίξουμε ένα θέμα για ποδόσφαιρο. Νομίζω πάει πολύ καλά και αυτό είναι πολύ θετικό. Όσο για το thread του best of myphone, ναι υπάρχει χρόνια ;)

Link to comment
Share on other sites

Κ για τα 2 καλα κανατε! βρε συντεκνε τωρα παρατηρησα το Κυριαννα Ρεθυμνου! Δεν κατεω που βρισκεται αλλα μου θυμισε το Ρεθεμνος! Σε κανα μηνα θα κατεβω για vacation 2 βδομαδων! Εχουμε καταγωγη απο κει μαθές!
Link to comment
Share on other sites

Σπάει την πολιορκία της άμυνας των Ρώσων το Βέλγιο, και το 1-0 στο 87. Μάλλον τελικό σκορ, αν δεν αλλάξει κάτι. Τρομερή μεταμόρφωση η ομάδα με την είσοδο του Μιραλάς. Ο Όριτζι το γκολ.

Πάντως αυτοί οι σπορτσκάστερ της Νεριτ, ένας κι ένας είναι. Βλέπει ο άλλος, συνεχίζει και συνεχίζει να δείχνει το Μιραλάς ο σκηνοθέτης μετά από φάουλ στο δοκάρι, εκεί αυτός, να επιμένει ότι το χτύπησε ο Αζάρ. :p

 

Έληξε το παιχνίδι. Στους 6 βαθμούς το Βέλγιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

2o ματς που το παίρνει στο τέλος το Βέλγιο.

Η τύχη είναι με τους ικανούς!:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όντως, μετά την είσοδο του Μιραλάς, άλλαξε πολύ η ομάδα και ήρθε και το γκολ.

Για τους σπικερ που λες, ο Πέτρος που έκανε σήμερα τη περιγραφή είναι πολύ καλός. Ήταν στην Erasport, για κάποια χρόνια στη βραδινή ζώνη και παρουσιαστής το πρωί των αθλητικών γεγονότων στη ΝΕΤ..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο Μιραλάς τα είχε ψιλοσπάσει με τον Βίλμοτς πριν το τουρνουά, για ένα σχόλιο που είχε κάνει για το Γιανουζάι. Ευτυχώς το επεισόδιο δεν κατέστη δυνατό να του στερήσει τη συμμετοχή του στο Μουντιάλ. Ευτυχώς πάντως έχει ανοιχτά τα μάτια του ο Βέλγος και βλέπει ποιος αξίζει να παίζει, έστω και βάζοντάς τους σαν αλλαγές. Ο Μιραλάς πρέπει να μπαίνει βασικός, δεν καταλαβαίνω γιατί τον αφήνει στον πάγκο. Όπως επίσης κι ο Φελαϊνί που δεν τον είχε βασικό στο πρώτο ματς και μόλις είδε τα σκούρα τον έβαλε αλλαγή και γύρισε το παιχνίδι μαζί με τον Μέρτενς (ούτε αυτός βασικός). ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πως θα χωρέσουν όλοι αυτοί Πάνο μπροστά; Έχει κέντρο τον Φελαϊνί, δεξιά Μέρτενς, αριστερά Αζαρ και μπροστά Λουκάκου. Ο Μιραλάς που θα μπει; Πρέπει να βγει ο Μέρτενς απ' την 11αδα..
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δοκιμάσει σαν τριπλέτα μπροστά αυτούς που τελείωσαν το ματς, δηλαδή Μιραλάς, Αζάρ, Όριτζι. Είναι πολύ πιο γρήγοροι και κινητικοί και οι τρεις τους. Ο Λουκάκου δεν προσέφερε και ουσιαστικό ούτε σήμερα ούτε στο πρώτο ματς.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να δοκιμάσει σαν τριπλέτα μπροστά αυτούς που τελείωσαν το ματς, δηλαδή Μιραλάς, Αζάρ, Όριτζι. Είναι πολύ πιο γρήγοροι και κινητικοί και οι τρεις τους. Ο Λουκάκου δεν προσέφερε και ουσιαστικό ούτε σήμερα ούτε στο πρώτο ματς.

 

Πάνο συμφωνώ, παίρνω τηλέφωνο τον Μαρκ (Βίλμοτς) να του τα ψάλω.:D

Μου αρέσει πάντως το Βέλγιο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο Τζιμπούρ γιατί δεν παίζει στην Εθνική της Αλγερίας.:confused:
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ο Τζιμπούρ γιατί δεν παίζει στην Εθνική της Αλγερίας.:confused:

 

Γιατί νομίζω έχει να παίξει μπάλα από πέρυσι και αυτό στην Τουρκία..

 

Καμία πρόβλεψη για την Εθνική μας την Τρίτη;

 

Δύσκολο αλλά ποτέ δε ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο αλλά ποτέ δε ξέρεις!

 

Παρακολουθώ κάποιους από τους αγώνες και πραγματικά μένω με το στόμα ανοικτό σε αγώνες χωρών που δεν ακούγονται καν ενώ όταν παίζουμε εμείς κοιμάμαι στον καναπέ.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...