Jump to content

STAR S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα δε νομίζω, στη χειρότερη περίπτωση δε θα γίνει ρουτ

Και μιάς και δεν έχω κάνει ξανά τέτοιο πράγμα, γιά πείτε μου πως το χρησιμοποιώ. ΠΧ την μπάρα του google που εμφανίζεται, πως μπορώ να την ξεφορτωθώ;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλοί τρόποι. Θα σου έλεγα να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή titanium back up απο το playstore και μέσα από εκεί ξεκαρφωνεις όποια εφαρμογή θες. Ωστόσο και κάτι να πάει στραβά την επαναφερεις πάλι μέσα από το titanium
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Και μιάς και δεν έχω κάνει ξανά τέτοιο πράγμα, γιά πείτε μου πως το χρησιμοποιώ. ΠΧ την μπάρα του google που εμφανίζεται, πως μπορώ να την ξεφορτωθώ;

 

Aφου το κανεις πανευκολα root με framaroot,με root uninstaller (απ το PlayStore) φευγουν επισης πανευκολα ολες οι Κινεζικες εφαρμογες σε χρονο dt.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία βοήθεια παίδες ... έδωσα το DG500 στην κόρη μου και θέλει να επαναφερθούν αυτά που είχε σε viber και whatsup.

Γίνεται;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι όλοι έχετε παραγγείλει από pandawill,όσοι παραλάβατε είχε μέσα 2η μπαταρία,θήκη,screen protector;
Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι όλοι έχετε παραγγείλει από pandawill,όσοι παραλάβατε είχε μέσα 2η μπαταρία,θήκη,screen protector;

Τίποτα απολύτως .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα το περιμενω...γμτ..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Οι άθλιοι του pandawill δεν έχουν στο πακέτο ούτε screen protector!!

Την ημέρα που τα παράγγειλα είχαν μαζί και 2η μπαταρία και δεν θυμάμαι αν είχαν και θήκη και τελικά τα έστειλαν χωρίς τίποτα:angry:

Σε email που ανταλλάσσουμε το παίζουν στην κυριολεξία κινέζοι λέγοντας μου ότι αυτό δεν ίσχυε ποτέ!

Τι να σου κάνω που δεν φαντάστηκα(ενώ έπρεπε) να κρατήσω screen από την σελίδα τους:fool:

Σκέφτομαι να τους κάνω complaint στο paypal,αλλά αν μου ζητήσει αποδεικτικά;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου χωρις αποδεικτικα δεν προκειται να βγαλεις ακρη ουτε στo Paypal ουτε πουθενα.

Το Pandawill το εχει παραξεφτιλησει τωρα τελευταια.Οι τιμες του στο clearance δεν παιζονται αλλα στελνει οτι να ναι χωρις να ελεγχει τιποτα.Μην αγοραζετε επωνυμα κινητα απο κει οταν μπορειτε να τα βρειτε απο την 4αδα (vickmall,minideal,geekbuying,to2c) εστω και λιγο ακριβοτερα.Το σαιτ πλεον ειναι καλο μονο για αγορες μεχρι 100$ απο το clearance,και παλι το ρισκο να χεις προβλημα με την παραγγελια ειναι μεγαλο.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα χθες το κινητό είναι μια χαρά σε σύγκριση με την τιμή του.Οι κινεζιες έφυγαν εύκολα μετά το ρουταρισμα με framaroot

Ωραίες φωτογραφίες ακόμα και στο σκοτάδι γρήγορο gps πολύ καλή Ελληνική μετάφραση ή μπαταρία φαίνεται καλή

Ένα θέμα υπάρχει με το WiFi το οποίο έχει να κάνει με το ότι δεν πιάνει τόσο καλά όσο τα άλλα κινέζικα που έχουν περάσει από τα χέρια μου(Amoi,thl,)

Αυτό που δεν μπορώ να κάνω είναι να κάνω back up μέσω recovery αφού δεν υπάρχει ανάλογη εντολή.

Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να περάσω custom recovery στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Οι άθλιοι του pandawill δεν έχουν στο πακέτο ούτε screen protector!!

Την ημέρα που τα παράγγειλα είχαν μαζί και 2η μπαταρία και δεν θυμάμαι αν είχαν και θήκη και τελικά τα έστειλαν χωρίς τίποτα:angry:

Σε email που ανταλλάσσουμε το παίζουν στην κυριολεξία κινέζοι λέγοντας μου ότι αυτό δεν ίσχυε ποτέ!

Τι να σου κάνω που δεν φαντάστηκα(ενώ έπρεπε) να κρατήσω screen από την σελίδα τους:fool:

Σκέφτομαι να τους κάνω complaint στο paypal,αλλά αν μου ζητήσει αποδεικτικά;

 

Επειδή είμαι ο πρώτος που παράγγειλα και άνοιξα και το παρόν θέμα θα σου πω ότι τα στοιχεία που δίνω στο πρώτο ποστ είναι copy-paste από το pandawill και όπως βλέπεις δεν λέει πουθενά για δυο μπαταρίες ή screen protector

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου χωρις αποδεικτικα δεν προκειται να βγαλεις ακρη ουτε στo Paypal ουτε πουθενα.

Το Pandawill το εχει παραξεφτιλησει τωρα τελευταια.Οι τιμες του στο clearance δεν παιζονται αλλα στελνει οτι να ναι χωρις να ελεγχει τιποτα.Μην αγοραζετε επωνυμα κινητα απο κει οταν μπορειτε να τα βρειτε απο την 4αδα (vickmall,minideal,geekbuying,to2c) εστω και λιγο ακριβοτερα.Το σαιτ πλεον ειναι καλο μονο για αγορες μεχρι 100$ απο το clearance,και παλι το ρισκο να χεις προβλημα με την παραγγελια ειναι μεγαλο.

Ετσι ακριβώς φίλε μου, οτι πήρα απο εκεί, σαβούρα και ολο προβλήματα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οι άθλιοι του pandawill δεν έχουν στο πακέτο ούτε screen protector!!

Την ημέρα που τα παράγγειλα είχαν μαζί και 2η μπαταρία και δεν θυμάμαι αν είχαν και θήκη και τελικά τα έστειλαν χωρίς τίποτα:angry:

Σε email που ανταλλάσσουμε το παίζουν στην κυριολεξία κινέζοι λέγοντας μου ότι αυτό δεν ίσχυε ποτέ!

Τι να σου κάνω που δεν φαντάστηκα(ενώ έπρεπε) να κρατήσω screen από την σελίδα τους:fool:

Σκέφτομαι να τους κάνω complaint στο paypal,αλλά αν μου ζητήσει αποδεικτικά;

Ποτέ δεν είχε δεύτερη μπαταρία φίλε μου, κάπου αλλού το είδες, οπότε μην διαμαρτύρεσαι άδικα ....

Εγώ πριν το παραγγείλω τους ρώτησα γιατί είναι με μία μπαταρία ενώ οι άλλοι το δίνουν με δύο και μου απάντησαν ότι έτσι το δίνουν.

Και όσο γιά τα "δώρα" συνόλου 2 δολλαρίων, καλύτερα να μην τα δίνουν γιατί μου θυμίζουν τους Ινδιάνους με τα καθρεφτάκια ....

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 μπαταριες,τα flip cover cases και τα screen protectors μεσα στη συσκευασια στα προιοντα STAR/HTM/Feiteng περιλαμβανονται απο το εργοστασιο.Το Pandawill οπως και αλλα sites,προφασιζομενοι το οτι ''απαγορευεται'' η δευτερη μπαταρια στο πακετο τα σπανε,και τα πουλανε μεμονωμενα.

Παραδειγμα,μπαταρια και flip cover case για το H9500+ στα 15$ ,ενω επρεπε να περιεχονται μεσα στο κουτι.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 μπαταριες,τα flip cover cases και τα screen protectors μεσα στη συσκευασια στα προιοντα STAR/HTM/Feiteng περιλαμβανονται απο το εργοστασιο.Το Pandawill οπως και αλλα sites,προφασιζομενοι το οτι ''απαγορευεται'' η δευτερη μπαταρια στο πακετο τα σπανε,και τα πουλανε μεμονωμενα.

Παραδειγμα,μπαταρια και flip cover case για το H9500+ στα 15$ ,ενω επρεπε να περιεχονται μεσα στο κουτι.

 

Σωστό αυτό που λες αλλά από τη στιγμη που όταν πας να παραγγείλεις και γράφει μόνο 1 μπαταρία 1 θα παραλάβεις και αν αυτό δεν σου αρέσει δεν αγοράζεις

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 μπαταριες,τα flip cover cases και τα screen protectors μεσα στη συσκευασια στα προιοντα STAR/HTM/Feiteng περιλαμβανονται απο το εργοστασιο.Το Pandawill οπως και αλλα sites,προφασιζομενοι το οτι ''απαγορευεται'' η δευτερη μπαταρια στο πακετο τα σπανε,και τα πουλανε μεμονωμενα.

Παραδειγμα,μπαταρια και flip cover case για το H9500+ στα 15$ ,ενω επρεπε να περιεχονται μεσα στο κουτι.

Τα ίδια χρήματα "πουλάει"(από αυτά που βούτηξαν) το Pandawill για το S6:angry:

Είναι η δεύτερη φορά που μου δημιουργεί πρόβλημα το συγκεκριμένο site,τους την έχω όμως φυλαγμένη:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 μπαταριες,τα flip cover cases και τα screen protectors μεσα στη συσκευασια στα προιοντα STAR/HTM/Feiteng περιλαμβανονται απο το εργοστασιο.Το Pandawill οπως και αλλα sites,προφασιζομενοι το οτι ''απαγορευεται'' η δευτερη μπαταρια στο πακετο τα σπανε,και τα πουλανε μεμονωμενα.

Παραδειγμα,μπαταρια και flip cover case για το H9500+ στα 15$ ,ενω επρεπε να περιεχονται μεσα στο κουτι.

Μπορείς να μου δώσεις το λινκ της επίσημης ιστοσελίδας του star που το λέει αυτό;;

Τα ίδια χρήματα "πουλάει"(από αυτά που βούτηξαν) το Pandawill για το S6:angry:

Είναι η δεύτερη φορά που μου δημιουργεί πρόβλημα το συγκεκριμένο site,τους την έχω όμως φυλαγμένη:hunter:

Μάλλον δεν διάβασες αυτό που έγραψα παραπάνω. Που έχει το panda μπαταρία γιά το s6;;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις το λινκ της επίσημης ιστοσελίδας του star που το λέει αυτό;;

 

Μάλλον δεν διάβασες αυτό που έγραψα παραπάνω. Που έχει το panda μπαταρία γιά το s6;;;

Φίλε μου μήπως είσαι εκπρόσωπος του pandawill;

Τη μέρα που έκανα εγώ την παραγγελία είχε αναλυτικά στο πακέτο 2 μπαταρίες και δεν είμαι σίγουρος για τη θήκη,η δεύτερη μπαταρία ήταν και ένας επιπλέον λόγος που έκανα την παραγγελία.

Επίσης να σε ενημερώσω ότι την συγκεκριμένη μέρα(11/06),όλα τα site που είχαν το συγκεκριμένο κινητό έδιναν όλο το πακέτο που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.Την επόμενη μέρα το πρωί,το πρώτο site που αφαίρεσε τα extra ήταν το pandawill και στη συνέχεια ακολούθησαν και οι υπόλοιποι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μείνετε στο θέμα μας που είναι οι εντυπώσεις μας για το τηλέφωνο και όχι αυτές για το panda;

Και ξανά ρωτάω έχει κανείς από όσους παρέλαβαν μπει σε recovery mode να μου επιβεβαίωση ότι δεν έχει εντολή για back up/restore data;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μήπως είσαι εκπρόσωπος του pandawill;

Τη μέρα που έκανα εγώ την παραγγελία είχε αναλυτικά στο πακέτο 2 μπαταρίες και δεν είμαι σίγουρος για τη θήκη,η δεύτερη μπαταρία ήταν και ένας επιπλέον λόγος που έκανα την παραγγελία.

Επίσης να σε ενημερώσω ότι την συγκεκριμένη μέρα(11/06),όλα τα site που είχαν το συγκεκριμένο κινητό έδιναν όλο το πακέτο που ανέφερε ο φίλος παραπάνω.Την επόμενη μέρα το πρωί,το πρώτο site που αφαίρεσε τα extra ήταν το pandawill και στη συνέχεια ακολούθησαν και οι υπόλοιποι.

Σου απάντησα ευγενικά, αλλά το πας φυρί-φυρί ...

Εκπρόσωπος δεν είμαι, αλλά λες ότι να είναι, γιατί ΠΟΤΕ δεν το έδινε με δύο μπαταρίες. Δεν είσαι εσύ ο έξυπνος γιά να διαμαρτύρεσαι, εάν ήταν όπως τα λες θα είχαν διαμαρτυρηθεί και οι άλλοι που το αγόρασαν στις 11/6 όπως και εγώ. Και έάν θέλεις, μπορώ να σου βρώ όσους το δινουν ακόμη με δύο μπαταρίες και 190 δολλάρια !!!

(Επίσης, ακόμη περιμένω να μου δείξεις την σελίδα του μαγαζιού που πουλάει τις "κλεμμένες" μπαταρίες .... )

Edited by evansarmor
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες αλλά από τη στιγμη που όταν πας να παραγγείλεις και γράφει μόνο 1 μπαταρία 1 θα παραλάβεις και αν αυτό δεν σου αρέσει δεν αγοράζεις

Απολυτα σωστο αυτο που λες.

 

Μπορείς να μου δώσεις το λινκ της επίσημης ιστοσελίδας του star που το λέει αυτό;;

 

Δεν εχω λινκ,αλλα εχοντας αγορασει πανω απο 10 κινητα HTM,STAR,Feiteng οταν το 90% εχει μεσα 2 μπαταριες,flip cover και ζελατινα (και το γραφουν οι περιγραφες τους) και βλεποντας σε αλλα καταστηματα παρα πολλα προιοντα των εν λογω εταιρειων να γραφουν αυτα ακριβως τα περιεχομενα,αυτο συμπεραινω.Απλα πατησαν στην απαγορευση αποστολης δευτερης μπαταριας και τις πωλουν μεμονωμενες.

Τελος το offtopic απο μενα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έφτιαξα CWM Recovery με την βοήθεια του οδηγου που βρήκα εδώ και έτσι μπόρεσα να πάρω backup την ROM με ότι αυτό συνεπάγεται

Οποιος θέλει το κατεβάζει από εδώ

http://www.easybytez.com/o0j3f2nz71zi

 

το αντιγράφετε στην sd card και μετά με mobileungle tools κάνετε recovery update αφού έχετε κάνει root το τηλέφωνο

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...