Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θέλω να εγκαταστήσω ξανά όλη τη σειρά πρέπει να τα εγκαθιστώ με τη σειρά που έχουν κυκλοφορήσει ή μπορώ να τα εγκαθιστώ όπως να 'ναι; Μπορώ πρώτα να βάλω τα Expansion packs με τη σειρά και μετά τα Stuff packs ή πρέπει να μπαίνουν παράλληλα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει διαφορά στην πραγματικότητα, μπορείς να τα εγκαταστήσεις με όποια σειρά θες. (θα σε συμβούλευα μετά από κάθε EP που εγκαθιστάς να τρέχεις και το αντίστοιχο patch του, υπάρχει patch για το Sims 2, για όλα τα EP (University, Nightlife, Open For Business, Pets, Seasons, Bon Voyage, Free Time) αλλά και για ένα SP (Family Fun Stuff))

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το Apartment Life είναι αρκετά καλό από άποψη προσθηκών στο παιχνίδι.

 

Παρ'όλ'αυτά όπως και τα περισσότερα expansion (ειδικά από την εποχή του Bon Voyage και μετά) έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ bug. Δεν συνιστώ να το παίξεις χωρίς να προμηθευτείς και τα διάφορα fix. (Κυρίως αυτό: http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=299586)

 

Επίσης, όπως όλα τα expansion και stuff pack από την εποχή του H&M έχει το "περίφημο" spyware Securom, οπότε ακόμα κι αν το αγοράσεις το καλύτερο είναι *πριν* το τρέξεις για πρώτη φορά (γιατί τότε εγκαθιστά το Securom) να βάλεις NoCD ***** και να μη χρησιμοποιείς κιόλας το cd από εκεί και πέρα. Περισσότερες λεπτομέρεις για το Securom και πως να το βγάλεις από το pc σου αν το έχεις, εδώ: http://reclaimyourgame.com/ και http://securom.mustbedestroyed.org/phorum/

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό λες?

 

http://thesims2.ea.com/images/about/sp5_screenshots/screenshot_2.jpg

 

Δυστυχώς, the cake is a lie. Είναι staged η φωτογραφία, δεν υπάρχει τρόπος στο παιχνίδι να κάνεις επίδειξη.

 

Αν πας όμως εδώ και μπεις στο Sims 2/Objects/Other Objects/Fashion Show Controller (δεν υπάρχει direct link) μπορείς να κατεβάσεις ένα hack για να σε βοηθήσει. Έχει και οδηγίες αναλυτικά για το πως να το ρυθμίσεις, δες το αν θες.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, the cake is a lie. Είναι staged η φωτογραφία, δεν υπάρχει τρόπος στο παιχνίδι να κάνεις επίδειξη.

 

Αν πας όμως εδώ και μπεις στο Sims 2/Objects/Other Objects/Fashion Show Controller (δεν υπάρχει direct link) μπορείς να κατεβάσεις ένα hack για να σε βοηθήσει. Έχει και οδηγίες αναλυτικά για το πως να το ρυθμίσεις, δες το αν θες.

Α δηλαδή μας κοροϊδεύει η EA.:mad:

Ευχαριστώ όμως ε! Θα το δοκιμάσω και θα σας πως αν δούλεψε!:happy::)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τι πρόβλημα σου βγάζει;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να παίζει το παιχνίδι στα Vista??

Βάλε patch.

http://thesims2.ea.com/update/index.php

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ παίζει καθόλου, ούτε καν ξεκινάει. Βέβαια δεν έχω το γνήσιο :O, το οποίο έπαιζε κανονικά στα XP μέχρι που άλλαξα υπολογιστή...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κι εμενα δεν επαιζε στο λαπτοπ μου που εχω vista...βασικα εγω εγκατεστησα το sims 2 το οποιο δεν επαιζε..μετα που εκανα install και το expansion του το seasons και καποια αλλα ακομη επαιξε κανονικα..κι εγω δεν τα εχω αυθεντικα..:p

Αρα αν εχεις τα expansions κανε και αυτα εγκατασταση ή αλλιως υπαρχει και η σειρα sims stories τα οποια παιζουν κανονικα στα vista..:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. :bow: Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημά μου.

Λοιπόν κατέβασα πρόσφατα το Sims 2 :whistle: .....και όλα καλά.

Έγραψα τα CD (4) .....και πάλι όλα καλά.

Έκανα install και πάλι όλα καλά :D

Το έτρεξα για να παίξω και εμφανίζει το λογότυπο (Sims 2)..... και αυτό ήταν, σταματάει εκεί και δεν πάει παρακάτω :cry:

Μήπως μπορεί κάπειος να με διαφωτίσει;;;;;;

Αν το έχετε ξαναπεί sorry αλλά που να διαβάσω τώρα 28 σελίδες :O

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

το "σηκωνει" ο υπολογιστης σου το παιχνιδι?

εμενε εκανε κατι τετοια με 256 ram.οταν εβαλα αλλα 256,δηλαδη συνολο 512 ram επαιζε καπως κανονικα!

Link to comment
Share on other sites

το "σηκωνει" ο υπολογιστης σου το παιχνιδι?

εμενε εκανε κατι τετοια με 256 ram.οταν εβαλα αλλα 256,δηλαδη συνολο 512 ram επαιζε καπως κανονικα!

 

Σίγουρα το σηκώνει.

Δεν νομίζω το πρόβλημα να είναι ο υπολογιστής μου γιατί είναι ολοκαίνουργιος και γενικότερα πολύ δυνατός.

Δεν ξέρω μήπως φταίει κάποια ρύθμιση που ίσως πρέπει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γειά σας. :bow: Ελπίζω να μπορέσει κάποιος να με βοηθήσει στο πρόβλημά μου.

Λοιπόν κατέβασα πρόσφατα το Sims 2 :whistle: .....και όλα καλά.

Έγραψα τα CD (4) .....και πάλι όλα καλά.

Έκανα install και πάλι όλα καλά :D

Το έτρεξα για να παίξω και εμφανίζει το λογότυπο (Sims 2)..... και αυτό ήταν, σταματάει εκεί και δεν πάει παρακάτω

Μήπως μπορεί κάπειος να με διαφωτίσει;;;;;;

Αν το έχετε ξαναπεί sorry αλλά που να διαβάσω τώρα 28 σελίδες :O

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αν δεν είναι αυθεντικό :ninja: χρειάζεται πρόγραμμα virtual drive (daemon tools, alchool etc) συνήθως περιέχονται πληροφορίες εντός για το ποιο cd κάνεις mount image (συνήθως το 1), αν όλα αυτά σου ακούγονται ξένα......:X

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε και μένα αν μπορείτε.

Έχω το sims 2, αυθεντικό, dvd, πήρα το ikea expansion (επίσης αυθεντικό), το κάνω εγκατάσταση, άλλά όταν πάω να το παίξω μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με την ασφάλεια, κάτι τέτοιο και δεν μπορεί να παίξει το σιντι, και γράφει το νούμερο 5007. Τι να κάνω; το απεγκατέστησα και το ξαναέκανα μερικές φορές αλλά τίποτα. Παλιά είχα το seasons, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

(Για να παίξει το σιμς με το εξπάνσιον, το cd tou expansion δε βάζουμε;)

 

Ό,τι και να δοκίμασα απέτυχε...

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως ολα τα προβληματα που αντιμετωπιζεται λυνονται με ενα απλο *****...

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Βοηθήστε και μένα αν μπορείτε.

Έχω το sims 2, αυθεντικό, dvd, πήρα το ikea expansion (επίσης αυθεντικό), το κάνω εγκατάσταση, άλλά όταν πάω να το παίξω μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα με την ασφάλεια, κάτι τέτοιο και δεν μπορεί να παίξει το σιντι, και γράφει το νούμερο 5007. Τι να κάνω; το απεγκατέστησα και το ξαναέκανα μερικές φορές αλλά τίποτα. Παλιά είχα το seasons, δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

(Για να παίξει το σιμς με το εξπάνσιον, το cd tou expansion δε βάζουμε;)

 

Ό,τι και να δοκίμασα απέτυχε...

 

Με το Seasons δεν είχες πρόβλημα γιατί τα προβλήματα άρχισαν με το Bon Voyage και μετά που ξεκίνησαν το Securom. Sorry to tell you, but you got spyware. Δες εδώ για λεπτομέρειες πως να το αφαιρέσεις κλπ. Αφού το κάνεις όλο αυτό, εγκαθιστάς κανονικά το αυθεντικό παιχνίδι που έχεις αλλά παίζεις μέσω no-cd cr-ack για να μην σου εγκαταστήσει πάλι τις μ*λ*κίες της EA και να μπορείς να το λειτουργήσεις (που γι'αυτό το πλήρωσες στην τελική). Με αυτά που κάνουν ωθούν στην πειρατεία actually.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... δεν πρόκειται να το παίξω μάλλον...

 

γιατι να μην παιξεις??αγορασες το παιχνιδι και πρεπει να παιξεις...αν θες περαιτερω βοηθεια στειλε μου PM.

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Καλησπέρα σε όλους . Χρειάζομαι βοήθεια . Οι sims μου είναι μαύροι , κάρβουνο και στο πρόσωπο έχουν κάτι σαν εφημερίδα . Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους . Χρειάζομαι βοήθεια . Οι sims μου είναι μαύροι , κάρβουνο και στο πρόσωπο έχουν κάτι σαν εφημερίδα . Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό ?

 

Το σωστό είναι το "έγχρωμοι". Δεν είναι ευγενικό να τους λες μαύρους.

 

(:p Μάλλον κάτι παιζει με την κάρτα γραφικών σου, κατέβασε τους τελευταίους drivers και την τελευταία έκδοση του DirectX 9.)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...