Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση έχω βρει κάτι collections Packs The sims έχω την ξαδέρφη μου που τρελαίνεται για αυτό το παιχνίδι και θέλω να της το πάρω για δώρο στα γενέθλεια της ξέρετε αν έχει μέσα όλα τα expansions ?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάς για το Sims το πρώτο; Σε αυτό υπάρχουν κάποια πακέτα με το αρχικό παιχνίδι και ένα-δύο expansions και υπάρχουν και κάποια άλλα που είναι απλά συλλογές με 2-3 expansions.

 

Αν μιλάς για το Sims 2, τότε προφανώς αναφέρεσαι στο "Εdition". Seasons Edition και Pets Edition, τα οποία έχουν το αρχικό Sims 2 και το expansion Seasons και Pets αντίστοιχα

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το Sims το πρώτο; Σε αυτό υπάρχουν κάποια πακέτα με το αρχικό παιχνίδι και ένα-δύο expansions και υπάρχουν και κάποια άλλα που είναι απλά συλλογές με 2-3 expansions.

 

Αν μιλάς για το Sims 2, τότε προφανώς αναφέρεσαι στο "Εdition". Seasons Edition και Pets Edition, τα οποία έχουν το αρχικό Sims 2 και το expansion Seasons και Pets αντίστοιχα

 

Για το 2 μιλούσα άρα τι να της πάρω το Seasons Edition πρώτα?

ή και τα δύο?

Μήπως ξέρεις που μπορώ να το βρω σε καλή τιμή? Να σου πω πως δεν έχω κοιτάξει ακόμη για τιμές .....

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Λογικά, τα συγκεκριμένα θα τα έχουν παντού ίδια τιμή, δηλαδή στα 60€.

Από τα δύο σου προτείνω το πακέτα με το Pets. Τα κορίτσια το προτιμάνε.

 

Επίσης υπάρχει και μια Deluxe Edition, η οποία περιλαμβάνει το Sims 2 και το πρώτο expansion που είχε κυκλοφορήσει, το Nightlife, αλλά αν το κοριτσάκι είναι μικρό δε νομίζω να της λέει κάτι το Nightlife. Αυτές τις μέρες, μάλιστα, κυκλοφόρησε και το νέο expansion, το Bon Voyage!

 

Επίσης κυκλοφορούν και δύο τίτλοι τo "Sims 2: Life Stories" και το "Sims 2: Pet Stories" τα οποία είναι μεν με τη μηχανή γραφικών, τη λογική και το στύλ του Sims 2, αλλά είναι αυτόνομα παιχνίδια, δηλαδή δε χρειάζονται το Sims 2 για να παίξουν και φυσικά ΔΕΝ μπορείς να προσθέσεις σε αυτά κανένα άλλο expansion, στα οποία έχεις συγκεκριμένες "ιστορίες" να ακολουθήσεις, είναι δηλαδή λιγότερο γενικά από ότι το Sims 2 το Original.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

geia sas. anoi3a ena post apoklistika gia tous sims. To neo game exei kykloforisei me titlo bon voyage kai sas dinei thn dinatothta na pate tous sims sas diakopes. 3erei kaneis thn timh tou?

 

-Poio einai to agaphmeno sas sims 2 kai giati?

-3erete kanena kolpaki opws cheat codes, patches?

 

 

Ean 8elete grafteite kai sto fan club mas http://clubs.pathfinder.gr/SIMS2FANS gia na katevasete objects,clothes, lots ola freeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

 

oso gia thn timh paidia, mono to sims 2 exei 60 euro ta expansion packs einai poly pio fthina gyrw sta 20-30 euro. epeidi apla epektinoun to game.

 

To epekse kanenas??

Egw to ebala kai apogoiteutika.

To menu pou bazei toixous, plakakia klp den douleuei, kai to eikonidiaki me thn disketa(save) den douleuei. Prepei na kanw quit kai na me rotisei an thelw na to swsw gia na to swsw.

 

einai antigrafh or afthentiko????

Youtube Channel: /sixfreaks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λογικά, τα συγκεκριμένα θα τα έχουν παντού ίδια τιμή, δηλαδή στα 60€.

Από τα δύο σου προτείνω το πακέτα με το Pets. Τα κορίτσια το προτιμάνε...Επίσης κυκλοφορούν και δύο τίτλοι τo "Sims 2: Life Stories" και το "Sims 2: Pet Stories" τα οποία είναι μεν με τη μηχανή γραφικών, τη λογική και το στύλ του Sims 2, αλλά είναι αυτόνομα παιχνίδια, δηλαδή δε χρειάζονται το Sims 2 για να παίξουν και φυσικά ΔΕΝ μπορείς να προσθέσεις σε αυτά κανένα άλλο expansion, στα οποία έχεις συγκεκριμένες "ιστορίες" να ακολουθήσεις, είναι δηλαδή λιγότερο γενικά από ότι το Sims 2 το Original.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση σου... Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου. Να ' σαι καλά

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Μαλλον χρειαζομαι τη βοηθεια σας....

Εχω εγκαταστησει το sims2,to night life,open for business,και το seasons.

Αγορασα το Σαββατο το bon voyage και σημερα εβαλα το cd για να το εγκαταστησω και πολυ απλα δεν κανει τιποτα!

Λες και δεν εχω cd μεσα στο cd rom! Πηγα στον explorer στο d:\ που ειναι η θεση του και δεν το βλεπει!

Τι να κανω? :wacko:

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest BAMBAACHA
ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΟΔΗΓΟ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΟ ΣΙΜΣ ??? ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΤΟ ΧΤΙΣΙΜΟ ΚΑΙ Η ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ :!: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ......
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
katebasa prosfata to "the sims online" to egatestisa kai eftiaksa enan logariasmo gia na pekso..mono pou gia na pekso prepi na kano regictert kai den mporo ...kseri kapios pos tha to kano.........mpori kapios na mou ftiaksi enan etimo logariasmo?????????
Link to comment
Share on other sites

exo katebasi to "the sims online" kai den ksero pos na kao register sto logariasmo mou gia na pekso....mipos kserete pos na to kano?????????
Θα πας εδώ: http://player.thesimsonline.ea.com/free_trial/sign_up.jsp για να κάνεις εγγραφή για ένα trial 14 ημερών, μετά θα πρέπει να αγοράσεις το παιχνίδι.

 

Exo kateuasi kai to the sims 2 fashion otan teliosa thn eggatastasi kai patisa na pekso tote mou bgazi ena minima pou lei na isago to prototipo cd ti prepi na kano???
Προφανώς χρειάζεσαι το original cd ή να διαβάσεις πιο προσεχτικά τις οδηγίες που έρχονται μαζί με τα "κατεβάσματα".

 

Επίσης 2 πράγματα που μπορείς να προσπαθήσεις να κάνεις:

 

1. Να γράφεις σε Ελληνικά για να μπορούμε να διαβάζουμε πιο εύκολα τι γράφεις (πατάς για να αλλάξεις γλώσσα "Alt" + "Shift" στα windows συνήθως)

 

2. Να διαβάσεις το f.a.q. http://www.myphone.gr/forum/faq.php? που θα σε βοηθήσει να καταλάβεις πως πρέπει να λειτουργούμε στο forum

 

Καλώς ήρθες στο myphone

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να κανω μια ερωτηση...

 

Μπορω να παιξω SIM 2 σε 2 υπολογιστές, στο network του σπιτιού μου?

Το παιχνίδι ειναι "αγορασμενο" απο τορενταδικο...:X

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...

 

Μπορω να παιξω SIM 2 σε 2 υπολογιστές, στο network του σπιτιού μου?

Το παιχνίδι ειναι "αγορασμενο" απο τορενταδικο...:X

 

κανειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιις????:)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση...

 

Μπορω να παιξω SIM 2 σε 2 υπολογιστές, στο network του σπιτιού μου?

Το παιχνίδι ειναι "αγορασμενο" απο τορενταδικο...:X

Δεν μπορώ να πώ ότι κατάλαβα τι εννοείς, να παίξεις δικτυακά το sims? Δεν είναι singleplayer?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πώ ότι κατάλαβα τι εννοείς, να παίξεις δικτυακά το sims? Δεν είναι singleplayer?

 

Εννοώ, ενα pc που να παιζω εγω:cry:, και αλλο ενα pc που να παιζει καποιος αλλος, αλλα να ειμαστε στο ιδιο παιχνίδι, στην ιδια γειτονιά και να κουναμε ο καθενας τον δικο του SIM...:D

Link to comment
Share on other sites

Paidia egw dn to exw original alla dn mporw na ktisw.Ti borw na kanw?
Υπήρχε ένα πρόβλημα στο Build mode με τις πρώτες "μη αγορασμένες" εκδόσεις βρες κάποιο νέο ... (ξέρεις τι) και θα παίξει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μπαίνω από το κινητό μου και δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση.. απλά ήθελα νά ρωτήσω.. μου ζήτησε να οργανώσω ένα πάρτυ γενεθλίων για το παιδί. έστησα τούρτα μπαλόνια, αλλά πως το κάνω;!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μπαίνω από το κινητό μου και δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση.. απλά ήθελα νά ρωτήσω.. μου ζήτησε να οργανώσω ένα πάρτυ γενεθλίων για το παιδί. έστησα τούρτα μπαλόνια, αλλά πως το κάνω;!

Πήγαινε στο τηλέφωνο και πήγαινε στο: Have Birthday Party[make birthday party ή κάτι τέτοιο!]

Άνοιξε μουσική, και βάλε το παιδί να σβήσει τα κεράκια!

Link to comment
Share on other sites

ουφ άργησα λίγο να ρωτήσω.. τώρα πάνε τα γενέθλια, του χρόνου πάλι χεχε :-)

Δεν πειράζει, θα έχεις κανένα adult να τον γεράσεις:p

 

Btw, πήρε κάνενας το The Sims 2: Teen Style Stuff να μας πει σχόλια;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας. Ξερετε κανενα καλο site για επιπλα για το σιμσ 2;

 

Πολύ καλο και δοκιμασμένο (από εμενα :p) ειναι το http://www.aroundthesims2.com. Με ωραια επιπλακια, που τα δινει σε "συνθεσεις" και ειναι ακομα πιο ευκολο να φτιαξεις αρμονικους συνδυασμους :)

 

Επίσης υπάρχουν τα:

http://www.modthesims2.com

http://www.parsimonius.org

http://www.thesimsresource.com

http://www.djssims.com

http://www.web-mia.com/ts2

 

Μια συμβουλή μονο: προσπαθησε να κρατηθεις και να μην κατεβασεις αβερτα ο,τι σε ενθουσιασει. Στο λεω γιατι εγω την πατησα και βρεθηκα με 3500 κατεβασμενα αντικειμενα, μαλλια, ρουχα κλπ και το Σιμς μετα δε φορτωνε γιατι κολλαγε με τοσο πραμα πανω :wacko: Εκτος αν ο υπολογιστης σου "φυσαει" :)

 

-----------------------------------------------------------

 

Εχω ενα προβλημα. Εχω το Σιμς 2 σε αυθεντικο και οταν παω να το εγκαταστησω μου λεει οτι δε μπορει να αντιγραψει το αρχειο Leeme.txt και σταματαει η εγκατασταση. Παλιοτερα (στην προ φορματ εποχη) ειχα κανει κατι πατεντες και ειχε εγκατασταθει. Τωρα (στη μετα φορματ εποχη) δεν πιανει καμια πατεντα, οπότε παιζω με ενα αντιγραμμενο που εχω. Σκεφτομουν οτι φταιει ο υπολογιστης μου (το χρεπι) και το εδωσα το αυθεντικο σε μια φιλη που πηρε καινουργιο υπολογιστη ο οποιος ΤΑ ΣΠΑΕΙ και αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα... Σκεφτομαι να το επιστρεψω στο Fnac από οπου το αγορασα, αλλα εχει περασει ενας χρονος! Αλλα τσαντιζομαι γ@μωτο, να σκας 50 ευρω για να μην παιζει και να παιζει τελεια το αντιγραμμενο??? Εσεις τι λετε, να δοκιμασω να το επιστρεψω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Εχω το Σιμς 2 σε αυθεντικο και οταν παω να το εγκαταστησω μου λεει οτι δε μπορει να αντιγραψει το αρχειο Leeme.txt και σταματαει η εγκατασταση. Παλιοτερα (στην προ φορματ εποχη) ειχα κανει κατι πατεντες και ειχε εγκατασταθει. Τωρα (στη μετα φορματ εποχη) δεν πιανει καμια πατεντα, οπότε παιζω με ενα αντιγραμμενο που εχω. Σκεφτομουν οτι φταιει ο υπολογιστης μου (το χρεπι) και το εδωσα το αυθεντικο σε μια φιλη που πηρε καινουργιο υπολογιστη ο οποιος ΤΑ ΣΠΑΕΙ και αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα... Σκεφτομαι να το επιστρεψω στο Fnac από οπου το αγορασα, αλλα εχει περασει ενας χρονος! Αλλα τσαντιζομαι γ@μωτο, να σκας 50 ευρω για να μην παιζει και να παιζει τελεια το αντιγραμμενο??? Εσεις τι λετε, να δοκιμασω να το επιστρεψω?

 

Όπως έχω ξαναπεί ...

το dvd δεν είναι ούτε χαλασμένο...ούτε γρατζουνισμένο...ούτε ελαττωματικό. Ούτε βέβαια υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο pc. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ και ακολούθησα τα παρακάτω:

1. Μπες "Ο υπολογιστής μου" --> "Εργαλεία" --> "Επιλογές φακέλων" --> "Προβολή" και επέλεξε "Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων" -->πάτα ΟΚ.

2. Πάτα δεξί κλικ στη μονάδα dvd που έχεις μέσα το dvd του παιχνιδιού και επέλεξε "Εξερεύνηση"

3. Επέλεξε όλα τα αρχεία και τους φακέλους που εμφανίζονται και αντέγραψε τα σε ένα νέο φάκελο που θα έχεις δημιουργήσει κάπου στο δίσκο σου. (πχ The Sims 2 files)

4. Έπειτα πήγαινε στο νέο φάκελο που δημιούργησες στο δίσκο σου και βρες το αρχείο Leeme με τον τόνο, (αν θυμάμαι καλά είναι στο φάκελο .../support/es/Leeme.txt). Με δεξί κλικ πατάς μετονομασία και ξαναγράφεις το ίδιο όνομα ΧΩΡΙΣ τον τόνο (Leeme.txt).

5. Μπες και στο φάκελο .../support/sv/lasmig.txt και έλεγξε αν το lasmig είναι γραμμένο χωρίς τόνους. Αν έχει τόνους, κάνεις κι εκεί μετονομασία και το γράφεις όπως το βλέπεις ΧΩΡΙΣ τόνους (lasmig.txt).

6. Τώρα είμαστε έτοιμοι να κάνουμε την εγκατάσταση του παιχνιδιού, μέσα από το νέο φάκελο που έχουμε ήδη δημιουργήσει στο pc. Πατάμε το αρχείο setup και λογικά η εγκατάσταση θα αρχίσει και θα τελειώσει με επιτυχία.

 

Άντε και καλό παιχνίδι !!!

Περιμένω να μας πεις αν πέτυχε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...