Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το ξέρω το Dreams Of Luisa αλλά κουφό !!!! και το δικό μου ΕΛΙΖΑ θα το λένε

ELIZA

Πρόκειται για μια ιστορία τρόμου αλλά όχι σαχλή με αίματα και αηδίες

Αλλά για μια ιστορία αγωνίας .Μια δασκάλα πηγαίνει σε ένα χωριό και παρατηρεί πως όλα τα σπίτια του χωριού και στην κεντρική πλατεία υπάρχει το ίδιο άγαλμα

Πρόκειται για μια παλιά ηρωίδα της πόλης την Ελίζα η οποία είχε βρει τραγικό θάνατο όταν είχε πιάσει φωτιά το σπίτι της

Εχω σκοπό να το κάνω με εξτρά πχ με τις κομμένες σκηνές ( αυτές που πετάει ξαφνικά ένα κοτόπουλο από πάνω και σου χαλάνε το πλάνο χαχαχαχα )

Εχτές έγραφα μουσική για το έργο κάνα τρίωρο

Το δύσκολο είναι οι υπότιτλοι γιατί για να το κάνω όλο αυτό στα Αγγλικά θα πάρει πολύ χρόνο . Ενώ στα Ελληνικά θα είναι μια χαρά

( Ευχαριστώ damian007 για την απάντησή σου )

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικά....

 

/. Θα δεις εαν το cd σου είναι καθαρό και να το καθαρίσεις

 

/. Να δοκιμάσεις να το εγκαταστήσεις κάπου αλλού

 

/. Να το εηκαταστήσεις το University από ένα άλλο cd

 

/. Εάν έχεις το Nero μπορείς να πας στο Nero CD-DVD Speed και να επιλέξεις από το μενού του "Επιπλέον" -> "Ανίχνεση δίσκου" και θα επιλέξεις και τα 2 τεστ για να δεις εαν είναι ok το cd σου.

Link to comment
Share on other sites

Τα κλασικά....

 

/. Θα δεις εαν το cd σου είναι καθαρό και να το καθαρίσεις

 

/. Να δοκιμάσεις να το εγκαταστήσεις κάπου αλλού

 

/. Να το εηκαταστήσεις το University από ένα άλλο cd

 

/. Εάν έχεις το Nero μπορείς να πας στο Nero CD-DVD Speed και να επιλέξεις από το μενού του "Επιπλέον" -> "Ανίχνεση δίσκου" και θα επιλέξεις και τα 2 τεστ για να δεις εαν είναι ok το cd σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

εγω το επαιξα πρωτη φορα πριν λιγες μερες και εντυπωσιαστηκα!

ασχετα αν κυκλοφορει ηδη πολυ καιρο.Το university τι λεει αξιζει?

οσο για το αλλο το ειχα για φρουφρου κ αρωματα την ζωη των sims μου και ελειψα καποια στιγμη κανα 10λεπτο απο το laptop μου και οταν γυρισα ειχε καει μαζι με ολη την υπερσυχρονη κουζινα μου και ο αντρας του σπιτιου! κριμα και πανω ποιυ του χα βρει μια δουλιτσα να περνει 500 την μερα..στην θεση του εβγαλε την σκονη του αφου τον πηρε ο χαρος..μετα η γυναικα εβλεπε το φαντασμα του να τριγυρναει σε ολο το σπιτι μεχρι που την πηρε στον υπνο της ο χαρος και αυτην.. τρομου γινεται το παιχνιδι..αστα να πανε!

παντως εχει πολυ γελιο και σιγουρα ολα αυτα θα τα εχετε δει πολυ νωριτερα απ οτι τα ανακαλυψα εγω..

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να βάλεις πάνω από την κουζίνα fire-detector για να λύσεις αυτό το πρόβλημά σου. Αφού έγινε σκόνη ο άντρας του σπιτιού μπορείς να μεταφέρεις το βάζο έξω και θα γίνει τάφος.
Link to comment
Share on other sites

KALISPERA PEDIA. ANTIMETOPIZO TA EKSIS DIO PROVLIMATA ME TO THE SIMS2

1. DEN MPORO NA KATASKEYASO SPITIA. EXO DOKIMASI OLA TA ***** ALA DEN GINETE TIPOTA.

2. GIA NA PERASO TA EXPANSIONS UNIVERSITY KE NIGHTLIFE ZITAI TO CD4 GIA NA KANI UPDATE. ENIMEROTIKA SAS LEO OTI EXO KATEVASI TO PATCH 1.0.0.999 KE EXO TIN EKDOSI THE SIMS 2 SE DVD KE CD ALA KE PALI EKSAKOLOYTHI NA ZITAI TO CD4.

 

AN KAPIOS GRORIZEI POS NA ANTIMETOPISO TO PARAPANO PROVLIMA AS ME VOITHISI GIATI EXO SKASI. TETIO KOLIMA PROTI FORA SINANTAO SE PC-GAME

 

EMAIL: swat@in.gr :X

 

EYXARISTO!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς είναι γνωστό ότι εδώ δεν συζητάμε για "σπασμένα" προγράμματα. Το πρόβλημα που έχεις είναι λόγο του "patch"που χρησιμοποιείς το οποίο έχει "κλειδομένο" το built mode. Ίσως αν έψαχνες στο για κάποιο mini backup image να σου λυθελι το πρόβλημα.

 

Για το δεύτερο πλρόβλημα ακόμα και αν βάλεις το dvd δεν γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς είναι γνωστό ότι εδώ δεν συζητάμε για "σπασμένα" προγράμματα. Το πρόβλημα που έχεις είναι λόγο του "patch"που χρησιμοποιείς το οποίο έχει "κλειδομένο" το built mode. Ίσως αν έψαχνες στο για κάποιο mini backup image να σου λυθελι το πρόβλημα.

 

Για το δεύτερο πλρόβλημα ακόμα και αν βάλεις το dvd δεν γίνεται?

 

 

TIPOTA OYTE ME DVD OUTE ME CD.

MIPOS KSERIS NA MOY PIS POY MPORO NA PSAKSO OSTE NA DIORTHOSO EAN GINETE TO PROVLIMA?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις το 4ο CD(αυθεντικό) ή το image του 4ου CD.

Δεν γίνεται με άλλο τρόπο.

 

ps. Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις το 4ο CD(αυθεντικό) ή το image του 4ου CD.

Δεν γίνεται με άλλο τρόπο.

 

ps. Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις.

 

 

ok mikra gramata gia na min :cry: . diladi me to CD4 original to provlima tha diorthothi? to exis dokimasi?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά απο το αυθεντικό.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για πολύ καιρό έπαιζα το The Sims μέχρι που πρόσφατα είχα την τύχη να δανειστώ το The Sims 2 απο μια φίλη που δεν άντεξε και το αγόρασε!

 

Και στο δικό μου pc και στης φίλης μου, το αυθεντικό πακέτο παρουσίασε πρόβλημα στην εγκατάσταση. Συγκεκριμένα χτύπαγε σε 2-3 συγκεκριμένα help files (άλλων γλωσσών) των οποίων τα ονόματα περιείχαν τονιζόμενα e και a. Μετά απο προσεκτική παρατήρηση του φαινομένου και ψάξιμο στο site της εταιρείας, κοπιάραμε τα 4 CD στο δίσκο και αντικαθιστώντας τα τονιζόμενα γράμματα με μη-τονιζόμενα, πετύχαμε να εγκαταστήσουμε το παιχνίδι :cool:

 

Η Gainward με το nvidia MX440 βέβαια ζοριζόταν και αντικαταστάθηκε απο μια Club3D με σαφώς περισσότερες δυνατότητες.

 

Το παιχνίδι είναι το κάτι άλλο :w00t:

έχοντας φχαριστηθεί όσο πήγαινε το Sims1 μπαίνω στην πρώτη πόλη και επιλέγω για αρχή μια ωραία μεζονέτα με έναν λατίνο τυπά και μαμώ τα άτομα!!! Τί να πώ? η μουσική που έπαιζε ήταν άψογη με τα γνωστά ακαταλαβίστικα simίστικα. Ο τύπος ήταν ένας κλασσικός ...πηδήκουλας και λιγουρευόταν ότι θυληκό περναγε απο τον δρόμο! Το γέλιο που έριξα προσπαθώντας να ικανοποιήσω τις επιθυμίες του ήταν ανεπανάληπτο. Χαρακτηριστικά να σας πω οτι γούσταρε 2 αδερφές (γυναίκες δλδ), την καμαριέρα του αλλά και το αγόρι που έφερνε εφημεριδες!!!

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

exw se copy to The sims 2...kai paizw kanonika...den ebala ta Univercity kai to Nightlife...mipws kai den mporw na ta paixw me to image apo to sims 2 kai xalasei to game...to image pianei k sta expansions?

an oxi skeftomai na agorasw original to X-mas expansion...na kanw instal kai ta proigoume expansions kai na paizw kanonika me to original cd...lete na piasei? to exei kanei kaneis?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw se copy to The sims 2...kai paizw kanonika...den ebala ta Univercity kai to Nightlife...mipws kai den mporw na ta paixw me to image apo to sims 2 kai xalasei to game...to image pianei k sta expansions?

an oxi skeftomai na agorasw original to X-mas expansion...na kanw instal kai ta proigoume expansions kai na paizw kanonika me to original cd...lete na piasei? to exei kanei kaneis?

 

Ολα τα "αγορασμενα" extentions απο το Internet παιζουν με το Image cd !:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει περάσει κιόλας 1,5 χρόνος απο τη κυκλοφορία του Sims 2 και σύντομα (τον Μάρτιο) θα βγει και τρίτο expansion... το Open For Bussiness

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδες sos. H κορη μου (και ξερετε τι κολλημα εχουν οι μπαμπαδες με τις κορες) μου εφερε το sims2 με το οποιο ειναι ξετρελαμενη να το εγκαταστησουμε στο desktop που χρησιμοποιει. Ολα πηγαν καλα αλλα το προγραμμα με το που βγαζει την πρωτη οθονη κολλαει τον υπολογιστη. Υποψιαζομαι οτι ειναι προβλημα καρτας γραφικων (Νvidia geforce4 mx 4000) και θα ηθελα να μου πειτε αν εχω δικιο.αν διορθωνονται και τελος στην περιπτωση που δεν γινεται τιποτε αλλο ποια καρτα γραφικων με λιγα λεφτα αποδεδειγμενα παιζει με το sims2.

Σας παρακαλω αν καποιος ξερει ας απαντησει. Με εχει τρελλανει στην γκρινια

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις reboot, δεν παίζει με την πρώτη

Ψάξε για νέους drivers.

Έχεις κάποιο "patch"?

 

Οποσδήποτε ένα defragmentation θα βοηθήσει (μετά).

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα μονο μια φορα επανεκιννηση αλλα πανω απο εκατο φιλε μου

και νεους drivers εβαλα

και το παιχνιδι απο το ιδιο dvd το εγκατεστησα σε αλλο πισι και παιζει

καποια αλλη βοηθεια?

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Paidia..na rwtisw kati...pou twra to proseksa...kapws...den kserw pws...o Sim mou ebgale mia mple aura gurw tou...kai lampirize sinexws...kserei kaneis ti einai...pws egine...kai ti idiotita exei?

 

ps: sta Expansions...prostithontai kainouria jobs?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://i.i.com.com/cnet.g2/images/2003/all/boxshots2/933148_78207.jpg

 

The Sims: 2 Pets

To 4o expansion του Sims 2 έρχεται !

Press release @ thesims2.com

The Sims 2: Pest @ thesims2.com

The Sims 2: Pets @ gamespot.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...