Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος balema (24 Οκτ. 2004 , 08:45)

 

Guys εχει βγει DVD εκδοχη και αν ναι εχει σπ*σει;

 

 

To dvd δεν έχει κάτι παραπάνω απο το απλό cd.

Απλός σου παρέχει εργαλεία για να φτιάξεις fan site και διάφορα άλλα ασήμαντα κατά την γνώμη μου...

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά !!!

Ειμαι νέος στο φορουμ αν και έχω κανει εδω και πολύ καιρό την εγγραφή μου και θέλησα να ξεκινήσω απο ένα θέμα που με ενδιαφέρει, έτσι ξεκίνησα απο το Sims 2. Παιδιά το παιχνίδι είναι πολύ καλό, και πιστεύω ότι άξιζε τα 60ευρό που έδωσα, καθώς το πήρα γνήσιο(τόσο κολλημένος είμαι !!!), δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα(bugs, κτλ) και γενικότερα είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος απο το παιχνίδι. Εγω παιδιά το περιμένω απο τις 7 Μαϊου του 2003, δηλαδή απο τότε που διαβασα την ανακοίνωση στο site της EA. Και έφτιαξα και ένα πετυχημένο fansite...

 

Και για εσάς που είστε fan του Sims 2 σας περιμένει μια εκπληξη...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (21 Οκτ. 2004 , 13:13)

 

Βρε συ... :o

Διαβασε και λιγο τις προηγουμενες σελιδες !

 

Τες πα... κατεβασε αυτο h**p://www.gameburnworld.com/dl/dl.php?file=Sims2v1.0VirtualNoCDNudePatchEng.rar και ολα θα παιξουν για μαγειας ! :D

 

καλο χτυσιμο !

 

to katebasa alla akoma den paizei... :( ti prepei na kano ekribos? mono copy - paste to exe etsi? i prepei na egkatastiso kapoio patch???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billyavl (25 Οκτ. 2004 , 10:31)

 

Γεια σας παιδιά !!!

Ειμαι νέος στο φορουμ αν και έχω κανει εδω και πολύ καιρό την εγγραφή μου και θέλησα να ξεκινήσω απο ένα θέμα που με ενδιαφέρει, έτσι ξεκίνησα απο το Sims 2. Παιδιά το παιχνίδι είναι πολύ καλό, και πιστεύω ότι άξιζε τα 60ευρό που έδωσα, καθώς το πήρα γνήσιο(τόσο κολλημένος είμαι !!!), δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα(bugs, κτλ) και γενικότερα είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος απο το παιχνίδι. Εγω παιδιά το περιμένω απο τις 7 Μαϊου του 2003, δηλαδή απο τότε που διαβασα την ανακοίνωση στο site της EA. Και έφτιαξα και ένα πετυχημένο fansite...

 

Και για εσάς που είστε fan του Sims 2 σας περιμένει μια εκπληξη...

 

δωσε το λινκ για το φαν σαιτ ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (25 Οκτ. 2004 , 12:09)

 

δωσε το λινκ για το φαν σαιτ ! :)

 

 

To fansite δεν λειτουργει τώρα καθώς δεν ήθελα να διαθέσω χρήματα για να αγοράσω traffic(αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...), πάντως αν ασχολείσαι καιρό με το Sims 2 θα το ξέρεις, είναι το thesims2corner.tk. Τώρα φτιάχνω ένα άλλo στα ελληνικά αλλα δεν ξερω πως θα το δεχτούνε οι ελληνες gamers, πιστεύεις πως θα έχει επιτυχία ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tralalala (26 Οκτ. 2004 , 15:54)

 

pedia gia karta grafikon gia sims 2 pia ine protimoteri? gforce 4 ti 4800 128, i fx 5700 le 128 ,i fx 5700 256?

eyxaristo

 

Φυσικά την FX5700 με 256, και εγώ αυτήν έχω(είναι ASUS) και είναι πάρα πολύ καλή !!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billyavl (25 Οκτ. 2004 , 14:33)

 

To fansite δεν λειτουργει τώρα καθώς δεν ήθελα να διαθέσω χρήματα για να αγοράσω traffic(αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...), πάντως αν ασχολείσαι καιρό με το Sims 2 θα το ξέρεις, είναι το thesims2corner.tk. Τώρα φτιάχνω ένα άλλo στα ελληνικά αλλα δεν ξερω πως θα το δεχτούνε οι ελληνες gamers, πιστεύεις πως θα έχει επιτυχία ?

 

 

Δεν ασχολουμε πολυ καιρο... Αλλα εχω τρελαθει !

Πιστευω οτι θα εχει μεγαλη επιτυχια ! Αντε και πες μας ποτε θα το εχεις ετοιμο ! :p

Link to comment
Share on other sites

:ninja:Paidia iparxei kanena patch gia na mporw na pezw to Sims2 enw exw egkatestimeno to CloneCd? :ninja:
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής (απ'ότι ξέρω τουλάχιστον) όχι.

Πρέπει να το απεγκαταστησεις

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ε ΠΟΤΕ !!!! Υπήρχε τέτοιο θέμα εδώ ?

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑ με τα σιμς

Είναι καταπληκτικό παιχνίδι

Εχτισα ένα σούπερ σπίτι με σκάλες λες και είναι πάνω σε βουνό

Είναι φτωχό σε έπιπλα και αντικείμενα όμως αυτό το παιχνίδι σε σχέση με το sims πριν.

Ελπίζω σύντομα να βγάλουν πολλά

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 3 Νοέ. 2004 , 10:56)

 

Ε ΠΟΤΕ !!!! Υπήρχε τέτοιο θέμα εδώ ?

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑ με τα σιμς

Είναι καταπληκτικό παιχνίδι

Εχτισα ένα σούπερ σπίτι με σκάλες λες και είναι πάνω σε βουνό

Είναι φτωχό σε έπιπλα και αντικείμενα όμως αυτό το παιχνίδι σε σχέση με το sims πριν.

Ελπίζω σύντομα να βγάλουν πολλά

 

 

Μπορεις να το κανεις export και να το ανεβασεις καπου να το κατεβασουμε ? Η να μου το στειλεις ? :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 3 Νοέ. 2004 , 11:17)

 

Μπορεις να το κανεις export και να το ανεβασεις καπου να το κατεβασουμε ? Η να μου το στειλεις ? :D

 

 

Αν μου πείτε πως το κάνω :)

Ερώτηση

Το σπίτι όταν το κάνεις export ισχύει για όλο το σπίτι συν τα έπιπλα τον κήπο το ύψωμα που είναι το σπίτι και τα δέντρα ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 3 Νοέ. 2004 , 14:22)

 

Αν μου πείτε πως το κάνω :)

Ερώτηση

Το σπίτι όταν το κάνεις export ισχύει για όλο το σπίτι συν τα έπιπλα τον κήπο το ύψωμα που είναι το σπίτι και τα δέντρα ?

 

 

Πέρασα το παιχνίδι σε μια φίλη και δεν της εμφάνισε τις διαστάσεις 1064 x 758 ? δεν θυμάμαι πόσο είναι.

Εμφανίζει μόνο 600 επί 800

Επίσης δεν δουλεύουν κάποια Options στις ρυθμίσεις για την ποιότητα της εικόνας

Μήπως φταίει η κάρτα γραφικών της ?

Ποιά κάρτα γραφικών είναι καλύτερη γιαυτό το παιχνίδι ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα !!

Εχω το Sims 2 σε εκδοση DVD το οποιο παιζει κανονικα αν και ειναι cr@ked !!.

Προσπαθω εδω και καποιες μερες να ξεφορτωθω αυτο το blur των sims οταν ειναι στο μπανιο με καποια paches που εχω βρει εδω και κει,

αλλα δεν μπορω να τα καταφερω :worry:

Υπαρχει καποιος που να τα εχει καταφερει??? :blink:

και αν ναι πως στα κομματια!! :cool:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο μας ελειπε να περιμενω να δω λεπτομερειες :D

Απλα μου την δινει αυτο το blur γενικοτερα :p :rolleyes:

Σου εστειλα το mail μου με pm

Ευχαριστω!! ;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis ( 3 Νοέ. 2004 , 14:22)

 

Αν μου πείτε πως το κάνω :)

Ερώτηση

Το σπίτι όταν το κάνεις export ισχύει για όλο το σπίτι συν τα έπιπλα τον κήπο το ύψωμα που είναι το σπίτι και τα δέντρα ?

 

 

Οταν ακομα εισαι στην "γειτονια" κανεις κλικ πανω στο σπιτι που θελεις να κανεις export και επιλεγεις απο τις επιλογες το Export LOT ! Αυτο ηταν !

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass ( 4 Νοέ. 2004 , 18:43)

 

Οταν ακομα εισαι στην "γειτονια" κανεις κλικ πανω στο σπιτι που θελεις να κανεις export και επιλεγεις απο τις επιλογες το Export LOT ! Αυτο ηταν !

:cool:

 

 

Tha pernei polla MB den nomizw na mporeseis na to kaneis upload edw... :p

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tntiseverywere ( 4 Νοέ. 2004 , 19:10)

 

Tha pernei polla MB den nomizw na mporeseis na to kaneis upload edw... :p

 

 

Ειναι περιπου 1 με 2 το πολυ ΜΒ. :rolleyes:

Υπαρχουν και τα email... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρα την περασμένη Πέμπτη, την DVD έκδοση.

 

Από τότε είμαι άυπνος, πεινασμένος, αξύριστος και απομονωμένος ενώ τα ανθρωπάκια μου είναι ξεκούραστα, χορτάτα και με δεκάδες φίλους. :D

 

Ας ξεθάψουμε το θρεντάκι και ας μιλήσουμε για το παιχνίδι. Αν είστε ενήλικοι και θέλετε τα ανθρωπάκια σας να είναι ανατομικώς πλήρη ;) μπορείτε να κατεβάσετε διάφορα skins όπως και να κατεβάσετε ρούχα, μαγιό, ηλεκτρικά και αξεσουάρ, σπίτια, πάρκα, αυλές, τα πάντα από διάφορα sites.

 

Αυτό είναι γενικού περιεχομένου

Clothes, Hair, Makeup

Nude Skins κλπ (μόνο αν είστε ενήλικοι παρακαλώ)

Houses and Lots

 

Άντε, που είναι οι υπόλοιποι? Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έναν ολόκληρο μήνα κανείς δεν έχει να πει τίποτε για το παιχνίδι. Εκτός αν είστε απασχολημένοι να παίζετε :p

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος OveLix ( 7 Δεκ. 2004 , 14:24)

 

Το πήρα την περασμένη Πέμπτη, την DVD έκδοση.

 

Από τότε είμαι άυπνος, πεινασμένος, αξύριστος και απομονωμένος ενώ τα ανθρωπάκια μου είναι ξεκούραστα, χορτάτα και με δεκάδες φίλους. :D

 

Ας ξεθάψουμε το θρεντάκι και ας μιλήσουμε για το παιχνίδι. Αν είστε ενήλικοι και θέλετε τα ανθρωπάκια σας να είναι ανατομικώς πλήρη ;) μπορείτε να κατεβάσετε διάφορα skins όπως και να κατεβάσετε ρούχα, μαγιό, ηλεκτρικά και αξεσουάρ, σπίτια, πάρκα, αυλές, τα πάντα από διάφορα sites.

 

Αυτό είναι γενικού περιεχομένου

Clothes, Hair, Makeup

Nude Skins κλπ (μόνο αν είστε ενήλικοι παρακαλώ)

Houses and Lots

 

Άντε, που είναι οι υπόλοιποι? Δεν μπορώ να πιστέψω ότι έναν ολόκληρο μήνα κανείς δεν έχει να πει τίποτε για το παιχνίδι. Εκτός αν είστε απασχολημένοι να παίζετε :p

 

 

ωραιος!! ;)

Περιμενω πως και πως να παω σπιτι μετα την δουλεια να "κατεβασω" ολα αυτα τα καλουδια που εβαλες !

Θενξ !! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ελληνικό site για το Sims 2 ειναι στα σκαρια...

και θα εχει πολλα πράμματα μέσα...

Θα είναι έτοιμο μέχρι το τέλος του Δεκεμβρίου... άντε το πολύ πολύ να ανοίξει την 1 του Ιανουαρίου 2005

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billyavl ( 9 Δεκ. 2004 , 11:07)

 

Παιδια το ελληνικό site για το Sims 2 ειναι στα σκαρια...

και θα εχει πολλα πράμματα μέσα...

Θα είναι έτοιμο μέχρι το τέλος του Δεκεμβρίου... άντε το πολύ πολύ να ανοίξει την 1 του Ιανουαρίου 2005

 

 

Γειάαααααα

Παίδες εγώ έχω κόλλημα με το sims γενικά αλλά πήρα καινούργιο υπολογιστή με καλό επεξεργαστή και ελπίζω τώρα να μη πρέπει να έχω τα options στο low για να μη κολάει.

Το παλιό sims είχε πιο ωραίες λέξεις σουρ σουρ κτλπ

Το καινούργιο είναι πολύ καλό , έχτισα σπίτι 4 όροφο με σοφίτες παραθυράκια κτλπ. Αλλά τελικά θα πρέπει να το ξανακάνω αφού άλλαξα Pc

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος woudoulis (10 Δεκ. 2004 , 13:06)

 

Γειάαααααα

Παίδες εγώ έχω κόλλημα με το sims γενικά αλλά πήρα καινούργιο υπολογιστή με καλό επεξεργαστή και ελπίζω τώρα να μη πρέπει να έχω τα options στο low για να μη κολάει.

Το παλιό sims είχε πιο ωραίες λέξεις σουρ σουρ κτλπ

Το καινούργιο είναι πολύ καλό , έχτισα σπίτι 4 όροφο με σοφίτες παραθυράκια κτλπ. Αλλά τελικά θα πρέπει να το ξανακάνω αφού άλλαξα Pc

 

 

Μπορείς να το μεταφέρεις στο νέο μηχάνημα. Αν έχεις φυσικά ακόμα πρόσβαση στα αρχεία σου και αν λειτουργει το παιχνίδι μπορείς στη "γειτονιά" να επιλέξεις το σπίτι και να κάνεις "export lot" σε ένα αρχείο το οποίο μπορείς να αντιγράψεις στο νέο μηχάνημα και να το περάσεις στη νέα "γειτονιά".

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...