Jump to content

The Sims 2


Crypton-R-
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως έχω ξαναπεί ...

το dvd δεν είναι ούτε χαλασμένο...ούτε γρατζουνισμένο...ούτε ελαττωματικό. Ούτε βέβαια υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο pc. Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ και ακολούθησα τα παρακάτω:

1. Μπες "Ο υπολογιστής μου" --> "Εργαλεία" --> "Επιλογές φακέλων" --> "Προβολή" και επέλεξε "Εμφάνιση κρυφών αρχείων και φακέλων" -->πάτα ΟΚ.

2. Πάτα δεξί κλικ στη μονάδα dvd που έχεις μέσα το dvd του παιχνιδιού και επέλεξε "Εξερεύνηση"

3. Επέλεξε όλα τα αρχεία και τους φακέλους που εμφανίζονται και αντέγραψε τα σε ένα νέο φάκελο που θα έχεις δημιουργήσει κάπου στο δίσκο σου. (πχ The Sims 2 files)

4. Έπειτα πήγαινε στο νέο φάκελο που δημιούργησες στο δίσκο σου και βρες το αρχείο Leeme με τον τόνο, (αν θυμάμαι καλά είναι στο φάκελο .../support/es/Leeme.txt). Με δεξί κλικ πατάς μετονομασία και ξαναγράφεις το ίδιο όνομα ΧΩΡΙΣ τον τόνο (Leeme.txt).

5. Μπες και στο φάκελο .../support/sv/lasmig.txt και έλεγξε αν το lasmig είναι γραμμένο χωρίς τόνους. Αν έχει τόνους, κάνεις κι εκεί μετονομασία και το γράφεις όπως το βλέπεις ΧΩΡΙΣ τόνους (lasmig.txt).

6. Τώρα είμαστε έτοιμοι να κάνουμε την εγκατάσταση του παιχνιδιού, μέσα από το νέο φάκελο που έχουμε ήδη δημιουργήσει στο pc. Πατάμε το αρχείο setup και λογικά η εγκατάσταση θα αρχίσει και θα τελειώσει με επιτυχία.

 

Άντε και καλό παιχνίδι !!!

Περιμένω να μας πεις αν πέτυχε :rolleyes:

 

Μια παρομοια πατεντα ειχα κανει κι εγω. Ειχα αντιγραψει το 1ο δισκακι στον υπολογιστη, ειχα σβησει τελειως αυτα τα Leeme και Lesmegi και δε συμμαζευεται και ειχε τρεξει νορμαλ :) Αυτο που λες ομως ειναι πολυ καλυτερο. Θα το κανω! Σε ευχαριστω πολυ! :love:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 434
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
Βγηκε το The Sims 2 Castway για PC !:D

Βγήκε αλλά σαν The Sims 2 Castaway Stories. Όπως, The Sims 2 Life Stories, Pet Stories.

 

For more info:

click Here!

:D

 

----------------------

Επίσης, το The Sims 2 Free Time κυκλοφορεί στις 29/02/2008

 

@more info:

Here!

 

----------------------

Και κάτι που ΤΩΡΑ είδα:O:

The Sims 2: Kitchen & Bath Interior Design Stuff που κυκλοφορεί 8 April 2008

 

@more info:

Here!

 

:!::shifty:

Σαμπώς και βγήκαν πάρα πολλά;?:O

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Όταν βγήκε το δεύτερο expansion είχαν βγει πολλά.

Πλέον, απλά το έχουν παρα-παρακάνει :)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για αρχή, χαίρετε!!:) Μόλις ἐκανα κι εγώ την εγγραφή μου εδὠ εφὀσον ὀταν κι εγὠ εἰχα πρόβλημα εγκατἀστασης με το Sims2(με το αναθεματισμένο αρχείο Leeme :p), μέσα από εσάς βρήκα την λύση. Και σε εσἀς στρἀφηκα και πάλι....:cry: Ἐλεος ρε παιδιἀ ώρες ώρες... Ἐχω το Castaway, είναι καινούριο και γνήσιο (άρα δεν έχει κάτι το cd) και το pc πληρεί τις προυποθέσεις δεν τίθεται θέμα και μου βγάζει error στη μεταφορά (όπως και με το αρχείο Leeme) του αρχείου TsData\Res\Sound\Voice1.package. Θα δοκιμάσω κάτι πατέντες αλλά είπα να απευθυνθώ και σε εσάς μήπως και έχετε ήδη συναντήσει κάτι παρόμοιο!!!:cry: Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω ένα πρόβλημα με ένα σπίτι που έκανα download. Το υπόγειο είναι γεμάτο νερό. Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να το αφαιρέσω? Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, έχω ένα πρόβλημα με ένα σπίτι που έκανα download. Το υπόγειο είναι γεμάτο νερό. Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να το αφαιρέσω? Σας ευχαριστώ.

 

Για δες εδώ ... http://www.sims2wiki.info/wiki.php?title=Game_Help:Water_in_Basement

Ελπίζω να βοηθήσει! :)

Link to comment
Share on other sites

kalimera

 

eimai nea sto forum ayto an kai me exei boithisei polles fores se diafora pragmata

 

tora exo ena mikro problima poy osa kai an diabasa apo ayta poy grafete den me boithisan

katebasa kapoia epipla spitia malia royxa klp klp ta ebala mia xara sto paixnidi den ta anagnorise ola alla den me peiraje epeja kanonika arketes hmeres kai kapoia stigmi poy ekana 2-3 meres na trejo to paixnidi kai to anoija ola ta nea epipla poy eixa spiti moy anabisbinan mple kai den eixe meinei tipota apo ayta mesa sto paixnidi

eixe diagraftei kai o fakelos poy htan apothikeymena ta arxeia.:(

mipos mporei na moy pei kapoios ti ekana lathos kai pos ginete na bazo epipla kai mhn exo ayto to problima?

Link to comment
Share on other sites

kalimera

 

eimai nea sto forum ayto an kai me exei boithisei polles fores se diafora pragmata

 

tora exo ena mikro problima poy osa kai an diabasa apo ayta poy grafete den me boithisan

katebasa kapoia epipla spitia malia royxa klp klp ta ebala mia xara sto paixnidi den ta anagnorise ola alla den me peiraje epeja kanonika arketes hmeres kai kapoia stigmi poy ekana 2-3 meres na trejo to paixnidi kai to anoija ola ta nea epipla poy eixa spiti moy anabisbinan mple kai den eixe meinei tipota apo ayta mesa sto paixnidi

eixe diagraftei kai o fakelos poy htan apothikeymena ta arxeia.:(

mipos mporei na moy pei kapoios ti ekana lathos kai pos ginete na bazo epipla kai mhn exo ayto to problima?

 

Λογικό αυτό που λες αφού διέγραψες το φάκελο με τα αρχεία. (Τον φάκελο Downloads εννοώ μέσα στο EA Games/The Sims 2) Επίσης αν πρόκειται για recolors υπάρχοντων επίπλων του παιχνιδιού, έχεις το EnableColorOptions αποθηκευμένο εκεί μέσα μαζί?

 

Γενικά όταν κατεβάζεις έπιπλα π.χ. αν το αρχείο που κατέβασες δεν είναι Install Pack, βάζεις τα αρχεία του επίπλου μέσα στο φάκελο Downloads (αν θες κάνε και υποφάκελο για καλύτερη οργάνωση, π.χ. υποφάκελος Beds, Toilets κλπ) και όπως σου είπα πρέπει να έχεις και το Color Enabler, και πρόσεχε αν κάπου κατεβάσεις κάτι που λέει για παράδειγμα Green Recolor of BobL's TV Set (στην τύχη το έβαλα το όνομα :p ) να ξέρεις ότι πρόκειται για ένα recolor και άρα για να δουλέψει πρέπει να έχεις και το original αρχείο με το mesh.

 

Ελπίζω να σε βόηθησα, ρώτα ότι θες!

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Λογικό αυτό που λες αφού διέγραψες το φάκελο με τα αρχεία. (Τον φάκελο Downloads εννοώ μέσα στο EA Games/The Sims 2) Επίσης αν πρόκειται για recolors υπάρχοντων επίπλων του παιχνιδιού, έχεις το EnableColorOptions αποθηκευμένο εκεί μέσα μαζί?

 

Γενικά όταν κατεβάζεις έπιπλα π.χ. αν το αρχείο που κατέβασες δεν είναι Install Pack, βάζεις τα αρχεία του επίπλου μέσα στο φάκελο Downloads (αν θες κάνε και υποφάκελο για καλύτερη οργάνωση, π.χ. υποφάκελος Beds, Toilets κλπ) και όπως σου είπα πρέπει να έχεις και το Color Enabler, και πρόσεχε αν κάπου κατεβάσεις κάτι που λέει για παράδειγμα Green Recolor of BobL's TV Set (στην τύχη το έβαλα το όνομα :p ) να ξέρεις ότι πρόκειται για ένα recolor και άρα για να δουλέψει πρέπει να έχεις και το original αρχείο με το mesh.

 

Ελπίζω να σε βόηθησα, ρώτα ότι θες!

 

 

den ton diegrapsa ego to fakelo Downloads/EA Games/The Sims 2 monos toy ejafanistike :wacko:

ta arxia poy einai Install Pack prepei na ta bazo se allo fakelo kai oxi sto EA Games/The Sims 2 /Downloads?

to EnableColorOptions einai kapio arxio poy prepei na bro na to katebaso?

to gegonos pos ta eixa katebasei apo diaforetika sait pezei rolo?

se zalisa e?

den rotao tipote allo (pros to paron0 giati tha me briseis :p

Link to comment
Share on other sites

den ton diegrapsa ego to fakelo Downloads/EA Games/The Sims 2 monos toy ejafanistike :wacko:

ta arxia poy einai Install Pack prepei na ta bazo se allo fakelo kai oxi sto EA Games/The Sims 2 /Downloads?

to EnableColorOptions einai kapio arxio poy prepei na bro na to katebaso?

to gegonos pos ta eixa katebasei apo diaforetika sait pezei rolo?

se zalisa e?

den rotao tipote allo (pros to paron0 giati tha me briseis :p

 

Χαχα, όχι, δε με ζάλισες, ρώτα ελεύθερα είπαμε! Είμαι κι εγώ πάλι σε Sims2-mania τελευταία, εγκατέστησα και το Free Time και το ξανα-ανακαλύπτω! :)

 

Το γιατί εξαφανίστηκε ο φάκελος αδυνατώ να το καταλάβω, τελοσπάντων ας ελπίσουμε να μην ξανασυμβεί! Και βέβαια κράτα και backup για κάθε περίπτωση. ;)

 

Τα Install Packs δεν χρειάζεται να τα βάλεις κάπου συγκεκριμένα, απλά κάνεις διπλό κλικ και πατάς install και σου βάζει μόνο του τα κατάλληλα αρχεία για αυτό που κατέβασες μέσα στο φάκελο Downloads. Μετά το Install Pack το ίδιο δεν το χρειάζεσαι άλλο ουσιαστικά.

 

Αυτό με τα διάφορα site που λες δεν πιστεύω να σου έκανε κάποιο πρόβλημα, μόνο όταν εγκαθιστάς mods υπάρχει πιθανότητα κάποια από αυτά να έχουν μεταξύ τους conflict. (Mods είναι downloads που αλλάζουν κάποια ρύθμιση του παιχνιδιού, π.χ. να μη φαίνεται το blur όταν είναι γυμνοί ή να μπορείς να κάνεις Fight με οποιονδήποτε ακόμα κι αν δεν έχετε αρνητική σχέση κλπ)

 

Τέλος, το Color Enable Package θα το βρεις εδώ: http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=92541 ;)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, όχι, δε με ζάλισες, ρώτα ελεύθερα είπαμε! Είμαι κι εγώ πάλι σε Sims2-mania τελευταία, εγκατέστησα και το Free Time και το ξανα-ανακαλύπτω! :)

 

Το γιατί εξαφανίστηκε ο φάκελος αδυνατώ να το καταλάβω, τελοσπάντων ας ελπίσουμε να μην ξανασυμβεί! Και βέβαια κράτα και backup για κάθε περίπτωση. ;)

 

Τα Install Packs δεν χρειάζεται να τα βάλεις κάπου συγκεκριμένα, απλά κάνεις διπλό κλικ και πατάς install και σου βάζει μόνο του τα κατάλληλα αρχεία για αυτό που κατέβασες μέσα στο φάκελο Downloads. Μετά το Install Pack το ίδιο δεν το χρειάζεσαι άλλο ουσιαστικά.

 

Αυτό με τα διάφορα site που λες δεν πιστεύω να σου έκανε κάποιο πρόβλημα, μόνο όταν εγκαθιστάς mods υπάρχει πιθανότητα κάποια από αυτά να έχουν μεταξύ τους conflict. (Mods είναι downloads που αλλάζουν κάποια ρύθμιση του παιχνιδιού, π.χ. να μη φαίνεται το blur όταν είναι γυμνοί ή να μπορείς να κάνεις Fight με οποιονδήποτε ακόμα κι αν δεν έχετε αρνητική σχέση κλπ)

 

Τέλος, το Color Enable Package θα το βρεις εδώ: http://www.modthesims2.com/showthread.php?t=92541 ;)

 

 

kalimera

katebasa to Color Enable Package kai toy ekana setup xoris na balo to arxio se kapoio fakelo tou sims (?)

alla koita tora poy epitides to kaneis kai moy ta les ayta gia na soy kano pali erotisi :p

 

 

 

loipon akoy allo ena problima poy antimetopoisa simera

eno eixaa balei ola ta arxei opos moy eipes sto sims2 kai etrexan ola mia xara

apofasisa na balo kai to The Sims™ 2 Celebration! Stuff giati meso toy sims2 den mporoysa na xtiso spiti (kai einai mia apo tis agapimenes moy asxolies ayth) eno apo to Celebration mporo

kai to deytero den anagnizei kanena epiplo para mono ta malia kai ta royxa

ti kano se ayth thn periptosh ? :blink:

 

s eyxaristo poly poy moy dineis thn dynatotita na se prizo :p :p

Link to comment
Share on other sites

s eyxaristo poly poy moy dineis thn dynatotita na se prizo :p :p

 

:p

 

 

Λοιπόν, αφενός δεν καταλαβαίνω αυτό που είπες για το ότι δε σ'αφήνει να χτίσεις με το Sims2 αλλά με το Celebration? :confused:

 

Τελοσπάντων, έχω την εντύπωση ότι ξέρω τι φταίει για αυτό που λες, όταν εγκαθιστάς κάποιο expansion ή stuff pack σου απενεργοποιεί τα Custom Content. Πρέπει να πας στα Options του παιχνιδιού και να το ξαναενεργοποιήσεις, και ταυτόχρονα απενεργοποιείς το pop-up που σου πετάει κάθε φορά που ξεκινάς το παιχνίδι και σε ρωτάει αν θέλεις τα custom content και σου λέει ότι μπορεί να είναι επικίνδυνα κλπ. Μετά από αυτό πρέπει να κλείσεις και να ξανανοίξεις το παιχνίδι, και μετά λογικά όλα θα είναι οκ και θα σου εμφανίζει και ότι άλλο έχεις προσθέσει από έπιπλα κλπ. ;)

 

Πάρε και μια φωτό για να δεις που στα Options είναι:

 

http://img229.imageshack.us/img229/8459/500pxgetimagehd8.jpg

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

:p

 

 

Λοιπόν, αφενός δεν καταλαβαίνω αυτό που είπες για το ότι δε σ'αφήνει να χτίσεις με το Sims2 αλλά με το Celebration? :confused:

 

Τελοσπάντων, έχω την εντύπωση ότι ξέρω τι φταίει για αυτό που λες, όταν εγκαθιστάς κάποιο expansion ή stuff pack σου απενεργοποιεί τα Custom Content. Πρέπει να πας στα Options του παιχνιδιού και να το ξαναενεργοποιήσεις, και ταυτόχρονα απενεργοποιείς το pop-up που σου πετάει κάθε φορά που ξεκινάς το παιχνίδι και σε ρωτάει αν θέλεις τα custom content και σου λέει ότι μπορεί να είναι επικίνδυνα κλπ. Μετά από αυτό πρέπει να κλείσεις και να ξανανοίξεις το παιχνίδι, και μετά λογικά όλα θα είναι οκ και θα σου εμφανίζει και ότι άλλο έχεις προσθέσει από έπιπλα κλπ. ;)

 

Πάρε και μια φωτό για να δεις που στα Options είναι:

 

http://img229.imageshack.us/img229/8459/500pxgetimagehd8.jpg

 

kalimera

den katafera tipota kai ayto poy me trelenei einai pos prin formaro ton ypologisth moy ola ayta doyleyan telia

oti arxei bazo ta emfanizei sto sims2 alla oxi sto Celebration h to pets

exoyn spasei ta neyra moy exthes mexris tis 3 kathomoyn kai prospathoysa na bro ti allo prepei na kano h ti kano lathos:cry:

s eyxaristo pantos gia thn boithia soy kai sygnomi an se koyrasa

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μη στα λέω με "δικά μου λόγια" δες λίγο εδώ μήπως μπορέσεις να το ξεκολλήσεις και να στα δείξει τα custom content. ;)

 

http://hideki.modthesims2.com/wiki.php?title=Game_Help:GCCTSU

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μη στα λέω με "δικά μου λόγια" δες λίγο εδώ μήπως μπορέσεις να το ξεκολλήσεις και να στα δείξει τα custom content. ;)

 

http://hideki.modthesims2.com/wiki.php?title=Game_Help:GCCTSU

 

γεια σας !!!θα ηθελα καποιος γνωστης να μου πει αναλυτικα αν γινεται τι πρεπει να κανω για να παιξουν τα επιπλα που κατεβασα μολις χθες!εχω στοpcεγκατεστημενα τα sims 2 deluxe sims university teen style stuff γνησια. εκανα ενα φακελο τα εβαλα αλλα τιποτα Υ.Γ.εβαλα τον φακελο στα αρχεια του sims 2 deluxe ομως δεν ξερω τι να κανω please!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για να μη στα λέω με "δικά μου λόγια" δες λίγο εδώ μήπως μπορέσεις να το ξεκολλήσεις και να στα δείξει τα custom content. ;)

 

http://hideki.modthesims2.com/wiki.php?title=Game_Help:GCCTSU

 

me xara moy soy anakoinono pos telika thn brika thn lysh

htan dyo arxei katestramena apo ayta poy eixa katebasei kai mplokaran ola ta alla

eimai poly xaroymenh poy ta katafera kai htan polytimh h boitheia soy

elpizo na brethei ki allo problima oste na mporesoyme na ta janapoyme :)

 

s eyxaristo para poly gia ola

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.εβαλα τον φακελο στα αρχεια του sims 2 deluxe ομως δεν ξερω τι να κανω please!!!:):):)

 

Στα αρχεία του Sims 2 Deluxe που ακριβώς? Πρέπει να το βάλεις μέσα στο φάκελο Downloads, π.χ. C:\Documents and Settings\...\Τα έγγραφά μου\EA Games\The Sims 2\Downloads

Εκεί τα έχεις? :)

 

 

ageliki76

 

Χαίρομαι που τα κατάφερες! ;)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Στα αρχεία του Sims 2 Deluxe που ακριβώς? Πρέπει να το βάλεις μέσα στο φάκελο Downloads, π.χ. C:\Documents and Settings\...\Τα έγγραφά μου\EA Games\The Sims 2\Downloads

Εκεί τα έχεις? :)

ageliki76

 

Χαίρομαι που τα κατάφερες! ;)

 

γεια και παλι!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:τα ειχα σε λαθος φακελο.τα εβαλα ομως σημερα.ειναι φακελοι zip. χρειαζονται αποσυμπιεση? ιδεα δεν εχω!!!!:):):):)

Link to comment
Share on other sites

γεια και παλι!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:τα ειχα σε λαθος φακελο.τα εβαλα ομως σημερα.ειναι φακελοι zip. χρειαζονται αποσυμπιεση? ιδεα δεν εχω!!!!:):):):)

 

Ε βέβαια ντε, κάντα unzip μέσα στο φάκελο Downloads και λογικά θα είσαι εντάξει. (αρχεία τύπου .package θα πρέπει να έχει μέσα λογικά)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μου εμεινε η μανα εγκυος (της αδερφης μου το παιχνιδι εγω δεν το παιζω) ηρθε και την πηρε μετα απο μερικες μερες ενα ταξι και δεν ειναι ακομα πισω και δεν ξερω τι να κανω.Ξερετε τι πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι μου εμεινε η μανα εγκυος (της αδερφης μου το παιχνιδι εγω δεν το παιζω) ηρθε και την πηρε μετα απο μερικες μερες ενα ταξι και δεν ειναι ακομα πισω και δεν ξερω τι να κανω.Ξερετε τι πρεπει να κανω?

 

Γιατί ήρθε ταξί και την πήρε? Στο σπίτι γεννάνε γενικά, ταξί μπορεί να ήρθε αν καλέσατε στο τηλέφωνο για να πάει π.χ. σε κάποιο Community Lot (supermarket, πάρκο κλπ) αλλά τότε θα σου έκανε load το Lot αυτό και θα στην έδειχνε εκεί. Μήπως (υποψιάζομαι) πατήσατε Find A Place Of My Own στην εφημερίδα ή στον υπολογιστή και έφυγε? Αν ναι τότε θα είναι μόνη της σαν ξεχωριστή οικογένεια στις άστεγες οικογένειες, τσεκαρέ το όταν είσαι στην οθόνη της γειτονιάς για να δούμε. ;)

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...