Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντροφοι τα φώτα σας . Εδώ το μηχανάκι βγαίνει με μεταφορικά 182 € : http://www.amazon.fr/Motorola-4G-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9-Ecran/dp/B00KGA1PEO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412347870&sr=8-1&keywords=moto+g+4g#productDetailsΤιμή σκρουτζ 199 .

Υποτίθεται ότι στην Γαλλία επιβάλλεται η πώληση μαζί με κανονικό φορτιστή και ακουστικά . Αν αυτά τα πάρω ξεχωριστά θέλω ακόμα ενα εικοσαρικάκι . Οπότε η διαφορά πλησιάζει τα 40 γιουρια , που μπορεί να μην ειναι πολλά είναι όμως 25% κάτω . Το θέμα ειναι ότι στην περιγραφή λέει : Câble USB inclus, chargeur mural non inclus --->Περιλαμβάνει καλώδιο USB δεν περιλαμβάνεται φορτιστή τοίχου .Κομαντ τα λε βουζ σι βουπλέ ? Και για ακουστικα δεν βλέπω αναφορά στην περιγραφή ? Μήπως είναι και αυτός παραεισαγωγέας σαν τα δικά μας σκρουτζομάγαζα ? Ειναι κανενας γαλλόφωνος να ψυρίσει λιγο την περιγραφή ?

 

Θενξ

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύντροφοι τα φώτα σας . Εδώ το μηχανάκι βγαίνει με μεταφορικά 182 € : http://www.amazon.fr/Motorola-4G-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9-Ecran/dp/B00KGA1PEO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412347870&sr=8-1&keywords=moto+g+4g#productDetailsΤιμή σκρουτζ 199 .

Υποτίθεται ότι στην Γαλλία επιβάλλεται η πώληση μαζί με κανονικό φορτιστή και ακουστικά . Αν αυτά τα πάρω ξεχωριστά θέλω ακόμα ενα εικοσαρικάκι . Οπότε η διαφορά πλησιάζει τα 40 γιουρια , που μπορεί να μην ειναι πολλά είναι όμως 25% κάτω . Το θέμα ειναι ότι στην περιγραφή λέει : Câble USB inclus, chargeur mural non inclus --->Περιλαμβάνει καλώδιο USB δεν περιλαμβάνεται φορτιστή τοίχου .Κομαντ τα λε βουζ σι βουπλέ ? Και για ακουστικα δεν βλέπω αναφορά στην περιγραφή ? Μήπως είναι και αυτός παραεισαγωγέας σαν τα δικά μας σκρουτζομάγαζα ? Ειναι κανενας γαλλόφωνος να ψυρίσει λιγο την περιγραφή ?

 

Θενξ

Εγώ πάντως θα προτιμούσα την αγορά από public με την σίγουρα των 2 χρονών εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιζει στο παμπλικ το 4G ?
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Μπα, μόνο το απλό. Και στη σελίδα τους τώρα το έβγαλαν και αυτό. Μέχρι εχθές έγραφε εξαντλημένο.
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι τα φώτα σας . Εδώ το μηχανάκι βγαίνει με μεταφορικά 182 € : http://www.amazon.fr/Motorola-4G-Smartphone-d%C3%A9bloqu%C3%A9-Ecran/dp/B00KGA1PEO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412347870&sr=8-1&keywords=moto+g+4g#productDetailsΤιμή σκρουτζ 199 .

Υποτίθεται ότι στην Γαλλία επιβάλλεται η πώληση μαζί με κανονικό φορτιστή και ακουστικά . Αν αυτά τα πάρω ξεχωριστά θέλω ακόμα ενα εικοσαρικάκι . Οπότε η διαφορά πλησιάζει τα 40 γιουρια , που μπορεί να μην ειναι πολλά είναι όμως 25% κάτω . Το θέμα ειναι ότι στην περιγραφή λέει : Câble USB inclus, chargeur mural non inclus --->Περιλαμβάνει καλώδιο USB δεν περιλαμβάνεται φορτιστή τοίχου .Κομαντ τα λε βουζ σι βουπλέ ? Και για ακουστικα δεν βλέπω αναφορά στην περιγραφή ? Μήπως είναι και αυτός παραεισαγωγέας σαν τα δικά μας σκρουτζομάγαζα ? Ειναι κανενας γαλλόφωνος να ψυρίσει λιγο την περιγραφή ?

 

Θενξ

 

Γαλλόφωνος δεν είμαι αλλά το λινκ που έδωσες λέει οτι το τηλέφωνο πωλείται κατευθείαν από Amazon, όχι μέσω τρίτου.

 

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, εγώ πριν κανένα μήνα που το πήρα από εκεί είχε και ακουστικά και φορτιστή τοίχου. Δες το ποστ μου στη σελίδα 8, έχω και φωτο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5582819#post5582819

Edited by joca
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τώρα μπελάδες , εχει προσφορά -30 γιούρια αν γίνει αγορά μέσω αμαζον μέχρι τέλη Δεκεμβρίου .Έχει μια ψιλομανούρα , να εκτυπώσω μια αίτηση και το τιμολόγιο αγοράς και να τα στείλω με συστημενο στην μοτορόλα Γαλλίας , να δώσω IBAN και θα μου επιστραφούν μέχρι 30 . Αυτο το μέχρι δεν το πολυκαταλαβα αλλά ισως και να αξίζει τον κόπο ειδκά αν στο πακέτο έχει ακουστικά και κανονικό φορτιστή

 

https://translate.google.gr/translate?sl=fr&tl=el&js=y&prev=_t&hl=el&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.amazon.fr%2Fgp%2Ffeature.html%2Fref%3Damb_link_183429847_3%3Fie%3DUTF8%26docId%3D1000830863%26pf_rd_m%3DA1X6FK5RDHNB96%26pf_rd_s%3Dhero-quick-promo%26pf_rd_r%3D03PZX98CZE58D4YEZ4WZ%26pf_rd_t%3D201%26pf_rd_p%3D535126987%26pf_rd_i%3DB00KGA1PEO&edit-text=

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Λέω αύριο να το παραγγείλω από eexperts να τελειώνει και αυτό το σίριαλ . Μια τελευταία ερώτηση , εναν original φορτιστη από samsung nexus s στα 0,7 Α και συγκεκριμένα αυτόν : http://www.e-shop.gr/samsung-fortistis-taxidioy-eta0u10ebe-micro-usb-p-TEL.009714. Θα είναι συμβατός με το g 4g ?
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα δευτέρα αλλά ήταν ελαττωματικό. Οπότε περιμένω να έρθει αύριο το καινούργιο για να σας πω εντυπώσεις.

Αυτά που μπορώ να σας πω στα σίγουρα, είναι ότι ήρθε με 4.4.4 και με εντυπωσίασε σε ταχύτητα σε Η+ και 4g στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Κατά τα άλλα εν αναμονή ...

Link to comment
Share on other sites

"Any Motorola charger with the correct micro-USB tip will charge your Moto G. You will see the best results when the output of the charger is between 500 mA and 1.5 A. The higher the output, the faster your Moto G will charge."

 

Από το site της Motorola: https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/97318/p/30,6720,9050

 

Φαντάζομαι περισσότερο σημασία έχει το outpout του φορτιστή (δλδ να είναι από 500 μέχρι 1500 mA) παρά η μάρκα του. ; )

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρέλαβα δευτέρα αλλά ήταν ελαττωματικό. Οπότε περιμένω να έρθει αύριο το καινούργιο για να σας πω εντυπώσεις.

Αυτά που μπορώ να σας πω στα σίγουρα, είναι ότι ήρθε με 4.4.4 και με εντυπωσίασε σε ταχύτητα σε Η+ και 4g στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Κατά τα άλλα εν αναμονή ...

 

Σύντροφε πως την πετάς την οβίδα και αποχώρεις ? Τι, πως , πότε ? Ανέλυσε λίγο . Αύριο λέω να παραγγείλω , μην γίνω καρδιακός βραδιάτικα !!!

 

"Any Motorola charger with the correct micro-USB tip will charge your Moto G. You will see the best results when the output of the charger is between 500 mA and 1.5 A. The higher the output, the faster your Moto G will charge."

 

Από το site της Motorola: https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/97318/p/30,6720,9050

 

Φαντάζομαι περισσότερο σημασία έχει το outpout του φορτιστή (δλδ να είναι από 500 μέχρι 1500 mA) παρά η μάρκα του. ; )

Εμ το θέμα είναι το κορεκτ να είναι τα pins ταμαμ . Γιάτι έτσι και ρίξω 5 V σε λάθος πινάκια την κάτσαμε την βάρκα . Κάντε και καμία προτασούλα για θηκάρι , βλέπω στο ιμπει κατι πολύ τεθωρακισμένες

http://www.ebay.com/itm/For-Motorola-Moto-G-Hybrid-Heavy-Duty-Hard-Rugged-Shockproof-Case-Cover-Black-/191240974783?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c86d9b1bf ή κάτι πιο διακριτικό μια και είμαστε μεγαλοι άνθρωποι κίολας : http://www.ebay.com/itm/S-Line-Silicone-Gel-Case-Cover-For-Motorola-Moto-G-4G-FREE-Screen-Protector-/201122942458?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2ed3dc8dfa . Για πείτε γιατι στα προηγουμενα ποστς δεν είδα ζουμί

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Το micro usb έχει στάνταρ pinout που το ακολουθούν όλοι.

 

Γενικά και αόριστα όχι .Υπάρχει Α και Β . http://everydaylife.globalpost.com/types-micro-usb-cables-31662.html . Τωρα τι ακριβώς διαφορές έχουν βαριέμαι να ασχοληθώ , το σημαντικό ειναι πως άπο ότι βλέπω τροφοδοσία και γη την έχουν στα ίδια pins οπότε μάλλον καθάρισα

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Το Α είναι θεωρητικά αυτό που μπαίνει στον υπολογιστή και το Β στο περιφερειακό. Όλα τα καλώδια για κινητά και οτιδήποτε άλλο έχουν την μια άκρη type A αλλά κανονικού μεγέθους (μια και τέτοια υποδοχή έχουν οι υπολογιστές/φορτιστές κλπ) και το άλλο άκρο type B κανονικό/mini/micro. Οπότε γενικά και αόριστα στα κινητά όλα είναι ίδια(micro type B για την ακρίβεια).
Link to comment
Share on other sites

Σύντροφε πως την πετάς την οβίδα και αποχώρεις ? Τι, πως , πότε ? Ανέλυσε λίγο . Αύριο λέω να παραγγείλω , μην γίνω καρδιακός βραδιάτικα !!!

 

Εμ το θέμα είναι το κορεκτ να είναι τα pins ταμαμ . Γιάτι έτσι και ρίξω 5 V σε λάθος πινάκια την κάτσαμε την βάρκα . Κάντε και καμία προτασούλα για θηκάρι , βλέπω στο ιμπει κατι πολύ τεθωρακισμένες

http://www.ebay.com/itm/For-Motorola-Moto-G-Hybrid-Heavy-Duty-Hard-Rugged-Shockproof-Case-Cover-Black-/191240974783?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item2c86d9b1bf ή κάτι πιο διακριτικό μια και είμαστε μεγαλοι άνθρωποι κίολας : http://www.ebay.com/itm/S-Line-Silicone-Gel-Case-Cover-For-Motorola-Moto-G-4G-FREE-Screen-Protector-/201122942458?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2ed3dc8dfa . Για πείτε γιατι στα προηγουμενα ποστς δεν είδα ζουμί

Γιατί να γίνεις καρδιακός ρε φίλε ; Αγόρασα 1 κομμάτι που δεν ήταν στα καλά του. Ήμουν άτυχος. Αύριο θα αντικατασταθεί και τέλος. Δεν σημαίνει αυτό ότι και το δικό σου θα έχει πρόβλημα. Για την ιστορία το συγκεκριμένο τηλέφωνο έκανε tap συνέχεια στην πάνω μεριά της οθόνης. Το επέστρεψα και αύριο θα έρθει το καινούργιο. Αυτά !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις εδώ που φαίνεται καλύτερα : http://en.wikipedia.org/wiki/USB Micro A Και Β Usb είναι διαφορετικοί κοννεκτόρες . Καπου στην μέση φαίνεται καθαρά . Οντως σε κινητά μέχρι στιγμή και εγω την Β βλέπω , οπότε ο φορτιστής που έχω μια χαρά θα κάνει .
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έριξα την παραγγελιά μου στον εξπερτ , το περιμένω Τρίτη Τετάρτη . Αυτο το migrate τι ακριβώς κάνει να μπαίνω στο κλίμα ?
Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Σου μεταφέρει δεδομένα(όπως επαφές, φωτογραφίες κλπ) από το παλιό σου τηλέφωνο στο νέο για να μην νιώθεις πως είναι δύσκολη η μετάβαση. Προσωπικά δεν το άγγιξα γιατί έχω τις επαφές στο google account. Τίποτα άλλο δεν με ένοιαζε να μεταφέρω.
Link to comment
Share on other sites

Σου μεταφέρει δεδομένα(όπως επαφές, φωτογραφίες κλπ) από το παλιό σου τηλέφωνο στο νέο για να μην νιώθεις πως είναι δύσκολη η μετάβαση. Προσωπικά δεν το άγγιξα γιατί έχω τις επαφές στο google account. Τίποτα άλλο δεν με ένοιαζε να μεταφέρω.

Κατάλαβα . Και εγω ολα φορτωμένα στο google account τα έχω , απορώ πως κυκλοφορεί ακόμα κόσμος με τις επαφές στο τηλεφώνο ή ακόμα χειροτέρα στην σιμ . Και ένα τελευταίο , στο g που η μπαταρία δεν βγαίνει , hard reset πως γίνεται ? Σε περίπτωση κάποιου κολλήματος κλπ .

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

In the unlikely event that your device becomes unresponsive, frozen, blank or black screen, or will not respond to the power button, you can perform a force restart or reboot on the device by following the steps*below.

 

 

Press and hold the*Power button*for*7 - 10 seconds,*the device*will restart and go through the boot-up sequence.

 

Αυτό είναι κάτι που συνήθως το προβλέπει ο κατασκευαστής όταν βάζει ενσωματωμένη μπαταρία. Και στα περισσότερα με τέτοια κάπως έτσι γίνεται αν κολλήσει.

 

Edit: τα σπάει το τηλέφωνο! Το πήγα μέχρι το 3% στη μπαταρία και έφτασε 6 ώρες screen on time. Δηλαδή το 1st gen με την μικρότερη οθόνη πρέπει να έχει σχετικά εύκολα το ίδιο χρονικό διάστημα. Εντυπωσιακό αν μη τι άλλο, δεδομένης και της χωρητικότητας της μπαταρίας.

 

Πέτυχα και στο antutu 17800. :-)

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι κάτι που συνήθως το προβλέπει ο κατασκευαστής όταν βάζει ενσωματωμένη μπαταρία. Και στα περισσότερα με τέτοια κάπως έτσι γίνεται αν κολλήσει.

 

Edit: τα σπάει το τηλέφωνο! Το πήγα μέχρι το 3% στη μπαταρία και έφτασε 6 ώρες screen on time. Δηλαδή το 1st gen με την μικρότερη οθόνη πρέπει να έχει σχετικά εύκολα το ίδιο χρονικό διάστημα. Εντυπωσιακό αν μη τι άλλο, δεδομένης και της χωρητικότητας της μπαταρίας.

 

Πέτυχα και στο antutu 17800. :-)

 

Μιλάς για το πεντάιντσο ?

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Ωχ ναι, σε λάθος θέμα φαίνεται έγραψα. Για το 5ιντσο λέω.

 

Δεν πειράζει , αδελφά σωματεία ....

Siemens S25 , Siemens M35 , Ericson T28s , Siemens M55 , Siemens S45 , Siemens M65 , Sony-Ericsson K800i , Samsung Nexus S, Motorola Moto G 4G 1st Gen , Xiaomi Redmi 3S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έριξα την παραγγελιά μου στον εξπερτ , το περιμένω Τρίτη Τετάρτη . Αυτο το migrate τι ακριβώς κάνει να μπαίνω στο κλίμα ?

 

Σου μεταφέρει δεδομένα(όπως επαφές, φωτογραφίες κλπ) από το παλιό σου τηλέφωνο στο νέο για να μην νιώθεις πως είναι δύσκολη η μετάβαση. Προσωπικά δεν το άγγιξα γιατί έχω τις επαφές στο google account. Τίποτα άλλο δεν με ένοιαζε να μεταφέρω.

Δεν δουλεύει έτσι και αλλιώς. Οπότε μην σε απασχολεί :p Για την ιστορία πάντως μεταφέρει call logs, sms, επαφές, φωτογραφίες και video.

Εγώ για τα 2 πρώτα το δούλεψα αλλά δεν ήθελε :)

 

Κατάλαβα . Και εγω ολα φορτωμένα στο google account τα έχω , απορώ πως κυκλοφορεί ακόμα κόσμος με τις επαφές στο τηλεφώνο ή ακόμα χειροτέρα στην σιμ . Και ένα τελευταίο , στο g που η μπαταρία δεν βγαίνει , hard reset πως γίνεται ? Σε περίπτωση κάποιου κολλήματος κλπ .

Σωστό αυτό. Ισχύει τελικά το ότι κρατάμε σταθερά το power button ; :) (δεν ξέρω αν θέλω να το δοκιμάσω)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...