Jump to content

Moto G 4G/LTE


programmergr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

μου ήρθε και εμένα ειδοποίηση για την 5.1, αλλά όταν επέλεξα να την κατεβάσω μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν είχα αρκετό ελεύθερο χώρο. Απεγκατέστησα κάποια προγράμματα που δεν χρησιμοποιούσα, έκανα επανεκκίνηση και έφυγε η προειδοποίηση για περιορισμένο χώρο αλλά δεν μου βγάζει επιλογή να κατεβάσω την 5.1. Δοκίμασα να ψάξω και χειροκίνητα (Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημερώσεις συστήματος)) αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι "το λογισμικό συσκευής είναι ενημερωμένο" (παρότι έχω παραμείνει στην 4.4.4).

 

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να το αναγκάσω να (ξανα-)βρει την 5.1 ή πρέπει απλά να περιμένω υπομονετικά, μέχρι το τηλέφωνο να αποφασίσει να μου βγάλει την ειδοποίηση για την 5.1;

 

Ευχαριστώ

 

Μήπως μέσον υπολογιστή στο site της Motorola; Δεν το έχω χρησιμοποίηση ποτέ απλά το διάβασα στο προσπέκτους της εταιρίας.

http://www.motorola.com/update.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σύμφωνα με κάτι που είχα διαβάσει στο site της motorola,η αναβάθμιση θα γίνεται σε <<κύματα>>, πράγμα που σημαίνει ότι οι συνδρομητές θα αναβαθμίζονται σε ομάδες, προφανώς για να μην γίνεται υπερφόρτωση των συστημάτων της. Πιθανολογώ ότι πας για το επόμενο κύμα. Σαν το surf ένα πράγμα :)
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με κάτι που είχα διαβάσει στο site της motorola,η αναβάθμιση θα γίνεται σε <<κύματα>>, πράγμα που σημαίνει ότι οι συνδρομητές θα αναβαθμίζονται σε ομάδες, προφανώς για να μην γίνεται υπερφόρτωση των συστημάτων της. Πιθανολογώ ότι πας για το επόμενο κύμα. Σαν το surf ένα πράγμα :)

 

Μετά από συνεχόμενες (ανεπιτυχείς) προσπάθειες αναζήτησης για νέο λογισμικό, μάλλον έχεις δίκιο. Οπότε, θα περιμένω υπομονετικά να (ξανα-)έρθει η σειρά μου. :)

 

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση από το forum της Motorola: All users on Retail UK (21.11.56.peregrine_retgb.retgball.en.GB and 21.31.1.peregrine_retgb.retgball.en.GB), EE UK (21.11.56.peregrine_oraeu.oraeuall.en.EU eegb and 21.31.1.peregrine_oraeu.oraeuall.en.EU eegb), and Retail EU/Asia (21.31.1.peregrine_reteu.reteuall.en.EU) can download and install Android 5.1

 

Ξεκινήστε το κατέβασμα! :p

Υ.Γ Όποιος με Retail EU το εγκαταστήσει ας πει ποιον αριθμό build έχει τώρα, θέλω να δω κάτι..

Edited by silverag
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

ενδιαφέροντες αλλά λίγο μπέρδεμα ειδοποιήσεις στην lock screen

Η καινούργια status bar θέλει συνήθεια.

Σαφώς ποιο γρήγορο το τηλέφωνο.

Κάποιο φαινομενικό σκάλωμα με το playstore το έλυσε μόνο του.

Καλή ιδέα τα user profiles.

 

Και συνεχίζουμε ... Καλές οι πρώτες εντυπώσεις πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε.

ενδιαφέροντες αλλά λίγο μπέρδεμα ειδοποιήσεις στην lock screen

Η καινούργια status bar θέλει συνήθεια.

Σαφώς ποιο γρήγορο το τηλέφωνο.

Κάποιο φαινομενικό σκάλωμα με το playstore το έλυσε μόνο του.

Καλή ιδέα τα user profiles.

 

Και συνεχίζουμε ... Καλές οι πρώτες εντυπώσεις πάντως :)

καλησπερα για πες μας την εκδοση συστηματος γιατι εγω εχω εδω και καποιες εβδομαδες soak test με εκδοση συστηματος 23.21.17peregrine_reteu.reteuall.en.EU.reteu

Edited by timos1968
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα για πες μας την εκδοση συστηματος γιατι εγω εχω εδω και καποιες εβδομαδες soak test με εκδοση συστηματος 23.21.17peregrine_reteu.reteuall.en.EU.reteu

Το ίδιο σε retgb.

Παίζει να έχω θέμα με την φόρτιση. Ίσως να είναι ιδέα μου, αλλά το κοιτάω τώρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

πείτε βρε παιδιά κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή free αν είναι δυνατόν, για call recorder που να ηχογραφή και αυτόν που σε καλεί!! Εχω κατεβάσει καμιά δεκαριά όλες γράφουν μόνο εμένα.

Σε άλλο "post" μου πρότειναν συμφορμήτες μια-δύο αλλά δεν έγινε τίποτα. Ισως δεν ήταν για lolipop 5.1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα,

 

Ο κολλητος μου εχει την εν λογο συσκευη και θελει να αγορασει μια sd card. Η συσκευη παιρνει microsdHC ( class 10) δηλαδη , ΑΝ βαλει UHS (speed class 3) ξερετε αν θα την διαβαζει? Ή να προτιμησει την microsdHC?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

το επαθα και εγω αυτό με το update μου εμφανίστηκε δεν το κατέβασα και τώρα δεν υπάρχει πουθενά εσένα σου ξαναήρθε?

 

Καλησπέρα

 

μου έχει εμφανιστεί μερικές φορές, αλλά είμαι γκαντέμης: όταν εμφανιζόταν είτε δεν είχα μπαταρία, είτε ήμουν σε ταξίδι (οπότε δεν ήθελα να τύχει κάποιο πρόβλημα στην αναβάθμιση και να μείνω χωρίς τηλέφωνο). Όταν αποφάσισε να εμφανιστεί η ειδοποίηση σε χρόνο που ήμουν σπίτι, η αναβάθμιση σταμάτησε επειδή δεν είχα ελεύθερο χώρο :dash:

Όταν ελευθέρωσα χώρο, η ειδοποίηση για την αναβάθμιση φαίνεται ότι ντράπηκε και εξαφανίστηκε πάλι, οπότε (ξανα-)περιμένω υπομονετικά

 

Άρα, περίμενε και εσύ να ξαναεμφανιστεί η ειδοποίηση. Από ότι θυμάμαι, έκανε 2-3 μέρες μέχρι να ξαναεμφανιστεί

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πάντως γίνεται εξαιρετικό με το 5.1. Όσο περνάν οι μέρες, για κάποιο λόγο γίνεται ακόμα ποιο γρήγορο. Εγώ προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος με την επιλογή :) Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μπήκα σε recovery και έκανα ένα καθαρισμό το cache partition.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

πείτε βρε παιδιά κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή free αν είναι δυνατόν, για call recorder που να ηχογραφή και αυτόν που σε καλεί!! Εχω κατεβάσει καμιά δεκαριά όλες γράφουν μόνο εμένα.

Σε άλλο "post" μου πρότειναν συμφορμήτες μια-δύο αλλά δεν έγινε τίποτα. Ισως δεν ήταν για lolipop 5.1

 

Ψάχνω και εγώ κάτι τέτοιο. Όποιος μπορεί να βοηθήσει, τον ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο πάντως γίνεται εξαιρετικό με το 5.1. Όσο περνάν οι μέρες, για κάποιο λόγο γίνεται ακόμα ποιο γρήγορο. Εγώ προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος με την επιλογή :)

 

Και εγώ έβαλα (επιτέλους) το 5.1 και στην μισή μέρα που το έχω όλα πάνε καλά. Πρέπει πάντως να καίει λιγότερη μπαταρία σε σχέση με το 4.4. Το διαπίστωσα στον φορτιστή του αυτοκινήτου. Εκεί που με το 4.4 ίσα-ίσα κατάφερνε (με ανοιχτή οθόνη) να κρατάει την μπαταρία στα ίσα, με το 5.1 κατάφερε στην μισή ώρα να το φορτίσει κατά 15% περίπου :)

 

Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μπήκα σε recovery και έκανα ένα καθαρισμό το cache partition.

 

Μπορείς να μου πεις, πώς μπήκες σε recovery;

Ευχαριστώ

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MyronG ποιο build version έχεις τώρα με την 5.1; Αν μπορείς βγάλε ένα screenshot εκεί που λέει αυτά τα στοιχεία!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε MyronG ποιο build version έχεις τώρα με την 5.1; Αν μπορείς βγάλε ένα screenshot εκεί που λέει αυτά τα στοιχεία!

 

Καλημέρα

 

screenshot δεν ξέρω να βγάζω στο κινητό :O , οπότε στα γράφω με το χέρι

 

Έκδοση Android

5.1

 

Έκδοση Βασικού Φάσματος

M8926_309101.02.03.14R EMEA_CUST

 

Έκδοση Kernel

3.4.42-geb8cd52e-00003-g52c4c71

hudsoncm@ilclbld #1

Mon May 11 05:24:06 CDT 2015

 

Έκδοση συστήματος

23.21.17.peregrine_retde.retdeall.en.DE retde

 

Αριθμός build

LPB23.13-17

 

Αν θέλεις κάτι άλλο, μου λες

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά, σε ευχαριστώ πολύ!

Screenshot βγάζεις πατώντας ταυτόχρονα το power και το volume down :)

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα...εδωσα S5 με ειχε κουραση με τα lag του . ΑΠο μπαταρια τι να περιμενω ;

Σε ποια εκδοση ειναι το android ;

 

Εχω γαλλικη συσκευη μαλλον απο οτι διαβασα στο κουτι...φοραει 4.4.4.

πως θα γινει να βαλω γλυφιτσουρι ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα...εδωσα S5 με ειχε κουραση με τα lag του . ΑΠο μπαταρια τι να περιμενω ;

Σε ποια εκδοση ειναι το android ;

 

Εχω γαλλικη συσκευη μαλλον απο οτι διαβασα στο κουτι...φοραει 4.4.4.

πως θα γινει να βαλω γλυφιτσουρι ;

 

Αφού ενημερώσεις τη εφαρμογή "ενημέρωση υπηρεσιών motorola" (μέσω play store) θα πας να κάνεις αναζήτηση αναβάθμισης (ρυθμισεις->σχετικά με το τηλεφωνο->ενημερώσεις συστήματος)

Από μπαταρία να περιμένεις με φυσιολογική, για τον μέσω χρήστη, χρήση (αρκετό σερφαρισμα, ομιλία, sms κλπ.) μια γεμάτη μερα....

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G 4G/LTE

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...