Jump to content

Παρουσιαση Xiaomi Pistons Ακουστικα - Handsfree


CrazyAnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ θερμά να πέσουν οι τόνοι.

Κατατέθηκε η άποψη δυο ανθρώπων για τα εν λόγω ακουστικά. Δεκτή, σεβαστή και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα μου ηρθαν απο gearbest, η v2. Θελω να ρωτησω, το καλωδιο ειναι σαν κορδονι,ενω στο σαιτ τους φαινεται πλαστικο. Ετσι πρεπει να ειναι?
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου ηρθαν απο gearbest, η v2. Θελω να ρωτησω, το καλωδιο ειναι σαν κορδονι,ενω στο σαιτ τους φαινεται πλαστικο. Ετσι πρεπει να ειναι?

 

Ναι σαν κορδόνι πρέπει να είναι

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Μπορώ να δω από κάπου αν είναι τα αυθεντικά?

Είχα δει μια συζήτηση ενός μέλους που διαφωνούσε με το gearbest ότι δεν είναι τα αυθεντικά και ότι έχει χρησιμοποιηθεί πολλές φορές ο κωδικός τους ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Μπορώ να δω από κάπου αν είναι τα αυθεντικά?

Είχα δει μια συζήτηση ενός μέλους που διαφωνούσε με το gearbest ότι δεν είναι τα αυθεντικά και ότι έχει χρησιμοποιηθεί πολλές φορές ο κωδικός τους ή κάπως έτσι αν θυμάμαι καλά.

 

Μάλλον λες για power bank ότι χρησιμοποιήθηκε πολλές φορές ο κωδικός γιατί τα pistons δεν έχουν κωδικό για να τσεκάρεις. Αυτό βρήκα με ένα γρήγορο googlάρισμα.

Όταν τα πήρα εγώ πριν 9 μήνες περίπου λέγανε ότι στα αυθεντικά η συσκευασία μύριζε σοκολάτα. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λες για power bank ότι χρησιμοποιήθηκε πολλές φορές ο κωδικός γιατί τα pistons δεν έχουν κωδικό για να τσεκάρεις. Αυτό βρήκα με ένα γρήγορο googlάρισμα.

Όταν τα πήρα εγώ πριν 9 μήνες περίπου λέγανε ότι στα αυθεντικά η συσκευασία μύριζε σοκολάτα. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτό.

 

Έχουν κλιπσακι άρα μάλλον είναι τα αυθεντικά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τα V3 από banggood με αποστολή Royal Mail στην αγγλία. Η παραγγελία έφθασε στην Αγγλία σε 5 ημέρες και περιμένω λογικά την παραλαβή της Δευτέρα ή Τρίτη. Πολύ καλός χρόνος. Ελπίζω και τα ακουστικά να είναι καλά. Τελικά τα V3 έχουν καλώδιο κορδόνι ή πλαστικό ?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως τα v.2, κορδόνι το κοινο και μετα που διαχωρίζεται normal καλώδιο, πιο χοντρό από τα προηγούμενα.
Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος με android μπορει να προτεινει μια εφαρμογη για μουσικη στην οποια να δουλευει το control (<< mute >>) των pistons?? Στο HTC ONE X μου, μονο στο runtastic music δουλευει αλλα δεν με βολευει αυτο!!
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Είναι όπως τα v.2, κορδόνι το κοινο και μετα που διαχωρίζεται normal καλώδιο, πιο χοντρό από τα προηγούμενα.

 

Τα παρέλαβα σήμερα σε 5 εργάσιμες από Κίνα σς Αγγλία με 5 ευρώ μεταφορικά. Αρκετά καλά. Δεν ξέρω άμα θα με βολέψει το κορδόνι, θα δείξει.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φιλος με android μπορει να προτεινει μια εφαρμογη για μουσικη στην οποια να δουλευει το control (<< mute >>) των pistons?? Στο HTC ONE X μου, μονο στο runtastic music δουλευει αλλα δεν με βολευει αυτο!!

Bump!!!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ειναι θεμα εφαρμογής, αλλα κινητου...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ειναι θεμα εφαρμογής, αλλα κινητου...

 

Αφου σου ειπα...με το runtastic music δουλευει μια χαρα. Πως φταιει το κινητο??

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπα...με το runtastic music δουλευει μια χαρα. Πως φταιει το κινητο??

 

Δοκίμασε τον JetAudio της Cowon.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τον δοκιμασα και ειναι ολα μια χαρα!! Ευχαριστω!!!!

 

Κορυφαία εταιρεία η Cowon.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω και τα δυο Pistons. Και τα δυο ειναι εκπληκτικα.

 

Εμφανισιακα ειναι εντελως διαφορετικα. Απο αποψη κατασκευης θεωρω τα 2 καλυτερα και πιο εντυπωσιακα. Τα 3 αποτελουνται πιο πολυ απο πλαστικο το οποιο ομως ειναι υψηλης ποιοτητας. Νομιζω ομως τα 3 ειναι πιο ανετα και καθονται καλυτερα στο αυτι. Για καποιον που εχει πιο μικρο αυτι προτεινω το 3 Επισης το χειριστηριο στο 3 αν και με ξενισε στην αρχη που ειναι δεξια, τελικα με βολεψε καθως δε χρειαζεται να μετακινω το μικροφωνο για να με ακουν.

 

Απο αποψη ηχου δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες. Νομιζω ομως οτι τα 3αρια εχουν πιο ολοκληρωμενο και καθαρο ηχο. Το μπασο ειναι ελαφρως λιγοτερο αλλα ειναι πολυ μικρη η διαφορα. Βαζει κατω για πλακα πολλα ακριβοτερα ακουστικα.

 

Αξιζει να αγοραστουν και τα δυο, ειδικα σε αυτην την τιμη. Για καποιον που παει να τα αγορασει πρωτη φορα προτεινω τα 3, αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου ποιο θα διαλεξει. Απο αποδοση ειναι φοβερα, οποτε διαλεξτε αυτο που σας αρεσει πιο πολυ.

 

*Το μονο ξενερωμα που εφαγα ειναι οτι τα χειριστηρια δεν δουλευουν με το lenovo a850+ που εχω. Με αλλες μαρκες δεν εχω δοκιμασει αλλα φανταζομαι σε high end κινητα ή σε xiaomi θα λειτουργουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/earphones/pp_182191.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=regular.0608&email=b2t8eHJpc3Rvc2Rpbm9AeWFob28uZ3J8MjY0NA==

Σε τόσο χαμηλή τιμή; τι λέτε; αυθεντικά;

 

τώρα είδα είναι τα youth edition.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τα xiaomi 3 youth, ειναι καλυτερα και απο τα προηγουμενα regular!

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα τα xiaomi 3 youth, ειναι καλυτερα και απο τα προηγουμενα regular!

 

Τι διαφορά έχουν από τα κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Στην ποιοτητα κατασκευης και τα υλικα. Δεν εχω μαζι μου τα 3 και 3 youth για να συγκρινω. Αλλα μεταξυ των pistons 2 υπηρχε πολυ μεγαλη διαφορα και στην αποδοση

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον.. Αλλά υπάρχει και αυτό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Στην ποιοτητα κατασκευης και τα υλικα. Δεν εχω μαζι μου τα 3 και 3 youth για να συγκρινω. Αλλα μεταξυ των pistons 2 υπηρχε πολυ μεγαλη διαφορα και στην αποδοση

 

Στα youth edition υπάρχει κάποιος συνδυασμός κουμπιών για να πας σε επόμενο τραγούδι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...