Jump to content

Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας από τις συσκευές Nokia Lumia


niotheros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως με το 830 είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Μα δεν το έβαλα για γκρίνια. τουναντίον. μου έκανε τεράστια εντύπωση επειδή συνήθως μου βγάζει 1 μέρα και 2-3 ώρες. και τώρα μετά απο 15 ώρες έχω άλλο τόσο και παραπάνω. Σημείωση ότι δεν έκανα κάποιο restore, και τα ξαναπέρασα όλα απο την αρχή.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επιστροφή σε win8.1 από 10αρια είδα αυτό..:
άσχετο, γιατί επέστρεψες από τα 10άρια πίσω στο 8.1?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

άσχετο, γιατί επέστρεψες από τα 10άρια πίσω στο 8.1?

 

Πίστευα θα βγάλουν κάποιο update σύντομα αλλά διάβασα ότι θα αργήσει, με ορίζοντα τις δύο βδομάδες. Επειδή ήθελα το κινητό για κάποιες εργασίες και ταξίδι, το γύρισα για να είναι λίγο πιο σταθερό όσο θα λείπω. Πάντως για μένα ήταν πλήρως λειτουργικό στα 10αρια. Δεν με ενοχλούσε κάτι τόσο πολύ.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Πίστευα θα βγάλουν κάποιο update σύντομα αλλά διάβασα ότι θα αργήσει, με ορίζοντα τις δύο βδομάδες. Επειδή ήθελα το κινητό για κάποιες εργασίες και ταξίδι, το γύρισα για να είναι λίγο πιο σταθερό όσο θα λείπω. Πάντως για μένα ήταν πλήρως λειτουργικό στα 10αρια. Δεν με ενοχλούσε κάτι τόσο πολύ.
Το έχω κανά δυο ώρες τώρα και το τυραννάω, δεν φαίνεται άσχημο, έχει ομαδοποιήσει τις διάφορες κατηγορίες στο μενού, γενικά σουλουπώθηκε λίγο που ήταν σαν τον φτωχό συγγενή μπροστά στο αντροιντ.

Τα εικονίδια λίγο περίεργα δεν είναι?, κάπως μου φάνηκαν, πάντως το έχω πολύ λίγο για να έχω άποψη αλλά ασταθές δεν δείχνει τι να πω, δεν το έχω ως κύριο κινητό για την ώρα κι έτσι δεν με πολυαπασχολεί αν θα κάνει χαζά, για να δούμε...

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κανά δυο ώρες τώρα και το τυραννάω, δεν φαίνεται άσχημο, έχει ομαδοποιήσει τις διάφορες κατηγορίες στο μενού, γενικά σουλουπώθηκε λίγο που ήταν σαν τον φτωχό συγγενή μπροστά στο αντροιντ.

Τα εικονίδια λίγο περίεργα δεν είναι?, κάπως μου φάνηκαν, πάντως το έχω πολύ λίγο για να έχω άποψη αλλά ασταθές δεν δείχνει τι να πω, δεν το έχω ως κύριο κινητό για την ώρα κι έτσι δεν με πολυαπασχολεί αν θα κάνει χαζά, για να δούμε...

 

Το σίγουρο είναι ότι θα δείς μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Κρατάει πραγματικά σχεδόν το 2/3 παραπάνω απο ότι πριν. Βέβαια γενικά στο 930 η μπαταρία μου φαίνεται να έχει φτιάξει αρκετά. Αλλά και στα 10αρια γίνεται πολύ καλή διάχειριση της ενέργειας.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι θα δείς μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Κρατάει πραγματικά σχεδόν το 2/3 παραπάνω απο ότι πριν. Βέβαια γενικά στο 930 η μπαταρία μου φαίνεται να έχει φτιάξει αρκετά. Αλλά και στα 10αρια γίνεται πολύ καλή διάχειριση της ενέργειας.
Εγώ στο 830 τα έχω βάλει, αλλά διαφορά δεν πρέπει να έχουν, καλοδεχούμενη η επέκταση της μπάρας ειδοποιήσεων με επιπλέον συντομεύσεις ρυθμίσεων, να ρωτήσω τώρα που το θυμήθηκα, υπάρχει κάποιο πρόσθετο όπως τα widgets ας πούμε στο αντροιντ που να επιτρέπει το swipe down από την μέση της οθόνης και την ανάπτυξη των ειδοποιήσεων?, υπάρχει κάτι αντίστοιχο στα windows?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να απευθυνθείς εδώ για ό,τι έχει να κάνει με το λειτουργικό. Αυτό το θέμα δεν είναι κατάλληλο για αυτήν την συζήτηση.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά τι είναι το insider και πως αφαιρείται; Έχω το 830 αλλά δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με τη μπαταρία! Μου είναι αρκετή, αλλά όταν αδειάζει μέχρι το σβήσιμο θέλει 4 ώρες για να φορτίσει απ' το 0% στο 100%!!!!!!! Έτσι είναι σε όλα ή πάει με τα mAh;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό να κάνει 4 ώρες...

Κάτι δεν πάει καλά.

Μήπως φταίει που το φορτίζω με άλλον φορτιστή της Nokia και όχι με τον δικό του που είχε στη συσκευασία; Παίζει ρόλο αυτό;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Amber είναι έκδοση firmware των Lumia... :lol:

Ampere είναι αυτό που μας νοιάζει.

 

Να το φορτίζεις με φορτιστή που βγάζει πάνω από 1Α...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Amber είναι έκδοση firmware των Lumia... :lol:

Ampere είναι αυτό που μας νοιάζει.

 

Να το φορτίζεις με φορτιστή που βγάζει πάνω από 1Α...

Αυτός βγάζει output:550mA και input:150mA!!!! Να φανταστώ αρκετά λίγοι, έτσι;

Τον δικό του φορτιστή δεν τον έβγαλα ακόμα απ' το κουτί, θεωρώντας ότι κι αυτός ο παλιός της Nokia θα κάνει τη δουλειά του, εφόσον ταιριάζει η USB έξοδο που έχει! Δεν περίμενα να είναι όμως τόσο αργός!!!!! :(

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απο την άλλη λένε ότι η αργή φόρτιση, φορτιζει καλύτερα τη μπαταρία! Ισχύει κάτι τέτοιο;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι.......

Ναι έχεις δικιο, τώρα που έβγαλα τον δικό του φορτιστή απ' το κουτί, γράφει output: 1,5A!!!!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...