Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ αλλά πως φλασαρω δεν λέει. Δηλαδή πως θα περάσω custom recovery. Και μετά πως θα γυρίσω στοκ χωρίς ρουτ?

 

Όπως και το boot.img..

 

fastboot flash recovery recovery_name.img

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 731
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όπως και το boot.img..

 

fastboot flash recovery recovery_name.img

Και αφού θα έχω περάσει custom recovery θα μπορώ να βάλω και άλλη ρομ έτσι? Αλλά δεν θα είμαι s off και δεν θα μπορώ να γυρίσω σε στοκ?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορείς να βάλεις άλλη rom. Όσο για την επιστροφή μπορείς είτε από το custom recovery να κρατήσεις ένα backup την τωρινή σου rom οπότε να γυρίσεις σε αυτή όταν χρειαστεί ή αν δεν είναι branded η συσκευή σου να κατεβάσεις την stock rom από το xda..

Το s-off δύο μόνο σημείο που παίζει ρόλο είναι να μπορείς να κάνεις την συσκευή να λέει Locked κι όχι Relocked όταν γυρίσεις σε stock.

Επίσης χρειάζεται αν θέλεις να περάσεις το Harman/Kardon..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα μπορείς να βάλεις άλλη rom. Όσο για την επιστροφή μπορείς είτε από το custom recovery να κρατήσεις ένα backup την τωρινή σου rom οπότε να γυρίσεις σε αυτή όταν χρειαστεί ή αν δεν είναι branded η συσκευή σου να κατεβάσεις την stock rom από το xda..

Το s-off δύο μόνο σημείο που παίζει ρόλο είναι να μπορείς να κάνεις την συσκευή να λέει Locked κι όχι Relocked όταν γυρίσεις σε stock.

Επίσης χρειάζεται αν θέλεις να περάσεις το Harman/Kardon..

 

Μπα! Αν περασει την Android revolution HD που εμφανησιακα ειναι σαν στοκ εχει ολα τα καλουδια και harman/kardon και οτι αλλο θα θελησει...

Και την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2694917

 

Νομιζω η καλυτερη ρομ για στοκ παρουσιαστικο...

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωχ με καψατε. Θα ρίξω διάβασμα θα δω και λίγο βιντεο κλπ και θα βάλω 25$ στην κάρτα να πάρω το sunshine να γίνει η δουλειά
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Μπα! Αν περασει την Android revolution HD που εμφανησιακα ειναι σαν στοκ εχει ολα τα καλουδια και harman/kardon και οτι αλλο θα θελησει...

Και την http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2694917

 

Νομιζω η καλυτερη ρομ για στοκ παρουσιαστικο...

 

Φυσικά και το έχω πει άπειρες φορές.. Υπάρχουν αρκετές (τουλάχιστον 2 ξέρω εγώ) rom που είναι εντελώς stock και μπορεί ο καθένας να χρησιμοποιήσει χωρίς να αλλάζει η εμφάνιση του κινητού.. Απλά κάποιοι έχουν μείνει σταθεροί στο παρελθόν και τρομάζουν τους χρήστες..

Στην τελική όσοι προτιμήσαμε android το κάναμε και για την ευκολία στην παραμετροποίηση που προσφέρει.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο παίδες. Με τις customs για το m8 βλέπετε άλλη συμπεριφορά στο θέμα αυτονομία και σωστή λειτουργία του στοκ λειτουργικού?
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω πως όταν κάνεις unlock τον bootloader το κινητό γίνεται wipe οπότε κράτα ότι backup θέλεις πριν το κάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το έχω πει άπειρες φορές.. Υπάρχουν αρκετές (τουλάχιστον 2 ξέρω εγώ) rom που είναι εντελώς stock και μπορεί ο καθένας να χρησιμοποιήσει χωρίς να αλλάζει η εμφάνιση του κινητού.. Απλά κάποιοι έχουν μείνει σταθεροί στο παρελθόν και τρομάζουν τους χρήστες..

Στην τελική όσοι προτιμήσαμε android το κάναμε και για την ευκολία στην παραμετροποίηση που προσφέρει.. ;)

Σε θέμα αξιοπιστίας είναι το ίδιο με στοκ? Για πες ποιές είναι αυτές?

Link to comment
Share on other sites

Σε θέμα αξιοπιστίας είναι το ίδιο με στοκ? Για πες ποιές είναι αυτές?

 

Μπορεί και καλύτερες..

 

MaximusHD

 

Android Revolution

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και καλύτερες..

 

MaximusHD

 

Android Revolution

 

Πιστευεις αξίζει το 25αρι ή υπάρχει άλλος τροπος για s off?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Πιστευεις αξίζει το 25αρι ή υπάρχει άλλος τροπος για s off?

 

Θοδωρή για μένα το s-off αξίζει και με το παραπάνω.. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος, μακάρι να υπήρχε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή για μένα το s-off αξίζει και με το παραπάνω.. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος, μακάρι να υπήρχε.

Οοοοοκ. Είδα που είχα ξανακάνει θέμα πιο παλιά εδώ και δεν το θυμόμουν παιδιά. Συγνώμη για την επανάληψη.

Λέω να δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία και από τη στιγμή που Θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο με εγγυήσεις κλπ μια χαρά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Να σας ρρωτήσω κάτι; Έχω κάνει το Μ8 GPE. Όλα καλά και πραγματικά απολαμβάνω την εμπειρία με το Nexus k m8. Λοιπόν ρωτάω κατόχους που το έχουν κανει GPE τι έκδοση έχετε στο baseband & kernel? Εγώ έχω 1.14.21331931 baseband & kernel version 3.40.-gb1b6fb1.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο παίδες. Με τις customs για το m8 βλέπετε άλλη συμπεριφορά στο θέμα αυτονομία και σωστή λειτουργία του στοκ λειτουργικού?

Το λέει αν διαβάσεις για την android revolution πχ ότι έχει πολύ καλύτερη αυτονομία. Εγώ που την έβαλα έχω πάθει πλάκα και Είμαι πολύ ευχαριστημένος:cool:

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!! θελω μια βοηθεια! αγορασα μεταχειρισμενο ενα m8 1 μηνως κ ειναι rootαρισμενο.κ δε παιρνει ενημερωσεις.κ εχω κανα 2 αποριες.μπορω να το γυρισω στη στοκ ρομ.?

αν ναι κ πως,ειναι καλυτερη η στοκ..??

απ οτι ειδα εχει τη viperone,ειναι καλη αυτη..???

το παιδι που το ειχε μου ειπε να μη βαλω τη μαμα ρομ γιατι ειναι πολυ καλυτερο τωρα... αληθευει..??

την εγγυηση λογικα τη χανω ε..??

ευχαριστω εκ των προτερων!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!! θελω μια βοηθεια! αγορασα μεταχειρισμενο ενα m8 1 μηνως κ ειναι rootαρισμενο.κ δε παιρνει ενημερωσεις.κ εχω κανα 2 αποριες.μπορω να το γυρισω στη στοκ ρομ.?

αν ναι κ πως,ειναι καλυτερη η στοκ..??

απ οτι ειδα εχει τη viperone,ειναι καλη αυτη..???

το παιδι που το ειχε μου ειπε να μη βαλω τη μαμα ρομ γιατι ειναι πολυ καλυτερο τωρα... αληθευει..??

την εγγυηση λογικα τη χανω ε..??

ευχαριστω εκ των προτερων!!

 

Μερικά μηνύματα πιο πίσω θα βρεις απαντήσεις στο ίδιο ερώτημα.

Όσο για την εγγύηση εξαρτάται πως έχει γίνει το root.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μερικά μηνύματα πιο πίσω θα βρεις απαντήσεις στο ίδιο ερώτημα.

Όσο για την εγγύηση εξαρτάται πως έχει γίνει το root.

 

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.αλλα δε καταλαβα λεξη απ ολα αυτα μιας κ τα λετε με ορολογιες που τα γνωριζεται μονο οι εξιδηκευμενοι...:(

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.αλλα δε καταλαβα λεξη απ ολα αυτα μιας κ τα λετε με ορολογιες που τα γνωριζεται μονο οι εξιδηκευμενοι...:(

 

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με root στο M8 για να σε βοηθήσω.

Πάντως κακώς αγόρασες ρουταρισμενο HTC χωρίς να ξέρεις το αντικείμενο.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί με root στο M8 για να σε βοηθήσω.

Πάντως κακώς αγόρασες ρουταρισμενο HTC χωρίς να ξέρεις το αντικείμενο.

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα για κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί.

 

Να βοηθησω κ γω οσο μπορω.ο τυπος μου ειπε να μπω.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2705292

κ να κατεβασω αυτο.

http://venomroms.com/htc-one-m8/

κ μετα να ακολουθησω το βιντεο αυτο.

 

κ ειμαι μαμα!

Link to comment
Share on other sites

Νέα ΟΤΑ με αναβάθμιση σε 4.4.4 από σήμερα!

 

Το αρχείο εδώ!

ΠΡΟΣΟΧΗ χρειάζεται να έχετε την συσκευή S-OFF για να μπορέσετε να κάνετε manual update.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος! Με 4.4.4!

Επίσης η HTC έδωσε 100GB για 2 χρόνια στο Google Drive!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...