Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη! Όντως η καλύτερη επιλογή. Έρχομαι από nexus 5 και ήθελα να έχω το ίδιο smoothness που είχα και στο nexus και μπορώ να πω οτι αντάξιο! Από κει και πέρα ο ήχος ,η ποιότητα κατασκευής και η ποιότητα των κλήσεων είναι πιο πάνω!

 

Γενικά πολύ ευχαριστημένος!!

 

Και εγώ αυτήν την αλλαγή έκανα και είχα στο μυαλό μου ότι σίγουρα θα χάσω έναν κλικ από το smoothness κάτι το οποίο δεν ίσχυε τελικά :happy:

 

Να σου πω την αλήθεια το μόνο που μου λείπει από το Nexus είναι το υλικό κατασκευής του που δεν ήθελε ιδιαίτερη προσοχή και συχωρούσε πεσηματάκια και ψιλοεκδορές. Το αλουμίνιο δεν συγχωρεί :ninja:

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτήν την αλλαγή έκανα και είχα στο μυαλό μου ότι σίγουρα θα χάσω έναν κλικ από το smoothness κάτι το οποίο δεν ίσχυε τελικά :happy:

 

Να σου πω την αλήθεια το μόνο που μου λείπει από το Nexus είναι το υλικό κατασκευής του που δεν ήθελε ιδιαίτερη προσοχή και συχωρούσε πεσηματάκια και ψιλοεκδορές. Το αλουμίνιο δεν συγχωρεί :ninja:

 

Αυτό είναι αλήθεια αλλά ήθελα μετά από καιρό να έχω μια συσκευή με καλή κατασκευή.

 

Να ξαναέρθω λίγο στο θέμα της μπαταρίας. Χθες που το πήρα ήταν στο 35% και μετά από κάποια update που έκανε το έβαλα να φορτίσει. Το έβγαλα κατά τις 7 το απόγευμα και μέχρι τώρα είμαι στο 47% χωρίς ιδιαίτερη χρήση. Είναι φυσιολογικό;

 

Το κινητό με 3 λεπτά παιχνιδιού πήγε στους 43 βαθμούς. Δεν μου φαίνεται καλό αυτό.

Edited by vaggelis_grg
:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος από σήμερα και γω ενός ασημί m8. Φανταστικό το κινητό! Το μόνο που λίγο με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω λίγο ζεστο. Είναι και ο καιρός βέβαια αλλά είπα να το αναφέρω. Αυτά από εμένα!

Δεν νομίζω. Δεν υπάρχει θέμα με δυο ώρες GolfStar και 41°. Ίσως να μην είμαι και ο κατάλληλος να απαντήσω ερχόμενος από lumia 925…!

3>4
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ένα factory reset η θερμοκρασία είναι φυσιολογική. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά την πρώτη φορά.

 

Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω, αυτό που ήθελα να σου γράψω είναι πως όταν πήρα το one και άρχισα restore από το μαρκετ, ήταν η πρώτη φορά που στήνω συσκευή χωρίς να την καταλάβω ιδιαίτερα ζεστή στα χέρια μου! Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί θέματα με θερμοκρασία οπότε μάλλον κάποια εφαρμογή έφαγε σκάλωμα!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από ένα factory reset η θερμοκρασία είναι φυσιολογική. Μάλλον κάτι δεν πήγε καλά την πρώτη φορά.

Εμένα πάλι μου φαινόταν φυσιολογική η θερμοκρασία του τηλεφώνου.

Παρόλο της μεταλλικης του φύσης δεν έχει υπάρξει στιγμή να πω πως με ενοχλεί. Σε συνθήκες ζέστης και 40 βαθμών όταν το είχα συο αμάξι μόνο και αυτό έτυχε να φτάσει τους 43 βαθμούς.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαινόταν φυσιολογική η θερμοκρασία του τηλεφώνου.

Παρόλο της μεταλλικης του φύσης δεν έχει υπάρξει στιγμή να πω πως με ενοχλεί. Σε συνθήκες ζέστης και 40 βαθμών όταν το είχα συο αμάξι μόνο και αυτό έτυχε να φτάσει τους 43 βαθμούς.

 

Θοδωρή παίζουν πολλά πράγματα ρόλο.

Το θέμα θερμοκρασίας, έχει να κάνει κυρίως με την ενόχληση στο κράτημα και όχι με τις λειτουργίες της συσκευής. Αν ισχύει το δεύτερο, τότε μιλάμε για κατασκευαστικό πρόβλημα όπως πχ τα LG G3.

 

Αν λοιπόν μπορείς να το δουλεύεις τώρα το καλοκαίρι άνετα χωρίς να ανυπομονείς πότε θα το πετάξεις απο τα χέρια σου γιατί σ ενοχλεί η θερμότητα, είναι ΟΚ.

Στο iphone 5s κανείς δεν μιλά για θερμότητα. Όλοι λένε μια χαρά. Και πράγματι δύσκολα ανεβάζει πάνω απο 40°.

Όμως το σημείο που ζεσταίνεται βρίσκεται στην παλάμη σου και καταντά εκνευριστικό όταν το δουλεύεις χωρίς θήκη (μονο με 3g).

Εγώ αυτό θεωρώ υπερθέρμανση. Δεν μ ενδιαφέρει αν πιάνει 40 η 45 η μπαταρία. Με απασχολεί να μπορώ να το δουλέψω χωρίς θήκη και να μην ιδρώνει το χέρι μου απο την θερμοκρασία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Ακόμα δεν έχω αισθανθεί ενόχληση στο χέρι κατά την χρήση.

 

Toυ εχω αλλαξει τα φωτα τωρα στις διακοπες μου κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα με την θερμοκρασια,το μονο τελικα που με προβληματιζει ειναι οτι απο την στιγμη που εβαλα 4.4.3 δεν εχω δει χρονο σε μπαταρια πανω απο 5+30 ωρες:mad: Καλομαθαμε βλεπεις με τισ 6+ ωρες ανοιχτης οθονης

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Toυ εχω αλλαξει τα φωτα τωρα στις διακοπες μου κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα με την θερμοκρασια,το μονο τελικα που με προβληματιζει ειναι οτι απο την στιγμη που εβαλα 4.4.3 δεν εχω δει χρονο σε μπαταρια πανω απο 5+30 ωρες:mad: Καλομαθαμε βλεπεις με τισ 6+ ωρες ανοιχτης οθονης

Μην περιμένεις σε διακοπές να δεις το maximum.

Το δίκτυο είναι κακό, μετακινείσαι, βγάζεις φωτο.

Γενικά η χρήση σου είναι διαφορετική.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Toυ εχω αλλαξει τα φωτα τωρα στις διακοπες μου κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα με την θερμοκρασια,το μονο τελικα που με προβληματιζει ειναι οτι απο την στιγμη που εβαλα 4.4.3 δεν εχω δει χρονο σε μπαταρια πανω απο 5+30 ωρες:mad: Καλομαθαμε βλεπεις με τισ 6+ ωρες ανοιχτης οθονης

Και πάλι καλά είναι Παναγιώτη. Με μικρότερη μπαταρία και βαράς τον ανταγωνισμό με 3g άλλοι πιάνουν 3μιση ώρες και έχουν νέα τηλέφωνα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καλά είναι Παναγιώτη. Με μικρότερη μπαταρία και βαράς τον ανταγωνισμό με 3g άλλοι πιάνουν 3μιση ώρες και έχουν νέα τηλέφωνα

 

Nαι συμφωνω Θοδωρη εαν σκεφτεις οτι το μονο πραγμα που σκεφτομουν για την μη αγορα του ηταν η 2600mh μπαταρια του,και παλι καλα δεν λες τιποτα,ποιος το περιμενε

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει στο m9 η htc 3000-3300 μπαταρία και μια κάμερα καλύτερη, τότε θα είναι με διάφορα ότι καλύτερο υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει στο m9 η htc 3000-3300 μπαταρία και μια κάμερα καλύτερη, τότε θα είναι με διάφορα ότι καλύτερο υπάρχει.

Ελπίζω σε κάτι τέτοιο πραγματικά. Θα μιλάμε για πολύ καλή υλοποίηση και πάντα να κρατήσει αυτόν το σχεδιασμό και ποιότητα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω σε κάτι τέτοιο πραγματικά. Θα μιλάμε για πολύ καλή υλοποίηση και πάντα να κρατήσει αυτόν το σχεδιασμό και ποιότητα

Μακάρι να γίνει και τότε θα αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδες αφαντο εχει γινει το m8..οποτε θα κυκλοφορησουν κ καονουργιες παρτιδες.

Δεν θα κυκλοφορήσουνε άλλα.

Όσοι πήρανε... πήρανε. :)

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κυκλοφορήσουνε άλλα.

Όσοι πήρανε... πήρανε. :)

 

Έγραψες....χαχαχα...Παναγιώτη?? Δλδ τσάμπα περιμένω το 4.4.3??θα με ξενερώσει η μπαταρία??

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες....χαχαχα...Παναγιώτη?? Δλδ τσάμπα περιμένω το 4.4.3??θα με ξενερώσει η μπαταρία??

Τα λέει για να κρατάει ζωντανό το νήμα.Μη ψαρωνεις.Πέρα από τη πλάκα προσωπικά δεν έχω δει ποτέ ούτε 6 ούτε 5.30 ώρες.Max 5 και φυσικά με κανονική λειτουργία

Και να κρατάτε πισινή για τα νούμερα του gsam.Τραβάει κολλήματα και δίνει κάτι πολύ ωραίους χρόνους ;-)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιες συσκευές είχατε εσείς πριν, πάντως εγώ το φόρτισα ψες το απογευματάκι και τα αποτελέσματα μου φαίνονται εντυπωσιακά.

Πρώην κάτοχος Lumia 925

 

Υ.Γ

Δεν ξέρω αν φαίνεται κάτι από την συνημμένη φωτό.

Το GSam μου φαίνεται και εμένα πως λίγο.. "κλέβει"

3>4
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα κυκλοφορήσουνε άλλα.

Όσοι πήρανε... πήρανε. :)

 

μην μου λες τετοια...το εχει το bird,αλλα αρκετα ακριβοτερο...αναμονη!!!

Edited by geo35
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν το πάρω στο αμαζον Γερμανίας θα δουλεύει με ελληνική sim ή θα είναι κλειδωμένο όπως τα Samsung?
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο εννοεις;;;γυρισα απο διακοπες κ καπως ετσι ειχε γινει η καμερα πισω.απογοητευση και με θηκη spigen.Εψαξα στο xda.υπαρχει ολοκληρο θεμα και δοκιμασα οδοντοκρεμα:) και με πολυ τριψιμο καθαρισε.δε ξερω τι φταιει και τι υλικο εχει αλλα χαρηκα που ξαναειδα το φακο πισω σα καινoυργιο.

Ακριβώς έτσι είναι και ο δικός μου φακός. Κάποια πατάτα της HTC θα είναι γιατί οι περισσότεροι αν όχι όλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα απ'οτι διάβασα ψάχνοντας λύση. Έβαλα οδοντόκρεμα και όντως έφυγε η θαμπαδα που είχε άλλα μείνανε κάτι ψιλές γρατζουνιές ειδικά στο κέντρο και είναι εξίσου ενοχλητικές γιατί χτυπάει όσο να'ναι στο μάτι. Μπορείς να μου απαντήσεις αν εσένα έγινε τελείως τζαμι χωρίς καθόλου γρατζουνιές? Έβαλα και οινόπνευμα που λέει ο φίλος αλλά ούτε κιχ.. θα δοκιμάσω αλοιφή μάλλον ψιλή αυτοκινήτου. Στα καλά του καθουμενου μπελά βρηκαμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κάτι ακόμα προς όλους.υπηρξαν φορές που έκανα καποιες Ερωτήσεις στο φόρουμ (εδώ + σε αλλα) και δεν ασχολήθηκε κανείς να πει έστω δεν γνωρίζουμε φίλε. Άσχημη συμπεριφορά ειδικά για τα μέλη που είναι ενεργα. Παρακολουθώ πολύ συχνά Τις συζητήσεις σας αλλά με αυτή τη συμπεριφορά το σκέφτομαι να συμμετάσχω και εγώ κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κατι και τυχαινει να ξέρω τη λύση γιατί μου κάνετε για κλειστή οικογένεια που τα λένε μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Και κάτι ακόμα προς όλους.υπηρξαν φορές που έκανα καποιες Ερωτήσεις στο φόρουμ (εδώ + σε αλλα) και δεν ασχολήθηκε κανείς να πει έστω δεν γνωρίζουμε φίλε. Άσχημη συμπεριφορά ειδικά για τα μέλη που είναι ενεργα. Παρακολουθώ πολύ συχνά Τις συζητήσεις σας αλλά με αυτή τη συμπεριφορά το σκέφτομαι να συμμετάσχω και εγώ κάθε φορά που κάποιος ρωτάει κατι και τυχαινει να ξέρω τη λύση γιατί μου κάνετε για κλειστή οικογένεια που τα λένε μεταξύ τους.

 

Φίλε συγνώμη αλλά καμία σχέση.

Αν γράψω εγώ δεν γνωρίζω το ποστ μου θα σβηστεί. Είσαι μέλος με λίγα ποστ και ίσως να μην το γνωρίζεις. Ούτε Ευχαριστώ δεν μπορούμε να πούμε. Θα σβηστεί κανονικά ώστε να μην χάνεται η ροή. Με φιλικό τρόπο στο λέω. Αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Φίλε συγνώμη αλλά καμία σχέση.

Αν γράψω εγώ δεν γνωρίζω το ποστ μου θα σβηστεί. Είσαι μέλος με λίγα ποστ και ίσως να μην το γνωρίζεις. Ούτε Ευχαριστώ δεν μπορούμε να πούμε. Θα σβηστεί κανονικά ώστε να μην χάνεται η ροή. Με φιλικό τρόπο στο λέω. Αν με καταλαβαίνεις τι εννοώ

Καταλαβαίνω τι λες μέχρι ένα σημείο . Το <δεν γνωρίζω> το έγραψα ενδεικτικά. Το πιο απλό και σωστό θα ήταν να ασχοληθεί κάποιος με την ερώτηση που είχα κάνει και να πάρω μια απάντηση. Έχω προσέξει ότι αρκετοί συχνά ρωτάνε τι ειναι τα branded και τα unbranded τι διαφορά έχουν τα tmobile και πάντα παρόλο που έχουν υπωθει πααααρα πολλές φορές μια τουλάχιστον απάντηση την παιρνουν και καλά κάνετε απλά μην κάνετε διακρίσεις. Λίγα ποστ οντως εχω αλλα εξήγησα πριν το λόγο. Όλα αυτά σας τα λέω τελείως φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...