Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Επειδή δεν έχουμε να γράψουμε για κάποιο πρόβλημα και επειδή ήθελα να μοιραστώ μαζί σας είπα να δώσω χρόνους από την μπαταρία και χρήση σε δύσκολες καταστάσεις,ξανά.

 

Στο χωριό δεν εχω ανοίξει καθόλου WiFi. Δουλεύει μόνιμα data,3g το τηλέφωνο με τρείς γραμμές σήμα.

Μόνικα συγχρονισμός ανοικτός και η φωτεινότητα στο 60-70.

Μετά την αναβάθμιση έχω παρατηρήσει μια βελτίωση αλλά όχι κάτι τρελό.

Παραθέτω χρόνο και έμεινα άφωνος μιας και τέτοια νούμερα είχα δει μόνο στο g2.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχουμε βρει κάποια άκρη με αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701951&page=4

Να μεταφέρουμε photos/videos με file explorer από την internal στην sd;;; (ΧΩΡΙΣ pc)

Είμαι unroot και έτσι θα ήθελα να το αφήσω (τουλάχιστον μέχρι την "L" android).

Επίσης σε όσους έχουν γυρίσει την φωτογραφική να αποθηκεύει απευθείας στην sd -class 10-, παρατηρείτε κάποια καθυστέρηση κλπ; ή όλα οκ;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουμε βρει κάποια άκρη με αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2701951&page=4

Να μεταφέρουμε photos/videos με file explorer από την internal στην sd;;; (ΧΩΡΙΣ pc)

Είμαι unroot και έτσι θα ήθελα να το αφήσω (τουλάχιστον μέχρι την "L" android).

Επίσης σε όσους έχουν γυρίσει την φωτογραφική να αποθηκεύει απευθείας στην sd -class 10-, παρατηρείτε κάποια καθυστέρηση κλπ; ή όλα οκ;;;

Πήρες αναβάθμιση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα μπορέσεις οταν αναβαθμίσεις σε 4.4.3 με τον νέο stock file manager της HTC.

Τι είσαι εσύ;;;χαχα δεν πρόλαβα να του το γράψω,αυτό θα πει συγχρονισμός

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδιά βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας στην 4.4.3,άλλαξα την ρομ από insertcoin σε renovate τα ίδια αποτελέσματα
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδιά βλέπω μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας στην 4.4.3,άλλαξα την ρομ από insertcoin σε renovate τα ίδια αποτελέσματα

Βάλε και στοκ Παναγιώτη να δεις. Εγώ μια χαρά είμαι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Βάλε και στοκ Παναγιώτη να δεις. Εγώ μια χαρά είμαι

Ρε συ Τεο βαριέμαι την όλη διαδικασία,εξάλλου ήδη το έχω κάνει S-Off για περισσότερα mods όπως πχ Harman Kardon

Edited by pafimal
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Τεο βαριέμαι την όλη διαδικασία,εξάλλου ήδη το έχω κάνει S-Off για περισσότερα mods όπως πχ Harman Gardon

Ρε συ και πάλι έχεις τρελή κατανάλωση?. Το ξαναεγραψες και λέω μήπως φταίει και η ρομ. Όντως τώρα εχει διαδικασία για πίσω

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ και πάλι έχεις τρελή κατανάλωση?. Το ξαναεγραψες και λέω μήπως φταίει και η ρομ. Όντως τώρα εχει διαδικασία για πίσω

Όλα ok Τεο βρήκα τι έφταιγε και μου ξυπναγε τον γίγαντα,τέλος καλό όλα καλά

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Όλα ok Τεο βρήκα τι έφταιγε και μου ξυπναγε τον γίγαντα,τέλος καλό όλα καλά

 

 

Τελικά τα mods ειναι για βελτίωση η για ταλαιπωρία; :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα mods ειναι για βελτίωση η για ταλαιπωρία; :)

 

Kωστα δεν ηταν τα mods αλλα ο συνεχης συνχρονισμος στο google+,Τελικα αυτο ειναι πολυ μπαταριοφαγο!!!:lol:

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν ηταν τα mods αλλα ο συνεχης συνχρονισμος στο google+,Τελικα αυτο ειναι πολυ μπαταριοφαγο!!!:lol:

Το Google+ είναι το πρώτο που απενεργοποιώ όταν στήνω νέα συσκευή. Το κρατάω μόνο στο iPhone γιατί εκεί δεν έχει brain.

Σε κάποιες εφαρμογές η Google συναγωνίζεται την Samsung σε βλακεία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Kωστα δεν ηταν τα mods αλλα ο συνεχης συνχρονισμος στο google+,Τελικα αυτο ειναι πολυ μπαταριοφαγο!!!:lol:

 

Μήπως εννοείς το Photos? Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το G+ συγχρονίζει όπως πρέπει χωρίς drain. Βέβαια έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό των φωτογραφιών στο Photos.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εννοείς το Photos? Εγώ δεν έχω κανένα θέμα με το G+ συγχρονίζει όπως πρέπει χωρίς drain. Βέβαια έχω απενεργοποιήσει τον συγχρονισμό των φωτογραφιών στο Photos.

 

Το ίδιο και εγώ...κανένα απολύτως πρόβλημα...εννοείτε βέβαια με ανενεργά τα photos...

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ...κανένα απολύτως πρόβλημα...εννοείτε βέβαια με ανενεργά τα photos...

Το ίδιο έκανα και εγώ ωρέ Σήφη,σώθηκα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος από σήμερα και γω ενός ασημί m8. Φανταστικό το κινητό! Το μόνο που λίγο με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω λίγο ζεστο. Είναι και ο καιρός βέβαια αλλά είπα να το αναφέρω. Αυτά από εμένα!
:D
Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω σαν να ειναι θαμπο το τσαμακι της δευτερης καμερας απο μεσα, κατι σαν θαμπαδα.. το καθαρισα το στεγνωσα αλλα τιποτα. γρατσουνιες δεν ειναι γιατι το εχω σαν τα ματια μου,, τι να ειναι;;να το παω htc ;; ειναι γερμανικο θα εχω θεμα;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος από σήμερα και γω ενός ασημί m8. Φανταστικό το κινητό! Το μόνο που λίγο με ανησυχεί είναι ότι το νιώθω λίγο ζεστο. Είναι και ο καιρός βέβαια αλλά είπα να το αναφέρω. Αυτά από εμένα!

 

δεν εχεις προβλημα βαγγελη.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχεις προβλημα βαγγελη.

 

Και γω αυτό φαντάζομαι. Περιμένω να στρώσει και η μπαταρία γιατί βλέπω να πέφτει λίγο γρήγορα..

:D
Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό φαντάζομαι. Περιμένω να στρώσει και η μπαταρία γιατί βλέπω να πέφτει λίγο γρήγορα..

Μπαταρία Βαγγέλη πάνω από 5 ώρες ανοιχτής οθόνης θα δεις μόλις στρώσει,πολύ καλή επιλογή η καλύτερη θα έλεγα καλορίζικο και καλοδουλευτο

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

παιδια βλεπω σαν να ειναι θαμπο το τσαμακι της δευτερης καμερας απο μεσα, κατι σαν θαμπαδα.. το καθαρισα το στεγνωσα αλλα τιποτα. γρατσουνιες δεν ειναι γιατι το εχω σαν τα ματια μου,, τι να ειναι;;να το παω htc ;; ειναι γερμανικο θα εχω θεμα;;

 

Τοοοοιι βρηκαααα καθαρίζει με φαρμακευτικο οινόπνευμα......

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο εννοεις;;;γυρισα απο διακοπες κ καπως ετσι ειχε γινει η καμερα πισω.απογοητευση και με θηκη spigen.Εψαξα στο xda.υπαρχει ολοκληρο θεμα και δοκιμασα οδοντοκρεμα:) και με πολυ τριψιμο καθαρισε.δε ξερω τι φταιει και τι υλικο εχει αλλα χαρηκα που ξαναειδα το φακο πισω σα καινoυργιο. Edited by griniaris
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο εννοεις;;;γυρισα απο διακοπες κ καπως ετσι ειχε γινει η καμερα πισω.απογοητευση και με θηκη spigen.Εψαξα στο xda.υπαρχει ολοκληρο θεμα και δοκιμασα οδοντοκρεμα:) και με πολυ τριψιμο καθαρισε.δε ξερω τι φταιει και τι υλικο εχει αλλα χαρηκα που ξαναειδα το φακο πισω σα καινoυργιο.

 

ναι φιλε ετσι .. εβαλα με μπατονετα οινοπνευμα φαρμακευτικο και εγινε τζαμι..ουφ..:rolleyes:

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία Βαγγέλη πάνω από 5 ώρες ανοιχτής οθόνης θα δεις μόλις στρώσει,πολύ καλή επιλογή η καλύτερη θα έλεγα καλορίζικο και καλοδουλευτο

 

Ευχαριστώ πολύ Παναγιώτη! Όντως η καλύτερη επιλογή. Έρχομαι από nexus 5 και ήθελα να έχω το ίδιο smoothness που είχα και στο nexus και μπορώ να πω οτι αντάξιο! Από κει και πέρα ο ήχος ,η ποιότητα κατασκευής και η ποιότητα των κλήσεων είναι πιο πάνω!

 

Γενικά πολύ ευχαριστημένος!!

:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...