Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πάρει κάποιος την τελευταία ενημέρωση?Εγώ με αυστριακό,κλασσικά,θα την πάρω από τους τελευταίους όπως και την προηγούμενη!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει πάρει κάποιος την τελευταία ενημέρωση?Εγώ με αυστριακό,κλασσικά,θα την πάρω από τους τελευταίους όπως και την προηγούμενη!

 

Εγω με cid γερμανιας ακομα τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω με cid γερμανιας ακομα τιποτα!

 

Μου φαίνεται στα updates όλοι οι κατασκευαστές android τα ίδια κάνουν.

Ακούμε update και update δεν βλέπουμε. Δίνεται στην Μποτσουάνα ίσα για να γραφτεί στα μέσα ότι δόθηκε το τάδε update και κάνουν 3 μήνες να ολοκληρώσουν.

 

Δεν έχω διαβάσει κάποιο ποστ που να λέει ότι έλαβε OTA το συγκεκριμένο update.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται στα updates όλοι οι κατασκευαστές android τα ίδια κάνουν.

Ακούμε update και update δεν βλέπουμε. Δίνεται στην Μποτσουάνα ίσα για να γραφτεί στα μέσα ότι δόθηκε το τάδε update και κάνουν 3 μήνες να ολοκληρώσουν.

 

Δεν έχω διαβάσει κάποιο ποστ που να λέει ότι έλαβε OTA το συγκεκριμένο update.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό όμως?Μου φαίνεται κακό κάνει στην αξιοπιστία της εταιρείας!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με cid γερμανιας ακομα τιποτα!

 

Φλαμπ θα περιμένεις αρκετά όπως και Στο προηγούμενο update!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα και εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι ένα εικονίδιο που μου βγάζει δίπλα στα δεδομένα στην κορυφή και μοιάζει με το σήμα της Nespresso? Μήπως το Zoe?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα και εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι ένα εικονίδιο που μου βγάζει δίπλα στα δεδομένα στην κορυφή και μοιάζει με το σήμα της Nespresso? Μήπως το Zoe?

 

Πιθανώς το nfs

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα και εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι ένα εικονίδιο που μου βγάζει δίπλα στα δεδομένα στην κορυφή και μοιάζει με το σήμα της Nespresso? Μήπως το Zoe?

 

μαλλον εννοεις το boomsound

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα και εγώ. Μπορεί κάποιος να μου πει τι είναι ένα εικονίδιο που μου βγάζει δίπλα στα δεδομένα στην κορυφή και μοιάζει με το σήμα της Nespresso? Μήπως το Zoe?

 

Ειναι το εικονιδιο του nfc..Πηγαινε ρυθμισεις>περισσοτερα και κλειστο απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω και ΕΓΩ τέλος βδομάδας και ΕΧΩ φάει όλο το Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω μια κομψή θήκη για όνομα του ΘΕΟΥ

Έσεις τι χρησιμοποιείτε ;

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω και ΕΓΩ τέλος βδομάδας και ΕΧΩ φάει όλο το Ίντερνετ και δεν μπορώ να βρω μια κομψή θήκη για όνομα του ΘΕΟΥ

Έσεις τι χρησιμοποιείτε ;

 

Καλορίζικο. Εδώ δεν βρήκες κάποια να σου αρέσει? http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391261&page=21 (Baseus?)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ράγισε λίγο το γυαλί στην κάμερα. Δε νομίζω ότι είναι το coating, μάλλον το έχω ήδη βγάλει, εκτός κι αν δεν πίεσα αρκετά το πανάκι με την οδοντοκρεμα... Έχει κανείς εμπειρία με την Arvato και την αλλαγή γυαλιού στην πίσω κάμερα; Δεν επηρεάζει τη φωτογραφική αλλά σκέφτομαι ότι θα έχω πρόβλημα αν και όταν θέλω να πουλησω το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Για στείλε μια φωτο να δούμε. Κάπου είχα διαβάσει για ραγισμα, εκτός από τις κλασικές γρατζουνιές...
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι μπορεί να αποτυπωθεί σε φωτογραφία. Είναι σχετικά μικρό και εσωτερικό. Δεν είναι γρατζουνιά. Υποθέτω ότι το αποκόμισε μετά από πτώση μαζί με την dot view θήκη από το τράνταγμα. Από τη μια χαίρομαι που δεν έχει επηρεαστεί η κάμερα, από την άλλη φοβάμαι ότι θα χάσει την αξία του εν όψει m9. Έχει κανείς εμπειρία από αντικατάσταση του γυαλιού της κάμερας στο σέρβις εδώ; Η Arvato το κάνει ακόμα;
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update της HTC Dot View, όπου υπάρχουν ειδοποιήσεις για βασικά application, πιστεύω ότι η αγορά της είναι must
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update της HTC Dot View, όπου υπάρχουν ειδοποιήσεις για βασικά application, πιστεύω ότι η αγορά της είναι must

 

Την έχω αλλά δεν την χρησιμοποιώ. Όλα αυτά που κάνει θα ήταν χρήσιμα αν μπορούσαν να γίνουν και στην διάρκεια της μέρας.

Στο αυτοκίνητο δεν βλέπω τίποτα, το ίδιο και όταν είμαι έξω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update της HTC Dot View, όπου υπάρχουν ειδοποιήσεις για βασικά application, πιστεύω ότι η αγορά της είναι must

Συμφωνώ!

Μπορεί λίγο στον ήλιο να έχει θέμα αλλά δεν με χαλάει να το ανοίγω...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!

Μπορεί λίγο στον ήλιο να έχει θέμα αλλά δεν με χαλάει να το ανοίγω...

 

Έ μα στον ήλιο την θέλουμε. Στο σπίτι και στο γραφείο δεν χρειάζομαι θήκη. :)

Στο αυτοκίνητο το βάζω σε βάση μανταλακι οπότε μόνο κλειστή μπορεί να μπει.

Δεν βλέπω τίποτα εκτός από το σούρουπο και το βράδυ. Έξω το ίδιο.

 

 

@@@@

Ή κάμερα τελικά είναι φοβερή υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

Ειδικά αν την μάθεις σε βραδινά και εσωτερικούς χώρους δεν παίζεται.

 

Για μακρινά με λίγο edit στο iPhoto βελτιώνεται ακόμα και η οξύτητα.

Φανταστείτε ότι μετά το edit που διαρκεί μισό λεπτό, η φώτο γίνεται 5mb. :)

 

Δείτε κάποιες φώτο που ανέβασα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5686375

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5686575

 

Δεν την αλλάζω με τίποτα. Για μακρινά έχω άλλη κάμερα.

Εκεί που την χρειάζομαι είναι πολύ καλή.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο 4.4.4 και eye experience

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έ μα στον ήλιο την θέλουμε. Στο σπίτι και στο γραφείο δεν χρειάζομαι θήκη. :)

Στο αυτοκίνητο το βάζω σε βάση μανταλακι οπότε μόνο κλειστή μπορεί να μπει.

Δεν βλέπω τίποτα εκτός από το σούρουπο και το βράδυ. Έξω το ίδιο.

 

 

@@@@

Ή κάμερα τελικά είναι φοβερή υπό συγκεκριμένες συνθήκες.

Ειδικά αν την μάθεις σε βραδινά και εσωτερικούς χώρους δεν παίζεται.

 

Για μακρινά με λίγο edit στο iPhoto βελτιώνεται ακόμα και η οξύτητα.

Φανταστείτε ότι μετά το edit που διαρκεί μισό λεπτό, η φώτο γίνεται 5mb. :)

 

Δείτε κάποιες φώτο που ανέβασα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5686375

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5686575

 

Δεν την αλλάζω με τίποτα. Για μακρινά έχω άλλη κάμερα.

Εκεί που την χρειάζομαι είναι πολύ καλή.

Την ultrapixel θα την ψάχνουμε με το κυάλι και δε θα τη βρίσκουμε. Δυστυχώς πολλοί κρίνουν χωρίς να τη χρησιμοποιήσουν και τα "έγκριτα" site κρίνουν τις φωτογραφικές των κινητών λες και είναι DSLR. Σπάνια θα βρει κανείς μια κριτική που να μελετά τις κάμερες των κινητών στη βάση των πραγματικών συνθηκών που αυτές εξυπηρετούν.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Την ultrapixel θα την ψάχνουμε με το κυάλι και δε θα τη βρίσκουμε. Δυστυχώς πολλοί κρίνουν χωρίς να τη χρησιμοποιήσουν και τα "έγκριτα" site κρίνουν τις φωτογραφικές των κινητών λες και είναι DSLR. Σπάνια θα βρει κανείς μια κριτική που να μελετά τις κάμερες των κινητών στη βάση των πραγματικών συνθηκών που αυτές εξυπηρετούν.

 

Έτσι μπράβο σωστός. Από τότε που είχα το Νοτε 3 το φωνάζω. Είδα το κινητό της κόρης μου να βγάζει σούπερ φωτογραφίες εκεί που το Νοτε δεν μπορούσε ούτε να εστιάσει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Την ultrapixel θα την ψάχνουμε με το κυάλι και δε θα τη βρίσκουμε. Δυστυχώς πολλοί κρίνουν χωρίς να τη χρησιμοποιήσουν και τα "έγκριτα" site κρίνουν τις φωτογραφικές των κινητών λες και είναι DSLR. Σπάνια θα βρει κανείς μια κριτική που να μελετά τις κάμερες των κινητών στη βάση των πραγματικών συνθηκών που αυτές εξυπηρετούν.

 

 

 

 

 

 

 

Έτσι μπράβο σωστός. Από τότε που είχα το Νοτε 3 το φωνάζω. Είδα το κινητό της κόρης μου να βγάζει σούπερ φωτογραφίες εκεί που το Νοτε δεν μπορούσε ούτε να εστιάσει

 

Δυστυχώς ακόμα και τα ειδικά τεχνολογικά site κάνουν τα τεστ τους υπό συγκεκριμένες συνθήκες που δεν ευνοούν την UltraPixel.

Και το χειρότερο είναι ότι δεν αναφέρουν καν σε τι είναι καλή.

 

Το gsmarena και πολλά άλλα sites δίνουν βάση κυρίως στην ευκρίνεια σε μεγάλες αποστάσεις και στα βίντεο. Όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

 

Με το M8 παίρνω πολύ εύκολα τις καλύτερες φωτογραφίες το βράδυ μέσα και έξω από το σπίτι.

Ποτέ δεν ήταν τόσο εύκολο να βγάλω την οικογένεια η τους φίλους με ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Έχω ξαναγράψει ότι τι S4 το έδωσα στην γυναίκα μου, την επόμενη κι ολας μέρα μετά από κάτι γελοίες φώτο που τράβηξα στην γιορτή ενός φίλου.

Εκτός ότι δεν υπήρχε λεπτομέρεια στα πρόσωπα, παραμορφωνε αυτούς που βρίσκονταν στις άκρες του πλάνου. Έκανε τα κεφάλια τους μακρόστενο και στραβά.

Κόντεψα να φάω ξύλο από τις κύριες που κάθονταν στις άκρες :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...