Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι απλα η συσκευη σου ειναι s off και μπορεις να κανεις οτι θελεις , πες μου τι θελεις να κανεις και θα σε

κατευθυνω .

Εdit post# 515 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392017&page=35

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι απλα η συσκευη σου ειναι s off και μπορεις να κανεις οτι θελεις , πες μου τι θελεις να κανεις και θα σε

κατευθυνω .

Εdit post# 515 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=392017&page=35

 

Βασικα θελω σε καθε συσκευη να ξερω πως ξαναπαιρνω το stock λογισμικο. Να κανω μια καθαρη εγκατασταση, μια επιδιορθωση σφαλματων κτλ. Αυτο ηθελα και εδω αλλα μου φαινεται αρκετη μανουρα χωρις λογο:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση: πως μπαίνω στο recovery menu για να κάνω wipe cache; Στο Μ7 (5.0.1) ήξερα ότι είναι vol down + power αλλά εδώ μου βγάζει άλλο menu και μπορώ να κάνω μόνο factory reset.

 

Edit: Το βρήκα τελικά... http://droider.eu/2016/01/23/how-to-wipe-cache-partition-on-one-m8-running-marshmallow/

Edited by Conception
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ! Ο αλλος απο το xda μου ειπε να περασω adb και χιλια δυο για να δυο κατι τετοιο!!

 

Βλεπω οτι εχω s off και εχω και επιλογη recovery. Σαν status λεει locked.

Λογω developer edition να ειναι το s στο off?

Ενδέχεται να έχεις και ευρωπαϊκή συσκευή τελικά στην οποία περαστηκε us developer Rom οπότε αν περάσεις WWE ίσως έχεις και την 20!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τις αμφιβολίες μου για τη μπαταρία του κινητού, αλλά μετά από wipe cache βλέπω καλύτερη αυτονομία και απόδοση γενικότερα. Παρήγγειλα και μια θήκη dot view ύστερα από αρκετό ψάξιμο στο eBay για καλύτερη τιμή. Ελπίζω να αξίζει τον κόπο...
Link to comment
Share on other sites

Ενδέχεται να έχεις και ευρωπαϊκή συσκευή τελικά στην οποία περαστηκε us developer Rom οπότε αν περάσεις WWE ίσως έχεις και την 20!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μηπως γνωριζεις πως ελεγχεται αυτο; Απο imei δεν εβγαλα και ακρη :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χθες κάποια στιγμή μου έσβησε το κινητό από μπαταρία. Σήμερα διαπίστωσα ότι έχουν σβηστεί όλα τα μηνύματα. Το σύνδεσα στον υπολογιστή στο htc sync αλλά έκανε back up και μετά έκανα restore και δεν έγινε κάτι. Πως έγινε αυτό ρε παιδιά? Υπάρχει τρόπος να επανέλθουν?
Link to comment
Share on other sites

Την περασμένη εβδομάδα το άφησα κι εγώ να σβήσει από μπαταρία (για να δω πόσο κρατάει) και διαπίστωσα ότι είχαν αλλάξει κάποιες ρυθμίσεις, εφαρμογές που είχα απενεργοποιήσει ενεργοποιήθηκαν ξανά κλπ. Διάβασα ότι είναι κάτι που συμβαίνει και σε άλλους, δεν μπήκα στον κόπο να το ψάξω παραπάνω. Μάλλον είναι κάποιο bug του android 6.0 και καλό θα είναι να μην το αφήνουμε να ξεφορτίζει τελείως...
Link to comment
Share on other sites

Το patch ασφαλειας που εχω ειναι απο το δεκεμβριο του 15 ! Και σε εσας ετσι ειναι;

Screenshot_20170428-183902.png

 

Και ήθελα να το πω αλλά με πρόλαβες! Δεν έχει γίνει άλλη ενημέρωση ασφάλειας;

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20170428-183902.png

 

Και ήθελα να το πω αλλά με πρόλαβες! Δεν έχει γίνει άλλη ενημέρωση ασφάλειας;

 

δηλαδη ενα κινητο που βγηκε στα μεσα του 14, πηρε patch μονο εως 1,5 ετος μετα;; Ειναι δυνατον;

Μιλαμε τωρα για διορθωσεις κενων ασφαλειας που αντε να ποιανουν 20mb

Link to comment
Share on other sites

Έλα μου ντε... υπάρχει κάποιος να μας διαφωτίσει σχετικά με αυτό; Μου κάνει κι εμένα εντύπωση, ειδικά για κινητό τέτοιας κατηγορίας!
Link to comment
Share on other sites

και μιας και κανεις δεν ασχολειται απο οτι φαινεται ας λυσω την απορια μονος μου :)

 

Η HTC λεει δεν εχει το τροπο να δινει κενα ασφαλειας με το μηνα και τα δινει μονο με καθε ενημερωση λογισμικου!!!! Εφοσον δηλαδη εμεις πηραμε τελευταια ενημερωση το δεκεμβριο του 15 , το patch μας ειναι απο τοτε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μιας και κανεις δεν ασχολειται απο οτι φαινεται ας λυσω την απορια μονος μου :)

 

Η HTC λεει δεν εχει το τροπο να δινει κενα ασφαλειας με το μηνα και τα δινει μονο με καθε ενημερωση λογισμικου!!!! Εφοσον δηλαδη εμεις πηραμε τελευταια ενημερωση το δεκεμβριο του 15 , το patch μας ειναι απο τοτε!!!

 

Αν εξαιρέσεις τις συσκευές της Google και κάποιες άλλες εξαιρέσεις, οι περισσότερες εταιρίες το ίδιο κάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις τις συσκευές της Google και κάποιες άλλες εξαιρέσεις, οι περισσότερες εταιρίες το ίδιο κάνουν.

 

θα διαφωνησω εδω. Εαν εννοεις καθε μηνα τοτε ναι συμφωνω. Καμια ομως απο τις μεγαλες εταιριες δεν παραταει τους χρηστες με κενα ασφαλειας. Να αναφερω για παραδειγμα κινητα που βγηκαν την ιδια περιοδο, οπως τα lg g3 , xperia z2/ z3 , galaxy s5 . Ναι μεν ολα σε marshmallow ειναι, αλλα εχουν δωθει patch αρκετα αργοτερα σε σχεση με το HTC m8.

 

 

Επισης εχω ενα bug. Το notification led ενω το εχω βαλει να αναβει μονο οταν ειναι κλειστη η οθονη, αναβει και οταν ειναι ανοιχτη με αποτελεσμα να με τυφλωνει αν δε διωξω καποια ειδοποιηση και εκεινη τη στιγμη ασχολουμαι με το κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σκέφτομαι να ρουτάρω τη συσκευή και να περάσω κάποια έκδοση της Nougat. Αξίζει τον κόπο; Αν έχει δοκιμάσει κανείς πείτε εντυπώσεις. Επειδή είναι η κύρια συσκευή μου δεν θέλω να πειραματίζομαι και μ΄ενδιαφέρει κάποια σταθερή rom.
Link to comment
Share on other sites

και μονο που χανεις τη δευτερη καμερα πισω εγω δε θα το εκανα

 

Με ποια rom χανεις την καμερα ??

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom χανεις την καμερα ??

 

αν εχω καταλαβει καλα με οποιαδηποτε rom δεν ειναι μαμα. Δεν εχει τους οδηγους για τον αισθητηρα βαθους.

Link to comment
Share on other sites

αν εχω καταλαβει καλα με οποιαδηποτε rom δεν ειναι μαμα. Δεν εχει τους οδηγους για τον αισθητηρα βαθους.

 

Φανταζομαι εννοεις τις non sense rom nougat ? γιατι οσο ειχα το 8, ειχα android 6 sense custom rom χωρις προβλημα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς δεν έχει νόημα να μπει custom rom εφόσον δεν υπάρχει android 7 με sense. Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Θα παραμείνω στην 6 και θα κάνω μόνο root για να διαγράψω κάποιες περιττές (για εμένα) εφαρμογές που πιάνουν χώρο όπως το Facebook.
Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς δεν έχει νόημα να μπει custom rom εφόσον δεν υπάρχει android 7 με sense. Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση. Θα παραμείνω στην 6 και θα κάνω μόνο root για να διαγράψω κάποιες περιττές (για εμένα) εφαρμογές που πιάνουν χώρο όπως το Facebook.

 

Mε καθε επιφυλαξη γιατι δεν εχω πλεον την συσκευη, δες αυτην την rom ειναι foul port απο το 10

πιθανων να ειναι με nougat ,sense ειναι σιγουρα .

https://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/development/romthe-worlds-first100-m9-port-m8upload-t3064838

Και λιγο απο τι κοιταξα και η leedroid ειναι με sense 8 αλλα δεν ειδα με τι εκδοση android

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Sense 8 είναι αλλά με android 6. Ευχαριστώ αλλά μάλλον δε θα μπω στη διαδικασία. Η συσκευή φυσάει και με τη μαμά rom!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...