Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια.

Θα ηθελα την βοηθεια σας,σε κατι ,που ενω για καποιους ειναι απλο,δεν τα καταφερνω.

Θελω να περασω ας πουμε μουσικη στο κινητο.

Εχω στο p/c ενα φακελο,που τον εχω ονομασει ''Pop''.

Που θα τον βαλω,σε ποιο σημειο;

Στην καρτα(εχω βαλει καρτα s/d);ή μεσα στη μνημη της συσκευης;

Δοκιμασα,αλλά στην καρτα ενω βρισκω τον φακελο κ βλεπω τα τραγουδια,δεν βλεπω να εχει κουμπακι αναπαραγωγης.

Δοκιμασα κ στην μνημη της συσκευης,αλλά,δεν ξερω γιατι,ενω ο φακελος εχει 41 τραγουδια,μεσα βλεπω 19.

Θυμαμαι οτι κ στον παρελθον που ειχα HTC,ειχα παλι αυτο το θεμα(τα τραγουδια σκορπιζονταν μεσα στο κινητο)

και καποιος μου ειχε πει να βαλω ας πουμε τον Astro file manager).

Παραλαλω αν καποιο παιδι γραψει κατι,να μου το πει με απλα λογια,μιας κ οι γνωσεις μου ειναι λιγες.

Ευχαριστω,καλο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Θα ηθελα την βοηθεια σας,σε κατι ,που ενω για καποιους ειναι απλο,δεν τα καταφερνω.

Θελω να περασω ας πουμε μουσικη στο κινητο.

Εχω στο p/c ενα φακελο,που τον εχω ονομασει ''Pop''.

Που θα τον βαλω,σε ποιο σημειο;

Στην καρτα(εχω βαλει καρτα s/d);ή μεσα στη μνημη της συσκευης;

Δοκιμασα,αλλά στην καρτα ενω βρισκω τον φακελο κ βλεπω τα τραγουδια,δεν βλεπω να εχει κουμπακι αναπαραγωγης.

Δοκιμασα κ στην μνημη της συσκευης,αλλά,δεν ξερω γιατι,ενω ο φακελος εχει 41 τραγουδια,μεσα βλεπω 19.

Θυμαμαι οτι κ στον παρελθον που ειχα HTC,ειχα παλι αυτο το θεμα(τα τραγουδια σκορπιζονταν μεσα στο κινητο)

και καποιος μου ειχε πει να βαλω ας πουμε τον Astro file manager).

Παραλαλω αν καποιο παιδι γραψει κατι,να μου το πει με απλα λογια,μιας κ οι γνωσεις μου ειναι λιγες.

Ευχαριστω,καλο βραδυ.

Καλημερα ριξε μια ματια στον οδηγο post #2 για την μουσικη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ριξε μια ματια στον οδηγο post #2 για την μουσικη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

 

Καλημερα φιλε.Σε ευχαριστω,αλλά δεν ειδα κατι.Μιλαει για ηχους κλησης κτλ,οχι για μουσικη,ολοκληρα τραγουδια που θελω εγω,ωστε να φτιαξω λιστες κ να τα ακουω εξω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε.Σε ευχαριστω,αλλά δεν ειδα κατι.Μιλαει για ηχους κλησης κτλ,οχι για μουσικη,ολοκληρα τραγουδια που θελω εγω,ωστε να φτιαξω λιστες κ να τα ακουω εξω..

 

Στον φακελο ring εχω βαλει την μουσικη μου και απο εκει μου τα διαβαζει ολα ,τωρα για κατι πιο εξειδικευμενο μολις δει

το post σου ο φιλος gms θα σε βοηθησει :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

Θα ηθελα την βοηθεια σας,σε κατι

 

Μπορείς να βάλεις την μουσική σου σε όποια μνήμη θέλεις εσύ και δεν παίζει ρόλο σε ποιο φάκελο. Ούτε υπάρχει πρόβλημα αν ο φάκελος pop είναι ο τρίτος, τέταρτος, πέμπτος, κλπ υποφάκελος. Το android θα εντοπίσει τα αρχεία σου. Μοναδική προϋπόθεση να μην έχει μέσα ο φάκελος το αρχείο .nomedia το οποίο "λέει" στο android να αγνοήσει τα αρχεία πολυμέσων που βρίσκονται εκεί. Αλλά στον δικό σου φάκελο αυτό το αρχείο δεν υπάρχει.

 

Ποιο android έχεις; 6.0 ή 5.0.1; Να υποθέσω είσαι με την εργοστασιακή rom. Με ποια εφαρμογή προσπαθείς να παίξεις τα τραγούδια; Προσπαθείς μέσα από την εφαρμογή ή από κάποιο widget; Αν θέλεις ανέβασε κανένα screenshot να δω ούμε αυτό που λες ότι δεν έχει κουμπάκι αναπαραγωγής.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις την μουσική σου σε όποια μνήμη θέλεις εσύ και δεν παίζει ρόλο σε ποιο φάκελο. Ούτε υπάρχει πρόβλημα αν ο φάκελος pop είναι ο τρίτος, τέταρτος, πέμπτος, κλπ υποφάκελος. Το android θα εντοπίσει τα αρχεία σου. Μοναδική προϋπόθεση να μην έχει μέσα ο φάκελος το αρχείο .nomedia το οποίο "λέει" στο android να αγνοήσει τα αρχεία πολυμέσων που βρίσκονται εκεί. Αλλά στον δικό σου φάκελο αυτό το αρχείο δεν υπάρχει.

 

Ποιο android έχεις; 6.0 ή 5.0.1; Να υποθέσω είσαι με την εργοστασιακή rom. Με ποια εφαρμογή προσπαθείς να παίξεις τα τραγούδια; Προσπαθείς μέσα από την εφαρμογή ή από κάποιο widget; Αν θέλεις ανέβασε κανένα screenshot να δω ούμε αυτό που λες ότι δεν έχει κουμπάκι αναπαραγωγής.

 

Καλησπερα σας κ ευχαριστω για τις συμβουλες σας..

Λοιπον,το τηλ εχει την 6.0 κ δεν το εχω πειραξει.

Κατεβασα τον Astro file manager,βλεπω τον φακελο,τον ανοιγω,εχει μεσα τα τραγουδια,αλλά δεν βλεπω επιλογη για αναπαραγωγη ολων.Μπορω μόνο να ακουσω ενα τραγουδι...Παει αυτό...

Τωρα,παω στον φακελο ''μαμά''που λεγεται ''Μέσα'',κ εκει εχει εναν υποφακελο που δειχνει ακουστικα.Οχι ομως του google play,αλλά για να ακουσεις την δικη σου μουσικη.

Μπαινοντας εκει ,εχει διαφορες επιλογες(αναπαραχθηκε προσφατα,καλλιτεχνες,αλμπουμ,τραγουδια,λιστες αναπαραγωγης).

Εκει εγω βλεπω τον φακελο που ειπαμε οτι τον λεω Pop,αλλά δεν εχει αυτο το ονομα,αλλά γραφει απλα,''προστεθηκε''.Σε αυτο τον φακελο,αν κρατησω πατημενο,εμφανιζεται η επιλογη,αναπαραγωγη.

Η πλακα ειναι οτι,εχω περασει κ αλλον ενα φακελο με τραγουδια,αλλά,στις λιστες αναπαραγωγης δεν τον βλεπω καθολου,ενω τα τραγουδια τα βλεπω,μεσα στον υποφακελο τραγουδια,εκει που ειναι ολα τα τραγουδια γενικα.

Επισης σε αυτο που μου ειπες φιλε,ειδα το εξης στο ''δεντρο'' της sd:

S/d-Android-obb-και μεσα εκει,ειναι ενας φακελος που λεγεται ''com.htc.zero'',και ενα αρχειο που λεγεται

''Αρχειο NOMEDIA'' και λεει οτι ειναι 0 byte.Μηπως τελικα φταει αυτο;να το σβησω;

 

Πω πω σας ζαλισα,μην πω τιποτε άλλο.

Καλο σας βραδυ..

Edited by janko
Νομιζω.ελειπε κειμενο.
Link to comment
Share on other sites

Εκει εγω βλεπω τον φακελο που ειπαμε οτι τον λεω Pop,αλλά δεν εχει αυτο το ονομα,αλλά γραφει απλα,''προστεθηκε''.Σε αυτο τον φακελο,αν κρατησω πατημενο,εμφανιζεται η επιλογη,αναπαραγωγη.

Η πλακα ειναι οτι,εχω περασει κ αλλον ενα φακελο με τραγουδια,αλλά,στις λιστες αναπαραγωγης δεν τον βλεπω καθολου,ενω τα τραγουδια τα βλεπω,μεσα στον υποφακελο τραγουδια,εκει που ειναι ολα τα τραγουδια γενικα.

Επισης σε αυτο που μου ειπες φιλε,ειδα το εξης στο ''δεντρο'' της sd:

S/d-Android-obb-και μεσα εκει,ειναι ενας φακελος που λεγεται ''com.htc.zero'',και ενα αρχειο που λεγεται

''Αρχειο NOMEDIA'' και λεει οτι ειναι 0 byte.Μηπως τελικα φταει αυτο;να το σβησω;

Edited by janko
Υπόλοιπο κειμενο
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εφαρμογή χρησιμοποιείς; http://i.imgur.com/tJ127Cv.png Με τον File Manager είναι λογικό να ακούς μόνο ένα τραγούδι. Είναι όπως στον υπολογιστή όταν κάνεις διπλό κλικ σε ένα τραγούδι. Ο media player ανοίγει μόνο εκείνο.

Για το άλλο θέμα δεν ξέρω. Μήπως γράφεις μέσω tapatalk; Από υπολογιστή ή από κινητό μέσω Chrome δεν υπάρχει κανένα θέμα, μπορείς να πληκτρολογήσεις πολύ μεγαλύτερο ποστ και δεν το κόβει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την εφαρμογή χρησιμοποιείς; http://i.imgur.com/tJ127Cv.png Με τον File Manager είναι λογικό να ακούς μόνο ένα τραγούδι. Είναι όπως στον υπολογιστή όταν κάνεις διπλό κλικ σε ένα τραγούδι. Ο media player ανοίγει μόνο εκείνο.

Για το άλλο θέμα δεν ξέρω. Μήπως γράφεις μέσω tapatalk; Από υπολογιστή ή από κινητό μέσω Chrome δεν υπάρχει κανένα θέμα, μπορείς να πληκτρολογήσεις πολύ μεγαλύτερο ποστ και δεν το κόβει.

Ευχαριστω πολύ για τον κοπο που κάνεις..

Ναι,με αυτην την εφαρμογη,παω να ακουσω τα τραγουδια.

Επισης,ναι,απο p/c μεσω chrome,γραφω.

Μηπως θα με βολευε καποια εφαρμογη απο το play;

Θα προσπαθησω να ξαναανεβασω ολο το μηνυμα μου..

 

Καλησπερα σας κ ευχαριστω για τις συμβουλες σας..

Λοιπον,το τηλ εχει την 6.0 κ δεν το εχω πειραξει.

Κατεβασα τον Astro file manager,βλεπω τον φακελο,τον ανοιγω,εχει μεσα τα τραγουδια,αλλά δεν βλεπω επιλογη για αναπαραγωγη ολων.Μπορω μόνο να ακουσω ενα τραγουδι...Παει αυτό...

Τωρα,παω στον φακελο ''μαμά''που λεγεται ''Μέσα'',κ εκει εχει εναν υποφακελο που δειχνει ακουστικα.Οχι ομως του google play,αλλά για να ακουσεις την δικη σου μουσικη.

Μπαινοντας εκει ,εχει διαφορες επιλογες(αναπαραχθηκε προσφατα,καλλιτεχνες,αλμπουμ,τραγουδια,λιστες αναπαραγωγης).

Εκει εγω βλεπω τον φακελο που ειπαμε οτι τον λεω Pop,αλλά δεν εχει αυτο το ονομα,αλλά γραφει απλα,''προστεθηκε''.Σε αυτο τον φακελο,αν κρατησω πατημενο,εμφανιζεται η επιλογη,αναπαραγωγη.

Η πλακα ειναι οτι,εχω περασει κ αλλον ενα φακελο με τραγουδια,αλλά,στις λιστες αναπαραγωγης δεν τον βλεπω καθολου,ενω τα τραγουδια τα βλεπω,μεσα στον υποφακελο τραγουδια,εκει που ειναι ολα τα τραγουδια γενικα.

Επισης σε αυτο που μου ειπες φιλε,ειδα το εξης στο ''δεντρο'' της sd:

S/d-Android-obb-και μεσα εκει,ειναι ενας φακελος που λεγεται ''com.htc.zero'',και ενα αρχειο που λεγεται

''Αρχειο NOMEDIA'' και λεει οτι ειναι 0 byte.Μηπως τελικα φταει αυτο;να το σβησω;

 

Πω πω σας ζαλισα,μην πω τιποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φανταστώ τι συμβαίνει και σου κόβει το μήνυμα. Μάλλον το κάνεις copy paste από κάπου. Μήπως δεν το μαρκαρεις ολόκληρο; Μπορείς αν θέλεις να πας στο ποστ #5890 να πατήσεις τροποποίηση, να σβήσεις το υπάρχον μήνυμα και να κάνεις paste μόνο το κομμάτι που λείπει, όχι όλο.

 

Όσο για την μουσική, λίγα πράγματα μπορώ να σκεφτώ που δεν στα εμφανίζει όλα. Μήπως είναι σε format που δεν υποστηρίζει η εφαρμογή. Η μήπως τα έχεις κάνει rip από audio CD με προστασία. Κάνε έναν κόπο. Τσέκαρε άλλη μια φορά, πόσα τραγούδια βλέπεις στον φάκελο σου με τον astro file manager και πόσα μέσω της εφαρμογής Μουσική στην καρτέλα "Τραγούδια". Ένα άλλο πράγμα που μπορείς να δοκιμάσεις είναι να τρέξεις μέσω astro τα τραγούδια που δεν εμφανίζονται στην εφαρμογή Μουσική και να δεις αν παίζουν ή όχι. Και τέλος εγκατέστησε την εφαρμογή παρακάτω και δες αν με αυτήν σου τα εμφανίζει και τα παίζει όλα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.folderplayer

Link to comment
Share on other sites

Σορυ,αλλά θα γραψω κατι βιαστικά γιατι βγαινω εξω.

Ναι η s/d καρτα μου,εχει μεσα ενα αρχειο ''NO MEDIA''.

Μηπως φταιει αυτό,να το σβησω;

Πολλά ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ,αλλά θα γραψω κατι βιαστικά γιατι βγαινω εξω.

Ναι η s/d καρτα μου,εχει μεσα ενα αρχειο ''NO MEDIA''.

Μηπως φταιει αυτό,να το σβησω;

Πολλά ευχαριστώ.

Λογικά όπως σου είπε ο φίλος παραπάνω να φταίει αυτό.

Κάνε το ένα back up κάπου κ σβηστο και ξαναδοκίμασε.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια. Μηπως εχει τυχει κάποιος να έχει αγοράσει Μ8 απο Αγγλια κλειδωμένο σε κάποιον πάροχο εκεί;

Τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ζηταει κωδικο οταν βάζεις ελληνική sim μέσα τότε απλα αγοράζεις εναν κωδικο απο καποιο online site και το ξεκλειδώνεις, αν οχι πολυ φοβαμαι οτι δεν γινεται τίποτα. Τουλάχιστον εγω με ενα Μ7 που είχα το ίδιο προβλημα τελικα δεν βρήκα άκρη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρα θα πρεπει λογικα να ξεκλειδωθει στην Αγγλια στον εκει παροχο..θα το παρει ο αδερφος μου εκει και θα το φερει..ευχαριστω για την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

Αρα θα πρεπει λογικα να ξεκλειδωθει στην Αγγλια στον εκει παροχο..θα το παρει ο αδερφος μου εκει και θα το φερει..ευχαριστω για την απαντηση!

 

Φίλος που του έκατσε Αγγλικό κλειδωμένο Α9, αγόρασε με 7 ευρώ τον κωδικό και ξεκλείδωσε κανονικά. Λεπτομέρειες παραπάνω δεν ξέρω. Στην Vodafone Αγγλίας ήταν .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ναι η s/d καρτα μου,εχει μεσα ενα αρχειο ''NO MEDIA''.

 

Το αρχείο .nomedia δεν το θέλουμε να βρίσκεται στον φάκελο Pop όπου έχεις την μουσική σου. Αν το δεις κάπου αλλού, μην το πειράξεις. Όποτε βρεις χρόνο, κάνε τα προηγούμενα που έγραψα. Αυτό πάντως δεν παίζει να είναι πρόβλημα με τη συσκευή ή το λογισμικό της. Μάλλον ασυμβατότητα με τα αρχεία που πέρασες θα είναι. Έχει τύχει να έχω ένα mp3 πάνω από 20MB και κράσαρε ο Folder Player, τον οποίο χρησιμοποιώ, όταν πατούσα να το παίξει. Το πρόβλημα τελικά ήταν ότι η ενσωματωμένη εικόνα που είχε το τραγούδι ήταν τεράστια σε μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλος που του έκατσε Αγγλικό κλειδωμένο Α9, αγόρασε με 7 ευρώ τον κωδικό και ξεκλείδωσε κανονικά. Λεπτομέρειες παραπάνω δεν ξέρω. Στην Vodafone Αγγλίας ήταν .
Α καλό νέο αυτο. Διαβασα και εγω για καποια sites που τα αναφερουν και στο xda οτι κανανε δουλεια..ειδα και στο ebay οτι πουλανε με 2 ευρω περιπου. Πιστευω να γινει με καποιο τροπο, ειναι και παλιο μοντελο σχετικα και λενε ειναι πιο ευκολο να εχουν την βαση δεδομενων αριθμων ξεκλειδωματος..να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα :) Νεα εφαρμογη απο την htc για δειτε την

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.htc.pitroad

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρισκω το ωραιο αυτό τηλεφωνο με 32gb μνημη στη κινα, σε καλη τιμη, ζητησα να μου επιβεβαιωσει ότι εχει 4g 1800hz, και μου ειπε ναι. Να τον πιστεψω? παιζει να υπαρχει μοντελο 32αρι με αυτή τη μπαντα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ξερει κανενας γιατι σε πολλες εφαρμογες του μαρκετ κυριως παιχνιδια μου γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη μου? μου γραφει κιολας No carrier Htc One m8 ετσι χωρις λογο κ αιτια ενω πιο παλια εγραφε cosmote htc one m8 τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, βρισκω το ωραιο αυτό τηλεφωνο με 32gb μνημη στη κινα, σε καλη τιμη, ζητησα να μου επιβεβαιωσει ότι εχει 4g 1800hz, και μου ειπε ναι. Να τον πιστεψω? παιζει να υπαρχει μοντελο 32αρι με αυτή τη μπαντα?

 

Δηλαδή πόσο το βρήκες που σκέφτεσαι να μπεις σε περιπέτειες? Γιατί Ελλάδα παίζει κάτω από 300 ευρώ, το 16άρι βέβαια αλλά τι να συζητάμε όταν δεν έχεις εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,ξερει κανενας γιατι σε πολλες εφαρμογες του μαρκετ κυριως παιχνιδια μου γραφει οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη μου? μου γραφει κιολας No carrier Htc One m8 ετσι χωρις λογο κ αιτια ενω πιο παλια εγραφε cosmote htc one m8 τι γινεται?

 

Για πές μερικά να δοκιμάσουμε κι εμείς και να δούμε τι παίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actgames.bbrr.sgp αυτο για παραδειγμα τωρα δεν θυμαμαι καποιο αλλο αλλα το εχω συναντησει αρκετες φορες,
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.actgames.bbrr.sgp αυτο για παραδειγμα τωρα δεν θυμαμαι καποιο αλλο αλλα το εχω συναντησει αρκετες φορες,

 

Δε νομίζω ότι είναι θέμα του Μ8, γιατί μου βγάζει "αυτό το στοιχείο δεν είναι διαθέσιμο στην χώρα σας". Δεν αναφέρει κάτι για μη συμβατή συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...