Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα κι εγώ (αν και γενικά δεν έχω θέματα με batery drain από google services) και θα δω.

Θα δω αν το Doze δουλεύει κανονικά χωρίς τα body sensors.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα κι εγώ (αν και γενικά δεν έχω θέματα με batery drain από google services) και θα δω.

Θα δω αν το Doze δουλεύει κανονικά χωρίς τα body sensors.

Πως μπορεις να δεις εαν το doze δουλευει κανονικα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

πολυ καλη δουλεια φιλε.πολλα μπραβο:clap::clap::clap:
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μια από τα ίδια όσον αφορά kernel και σύστημα android στο gsam. Μου τα δείχνει μηδέν άρα λογικά χρειάζεται root για να εμφανίζονται..
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις να δεις εαν το doze δουλευει κανονικα;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πολυ καλη δουλεια φιλε.πολλα μπραβο:clap::clap::clap:

 

Εκ του αποτελέσματος :p

Από τα γραφήματα βασικά. Αν το αφήσεις το βράδυ και είναι σχεδόν ευθεία η γραμμή της μπαταρίας και δεν έχει σχεδόν καθόλου wakelocks τότε μπαίνει.

 

Έχει θέμα το gmail τώρα που έβγαλα τα permissions δυστυχώς. Δουλεύει μεν, αλλά μου βγάζει συνέχεια μήνυμα ότι δεν μπορεί να δουλέψει κανονικά αν δεν ανοίξω ένα σωρό permissions (μεχρι και το body sensors θέλει η Γκουγκλ στα Play Services για να δεις τα μέιλ σου).

(προς αποφυγή παρεξηγήσεως δεν έχω Μ8, απλά μια που άνοιξε η κουβέντα το έψαχνα με το Marshmallow μια που σου δίνει τέτοια δικαιώματα)

 

ΥΓ πολύ ωραίος ο οδηγός

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως βγαζει 23-24 ωρες μεσο ορο το gsam στο κερνελ βγαζει μηδεν τα google services ηταν στο 2% χωρις να πειραξω τιποτα απο τα δικαιωματα τωρα που τα πειραξα και αφησα μονο τοποθεσια πηγε στ 1,3% σιγα την διαφορα...εχω παρατηρησει κατι αλλο ομως οπως και στην 5 ετσι κ στην 6 απο οτοτε π βαζω το gsam η μπαταρια πεφτει νερο δεν ξερω το λογο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

 

Αυτό με την τοποθεσία το έκανα κι εγώ και δεν είδα σημαντική διαφορά κατά την ημέρα αλλά το βράδυ έκλεισα την τοποθεσία και τα δεδομένα κι ήμουν με 48% ενέργεια και το πρωί βρέθηκα με 17%. Τι πήγε στραβά άρα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την τοποθεσία το έκανα κι εγώ και δεν είδα σημαντική διαφορά κατά την ημέρα αλλά το βράδυ έκλεισα την τοποθεσία και τα δεδομένα κι ήμουν με 48% ενέργεια και το πρωί βρέθηκα με 17%. Τι πήγε στραβά άρα?

 

Ποιο από όλα σχετικά με την τοποθεσία έκανες?

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός σχετικά με το πως έχεις στήσει την συσκευή?

Παιδιά σόρυ άμα είμαι off topic, αν υπάρχει πρόβλημα να μετακομίσουμε την κουβέντα στο νήμα του οδηγού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Ποιο από όλα σχετικά με την τοποθεσία έκανες?

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός σχετικά με το πως έχεις στήσει την συσκευή?

Παιδιά σόρυ άμα είμαι off topic, αν υπάρχει πρόβλημα να μετακομίσουμε την κουβέντα στο νήμα του οδηγού

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Η συσκευή είναι στοκ Android marshmallow και εννοώ ότι είχα βάλει τη τοποθεσία σε μόνο συσκευή και το βράδυ έκλεισα τα δεδομένα και απενεργοποιησα την τοποθεσία και τον συγχρονισμό. Το αποτέλεσμα ήταν να χάσω όλη αυτή την ενέργεια. Επανέφερα τη τοποθεσία στην επιλογή για ελάχιστη χρήση μπαταρίας και με δεδομένα ανοιχτά τη νύχτα και φουλ συγχρονισμός (έχω τρία mail account) έχασα μόλις 3%.

Link to comment
Share on other sites

@nek46

 

Νεκτάριε απ' ότι είδα φοράς την rom του A9, σωστά? Για πες εντυπώσεις και λίγα λόγια για την μπαταρία, σκέφτομαι να τη δοκιμάσω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

@nek46

 

Νεκτάριε απ' ότι είδα φοράς την rom του A9, σωστά? Για πες εντυπώσεις και λίγα λόγια για την μπαταρία, σκέφτομαι να τη δοκιμάσω..

Aνδρεα καλημερα ,μην μπεις στο κοπο, σε μενα τουλαχιστον ρουφαει την μπαταρια σαν νερακι μολις ανοξω το wifi και σερφαρω

μερα δεν βγαζω , επιπλεον σε καποιους βγαζει bug το video ,γραφει κανονικα αλλα μετα απο λιγο κρασαρει το video.

Tωρα αν παρολα αυτα θες να την δεις στον aroma μην επιλεξεις τον elementalx τις βασικες λειτουργιες τις παει στον θεο

Εχω δοκιμασει αρκετες custom μολις βαζω τον eleme δεν καθετε καλα ,εχω την αισθηση πως ο stock kernel στην παρουσα

φαση δουλευη καλυτερα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανενας γτ το cleanmaster μου τρωει ολη την μπαταρια?στο gsam μου βγαζει συνεχεια 25%και πανω και μερικες μερες χωρις καν να το ανοιξω μου βγαζει παλι πανω απο 20% ενω την εχω κανει απενεργοποιηση απο ρυθμισεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί παρακαλώ όποιος χρησιμοποιεί το νέο τρόπο λήψης backup με το google drive, να αναφέρει τι δείχνει στο παρακάτω μενού όπως φαίνεται στην πρώτη φωτογραφία; Είναι στην εφαρμογή Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας HTC -> Επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας (ή Ρυθμίσεις -> Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας & επαναφορά -> Επαναφορά από τη Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας HTC -> Επαναφορά από αντίγραφο ασφαλείας) και σε εμένα δείχνει "Κανένα", ενώ όπως φαίνεται στην δεύτερη φωτογραφία, το google drive (-> ρυθμίσεις -> Διαχείριση δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας) κρατάει αντίγραφα ασφαλείας αρκετών εφαρμογών. Σύμφωνα με το κείμενο στην αρχική οθόνη της εφαρμογής Δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας HTC, η επαναφορά εξακολουθεί να λειτουργεί σε Marshmallow, αλλά όπως φαίνεται, δεν βλέπει τα backup που κρατάει το google drive. Σε αυτήν την περίπτωση, θα μπορώ να το επαναφέρω μετά από factory reset; Σε εσάς τι δείχνει;

m97TcQja5qsQeZX_S1NM4hCbpO6rS4b9Dc4IZWwEOx4koi98HYX0ExO3ozAHvRcVC3tNxnbDtdb5=w405-h720-noOdusEregbunzBjkqO702voHyiKtVVlyQ30V4kRzreX3vXgcGlTdnRR8RydLMQtCe_JR-3PILLsDY=w405-h720-no

 

@sakaki14567: Δεν συνίσταται (προσωπική άποψη/εμπειρία) να χρησιμοποιείς καμία εφαρμογή του τύπου battery booster / performance booster, εφαρμογές που ελευθερώνουν ram ή anti-virus αν σε απασχολεί η αυτονομία και οι επιδόσεις. Τώρα γιατί σου δημιουργεί πρόβλημα ακόμα και όταν είναι απενεργοποιημένη, αυτό είναι μυστήριο. Αν θες ρίξε μια ματιά σε αυτό: http://www.greeceandroid.gr/dev/1465-my-android-device-is-slow

Link to comment
Share on other sites

@gms το χρησιμοποιω μονο κ μονο για να καθαριζει τα junk files γτ ειναι πιο γρηγορο απο οτι να κανω ενα απλο ρισταρτ πιστευω ομως οτι κανει δουλεια σαν εφαρμογη καθαρισμου...αυτο με το μπακ απ με ενδιαφερει κ εμενα κ επισης δεν βγαζω ακρη γτ ειχα προσπαθησει πριν περασω την 6 ν κανω μπακ απ την 5 αλλα δεν λειτουργησε.
Link to comment
Share on other sites

@gms

Η google με την marshmallow εχει επιλογη να κρατησεις back up των εφαρμογών σου. Μηπως αυτο που βλέπεις στο drive είναι αυτο?

Αν πας ρυθμίσεις/αντιγραφου ασφαλειας-επαναφορα , εχει πανω πανω την επιλογη για αντιγραφο εφαρμογών. Λογικα στο δικο σου πρέπει να είναι στο on

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Finn καλησπερα εχεις χρονο να με βοηθεισεις ? θελω να περασω stock recovery και ρομ

καρτα sd 16 gb

fastboot getvar all

(bootloader) version: 0.5

(bootloader) version-bootloader: 3.19.0.0000

(bootloader) version-baseband: 1.25.214500021.06G

(bootloader) version-cpld: None

(bootloader) version-microp: None

(bootloader) version-main:

(bootloader) version-misc: PVT SHIP S-ON

(bootloader) serialno:

(bootloader) imei:

(bootloader) imei2: Not Support

(bootloader) meid: 00000000000000

(bootloader) product: m8_ul

(bootloader) platform: hTCBmsm8974

(bootloader) modelid: 0P6B10000

(bootloader) cidnum: HTC__304

(bootloader) battery-status: good

(bootloader) battery-voltage: 0mV

(bootloader) partition-layout: Generic

(bootloader) security: on

(bootloader) build-mode: SHIP

(bootloader) boot-mode: FASTBOOT

(bootloader) commitno-bootloader: 3aa067db

(bootloader) hbootpreupdate: 11

(bootloader) gencheckpt: 0

all: Done!

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

@venduza Στο path που έγραψες όντως το έχω στο on και από κάτω φαίνεται ο λογαριασμός μου, αλλά άμα πάω στην τέταρτη επιλογή που λέει επαναφορά και ξανά πατήσω επαναφορά, μου δείχνει πως δεν έχω κανένα backup για να κάνω επαναφορά. Όπως φαίνεται στην πρώτη εικόνα που ανάρτησα πιο πάνω. Πιστεύω πως αυτό δεν είναι φυσιολογικό γιατί το drive κάνει backup αλλά η εφαρμογή της επαναφοράς δεν τα βλέπει οπότε όταν τα χρειαστώ δεν θα μπορώ να τα επαναφέρω.

 

@nek46 EDIT: Θέλει relock στον bootloader. Κατέβασε αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=24369303960687102 , μετονόμασέ το σε 0P6BIMG.zip (μηδέν είναι το πρώτο, όχι όμικρον), βάλτο στην κάρτα sd στο root, κάνε επανεκκίνηση στον bootloader όπου θα ξεκινήσει η εγκατάστασή του και μετά την εγκατάσταση διέγραψε το αρχείο από την sd. Αυτήν τη διαδικασία δεν την έχω ακολουθήσει ποτέ ο ίδιος, απλά γνωρίζω τις οδηγίες οπότε στις παραθέτω με επιφύλαξη. Προσωπικά δεν την προτιμώ αυτήν τη μέθοδο, αλλά επαναφορά με TWRP και έπειτα αναβάθμιση με ΟΤΑ.

Edited by gms
Link to comment
Share on other sites

Φιλε gms σε ευχαριστω:) δεν θα το χρειαστω τελικα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε gms σε ευχαριστω:) δεν θα το χρειαστω τελικα.

Θα γίνει wipe στη συσκευή σου όμως! Ενδιαφέρεσαι ακόμη;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , σας ευχαριστω ολους για την παρεα το πουλησα , εδω θα ειμαι και θα παρακολουθω :)

ξανα βγηκε το desire x απο το συρταρι , μεχρι να δω τι θα παρω παλι, φυσικα htc θα ειναι, μαλλον το m9 θα ειναι

θα δειξει .

Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους .

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , σας ευχαριστω ολους για την παρεα το πουλησα , εδω θα ειμαι και θα παρακολουθω :)

ξανα βγηκε το desire x απο το συρταρι , μεχρι να δω τι θα παρω παλι, φυσικα htc θα ειναι, μαλλον το m9 θα ειναι

θα δειξει .

Και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους .

Καλημερα,πως μπορεσες ρε φιλε ? αχχααχχα και εγω σκεφτηκα να το πουλησω γτ μου γυαλισε το motox style αλλα λεω κριμα ειναι ουτε χρονο δεν τ εχω :p (αν βγει το μ10 και ειναι της προκοπης τηλεφωνο παει γ πουλημα) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.έχω ενα θεμα με το doze.παω στις ρυθμίσεις,πατάω εκει π λεει βελτιστοποιηση μπαταρίας,το ενεργοποιώ.κανω ένα "κλικ" πίσω,και όταν ξαναμπω μου είναι απενεργοποιημένο.όπως στην αρχή δηλ, "χωρις βελτιστοποιηση".καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω μια απορία, όποιος είναι διαθέσιμος να βοηθήσει. Εκανα s_on και ρουτ κανονικά αλλά...... Κάπου τα μπέρδεψα με το twvr και κόλλησε στην άσπρη οθόνη.. Το θέμα μου είναι ότι μπορώ να βρω οφισιαλ έκδοση αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω.... Και είμαι με άλλες ρομ που δεν μου αρέσουν.... ΠΟΥ να ψάξω ρε Παληκαρια!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.έχω ενα θεμα με το doze.παω στις ρυθμίσεις,πατάω εκει π λεει βελτιστοποιηση μπαταρίας,το ενεργοποιώ.κανω ένα "κλικ" πίσω,και όταν ξαναμπω μου είναι απενεργοποιημένο.όπως στην αρχή δηλ, "χωρις βελτιστοποιηση".καμια ιδέα;

 

τις εφαρμογες που βλεπεις χωρις βελτιστοποιηση ειναι αυτες που δεν μπορεις να τις βαλεις.ολες οι υπολοιπες ειναι στην βελτιστοποιηση απο προεπιλογη.αν θες εσυ τις βγαζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.έχω ενα θεμα με το doze.παω στις ρυθμίσεις,πατάω εκει π λεει βελτιστοποιηση μπαταρίας,το ενεργοποιώ.κανω ένα "κλικ" πίσω,και όταν ξαναμπω μου είναι απενεργοποιημένο.όπως στην αρχή δηλ, "χωρις βελτιστοποιηση".καμια ιδέα;

Το "Χωρίς βελτιστοποίηση" που βλέπεις κάτω από το "Βελτιστοποίηση μπαταρίας", αν εννοείς αυτό, είναι φίλτρο εμφάνισης εφαρμογών. Το "Χωρίς βελτιστοποίηση" δεν σημαίνει ότι το Doze είναι απενεργοποιημένο. Σημαίνει δείξε μου τις εφαρμογές για τις οποίες το doze είναι απενεργοποιημένο.

 

Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω μια απορία, όποιος είναι διαθέσιμος να βοηθήσει. Εκανα s_on και ρουτ κανονικά αλλά...... Κάπου τα μπέρδεψα με το twvr και κόλλησε στην άσπρη οθόνη.. Το θέμα μου είναι ότι μπορώ να βρω οφισιαλ έκδοση αλλά δεν ξέρω πως να την περάσω.... Και είμαι με άλλες ρομ που δεν μου αρέσουν.... ΠΟΥ να ψάξω ρε Παληκαρια!!!

Υπάρχει πολύ καλός οδηγός εδώ. Αν συναντήσεις δυσκολία, πόσταρε πάλι και όλο και κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το "Χωρίς βελτιστοποίηση" που βλέπεις κάτω από το "Βελτιστοποίηση μπαταρίας", αν εννοείς αυτό, είναι φίλτρο εμφάνισης εφαρμογών. Το "Χωρίς βελτιστοποίηση" δεν σημαίνει ότι το Doze είναι απενεργοποιημένο. Σημαίνει δείξε μου τις εφαρμογές για τις οποίες το doze είναι απενεργοποιημένο.

 

 

Υπάρχει πολύ καλός οδηγός εδώ. Αν συναντήσεις δυσκολία, πόσταρε πάλι και όλο και κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει.

Ακόμα δυστυχώς δεν έχω βγάλει άκρη με τον οδηγό.... Υπάρχει κάποια άλλη οδηγία για να γυρίσω σε στοκ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...