Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πέραστε....

https://www.cyberport.de/htc-one-m9-gun-metal-gray-android-smartphone-A417-1AM_1198.html

 

WITHOUT SIM lock, WITHOUT branding, Android 5.0 Lollipop

2 GHz Octa-core processor, 32 GB of internal memory

12.8 cm (5.0 inch) display, 1080 x 1920 pixels

20 megapixel camera, 4.0 MP front camera pixels Ultra, photo light

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1, UMTS, LTE, NFC, DLNA

Το βλέπω να κρατάμε το m8 ακόμα 1 χρόνο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για πέραστε....

https://www.cyberport.de/htc-one-m9-gun-metal-gray-android-smartphone-A417-1AM_1198.html

 

WITHOUT SIM lock, WITHOUT branding, Android 5.0 Lollipop

2 GHz Octa-core processor, 32 GB of internal memory

12.8 cm (5.0 inch) display, 1080 x 1920 pixels

20 megapixel camera, 4.0 MP front camera pixels Ultra, photo light

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1, UMTS, LTE, NFC, DLNA

 

Εμφανισιακά δεν άλλαξε καθόλου...

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα,τον τελευταιο καιρο περασαν απο το χερι μου αρκετες συσκευες αλλα βλεπω να ξαναγυρναω συντομα στο M8,θα παω για το χρυσο τελικα για αλλαγη,απο οτι λενε δεν υπαρχει το diamond cut στο τελειωμα του αλουμινιου,ειναι οντως ετσι?
Link to comment
Share on other sites

πολλα τα λεφτα Αρη

Το Μ8 πρώτη μέρα κυκλοφορίας 25/3 από expansys ήταν στα 690. Οπότε δεν απέχει πολύ. Βάλε ότι ξεκινά με 32Gb.

Τον Μάιο θα είναι στα 630 στα skroutz.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Μ8 πρώτη μέρα κυκλοφορίας 25/3 από expansys ήταν στα 690. Οπότε δεν απέχει πολύ. Βάλε ότι ξεκινά με 32Gb.

Τον Μάιο θα είναι στα 630 στα skroutz.

 

Κωστα μου καλησπερα!

 

αν ειναι ετσι...

http://www.phonearena.com/news/Official-HTC-One-M9-renders-price-and-almost-full-specs-allegedly-leaked_id66262

 

ουτε καν το αγοραζω.

ευχαριστω αλλα προτιμω το Μ8.

χιλιες φορες ενα αλλο render που δεν ειχε τα ηχεια.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

1. Έχουμε κανένα fix για Facebook app που ρουφάει την μπαταρία?

 

2. Που είναι η επιλογή στον chrome να επιλέξουμε άλλο tab? Στην ουσία αν επιλέξω open in new tab, κάνει open in new window, δλδ ανοίγει τον chrome ξανά.

 

3. Πως μπορώ να κλείσω όλες τις ανοιχτές εφαρμογές? Πριν είχε ένα κουμπί που τις έκλεινε όλες μαζί, τώρα μόνο μια μια τις κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Για πέραστε.... HTC ONE M9 απο 09/04/15

https://www.cyberport.de/htc-one-m9-gun-metal-gray-android-smartphone-A417-1AM_1198.html

 

Android 5.0 Lollipop

2 GHz Octa-core processor (Snapdragon 810), 32 GB of internal memory

3GB RAM

12.8 cm (5.0 inch) display, 1080 x 1920 pixels

20 megapixel camera, 4.0 MP front camera pixels Ultra, photo light

Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.1, UMTS, LTE, NFC, DLNA

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες να πει δηλαδή? Ναι αυτό είναι, αλλά περιμένετε να το ανακοινώσουμε εμείς την άλλη Κυριακή?
Link to comment
Share on other sites

Κωστα μου καλησπερα!

 

αν ειναι ετσι...

http://www.phonearena.com/news/Official-HTC-One-M9-renders-price-and-almost-full-specs-allegedly-leaked_id66262

 

ουτε καν το αγοραζω.

ευχαριστω αλλα προτιμω το Μ8.

χιλιες φορες ενα αλλο render που δεν ειχε τα ηχεια.

Αν είναι αυτό, οι αλλαγές εξωτερικά είναι πολύ μικρές.

Γενικά όπως έχω ξαναπεί δεν έχω όρεξη να αλλάξω συσκευή φέτος.

 

1. Έχουμε κανένα fix για Facebook app που ρουφάει την μπαταρία?

 

2. Που είναι η επιλογή στον chrome να επιλέξουμε άλλο tab? Στην ουσία αν επιλέξω open in new tab, κάνει open in new window, δλδ ανοίγει τον chrome ξανά.

 

3. Πως μπορώ να κλείσω όλες τις ανοιχτές εφαρμογές? Πριν είχε ένα κουμπί που τις έκλεινε όλες μαζί, τώρα μόνο μια μια τις κλείνει.

 

Δεν βλέπω μεγάλη κατανάλωση στο Facebook. Εννοείται αν το χρησιμοποιώ όλη μέρα θα καταναλώσει. Η εφαρμογή της συσκευής νομίζω οτι δείχνει περίεργα αποτελέσματα. Χρησιμοποιώ την GSam.

 

Ο chrome μου έκανε κατι τέτοια κουλά πριν κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

Για να κλείνεις όλες τις εφαρμογές ταυτόχρονα, θα πρέπει να πας στο παλιά διάταξη multitasking.

Οπως είσαι στο multitasking πάτησε πανω δεξιά στις τελιτσες να σου βγάλει τις ρυθμίσεις. Επέλεξε settings, Layout, Grid view.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι περίμενες να πει δηλαδή? Ναι αυτό είναι, αλλά περιμένετε να το ανακοινώσουμε εμείς την άλλη Κυριακή?

Δε λες τίποτα. Οι φήμες έλεγαν για γυαλί σε όλη την πρόσοψη, κατάργηση της μπάρας με το HTC και ανασχεδιασμένα ηχεία τύπου Nexus 9. Για το καλό τους ελπίζω να είναι έτσι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να μην σχολιάσεις όταν γίνεται leak η ναυαρχίδα σου 1 εβδομάδα πριν την επίσημη ανακοίνωση. Ας μη το συνεχίσουμε όμως γιατί είμαστε off topic. Την άλλη Κυριακή θα ξέρουμε.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό, οι αλλαγές εξωτερικά είναι πολύ μικρές.

Γενικά όπως έχω ξαναπεί δεν έχω όρεξη να αλλάξω συσκευή φέτος.

 

 

 

Δεν βλέπω μεγάλη κατανάλωση στο Facebook. Εννοείται αν το χρησιμοποιώ όλη μέρα θα καταναλώσει. Η εφαρμογή της συσκευής νομίζω οτι δείχνει περίεργα αποτελέσματα. Χρησιμοποιώ την GSam.

 

Ο chrome μου έκανε κατι τέτοια κουλά πριν κάνω καθαρή εγκατάσταση.

 

Για να κλείνεις όλες τις εφαρμογές ταυτόχρονα, θα πρέπει να πας στο παλιά διάταξη multitasking.

Οπως είσαι στο multitasking πάτησε πανω δεξιά στις τελιτσες να σου βγάλει τις ρυθμίσεις. Επέλεξε settings, Layout, Grid view.

Όταν λες εκκαθάριση δεδομένων, εννοείς στην εφαρμογή ή σε όλη τη συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

1. Έχουμε κανένα fix για Facebook app που ρουφάει την μπαταρία?

 

2. Που είναι η επιλογή στον chrome να επιλέξουμε άλλο tab? Στην ουσία αν επιλέξω open in new tab, κάνει open in new window, δλδ ανοίγει τον chrome ξανά.

 

3. Πως μπορώ να κλείσω όλες τις ανοιχτές εφαρμογές? Πριν είχε ένα κουμπί που τις έκλεινε όλες μαζί, τώρα μόνο μια μια τις κλείνει.

3. Ρυθμισεις chrome, συγχώνευση καρτελων και εφαρμογών στο off.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οχι απαραιτητα,εγω την περασα χωρις κανενα wipe και δεν εχω κανενα προβλημα.ουτε με το wifi,ουτε εφαρμογες κρασαρουν.οσο για τη μπαταρια μια μικρη πτωση ειναι γενικο προβλημα της lollipop που θεωρητικα θα λυθει στην 5.1 το μαρτιο.

πολλες φορες προβληματα δημιουργουνται απο εφαρμογες που δεν τις αναβαθμισαν σωστα να ειναι συμβατες με lollipop,τυπου facebook ας πουμε.εγω γενικα ειμαι ικανοποιημενος,η htc εκανε καλυτερη προσαρμογη της lollipop στο m8 απ οτι η google στα nexus που εχουν τρελα προβληματα

 

Μια από τα ίδια και εδώ, ΚΑΝΕΝΑ wipe και όλα λειτουργούν άριστα. Αυτονομία η ίδια και όλα οκ. Περί facebook app αν κάποιος μπορεί να εξυπηρετηθεί μέσω browser, γλυτώνει από όλα τα αρνητικά της κάκιστης εφαρμογής στην 5.0.1

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Δε λες τίποτα. Οι φήμες έλεγαν για γυαλί σε όλη την πρόσοψη, κατάργηση της μπάρας με το HTC και ανασχεδιασμένα ηχεία τύπου Nexus 9. Για το καλό τους ελπίζω να είναι έτσι.

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι σχεδιαστικά είναι αυτό που βλέπουμε στις διαρροές, υπάρχει λογική εξήγηση.

 

Το ότι το κρύσταλλο της οθόνης δεν φτάνει στα άκρα, προσφέρει σημαντική προστασία στις πτώσεις. Είναι διαπιστωμένο ότι οι οθόνες σπάνε εξ αιτίας της πίεσης που ασκείται στις γωνίες κατά την πρόσκρουση.

Θυμάστε το σχετικό άρθρο όπου του είχε πέσει 17 φορές χωρίς να σπάσει η οθονη.

 

Η περιοχή που καταλαμβάνει το logo κάτω από την οθόνη δείχνει μικρότερη. Το ίδιο και τα bezels δεξιά και αριστερά.

 

Νομίζω ότι η HTC με το Μ9 δεν απευθύνεται στους κατόχους του Μ8 οι οποίοι δεν έχουν σημαντικούς λόγους αντικαταστασης, αλλά σε όσους δεν το αγόρασαν, εξ αιτίας της κάμερας.

 

Σχεδιαστικά παραμένει επίκαιρο, έχει εξασφαλισμενη την άψογη και απροβληματιστη λειτουργία, είναι πολύ πιο στιβαρό από το iphone 6 και αντέχει στην χρήση χωρίς θήκη. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε στα θέματα του iphone τι αντιμετωπιζουν με γρατσουνιές στα μέταλλα και με αράχνες στην οθόνη.

 

Δεν σκοπεύω να το αγοράσω, αφού με καλύπτει το Μ8. Τουλάχιστον όχι τώρα. Τον Οκτώβριο θα αποφασίσω για το επόμενο κινητό μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι σχεδιαστικά είναι αυτό που βλέπουμε στις διαρροές, υπάρχει λογική εξήγηση.

 

Το ότι το κρύσταλλο της οθόνης δεν φτάνει στα άκρα, προσφέρει σημαντική προστασία στις πτώσεις. Είναι διαπιστωμένο ότι οι οθόνες σπάνε εξ αιτίας της πίεσης που ασκείται στις γωνίες κατά την πρόσκρουση.

Θυμάστε το σχετικό άρθρο όπου του είχε πέσει 17 φορές χωρίς να σπάσει η οθονη.

 

Η περιοχή που καταλαμβάνει το logo κάτω από την οθόνη δείχνει μικρότερη. Το ίδιο και τα bezels δεξιά και αριστερά.

 

Νομίζω ότι η HTC με το Μ9 δεν απευθύνεται στους κατόχους του Μ8 οι οποίοι δεν έχουν σημαντικούς λόγους αντικαταστασης, αλλά σε όσους δεν το αγόρασαν, εξ αιτίας της κάμερας.

 

Σχεδιαστικά παραμένει επίκαιρο, έχει εξασφαλισμενη την άψογη και απροβληματιστη λειτουργία, είναι πολύ πιο στιβαρό από το iphone 6 και αντέχει στην χρήση χωρίς θήκη. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε στα θέματα του iphone τι αντιμετωπιζουν με γρατσουνιές στα μέταλλα και με αράχνες στην οθόνη.

 

Δεν σκοπεύω να το αγοράσω, αφού με καλύπτει το Μ8. Τουλάχιστον όχι τώρα. Τον Οκτώβριο θα αποφασίσω για το επόμενο κινητό μου.

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου... Πιστεύω αν αληθευουν οι διαρροές απευθύνεται όχι σε κατόχους του m8.

Για την οθόνη έχω να πω ότι iPhone 6 ενός φίλου έχει γεμίσει αράχνες. Συγγνώμη αλλά φέτος με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ η μήλο εταιρεία. Πιστεύω ότι τελικά κοροιδευει τον κόσμο... Όσοι έχουν βέβαια παρωπιδες δεν πρόκειται να το παραδεχτουν...

Εγώ προσωπικά κρατάω το m8 και προς το παρόν δεν σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή μέχρι το φθινόπωρο...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου... Πιστεύω αν αληθευουν οι διαρροές απευθύνεται όχι σε κατόχους του m8.

Για την οθόνη έχω να πω ότι iPhone 6 ενός φίλου έχει γεμίσει αράχνες. Συγγνώμη αλλά φέτος με έχει απογοητεύσει πάρα πολύ η μήλο εταιρεία. Πιστεύω ότι τελικά κοροιδευει τον κόσμο... Όσοι έχουν βέβαια παρωπιδες δεν πρόκειται να το παραδεχτουν...

Εγώ προσωπικά κρατάω το m8 και προς το παρόν δεν σκέφτομαι να αλλάξω συσκευή μέχρι το φθινόπωρο...

Τα πράγματα θα είμαι δύσκολα για την HTC αν καταφέρει η samsung να δώσει κατι πραγματικά καλό.

Μέταλλο παντού, λεπτή σχεδίαση χωρίς γωνίες, αν τα πάει καλά και στο software, φοβάμαι ότι θα βρεθεί και πάλι πίσω το Μ9 εφόσον είναι πανομοιότυπο σχεδιαστικά με το Μ8.

Πάντως πολύς κόσμος απ αυτούς πού δεν είναι χθεσινοί κάτοχοι smartphone, θεωρούν την HTC πολύ πιο "in" εταιρεία.

Θα ξέρουμε σε λίγες μέρες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα θα είμαι δύσκολα για την HTC αν καταφέρει η samsung να δώσει κατι πραγματικά καλό.

Μέταλλο παντού, λεπτή σχεδίαση χωρίς γωνίες, αν τα πάει καλά και στο software, φοβάμαι ότι θα βρεθεί και πάλι πίσω το Μ9 εφόσον είναι πανομοιότυπο σχεδιαστικά με το Μ8.

Πάντως πολύς κόσμος απ αυτούς πού δεν είναι χθεσινοί κάτοχοι smartphone, θεωρούν την HTC πολύ πιο "in" εταιρεία.

Θα ξέρουμε σε λίγες μέρες.

 

Το software είναι το θέμα αν και ο υπεύθυνος του λογισμικού της σαμμυ άφησε να εννοηθεί ότι για να αφαιρέσει το bloatware και να γίνει σαν νεξους θα χρειαστεί και άλλος χρόνος... Φυσικά για εμένα θα είναι θεμιτο και θετικό να το καταφέρει και από τώρα έτσι ώστε να έχουμε και περισσότερες επιλογές στο μέλλον...

Προσωπικά πιστεύω πως η σαμμυ στο hardware κομμάτι θα κάνει ωραία πράγματα γιατί έχει αφεθει τα τελευταία χρόνια...

Αλλά και πάλι δεν πιστεύω στην τελική υλοποίηση του software να είναι πιο smooth από το htc one m8...

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα θα είμαι δύσκολα για την HTC αν καταφέρει η samsung να δώσει κατι πραγματικά καλό.

Μέταλλο παντού, λεπτή σχεδίαση χωρίς γωνίες, αν τα πάει καλά και στο software, φοβάμαι ότι θα βρεθεί και πάλι πίσω το Μ9 εφόσον είναι πανομοιότυπο σχεδιαστικά με το Μ8.

Αυτα που ειπες ειναι το ζουμι.

Εγω προσωπικα θα ηθελα κατι τετοιο στα αριστερα.

Η καμερα προσωπικα με χαλουσε πολυ λιγοτερο απο οτι η αναλογια οθονης/διαστασεις συσκευης στον m8 και αυτο θα ηθελα να βελτιωσει συν τα 2800-2900 μπαταρια που λογικα εκει θα παει.

Θα ηθελα 3/3 και οχι maximum 2/3.

 

http://www.technobuffalo.com/wp-content/uploads/2015/01/htc-one-m9-plus-evleak.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην κάνει ένα αισθητό lifting στο είδη επιτυχημένο κατα τα αλλα m8 παιδιά.

Σε συνδυασμό με την καλύτερη κάμερα θα ειναι και πάλι στις κορυφαίες επιλογές.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είμαστε απογοητευμένοι από ένα σχέδιο που εμφανίστηκε σε ένα γερμανικό site πωλήσεων, το αρνήθηκαν τόσο ο πρόεδρος της HTC Αμερικής όσο και ο Evan (evleaks) και δεν έγινε ούτε μια κίνηση από την επίσημη εταιρία να κατέβει η φωτογραφία. Εγώ πάντως ελπίζω να μην είναι αυτή. Άλλωστε και για το σχέδιο στη φωτογραφία του Alex έχει εμφανιστεί dot view θήκη και αυτό είναι το σχέδιο που συμφωνεί με τις ως τώρα δηλώσεις αλλά και τη νέα σχεδιαστική γραμμή που μειώνει το μέγεθος των ηχείων. Θα δούμε...

 

http://www.androidbeat.com/2015/02/htc-m9-and-the-ultimate-shell-game/

 

Υ.Γ. (του ενοχλητικού) @galanakop Ήδη και όχι είδη.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να μην κάνει ένα αισθητό lifting στο είδη επιτυχημένο κατα τα αλλα m8 παιδιά.

Σε συνδυασμό με την καλύτερη κάμερα θα ειναι και πάλι στις κορυφαίες επιλογές.

 

Αυτο ακριβως,ενα liftting ειναι αναγκαιο.

Δεν ζηταμε επαναστατικες αλλαγες/ανατροπες αλλα βελτιωση εκει που πρεπει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

aν και ot ,

 

το render που βγηκε απο το cyberport εχει ξενερωσει πολυ κοσμο.

Αν παρουσιασουν αυτο που μοιαζει ακριβως σαν το Μ8 τελειωσαν.

Τα bezels δεν θα συγχωρεθουν 2η φορα,ειδικα αν υπαρχουν και αλλες εταιριες που θα δινουν μεταλλικη κατασκευη και υψηλης ποιοτητας fw.

 

Δεν θα δωσω το Μ8 μου αν βγει σαν αυτο της cyberport.

Ολοι οι μεγαλοι κατασκευαστες φετος θα παρουσιασουν τερατακια σε ολα τα επιπεδα γιατι εχουμε μεταβαση σε 8/core-64bit

 

μεγαλος αγνωστος ο 810 ο οποιος δεν συμπεριφερεται σωστα στο GFlex2.

στα συν που η Σαμμυ δεν βαζει αυτον αλλα τον δικο της exynos.

Οποτε η Σαμμυ εβαζε δικο της επεξεργαστη σε κινητο,αυτο γινοταν αναρπαστο.

Ελπιζω στο οτι η HTC θα μπορει να τιθασευσει τον νεο dragon810.

 

επιστρεφοντας στο M8, παρατηρω ανωμαλη συμπεριφορα οσον αφορα την καταναλωση της μπαταριας.

Το χρησιμοποιω με 4g αποκλειστικα,στο Λολιποπ και δεν εχω ξεπερασει τις 5 ωρες οθονη ΠΟΤΕ ενω αυτες τις περνουσα ανετα με κιτκατ.

Επισης αν και εχω μεσα μονο 7 εφαρμογες (twitter,insta,gmail,weather,googleplus,hangouts,viber)μου κανει κολπα στο multitasking.

το περιεργο ειναι οτι μου τα κανει οταν γυρισω το multitasking σε εμφανιση lollipop ενω οταν το γυρισω στις καρτες οπως ηταν στην kitkat δεν εχω τοσο θεμα.

 

το χειροτερο update που δωθηκε στο κινητο,καταφεραν και ακομα και αυτο το Μ8 το φρεναρησαν.

Αν δεν δωσουν συντομα update θα το γυρισω GPE.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...